Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Szkoła

Polecane posty

Gość Reynevan z Bielawy
(wszędzie są te same czy różne w różnych województwach ??)

>>Każde województwo ma inne ze względu na ograniczenie możliwych przecieków

aha i jak poszło tym co dziś pisali polski na maturze ??

Jak wyżej napisane całkiem dobrze (tfu tfu odpukać :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz was dobiję... Macie w zaproszeniu dokładny adres muzeum/ galerii czy czegokolwiek innego? Nie? To juz macie punkt w dół. Cholera jasna, jak piszę, ze coś odbędzie się w muzeum narodowym, to chyba wiadomo gdzie jest to muzeum. No chyba 2 takich samych w jednym mięscie nie ma. Podobnych pułapek jest wiecej. Jeżeli wasze odpowiedzi chociaz troche sie różnią od tego co miało być, od razu tracicie punkty. I ja liczyłem z polaka nawet na 50, a teraz marzę o 45...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Garwin

No a ja miałem wczoraj (11.05) próbną maturkę z wybranego (u mnie to była historia). Dzisiaj ma z polaka. Z tego co wiem, mało ludzi słyszało o tych próbnych i tylko nieliczne szkoły ją przeprowadzały (zaczynała się o 15 i miało się 2 godziny czasu). Nam, uczniom (nauczycielom zresztą też) powiedziano o tych próbnych dopiero 2 tygodnie temu. Nasze ministerstwo oświaty jest poprostu urocze :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -ender-

Hehe... Teraz z wielką chęcią piszę do tego topica, bo jestem chory i mam zwolnienie do końca tygodnia ;) Ja do malej maturki i do zwykłej maturki mam jeszcze daleeeko (1. kl. gimn.). Co do szkoły, to przed chwilą obudzili mnie qmple, co przyszli. Robiliśmy razem, w grupach taką ankietę, ja ja wziąlem, a o trza dzisiaj oddać :D. spławiłem ich i powieedziałem, żeby zagadali do faceta, że jestem chory i oddam w poniedzialek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dunmer

A ja chodzę do gimnazjum i już się studiów nie mogę doczekać. Byłem sobie pare razy na darmowych wykładach z fizy i bardzo mi się podobało. Z tego co mówi mi kuzyn (student), to same fajne rzeczy tam są. NIe przynudzają tak jak w poprzednich szkołach z przedmiotów których nie lubisz. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ongi Dong

" Jeśli szata nie szata zdobi człowieka " czy jakos tak brzmial moj temat rozprawki na egzaminie gimnazjalnym :x

15min myslalem nad przykladami z literatury !! Jak zostalo mi 30min to konca testu-desperacja !! " Przykładem literackim na potwierdzenie tezy jest Gandalf Szary(pozniej Biały) " Nie napisze czemu bo wyjdzie kolejna rozprawka, ale powiedzcie szczerze, moze jednak mialem troche racji nie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, szanowny Qn'iku, widzę, że Ty jednak doceniłeś mój pomysł :).

Hehe przejrzyj sobie temat o propozycjach (tylko dość mocno musisz się cofnąć) to wtedy się zobaczysz kto był pierwszy :P

A ja chodzę do gimnazjum i już się studiów nie mogę doczekać. Byłem sobie pare razy na darmowych wykładach z fizy i bardzo mi się podobało. Z tego co mówi mi kuzyn (student), to same fajne rzeczy tam są. NIe przynudzają tak jak w poprzednich szkołach z przedmiotów których nie lubisz. 8)

Studia fajna rzecz, ale człowiek dopiero docenia szkołę jak ją skończy. Sam niebyłbym w stanie powiedzieć co było lepsze liceum czy studia. Dwa różne światy - dwa różne klimaty. Trochę współczuję :wink: tym co zamierzają lub muszą studiować w tym mieście co mieszkają - to tak, jak pisze Qn'ik, jakby przedłużenie szkoły tylko nie ma dzwonka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

RoZy ---> A więc to tak! Mea culpa... :oops: Nie wiedziałem, że ktoś to wcześniej wymyślił. Musiało być zapomniane, bo dopiero gdy wspomniałem o egzaminach gimnazjalnych, temat się odnowił. Co nie zmienia faktu, że to nie moja była idea pierwotna. Przepraszam tego, kto pierwszy dał pomysł.

