Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Ok, tu masz więcej :

"Rozmowy z katem" - teatr telewizji na podstawie książki Moczarskiego (lektury nota bene)

"Jakub Kłamca" w głównej roli Robin Williams http://www.filmweb.pl/film/Jakub+kłamca-1999-839

"Lista Schindlera" Stevena Spielberga http://www.filmweb.pl/Lista.Schindlera

"Ostatni Król Szkocji" z genialną rolą Foresta Whitakera, w roli dyktatora Ugandy, Idiego Amina. Warto obejrzeć, ale należy pamiętać, że to film oparty na faktach i momentami bardzo brutalny (na przykład scena z ciałem jednej z żon Amina - prawdziwa)

"Mroczna Argentyna" - kolejny bardzo brutalny film, tym razem o reżimach południowoamerykańskich, na przykładzie lat 70/80 w Argentynie http://www.filmweb.pl/film/Mroczna+Argentyna-2003-36986

"Bumerang" z 1996 , wreszcie film o chyba najbardziej zbrodniczym systemie w historii ludzkości, o ile o nazizmie jest ich sporo, o tyle o komunizmie wciąż za mało http://www.filmweb.pl/film/Bumerang-1996-36540

"Rewers" polski film, całkiem świeży http://www.filmweb.pl/Rewers

Jeszcze więcej ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym poprosić o polecenie mi filmu... Dziękuje.

A nie to nie koniec ;P

Chodzi mi o coś w stylu The Doors (biograficzno-muzyczny, ale fabularny) lub Sex Pistols: Wściekłość i Brud (muzyczny, dokument)

Zależy mi głównie na filmach opisujących życie kapel/osób zajmujących się rock/metal :P Dobra, mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi/

Widziałem już Skazany na Bluesa, a Wall chce obejrzeć, więc mi tego nie polecajcie już ;) Mam (dużą) nadzieję, że mi coś znajdziecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinCallOfCthulhu

Nie wiem czy oglądałeś ale mam w sam raz dla ciebie film. Ray opowiadający o muzyku Ray'u Charles'ie może to nie jest muzyka której słuchasz ja też nie lubię takiej ale nie sposób takiego filmu nie oglądać. Genialna kreacja Jamiego Foxa za które nawet dostał oskara?, także nie mam nic dodania tylko zachęcam cię :)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin- Zarówno filmów dokumentalnych jak i fabularnych (biograficznych), tego typu jest sporo. W tej chwili, ponieważ wspomniałeś o Sex Pistols, przypomniał mi się film fabularny o tym zespole (a właściwie o Sidzie Vicious'ie, jego romansie i tragicznym końcu); "Sid i Nancy"- 1986 (film w pewnych kręgach kultowy), oraz bo tytuły są podobne; "Kurt & Courtney"- 1998, "spiskowy" dokument o życiu (a właściwie o śmierci) Kurta Cobaina. Jeśli chodzi o końcówkę życia tegoż wokalisty zespołu Nirvana, powstał jeszcze film fabularny "Last Days" (2005).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pewnego filmu, który leciał kiedyś w telewizji. Był to thriler, gdzie pewni chłopacy jechali gdzieś i w trakcie jazdy użyli radia (tego do komunikowania się między tirowcami, nie wiem jak to się nazywa :P) i jeden tirowiec się do nich odzywa, oni nie wiedzą kto to jest i jadą dalej. Zatrzymują się w motelu i słyszą za ścianą krzyki i uderzenia, okazuje się że zamordowano tam kobiete (CHYBA kobiete ;)). Na końcu pamiętam że oni uciekali na takim polu i kierowca, chciał ich zabić.

Bardzo prosze o pomoc, szukam tego filmu od lat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio zainteresowałem się tematyką seryjnych morderców (przy okazji słuchania Psychopaty Red Slayera) i właśnie takich filmów potrzebuje, najlepiej aby film był na faktach aczkolwiek nie jest to konieczne.Chodzi mi o to żeby mordercą był zwyczajny człowiek z Krwi i Kości a nie jakiś nieśmiertelny demon czy inne ustrojstwo.Nie dawno obejrzałem wszystkie Screamy choć nie do końca o to mi chodzi aczkolwiek filmy w tym stylu też mogą być.Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sioka - mi się znudził :P

@ Pawcio:

prawdziwi seryjni mordercy

Helter Skelter, film o Charlesie Mansonie, IMO całkiem dobry

Monster, z Oscarową rolą Charlize Theron

fikcyjni:

To nie jest kraj dla starych ludzi, choć tutaj morderca jest bardziej na drugim planie

do tego Kolekcjoner kości, Ręka Boga, American psycho, mogą być też Urodzeni mordercy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawcioX

Hannbiall Po drugiej stronie

Red Dragon - te dwa filmy wprost musisz obejrzeć.

Seria filmów Halloween, opowiada losy seryjnego mordercy Michaela Myersa lecz jest to horror ale całkiem dobry :wink:

Jeszcze polecę ci film Psychopata z Sigourney Weaver.

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery najlepsze filmy o seryjnych mordercach to: wspomniany Zodiak, fantastyczna koreańska Zagadka zbrodni

(Salinui chueok) i Obywatel X z 1995- oparty o żywot Andreia Chikatilo, a także mój faworyt duński Nocny Strażnik

1994 (Nattevagten).

Niezłe są Kryształowe oczy z 2004 (Occhi di cristallo)

Joyong-han saesang z 2006

Nie o seryjnym, ale klimat wgniata w fotel:

Zniknięcie- 1988 (Spoorloos)

Klasyk- "Powiększenie" z 1966

"Osiem milimetrów" z 1999

Polecam serial The Killing (2011) i inny,

ale już bardzo naiwny i "amerykański", ale mający coś w sobie- Wyspa Harpera.

Ogólnie unikać banału...

Edytowano przez Trymus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawcioX

Taka znana nam Piła jest o seryjnym mordercy, może to nie jest typowy horror ale warto się zapoznać. Pachnidło, historia mordercy, przecież to jest genialny film nie wiem dlaczego został pominięty :) i na koniec Mr.Brooks chociaż do horroru mu brakuje to i tak film trzyma w napięciu do ostatniej minuty. Przypomniałem sobie genialny film Autostopowicz oryginał z 1986 i remake chociaż nie tak dobry jak pierwowzór z 2007. Mam nadzieję, że ci pomogłem jak sobie coś przypomnę to wyślę ci na pm.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawcioX- Generalnie, większość tego typu filmów była już wymieniana kilka stron temu (filmy w stylu "Milczenia Owiec"), więc tylko aby uzupełnić temat podam linki (sporo filmów było już wymienionych, ale sporo nie): klik i klik.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ReMake powiedział:

Poszukuję dobrego trzymającego w napięciu thrillera. Spodobało mi się Prawo Zemsty i eagle Eye więc może to być coś w tym stylu. Nie mam co ostatnio oglądać...

Nie wiem czy oglądałeś ale mogę ci polecić Uprowadzona z Liam Nesonem, Autostopowicz z 2007. Siedem, Prestiż, Czarny Łabędź, To Nie Jest Kraj Dla Starych Ludzi. To tylko nie które dobre filmy a jest ich bardzo dużo, dlatego wybierz sobie coś.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...