Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

HoMM - wszystkie części

Polecane posty

sorry mac ap - mój błąd. Wkurzałem się, bo nie mogłem skończyć PIERWSZEJ misji necromantą w dodatku winds of war. Żałosne, wiem :D :oops: , ale później okazało się że pokonałem kilka pierwszo czy drugopoziomowych jednostekj życia (a nekromanta przecież ma skuteczne czary przeciw takim jednostkom) by w drugiej misji zdobyć 30 wampirów (i dalej się bogacąc) nie zbudowawszy nawet kurhanu dla duchów. Wydaje się to bardzo proste, dlatego że wróg (nawet posiadający feniksy czy czarodziejskie smoki) przegrywa z wampirami, których jest sporo i się regenerują. W zasadzie z wściekłości na tę kampanię przeszedłem pozostałe kampanie :D a teraz właśnie przechodzę nekromantą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry mac ap - mój błąd. Wkurzałem się, bo nie mogłem skończyć PIERWSZEJ misji necromantą w dodatku winds of war. Żałosne, wiem
Akurat w Winds of War nie grałam - przeszłam 5 kampanii z podstawki H4(kiedy przechodziłam tą z Córką Pirata, w ostatniej misji mi się wykrzaczyły save'y -_-" ), również 5/6 kampanii przeszłam w Gathering Storm - a tylko tyle, ponieważ ostatnia kampania, mimo przejścia wszystkich wymaganych do odblokowania jej, nie chce się dalej dać uruchomić... wie ktoś może, czy potrzebny jest jakiś patch albo cokolwiek takiego do otworzenia jej? :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropnie skomplikowane i zupełnie niepraktyczne :P

W dodatku chyba niemożliwe do przeprowadzenia. Jak ustawi się ten oddział z tyłu, to po prostu ruszą się w bok, aby ominąć pierwszy szereg. Żeby ich tam ponownie zablokować, trzeba było by przemieśćić w ślad za nimi większość armii. A to nie tylko jest nieopłacalne, ale i głęboko wątpliwe wobec większej szybkości beserkerów od większości innych oddziałów barbarzyńców.

Hm, niekoniecznie. Możemy przecież rozdzielić centaury na np. 3 jednoosobowe oddziały, a berserków ustawić w środku drugiej linii (to taktyka na początek mapy oczywiście).

BTW: Berserker to chyba najpopularniejsza postać z gry ostatnio :D Tylko patrzeć jak przebije sławą Larę C. :wink:

również 5/6 kampanii przeszłam w Gathering Storm - a tylko tyle, ponieważ ostatnia kampania, mimo przejścia wszystkich wymaganych do odblokowania jej, nie chce się dalej dać uruchomić... wie ktoś może, czy potrzebny jest jakiś patch albo cokolwiek takiego do otworzenia jej?

Ja bym proponował użycie cheatów (np. na wygraną w ostatniej misji jednej z pozostałych kampanii). Albo przeinstalowanie gry i przechodzenie misji na kodach...Trochę się trzeba będzie nawpisywać, ale może się opłaci :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wam podobają alternatywne przemiany Sylwanu??

Mi osobiście jakoś tak średniawo. Myślałem że się bardziej postarają i wymyślą coś zaskakującego. Tęczowy smok wcale nie jest tęczowy. Nadal jest jakiś groźny, a nazwa "tęczowy" powinna to wykluczyć".

Ent nadal jest modliszką. Najbardziej to mi się ten Wysoki Druid i Biały jednorożec podobają.

Mam nadzieję że potwory lochu będą ciekawsze ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru korzystać z kodów, z dwóch prostych przyczyn:

a) nie lubię

B) przecież w ten sposób bohater, który mi tak przejdzie po danej kampanii będzie niskopoziomowy albo wybrany z takimi umiejętnościami, z których ja nie korzystam :P także zainstaluję patcha i wczytam ostatni save(tzn. przy skończeniu przechodzneia 5. kampanii), wtedy powinno mi uznać to za skończone :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropnie skomplikowane i zupełnie niepraktyczne :P

W dodatku chyba niemożliwe do przeprowadzenia.

Z tym się nie zgodzę.Bardzo często stosowałem ten układ i przynosił bardzo zadawalające efety.

Ale zostawiam już temat berkserkerów,bo jeszcze obawy Heretica się sprawdzą. 8)

również 5/6 kampanii przeszłam w Gathering Storm - a tylko tyle, ponieważ ostatnia kampania, mimo przejścia wszystkich wymaganych do odblokowania jej, nie chce się dalej dać uruchomić... wie ktoś może, czy potrzebny jest jakiś patch albo cokolwiek takiego do otworzenia jej?