Co do tego zaproszenia: byłoby nieco bez sensu, gdyby faktycznie za nie podanie dokładnego adresu wystawy, choć nie ukrywam, bezsensowność to specjalność naszej oświaty :twisted: . Jeśli jednak poda się budynek, jednyny w swoim rodzaju w danym mieście, to może zaliczą...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak poda się budynek, jednyny w swoim rodzaju w danym mieście, to może zaliczą...?

No właśnie, że nie zaliczą... I wiem to z oficialnego źródła. Trzeba było miec podany dokładny adres... A z tym pytaniem o Unii, jezeli napisaliście np. "Bo Polska weszła do Unii Europejskiej", tez jest zero punktów. Trzeba było napisac jakiś proces, czyli że Polska starała się/ przystosowywała sie do wejścia do Unii. Bezsens, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

To ja w tym zadaniu z Unią nieźle przewaliłem. Zacząłem wymyślać jakieś nowe perspektywy przed młodymi Polakami, poprawę sytuacyji gospodarczej... A tu najzwyczajniej w świecie chodziło o próby dostosowania się do norm unijnych... :? Ale weź ktoś powiedz, że ci z OKE chcą, abyśmy jak najlepiej to napisali... Wymyślają takie idiotyczne haczyki, że sami się na nie niekiedy łapią... Z mat-przyra jest chociaż normalnie: pytanie i określona odpowiedź, a nie jakieś idiotyzmy, w których łapią za słówka. I co Wy mi tu mówiliście, że human is easier... :(

PS. Czy ktoś już wie, jaki to rzekomy błąd był w mat-przyrze? Jestem ciekaw...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Heh - ja maturkę już napisałem... Z matmy i z polskiego. Sam się sobie dziwię - z polaka namachałem 10 stron... Ale też temat był iście banalny... Z matmy pluję sobie w brodę, bo przez idiotyczny błąd nie będę miał pewnie 6... Ale i tak jest dobrze... Nie wspominając o tym, że mimo iż zdawałem rozszerzoną, to przecierałem oczy ze zdumienia po ujrzeniu pytań - byłem pewien że dostałem ogólną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe przynudzają tak jak w poprzednich szkołach z przedmiotów których nie lubisz. 8)

Za to z przedmiotów, o których sądziłeś, że je lubisz, przynudzają jeszcze bardziej :cry: , co sprawia,że dochodzisz do wniosku, że już tego nie lubisz (albo, co gorsza, że pomyliłeś kierunki). Niestety, ale rzadko trafi się ktoś, kto ciekawie umie przekazać wiedzę. Tęsknię za atmosferą lekcji w LO, gdzie praktycznie zawsze można było się z czegoś pośmiać (no, było paru nauczycieli, u których siedziało się jak na szpilkach, ale to te4ż nie była nuda, tylko stres :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

A ja sie pochwale ze z testu w szkole mialem 48 na 50 pkt z matematyczno-biologicznego. I rok temu na poziomie Warszawskim konkurs z biologii wygralem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

Radyan, a który temat wybrałeś (żadnego zresztą nie znam :)). I ile pisaliście matmę? Powiem Ci, że mój egzamin, to wprawdzie niższa klasa rozgrywkowa, ale także - gdyby nie głupie błędy, 50pkt byłoby jak nic. A tak to 47, a i to jeszcze niepewne. Żeby już nie mówić o humanistycznym, bo ten to już tragedia. Już się nasłuchałem, jakie to są prawidłowe odpowiedzi, które trzeba było podawać niemal słowo w słowo tak, jak tego chciało pOKEmon... Idiotyzm.

