Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

P.S2: Filmy , które dzieją się w przyszłości też są spoko.
Napewno oglądałeś Piąty Element bo bez tego się nie obejdzie. Jeszcze jest, niedawno oglądałam - Wechikuł czasu (jak sama nazwa wskazuje, facet przeności się w czasie z powodu.. no pewnego :D). Jest jeszcze Equilibrium(2002), Red Faction (tak, z tej gry), Aeon Flux, Titan - Nowa Ziemia (choć animowane, to bardzo fajne). Dużo tego było ale nie za bardzo pamiętam..

EDIT - Droga - świat po wojnie nuklearnej/katastrofie.

Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję nazwy filmu z którego pamiętam tylko 1 scenę : dwie armie spotkały się na wielkim zamarzniętym jeziorze, jedni byli łucznikami, więc drudzy nie mogli do nich podejśc ( chyba ktoś przed kimś uciekał, któraś armia ). Skończyło się to tak, że jeden bohater poświęcił życie i toporem rozkruszył lód, który popękał i tamci albo zginęli, albo musieli się wycofać. Zna ktoś ten film? Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla mnie nie będzie trudno znaleźć filmu - Poszukuję produkcji, gdzie znajdę bitwy jak w Braveheart czy Władcy Pierścieni, nieistotne czy świat będzie fantasy, czy po prostu będzie przedstawiał historyczne realia, nie zaszkodziła by też fajna fabuła :). Orpócz dwóch wyżej wymienionych oglądałem między innymi Króla Artura, Spartakusa, Wszelkie Robin Hood-y, więc te odpadają.

I jeszcze jedno - jakieś filmy, które przedstawiają świat po apokalipsie, z wyjątkiem "Jestem Legendą", "The book of eli", ponieważ te już widziałem.

@Down - Dzięki, przepraszam za moje lenistwo, które nie dało mi przeszukać tematu :)

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat?

Kwaidan '64

Czy zabiłbyś dziecko? '76

Nie oglądaj się teraz '73

Suspiria '77

Wij '67 :tongue:

Profondo rosso '75

Palacz zwłok '69

Kult '73

Long weekend '78

Zemsta po latach '80

Piknik nad wiszącą skałą '75 :ohmy:

W paszczy szaleństwa '95

Dead end '03

Opowieść o dwóch siostrach '03

Kwintesencja prawdziwej grozy.

@Zodiak

http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...t&p=2391614

Edytowano przez Trymus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak Elesshar, również prosiłbym was o polecenie mi jakiegoś horroru. Azjatyckiego. Widziałem już Ringi, Klątwy, Shutter, Dark Water oraz Audition. Te dwa ostatnie nie podobały mi się. Macie jakieś fajne propozycje?

@down: Nie. Jest taki fim w ogóle? :P Bo nie mogę znaleźć niczego o takim tytule. Może chodziło ci o "Wizje"?

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak Elesshar, również prosiłbym was o polecenie mi jakiegoś horroru. Azjatyckiego. Widziałem już Ringi, Klątwy, Shutter, Dark Water oraz Audition. Te dwa ostatnie nie podobały mi się. Macie jakieś fajne propozycje?
Jeśli interesuje cię coś kosmicznie dziwnego, to proponuję film aktorski "Uzumaki" (Spirala). Osobiście nie oceniam tego filmu zbyt wysoko, aczkolwiek powstał na podstawie genialnej mangi. Znacznie lepszy natomiast jest film Janghwa Hongryeon ("Opowieść o dwóch siostrach"), aczkolwiek jest trochę chaotyczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak Elesshar, również prosiłbym was o polecenie mi jakiegoś horroru. Azjatyckiego. Widziałem już Ringi, Klątwy, Shutter, Dark Water oraz Audition. Te dwa ostatnie nie podobały mi się. Macie jakieś fajne propozycje?

Dla was obydwu polecam dosyć mocny horror azjatycki Ichi de killer polecam na prawdę jest ostry choć opinie krytykę pozostawiam wam po obejrzeniu tej produkcji. Jedno tylko radze nie jedzcie niczego w czasie oglądania filmu.

trailer

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Xavion - temat-rzeka :cool: obejrzyj koniecznie:

- Powrót do Garden State (absolutny must-see, jeden z moich ulubionych ostatnio filmów)

- Zakochany bez pamięci

- Człowiek z księżyca (ten i powyższy z Jimem Carreyem)

- Goło i wesoło (angielski film z mniej więcej 1997 roku)

- American beauty, bez gadania, w pierwszej kolejności nawet

- Co gryzie Gilberta Grape'a?

- Chłopięcy świat (jedna z najlepszych IMO ról de Niro)

- Fisher King

- Przebudzenia

do tego nie zaszkodzi dołożyć:

- Fenomen

- Ghost town

- Zaklęci w czasie

- Miłość Larsa

- Bezdroża

- Szkoła uczuć (film co prawda młodzieżowy, ale i tak warto)

:)

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów w średniowiecznych klimatach fantastycznych. Pełno kiedyś leciało takich zagranicznych, przeważnie niemieckich i francuskich produkcji. Czasem były to ekranizacje jakichś bajek, gdzie księżniczka była zaklęta przez czarnoksiężnika i znalazł się blaszany(plastikowy) rycerz, który zabija maga i ratuje wybrankę, a potem się żenią. Może efektami i głębokością fabuły nie grzeszyły, to jednak były ciekawe :D

@down, nie, Krzyżacy zdecydowanie nie, ale Armia Ciemności to jest bardzo dobry strzał, ktoś poleci więcej tego typu podobne? Niekoniecznie w takich mrocznych klimatach.