U mnie było to samo.Może spatchowana wersja(z eXtra klasyki) naprawia ten problem.Nie wiem-nie chciało mi się po raz enty przechodzić tych kampani.

sorry mac ap - mój błąd. Wkurzałem się, bo nie mogłem skończyć PIERWSZEJ misji necromantą w dodatku winds of war. Żałosne, wiem , ale później okazało się że pokonałem kilka pierwszo czy drugopoziomowych jednostekj życia (a nekromanta przecież ma skuteczne czary przeciw takim jednostkom) by w drugiej misji zdobyć 30 wampirów (i dalej się bogacąc) nie zbudowawszy nawet kurhanu dla duchów. Wydaje się to bardzo proste, dlatego że wróg (nawet posiadający feniksy czy czarodziejskie smoki) przegrywa z wampirami, których jest sporo i się regenerują. W zasadzie z wściekłości na tę kampanię przeszedłem pozostałe kampanie a teraz właśnie przechodzę nekromantą.

Tak,przy dłuższej grze w H4 można stwierdzić,że Nekromancja jest tu trochę przegięta.Raz rozgrywałem partię,która trwała dość długo(chyba z 5 dni ją kontynuowaliśmy) małem właśnie Nekromantę.I jaki był ońcowy układ sił? 80 wamprów kontra 30 krzyżowców. :P

Ale pora wprowadzić powiew świerzości - mianowicie co sądzicie najnowszym dodatku do HV-Tribes of the East?Już sytuacja sę nieco rozjaśniła i wiadomym jest że nasi nowi koledzy to orkowie.Po orkach spodziewałem się czegoś na wzór Warcraftowskiej Hordy,a tu niespodzianka-twórcy dali im swój własny,specyficzny klimacik-zarówno jeśli chodzi o całokształt(orkowie nie sprzymierzyl się tu ze złym mocami,wręcz przeciwnie są ich największym wrogiem) jak i o wygląd jednostek(co?mieli być zieloni?a figę!)

Tak więc jeżeli o mne chodzi-jestem miło zaskoczony.* :)

*Prócz jednego-gdzie Behemoty!?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/6 kampanii przeszłam w Gathering Storm - a tylko tyle, ponieważ ostatnia kampania, mimo przejścia wszystkich wymaganych do odblokowania jej, nie chce się dalej dać uruchomić... wie ktoś może, czy potrzebny jest jakiś patch albo cokolwiek takiego do otworzenia jej? :/

Niestety, ale żeby zagrać w ostatnią kampanię The Gathering Storm, potrzebny jest patch. Bez niego po prostu nie da rady.

I nie musisz po zainstalowaniu patcha zaliczać jakiejś tam kampanii jeszcze raz - po prostu od razu ta ostatnia może już zostać uruchomiona (ale pod warunkiem, że przeszłaś pozostałe pięć). To tyle ode mnie na ten temat. Przynajmniej na razie.

Nie mam zamiaru korzystać z kodów, z dwóch prostych przyczyn:

a) nie lubię

B) przecież w ten sposób bohater, który mi tak przejdzie po danej kampanii będzie niskopoziomowy albo wybrany z takimi umiejętnościami, z których ja nie korzystam :P także zainstaluję patcha i wczytam ostatni save(tzn. przy skończeniu przechodzneia 5. kampanii), wtedy powinno mi uznać to za skończone :P

Ja z kodów w Heroes IV korzystam tylko z tego na natychmiastowe przejście scenariusza, a i to tylko w skrajnych przypadkach. Przykładowo: gram w jakiś scenariusz kampanii, a bohatera (albo bohaterów) trenuję na jak najwyższy poziom. W końcu przychodzi do tego, że już niemal wygrałem scenariusz, tylko coś tam muszę zrobić. I tutaj czasem szlag mnie trafia, bo nagle się okazuje, że choć zrobiłem wszystko, co trzeba, to jednak gra mi w ogóle nie uznała, że wygrałem scenariusz. Miałem tak w drugim scenariuszu kampanii Mocy. Albo też zdarza się coś takiego, że przez jakiś błąd gra mi nie zalicza jednego zadania, którego przejście jest niezbędne do ukończenia scenariusza. I w końcu zdarzyło się coś takiego, że nie mogłem przekroczyć w związku z tym jednego posterunku granicznego, a co za tym idzie, nie mogłem ukończyć gry (chyba szósty scenariusz kampanii Ładu w wersji premierowej gry). Więc co pozostaje? Tylko kod na wygraną scenariusza. Nie obchodziło mnie to, że za jeden scenariusz, w którym użyłem kodu, dostałem 0 punktów. Nie było po prostu innego wyjścia...

Ale pora wprowadzić powiew świerzości - mianowicie co sądzicie najnowszym dodatku do HV-Tribes of the East?Już sytuacja sę nieco rozjaśniła i wiadomym jest że nasi nowi koledzy to orkowie.Po orkach spodziewałem się czegoś na wzór Warcraftowskiej Hordy,a tu niespodzianka-twórcy dali im swój własny,specyficzny klimacik-zarówno jeśli chodzi o całokształt(orkowie nie sprzymierzyl się tu ze złym mocami,wręcz przeciwnie są ich największym wrogiem) jak i o wygląd jednostek(co?mieli być zieloni?a figę!)