A oto dwa smaczki, opowiadane nam przez nauczycieli naszej szkoły, którzy są w trakcie sprawdzania prac z Warszawy. Oba zresztą z zadania żabskiego. Pierwszy ktoś pomylił skrzek z ikrą, i mało tego, nazwał jaja żaby KRA :). Drugi z kolei popełnił hybrydę pijawki i kijanki i nazwał larwę żaby kijawką :). Cóż, są ludzie i parapetti...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja za to z humana bym miał 47 na spoko gdyby nie kilka drobnych błedów w rozprawce :/ Zamiast dwóch przyklładów podałem jeden, pewnie mi jakies błedy językowe na 100% znajdą... a zreszta poczekajmy do xczerwca na wyniki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zresztą z zadania żabskiego. Pierwszy ktoś pomylił skrzek z ikrą(...)

A powiem Ci, że u mnie w szkole dużo osób zrobiło ten błąd, łącznie ze mną. Cóż, wkońcu Warszawa to Warszawa :).

A z tym pytaniem o Unii, jezeli napisaliście np. "Bo Polska weszła do Unii Europejskiej", tez jest zero punktów. Trzeba było napisac jakiś proces, czyli że Polska starała się/ przystosowywała sie do wejścia do Unii. Bezsens, nie?

Szczerze mówiąc, to myślałam, że to co napisałeś mi się śniło. Jednak okazało się brutalną prawdą :P.

BTW: Dziś miałam egzamin w liceum z "muzykalności". Dziwne to, np. musiałam wyklaskać jakiś rytm :? Trudne to nie było, ale jednak takie... "inne" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carti - z tymi odpowiedziami to już chyba wszędzie tak jest, na wszystkich egzaminach niestety. A to dlatego, że przecież taki np. gimnazjalista nie powiniem mieć własnego zdania, on nie może postrzegać niczego inaczej niż autor pytania, bo ten w końcu jest mądrzejszy :) Takie już nistety jest życie. Poza tym, gdybyś mógł odpowiadać tak jak myślisz, a nie tak jak jest w kluczu, to sprawdzający musiałby przemyśleć twoją odpowiedź. A to już chyba za duże wymagania jak dla nich, no nie :?: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RoSe-BuSTeR

Pozwólcie, że wyładuję tu swoją złość! Miałem we wtorek maturę z polskiego, namęczyłem się, napisałem samodzielnie, dowiedziałem się już, że dostałem 5, ale były podobno przecieki w necie i prawdopodobnie w całym województwie opolskim powtórzą maturę... Przecież chyba bym zamordował tego, kto to spowodował, gdybym spotkał go na ulicy!!! :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedny jesteś nie ma co, ale spójrz na to z dobrej (jest wogle taka ???) strony, przeżyłeś już raz te nerwy i jesteś już do nich jakoś przygotowany, a serio to czytając tego newsa na WP zastanawiałem się jak zostanie to odebrane przez Opolan_i_okolicznian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już była tutaj panika, że trza będzie jeszzce raz testy gimnazjalne pisać i powtórzę to co napisłem wtedy.

1. Przecieki były, są i będą zawsze. Jakby zrobili powtórkę, to też by były.

2. Koszty nie pozwolą na to, dziura jest za wielka.

3. Kto by się zgodził na powtarzanie matury wiedząc, że zaliczył przynajmniej na dwa :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, w którym pytaniu poszedł bład. było to 22 zadanie w teście mat-przyr gdzie trzeba było zaznaczyć przez co ścina się białko w jajku. Oczywiście prawidłową odpowiedzią był alkohol etylowy, ale niektórzy ludzie z komisji potwierdzili, że białko ścina się również pod wpływem roztworu cukru (muszę to sprawdzić :wink: ). Czyli wychodzi, ze dwie odpowiedzi były poprawne, ale chyba ustalili że tylko prawidłową bedzie alkohol etylowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matura... Ech - to były piękne czasy. Ja na polskim pisałem coś o szczęściu, ale dokładnego tematu nie pamiętam. Jakie w ogóle były w tym roku? Nie jestem na bierząco :?

Rad --> A co jeszcze Ci zostało? I czy jak będziesz miał 5 z maty i polaka to ustne Cie ominą? Ja tak miałem z polskim - przydatna sprawa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
Bialko nie scina sie pod wplywem roztworu cukru. Wystarczy sluchac na chemii :P Ostatnio wlasnie ten temat powtarzalismy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...