@Trymus - JEJU JEJU, dzięki, teraz mogę umierać... chociaż nie, najpierw obejrzę, potem umieram :D

Edytowano przez CzarnyBaron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - ja ci polecę film pt. "Armia Ciemności" jest średniowiecze i zombie do tego genialny czarny humor, może to coś innego niż oczekiwałeś ale film jest naprawdę świetny. Lecz jak wolisz coś klasycznego niestety bez fantasy to są polscy "Krzyżacy" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia Ciemności to jest bardzo dobry strzał, ktoś poleci więcej tego typu podobne? Niekoniecznie w takich mrocznych klimatach.

Wybierz coś z mojej listy (przede wszystkim Godzina świni, Siódma pieczęć, Studnia i wahadło, Flesh and Blood, chociaż spróbuj jeszcze kilka poważniejszych- Lew w zimie, Becket)

A jeśli chcesz szerszy przegląd, zajrzyj TU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzarnyBaron- W przeciwieństwie do Trymusa, nie będę polecał ani klasyków światowego kina (Bergman- Siódma pieczęć), ani też filmów "brudnych" (Ciało i krew), tylko raczej bajki (fantasy) i hollywoodzkie produkcje. :) (Choć pewnie większość z nich oglądałeś.)

Excalibur (1985)- IMO najlepszy film "arturiański", podaję jego tytuł jako przykładowy, bo filmów opartych na legendzie o królu Arturze, jest sporo (np. jak chcesz coś bardziej baśniowego i z efektami specjalnymi, to miniserial-

Merlin, a jeżeli preferujesz romanse, to Rycerz króla Artura).

Legenda / Legend (1985)- Średniowiecza tu raczej nie ma, ale jest to dość miła bajka fantasy (no i masz księżniczkę, dzielnego i dobrego Toma Cruise'a oraz tego "strasznego złego").

Willow (1988)- O tym filmie nie będę nic pisał, jeżeli nie oglądałeś, to masz poważne zaległości.

Zaklęta w sokoła / Ladyhawke (1985)- Masz co chciałeś, zaczarowana księżniczka (bodaj, bo już dobrze nie pamiętam) i jej rycerz (również zaklęty); następna fajna bajka, tylko bardziej "średniowieczna".

Ostatni smok / Dragonheart (1996)- Film leci często w tv, pewnie go widziałeś, więc, również o nim nie będę nic pisał.

Trzynasty wojownik / 13th Warrior (1999)- To już raczej kino przygodowe, też, w miarę często pokazywany w tv.

Na koniec, typowa hollywoodzka produkcja, z tego roku: Polowanie na czarownice / Season of the Witch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem podawać powszechnie znanych tytułów.

Ale, jeśli chodzi o fantasy, to należy dodać

Dragonslayer 1981 :wub: :wub: :wub:

Krull 1983

The NeverEnding Story (1984)

The Princess Bride 1987 :wub::wub: :wub:

Mgły Avalonu 2001 :wub: :wub:

Istnieje jeszcze ciekawy animowany władca pierścieni z '78, ale tylko pierwsza część.

Stworzono i Hobbita w 1977.

The Sword in the Stone 1963

Oczywiście jeszcze takie klasyki jak Conan, The Adventures of Robin Hood z 38, Ivanhoe (był chyba i serial).

Obecnie leci serial Filary ziemi (nawet niezły, szczególnie wizualnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś dobre komediodramaty?
Wiedźmin - nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać... ale z 'dobrym' już gorzej :icon_mrgreen:

A na poważnie polecam:

- Fakty i akty

- W pewnym sensie filmy "Świat Dysku": Kolor Magii, Wiedźmikołaj, Piekło Pocztowe (w pewnym sensie, bo to też fantastyka)

- Jak zostać królem

- Goodbye Lenin!

Szukam filmów w średniowiecznych klimatach fantastycznych. Pełno kiedyś leciało takich zagranicznych, przeważnie niemieckich i francuskich produkcji. Czasem były to ekranizacje jakichś bajek, gdzie księżniczka była zaklęta przez czarnoksiężnika i znalazł się blaszany(plastikowy) rycerz, który zabija maga i ratuje wybrankę, a potem się żenią. Może efektami i głębokością fabuły nie grzeszyły, to jednak były ciekawe
Wiem, że to nie ten dział, ale polecę ci chętnie "Brendana i Sekret Kells". Najgenialniejszy film animowany, związany ze średniowieczem (i jeszcze w kilku innych kategoriach), który widziałam :)

Do tego:

- Papieżyca

- Monthy Python i Święty Graal

- Rycerz Króla Artura

- Królestwo Niebieskie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...