Moim zdaniem zapowiada się ciekawie. Orkowie prezentują się nawet nawet, a i pomysł z alternatywnymi ulepszeniami uważam za bardzo dobry. I właśnie pokazano alternatywne ulepszenia jednostek Sylvanu. Powiem jedno na ich temat: są niezłe, chociaż różnice między dotychczasowymi ulepszeniami zbyt wielkie nie są (nazwy, wygląd, tylko jedna specjalność u każdej jednostki podmieniona...). Ale dobra, już nie psioczę. Zobaczymy gdzieś tak pod koniec roku, co z tego wyjdzie. :)

Prócz jednego-gdzie Behemoty!?!?

Pewnie już się znielubiły z orkami i sobie poszły. :) A na poważnie: co prawda, behemoty były moim zdaniem dobrymi jednostkami, ale nie będę raczej za nimi tęsknić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pora wprowadzić powiew świerzości - mianowicie co sądzicie najnowszym dodatku do HV-Tribes of the East?Już sytuacja sę nieco rozjaśniła i wiadomym jest że nasi nowi koledzy to orkowie.Po orkach spodziewałem się czegoś na wzór Warcraftowskiej Hordy,a tu niespodzianka-twórcy dali im swój własny,specyficzny klimacik-zarówno jeśli chodzi o całokształt(orkowie nie sprzymierzyl się tu ze złym mocami,wręcz przeciwnie są ich największym wrogiem) jak i o wygląd jednostek(co?mieli być zieloni?a figę!)

Moim zdaniem zapowiada się ciekawie. Orkowie prezentują się nawet nawet, a i pomysł z alternatywnymi ulepszeniami uważam za bardzo dobry. I właśnie pokazano alternatywne ulepszenia jednostek Sylvanu. Powiem jedno na ich temat: są niezłe, chociaż różnice między dotychczasowymi ulepszeniami zbyt wielkie nie są (nazwy, wygląd, tylko jedna specjalność u każdej jednostki podmieniona...). Ale dobra, już nie psioczę. Zobaczymy gdzieś tak pod koniec roku, co z tego wyjdzie. :)

Właśnie się też zastanawiałem,jak nowy pomysł ludzi z Nival zostanie przyjęty przez fanów.Osobiście ciut mnie zdziwiło,że twórcy wymyślili "coś takiego".A muszę stwierdzić,że raczej chętnie przyjmuje zmiany w sadze,czego nie można powiedzieć o większości fanów(zemsta za H4 :twisted:).Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. :wink:

Prócz jednego-gdzie Behemoty!?!?

Pewnie już się znielubiły z orkami i sobie poszły. :) A na poważnie: co prawda, behemoty były moim zdaniem dobrymi jednostkami, ale nie będę raczej za nimi tęsknić.

Mimo wszystko,trochę tych Behemotów będzie mi brakowało.(twórcy widać chcieli sięgnąć do początków serii stawiając jako najsilniejszą istotę w mieście cyklopy).Do tego jeszcze centaury zabrano(a ja liczyłem cicho na reaktywację miasta a'la Warlock z H1-H2 :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pora wprowadzić powiew świerzości - mianowicie co sądzicie najnowszym dodatku do HV-Tribes of the East?Już sytuacja sę nieco rozjaśniła i wiadomym jest że nasi nowi koledzy to orkowie.Po orkach spodziewałem się czegoś na wzór Warcraftowskiej Hordy,a tu niespodzianka-twórcy dali im swój własny,specyficzny klimacik-zarówno jeśli chodzi o całokształt(orkowie nie sprzymierzyl się tu ze złym mocami,wręcz przeciwnie są ich największym wrogiem) jak i o wygląd jednostek(co?mieli być zieloni?a figę!)
Fakt, że to mają być orkowie, znany jest od przynajmniej miesiąca :P Tak samo jak to, że nie będą zieloni ;] A opinię co do samego dodatku wystawię dopiero wtedy, kiedy sama przejdę, o! :>

Mam tylko jedną nadzieję: że głosy będą lepiej podłożone niż w Kuźni Przeznaczenia, i wróci stary lektor od Raelaga :/

Pewnie już się znielubiły z orkami i sobie poszły. Smile A na poważnie: co prawda, behemoty były moim zdaniem dobrymi jednostkami, ale nie będę raczej za nimi tęsknić.
Wiele osób uznaje je za sztandarowe stworzenia serii(chociaż powinny przedstawiać raczej Homm3). Ja sama nigdy za nimi nie przepadałam, jak dla mnie wyglądały jak wielkie, przerośnięte, włochate szare kurczaki z przerostem paznokci xD

Ciekawa jestem, czy cyklopy okażą się np. tej samej wielkości, co tytani i kolosy w H5 - jeżeli tak, to wystawienie tych jednostek w jednej potyczce po dwóch stronach armii wyglądałoby naprawdę ciekawie :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że to mają być orkowie, znany jest od przynajmniej miesiąca :P Tak samo jak to, że nie będą zieloni ;] A opinię co do samego dodatku wystawię dopiero wtedy, kiedy sama przejdę, o! :>

Mam tylko jedną nadzieję: że głosy będą lepiej podłożone niż w Kuźni Przeznaczenia, i wróci stary lektor od Raelaga :/

Tzn. tęsknisz za Bogusiem? :P Mne też bardzo przypadł do gustu Raelag mówiący jego głosem i niezbyt chętnie przyjąłem do wiadomości że w Kuźni mówi inny lektor(jak wypadł -nie miałem okazji się przekonać bo wciąż nie kupiłem dodatku ;] ).Czy Linda wróci-to zależy od dystrybutora i od samego Lindy.

Pewnie już się znielubiły z orkami i sobie poszły. Smile A na poważnie: co prawda, behemoty były moim zdaniem dobrymi jednostkami, ale nie będę raczej za nimi tęsknić.
Wiele osób uznaje je za sztandarowe stworzenia serii(chociaż powinny przedstawiać raczej Homm3). Ja sama nigdy za nimi nie przepadałam, jak dla mnie wyglądały jak wielkie, przerośnięte, włochate szare kurczaki z przerostem paznokci xD

Ciekawa jestem, czy cyklopy okażą się np. tej samej wielkości, co tytani i kolosy w H5 - jeżeli tak, to wystawienie tych jednostek w jednej potyczce po dwóch stronach armii wyglądałoby naprawdę ciekawie :>

Ciekawie może być, choć Cyklopy jako istoty 7 poziomu atakujące na odległość będą chyba trochę przypominały wspomniane wcześniej Kolosy.(nie,nie chodzi mi tu o wygląd ;] ).Ale lepiej żeby już ciskały głazami,niż żeby spalały wzrokiem jak to było w H1-H2. :wink:

Mam pytanie. Skąd mogę pobrać polonizację do Heroes of Might and Magic 3?

Jeżeli jest gdziekolwiek.

Osobiśce ne natknąłem się na takową.(bo i też nie miałem po co szukać)

Nie lepiej poświęcić te 2 dychy na wersję z eXtra Klasyki? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już się znielubiły z orkami i sobie poszły. Smile A na poważnie: co prawda, behemoty były moim zdaniem dobrymi jednostkami, ale nie będę raczej za nimi tęsknić.
Wiele osób uznaje je za sztandarowe stworzenia serii(chociaż powinny przedstawiać raczej Homm3). Ja sama nigdy za nimi nie przepadałam, jak dla mnie wyglądały jak wielkie, przerośnięte, włochate szare kurczaki z przerostem paznokci xD

Moim zdaniem behemoty wyglądają raczej jak zmutowani taureni z Warcrafta, po kontakcie z jakąś radioaktywną substancją z Fallouta :alien:

A kurczaka takich rozmiarów nie chciałbym na ulicy spotkać (zwłaszcza, jeśli miałby przerost paznokci :D )

Co mnie zastanawia- czy jeśli cyklopy będą jednostką najwyższego poziomu, to nadal będą miotać we wrogów głazami? Jeśli tak to będą chyba trochę zbyt przepakowane (ciekawe czy silniejsze od tytanów?).

Z drugiej strony lepsze to chyba rozwiązanie niż "zabójcze spojrzenie" z części drugiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tęsknisz za Bogusiem? :P Mne też bardzo przypadł do gustu Raelag mówiący jego głosem i niezbyt chętnie przyjąłem do wiadomości że w Kuźni mówi inny lektor(jak wypadł -nie miałem okazji się przekonać bo wciąż nie kupiłem dodatku ;] ).Czy Linda wróci-to zależy od dystrybutora i od samego Lindy.
Nieważne, jak dziwnie brzmi ta prośba - ale jeśli chcesz zachować szacunek do Kuźni, przy pojawieniu się Raelaga wyłączaj głośnik, bo głos ma podłożony BEZNADZIEJNIE x] Składa się na to nie tylko sama barwa głosu, ale i to, że czyta on wszystko całkowicie obok interpunkcji, co gdyby nie możliwość przeczytania jego wypowiedzi - brzmi jak bezsensowny bełkot x]
Osobiśce ne natknąłem się na takową.(bo i też nie miałem po co szukać)

Nie lepiej poświęcić te 2 dychy na wersję z eXtra Klasyki?

Swoją drogą - nie wiem, czy u was w sklepach komputerowych też tak jest, ale ostatnio w HMSie znalazłam antologię Might and Magic - części od VI-IX, i jeszcze dwie dodatkowe(chronicles i chyba crusaders), w cenie: 15 złotych! Pięknie, prawda? :D Będzie prezent na Dzień Dziecka :D
Co mnie zastanawia- czy jeśli cyklopy będą jednostką najwyższego poziomu, to nadal będą miotać we wrogów głazami? Jeśli tak to będą chyba trochę zbyt przepakowane (ciekawe czy silniejsze od tytanów?).

Z drugiej strony lepsze to chyba rozwiązanie niż "zabójcze spojrzenie" z części drugiej.

Z tego, co pamiętam, to w Tribes ma być możliwość korzystania z goblinów jako mięsa armatniego - i cyklopy będą mogły chyba się nimi żywić do leczenia i rzucać nimi(ale to nie jest pewne :P ). No i cyklopy miotające głazami - i w przeciwników, i w machiny wojenne, i może nawet mury - byłyby bardzo zachęcające :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tęsknisz za Bogusiem? :P Mne też bardzo przypadł do gustu Raelag mówiący jego głosem i niezbyt chętnie przyjąłem do wiadomości że w Kuźni mówi inny lektor(jak wypadł -nie miałem okazji się przekonać bo wciąż nie kupiłem dodatku ;] ).Czy Linda wróci-to zależy od dystrybutora i od samego Lindy.
Nieważne, jak dziwnie brzmi ta prośba - ale jeśli chcesz zachować szacunek do Kuźni, przy pojawieniu się Raelaga wyłączaj głośnik, bo głos ma podłożony BEZNADZIEJNIE x] Składa się na to nie tylko sama barwa głosu, ale i to, że czyta on wszystko całkowicie obok interpunkcji, co gdyby nie możliwość przeczytania jego wypowiedzi - brzmi jak bezsensowny bełkot x]

I tak oto(po raz kolejny) zostałem dociągnięty od zakupu Kuźni!Masz ci los... :)

Swoją drogą - nie wiem, czy u was w sklepach komputerowych też tak jest, ale ostatnio w HMSie znalazłam antologię Might and Magic - części od VI-IX, i jeszcze dwie dodatkowe(chronicles i chyba crusaders), w cenie: 15 złotych! Pięknie, prawda? :D Będzie prezent na Dzień Dziecka :D

To to wiem,w sklepie mojego ojca zalega tego kilka egzemplaży już od kilku miesięcy.Tak się wciąż zastanawiam czy kupić,czy nie... :P

Co mnie zastanawia- czy jeśli cyklopy będą jednostką najwyższego poziomu, to nadal będą miotać we wrogów głazami? Jeśli tak to będą chyba trochę zbyt przepakowane (ciekawe czy silniejsze od tytanów?).

Z drugiej strony lepsze to chyba rozwiązanie niż "zabójcze spojrzenie" z części drugiej.

Z tego, co pamiętam, to w Tribes ma być możliwość korzystania z goblinów jako mięsa armatniego - i cyklopy będą mogły chyba się nimi żywić do leczenia i rzucać nimi(ale to nie jest pewne :P ). No i cyklopy miotające głazami - i w przeciwników, i w machiny wojenne, i może nawet mury - byłyby bardzo zachęcające :>

Można więc powiedzieć,że interakcje cyklopów z goblinami(jakiekolwiek by one nie były) zapowadają się dość ciekawie. ;]

A co do samych małych,wrednych stworków-mi się bardzo podoba możliwość przyłączenia ich do swojej armi po pokonaniu wroga-barbarzyńcy.Przypadł mi ten pomysł do gustu i mam nadzieję że będzie więcej podobnych. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto(po raz kolejny) zostałem dociągnięty od zakupu Kuźni!Masz ci los...
Nie daj się temu zwieść :P Poza beznadziejnym i koszmarnym lektorem czytającym kwestie Raelaga, Kuźnia bardzo mi się podobała, wręcz ujęła za serce :wink: Jest w niej dużo nowości - karawany, więcej różnego typu zadań w Kampanii(nie, żeby one znowu przypominały Warcrafta III, jak np. "przekradnij się obok wojsk xxxx i dojdź do punktu y" :P ), a także 'pikantne rozmowy' o pewnej rycerce w wykonaniu lorda i krasnoluda :D Poza tym: jeśli nigdy nie lubiłeś Godryka, i nigdy nie spodziewałeś się Hiszpańskiej Inkwizycji, to ta gra jest dla ciebie :D
To to wiem,w sklepie mojego ojca zalega tego kilka egzemplaży już od kilku miesięcy.Tak się wciąż zastanawiam czy kupić,czy nie...
Kupić, kupić :wink: Osobiście przeszłam Might and Magic VI i VIII (w VII przerwałam grę pod prawie sam koniec, niestety), a IX i pozostałe dwie będą dla mnie całkowitą nowością, mrrr :>
A co do samych małych,wrednych stworków-mi się bardzo podoba możliwość przyłączenia ich do swojej armi po pokonaniu wroga-barbarzyńcy.Przypadł mi ten pomysł do gustu i mam nadzieję że będzie więcej podobnych.
No, to byłoby całkiem ciekawe - tyle, że trzeba będzie nagle zacząć dbać o goboski :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną nadzieję: że głosy będą lepiej podłożone niż w Kuźni Przeznaczenia, i wróci stary lektor od Raelaga :/

Też mam taką nadzieję. Linda, choć najlepiej nie wypadł, nieźle mi pasował do Raelaga. A teraz? Ech... Jakiegokolwiek lektora by CD-P w drugim dodatku nie wybrał, wiem jedno - każdy jest lepszy niż Zenek Spodbudkizpiwem* (tak chyba mogła się nazywać osoba "grająca" Raelaga w Kuźni :/).

Ale cóż, wiedząc, jak CD-P postąpił z podstawką, a jak z Kuźnią, Lindy się raczej nie spodziewam. A jeśli faktycznie wybraliby kogo innego, to IMO pasowałby głos np. Tomasza Marzeckiego.

*Bez obrazy, ale cóż - tak to jest, jak się kogoś dubbinguje w taki sposób...

I tak oto(po raz kolejny) zostałem dociągnięty od zakupu Kuźni!Masz ci los... :)

Sirius, nie wiedź się tym, co mówią o kuźniowym Raelagu. Fakt, zagrał beznadziejnie, ale to nie oznacza, że dodatek należy odradzać. Przeciwnie - Kuźnia Przeznaczenia jest to dodatek, który naprawdę ciekawie uzupełnia wersję podstawową. Choćby przez kampanię, karawany, krasnoludy (gra się nimi miło) i inne nowalijki. A i dialogi są lepsze, zawierają w sobie odrobinę poczucia humoru.

Niziołko, a tej sceny, w której Wulfstan i Duncan mówili o Freydzie, już nie pamiętam. Mam tylko nadzieję, że tuż przed nią zrobił się save... Jeśli tak, to ją sobie odświeżę. :)

I jeszcze jedna sprawa: właśnie na stronie http://h5.heroes.net.pl/nowina/2259.html ujawniono alternatywne ulepszenia jednostek mrocznych elfów. I powiem tak: po niezłych (ale takich, które sprawiły w sumie średnie wrażenie) alternatywach dla sylvanu jednostki lochu prezentują się znakomicie! Zdolności specjalne są całkiem ciekawe, jednostki wyglądają świetnie i nie różnią się tylko podmienionymi kolorami... Ogółem - doczekać się już nie mogę! A ten smok...

A dla tych, co chcieliby obejrzeć alternatywne ulepszenia jednostek zwykłych elfów, a nie wiedzą, gdzie, to niech sobie pooglądają stronę http://h5.heroes.net.pl/nowina/2254.html. Powiem od siebie jeszcze raz: nie są złe, ale czegoś im brakuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa: właśnie na stronie http://h5.heroes.net.pl/nowina/2259.html ujawniono alternatywne ulepszenia jednostek mrocznych elfów. I powiem tak: po niezłych (ale takich, które sprawiły w sumie średnie wrażenie) alternatywach dla sylvanu jednostki lochu prezentują się znakomicie! Zdolności specjalne są całkiem ciekawe, jednostki wyglądają świetnie i nie różnią się tylko podmienionymi kolorami... Ogółem - doczekać się już nie mogę! A ten smok...
Zaraz zaraz: czy tylko mnie się wydaje, że te alternatywne ulepszenia jednostek są sporo lepsze niż ulepszenia z podstawek? Przez chwilę nawet się zastanawiałam, czy przypadkiem to, co tutaj się prezentuje to nie byłyby ulepszenia kolejnego stopnia, jednak zmiana z czarnych smoków na czerwone byłaby trochę zaskakująca - zwłaszcza względem H3, gdzie działo się odwrotnie :P
Niziołko, a tej sceny, w której Wulfstan i Duncan mówili o Freydzie, już nie pamiętam. Mam tylko nadzieję, że tuż przed nią zrobił się save... Jeśli tak, to ją sobie odświeżę. Smile
Wszystkie sceny, w których pojawia się Duncan i Freyda, albo Duncan i Wulfstan naraz zawierają takie podteksty i pikantne smaczki :P
Choćby przez kampanię, karawany, krasnoludy (gra się nimi miło) i inne nowalijki. A i dialogi są lepsze, zawierają w sobie odrobinę poczucia humoru.
Krasnoludami się przede wszystkim świetnie broni :P Swoją drogą słyszałam, że ponoć krasnoludy bez run są słabiutkie, ale ja sama nigdy z nich nie korzystałam i grało mi się bardzo miło 8)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'pikantne rozmowy' o pewnej rycerce w wykonaniu lorda i krasnoluda :D Poza tym: jeśli nigdy nie lubiłeś Godryka, i nigdy nie spodziewałeś się Hiszpańskiej Inkwizycji, to ta gra jest dla ciebie :D

Kupuję! xD Ale gdyby tak jeszcze CDP zmniejszył cenę do 20zł... :P

To to wiem,w sklepie mojego ojca zalega tego kilka egzemplaży już od kilku miesięcy.Tak się wciąż zastanawiam czy kupić,czy nie...
Kupić, kupić :wink: Osobiście przeszłam Might and Magic VI i VIII (w VII przerwałam grę pod prawie sam koniec, niestety), a IX i pozostałe dwie będą dla mnie całkowitą nowością, mrrr :>

Ja osobiście muszę się przyznać,że w M&M grałem tylko w IX(tak,tą z CDA).Może wreszcie pora to nadrobić? :)

I jeszcze jedna sprawa: właśnie na stronie http://h5.heroes.net.pl/nowina/2259.html ujawniono alternatywne ulepszenia jednostek mrocznych elfów. I powiem tak: po niezłych (ale takich, które sprawiły w sumie średnie wrażenie) alternatywach dla sylvanu jednostki lochu prezentują się znakomicie! Zdolności specjalne są całkiem ciekawe, jednostki wyglądają świetnie i nie różnią się tylko podmienionymi kolorami... Ogółem - doczekać się już nie mogę! A ten smok...

A dla tych, co chcieliby obejrzeć alternatywne ulepszenia jednostek zwykłych elfów, a nie wiedzą, gdzie, to niech sobie pooglądają stronę http://h5.heroes.net.pl/nowina/2254.html. Powiem od siebie jeszcze raz: nie są złe, ale czegoś im brakuje...

Jednostki Lochu prezentują się naprawdę smakowicie(szczególnie że to moje ulubione miasto w H5,tuż obok Nekropoli ;]).Przez to z jeszcze większą niecierpliwością wyczekuję Tribes of East. :D

Wszystkie alternatywne ulepszenia są naprawdę niezłe - nie zapominajmy, że to tylko ulepszenia i twórcy nie mogli (pomijam fakt, że kosztowało by ich to dużo zachodu i było by to bez sensu)tworzyć alternatywnego ulepszenia nie opierając się na "właściwej" jednostce. Czas pokaże jak to będzie wyglądało (i działało) w praktyce.

A jeśli chodzi o Tribes of east to mam nadzieję, że będzie naprawdę dobry, ale nie mogę pojąć jak twórcy chcą z niego zrobić samodzielny dodatek - ciekawi mnie czy ci którzy nie mają Kuźni Przeznaczenia będą mogli pograć nacją krasnoludów.

Podobnie myślałem podczas premiery W40k:Dark Crusade.Czy jeżeli jest samodzielny,to będę mógł grać Gwardią Imperialną,czy też nie.Do dziś się nie przekonałem,bo jeszcze nie zakupiłem DK. ;p

PS Dziwi mnie, że jest takie duże zainteresowanie sagą Heroes, a nikt nie ma ochoty pograć w "piątkę" on-line. Szkoda.

My chcemy,ale nasze kompy nie za bardzo(skoro się tak krztuszą ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki Lochu prezentują się naprawdę smakowicie(szczególnie że to moje ulubione miasto w H5,tuż obok Nekropoli ;]).Przez to z jeszcze większą niecierpliwością wyczekuję Tribes of East. :D

A ja pozwolę sobie wtrącić się do rozmowy. :) Mimo mego dawnego zafascynowania Lochami, z jednostek alternatywnych przypadł mi do gustu jeno smoczek i podstawowy "strzelacz". Jeśli chodzi o dodatek, to czekam na orków, którzy prezentują się wyśmienicie.

My chcemy,ale nasze kompy nie za bardzo(skoro się tak krztuszą ;]).

Zawsze można pobawić się w "szybką bitewkę", którą nawet mój złom wytrzymuje (a starcia tam same, z siebie miłe są).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Tribes of east to mam nadzieję, że będzie naprawdę dobry, ale nie mogę pojąć jak twórcy chcą z niego zrobić samodzielny dodatek - ciekawi mnie czy ci którzy nie mają Kuźni Przeznaczenia będą mogli pograć nacją krasnoludów.
Pewnie tak, ale tylko w scenariuszach - bo nie zapomniajmy, że Tribes to nie jest niezależny dodatek, ale kontynuacja Kuźni, gdzie krasnoludy były bardzo ważne - gdyby nie było krasnoludów, równie dobrze mogliby np. wycofać karawany w Tribes x]
Ja osobiście muszę się przyznać,że w M&M grałem tylko w IX(tak,tą z CDA).Może wreszcie pora to nadrobić?
Najwyższa :P Sama jestem wielką fanką M'n'Msów, nic nie sprawia mi takiej radości jak wyposażenie całej drużynki w łuki, wciskanie 's' i patrzenie, jak w każdej turze znika kolejny przeciwnik, a ci dalsi podchodzą.. kto nie zagrał, nie zrozumie :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki Lochu prezentują się naprawdę smakowicie(szczególnie że to moje ulubione miasto w H5,tuż obok Nekropoli ;]).Przez to z jeszcze większą niecierpliwością wyczekuję Tribes of East. :D

A ja pozwolę sobie wtrącić się do rozmowy. :) Mimo mego dawnego zafascynowania Lochami, z jednostek alternatywnych przypadł mi do gustu jeno smoczek i podstawowy "strzelacz". Jeśli chodzi o dodatek, to czekam na orków, którzy prezentują się wyśmienicie.

Racja,orkowie w istocie są ciekawi.Cieszy mnie to że wreszcie orki walczą pod sztandarem orków,nie zaś jako jacyś pachołkowie ludzi czy innych ogrów. ;P

My chcemy,ale nasze kompy nie za bardzo(skoro się tak krztuszą ;]).

Zawsze można pobawić się w "szybką bitewkę", którą nawet mój złom wytrzymuje (a starcia tam same, z siebie miłe są).

Gra Online w H5 odstrasza mnie też z innych powodów-patche.( blisko 2040 mb do ściągnięcia to nie w kij dmuchał).Obawiam się że w H5 będę grać przez internet dopiero wtedy,kiedy zakupię Kuźnię Przeznaczenia. ;]

Najwyższa Razz Sama jestem wielką fanką M'n'Msów, nic nie sprawia mi takiej radości jak wyposażenie całej drużynki w łuki, wciskanie 's' i patrzenie, jak w każdej turze znika kolejny przeciwnik, a ci dalsi podchodzą.. kto nie zagrał, nie zrozumie Razz

Jak już mówiłem,jedyne M&M w jakie grałem to IX i cóż....odczucia miałem mieszane.Fakt,z tego co czytałem to najgorsza część serii,ale nie to mnie zraziło,bo gra była całkiem przyjemna i relaksująca.Do czasu,kiedy wyruszałem już ja "głębsze wody" każdy z moich herosów zdobył tyle doświadczenia,żeby osiągnąć 5 lvl,ale każdy z nich miał wciąż pierwszy ponieważ....nie doszukałem się przycisku odpowiadającego za "Lvl up".Po prostu nie mogłem go za żadne artefakty świata znaleść i dalszą grę sobie odpuściłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale tylko w scenariuszach - bo nie zapomniajmy, że Tribes to nie jest niezależny dodatek, ale kontynuacja Kuźni, gdzie krasnoludy były bardzo ważne - gdyby nie było krasnoludów, równie dobrze mogliby np. wycofać karawany w Tribes x]

Ale Tribes jest zapowiadany jako samodzielny dodatek (no chyba, ze coś mnie ostatnio ominęło :)). Na pewno będzie nawiązywał do Kuźni, lecz grać będzie można i bez niej (wszak samodzielny jest). A to, że będzie wiele niedomówień, na które odpowiedź odnajdzie się w "Krasnoludzkim dodatku", to już inny problem.

Obawiam się że w H5 będę grać przez internet dopiero wtedy,kiedy zakupię Kuźnię Przeznaczenia. ;]

Do Kuźni też patche wychodzą (fakt, że nie będą tyle zajmowały, lecz zawsze trzeba to zdobyć). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem,jedyne M&M w jakie grałem to IX i cóż....odczucia miałem mieszane.Fakt,z tego co czytałem to najgorsza część serii,ale nie to mnie zraziło,bo gra była całkiem przyjemna i relaksująca.Do czasu,kiedy wyruszałem już ja "głębsze wody" każdy z moich herosów zdobył tyle doświadczenia,żeby osiągnąć 5 lvl,ale każdy z nich miał wciąż pierwszy ponieważ....nie doszukałem się przycisku odpowiadającego za "Lvl up".Po prostu nie mogłem go za żadne artefakty świata znaleść i dalszą grę sobie odpuściłem.
O ile M'n'M V nie różni się od wcześniejszych tak bardzo, jak mi się wydaje, to po uzbieraniu odpowiedniej ilości doświadczenia, trzeba iść do jakiejś Sali Treningowej w najbliższym mieście, zapłacić za awans - dzięki któremu dostaniesz dodatkowe punkty umiejętności, które trzeba rozłożyć pomiędzy już posiadane umiejętności(nowe wykupuje się już u specjalistów -np. w gildiach magów itd. - no cóż, zagram w IX, to będę wiedziała, czy dalej się nic nie zmieniło :P

W każdym razie - jeżeli chcesz dalej kontynuować rozmowę o MnM, to proponuję się przenieść do odpowiedniego tematu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...