Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olszes

Zagadki Słowne vol. 2

Polecane posty

Nie mam pojęcia, czy istnieje taka gra, ale skoro zagadka dosłowna:

Chosens' war in the world including many worlds

Przy okazji gratuluję trudnej zagadki. Choć pewnie przy rozwiązaniu okaże się prosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona więc kolejny (już czwarty!) post.

Wojna Wybrańców w świecie złożonym z wielu światów.

Podpowiedzi znajdziecie pod koniec poprzedniej strony, w moim poprzednim poście.

Stillborn - co do trudności zagadki no to cóż, dla mnie to kwintesencja zagadki - niby pasuje do wszystkiego (każdy może spróbować zgadywać) lecz na koniec okazuje się, że odpowiedź jest tylko jedna.

RKAMIL - istnieje taka gra istnieje i twój przekład na angielski może być pomocny... Co zaś do trudności zagadki powiem tak: "jak wyżej" :happy:

Goloman - Oczywiście, oczywiście... nie masz racji oczywiście. :wink: Wybacz mi mój okrutny żart. Próbuj dalej.

PS: Jeżeli do jutra wieczór (kiele 20) nikt nie zgadnie to podam odpowiedź. No chyba, że forumowicze wyrażą inną chęć i będą chcieli dalej próbować rozwikłać zagadkę Sfinksa. :happy:

EDIT: Jednak, aby nie utrudniać, wkleję podpowiedzi tutaj. I nowe też będę wpisywał tu.

Podp. I: Gra stworzona na przełomie wieków.

Podp. II: Gra nie wydana w Polsce, spotkać można ją było jeno na płytce pewnej gazety...

Podp. III: Uściślę tą podpowiedź nieco - chodzi o RPG-a.

Podp. IV: "Wybrańców" zamiast "wybrańców" to także podpowiedź...

Podp. V: Powtórzę to co gdzieś wcześniej skrobnąłem - zagadka jest całkowicie dosłowna. W najmniejszym nawet calu.

Podp. VI: Co do podp. II - ta "pewna gazeta" to wcale nie jest CD-Action...

Podp. VII: Raczcie rzucić okiem na post RKAMILa na początku owej strony, może być pomocny...

Podp. VIII: Co do podp. I - gra stworzona BARDZO blisko przełomu wieków. O bliższy przełom wieków nie łatwo. Teraz powinniście już wiedzieć...

Popd. IX: Podpowiedź ostateczna, mi się wydaję - mangowe klimaciki, mówi wam to coś?

EDIT II: RKAMILu, jeszcze jedno - nie wydaję mi się żeby zagadka była łatwa. Z każdą chwilą utwierdzacie mnie w tym przekonaniu...

EDIT III: Widać, że ostanę się niepokonany. To nie jest Anachronox, princefan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I choć Siły Ciemności zwyciężały na wszystkich frontach, nie znalazł się dzielny mąż, któren uchwycił by ostrze sprawiedliwości w swe mężne dłonie. Lecz po wielu starciach i potyczkach znalazł się odważny, powstały z nicości, wcześniej z Ciemnością się nie ścierający. I uniósł on sprawiedliwości ostrze i zadał cios straszliwy dla Ciemności w następstwach. Bowiem Ciemność obróciła się w perzynę pod światłym słowem Sprawiedliwego. I stało się światło, i Zło odeszło w niepamięć.

princefanie, mimo iż minęło tyle czasu i zagadka zdawała się nie do rozbicia, to jednak zjawiłeś się ty! Ten, który powstał by walczyć ze Złem! I mimo iż dawałem podpowiedzi (aż 9! masakra) to jednak nikt nie wiedział, nikt nie znał odpowiedzi. Lecz w końcu pojawił się ten co niesie ze sobą światło... dobra, dobra, zaczyna mnie nosić. :icon_biggrin: Krótko: wielki szacunek princefanie, uratowałeś honor tego forum, już myślałem, że nikt nie zgadnie. Nawet po podpowiedzi ostatecznej trochę to trwało i w sumie to było takie trochę seppuku ( :icon_biggrin: to taki tylko żarcik), ale naprawdę - gdyby nie ty, to normalnie zwątpiłbym.

Gratuluję! Szczerze gratuluję! Twoja kolej, princefanie!

PS:...ale Zło pewnego dnia powróci i znowóż siać będzie chaos, zniszczenie i śmierć. Muahahahahaha!!! :icon_twisted:

EDIT: Żeby się nie pytali - chodziło o grę Septerra Core: Legacy of the Creator.

EDIT II: Nie proszę princefana o wytłumaczenie dokładne bowiem nie jest potrzebne - jak się okazało samo odgadnięcie jaka to była gra było niemałym, jeżeli nie kolosalnym wyzwaniem. Po wytłumaczenie, o co chodziło w treści zagadki proszę pisać do mnie na priva (tak to się piszę? w kwestii internetowej dalej jestem trochę niedzielniak :wink: ). Oczywiście, jeżeli kogoś to będzie ciekawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przypomniał mi się ten tytuł tej gry, gdyż przypomniały mi się o tym RPG'u dyskusje, jeszcze dawno temu.

Azaliż ów dzielny wojownik rozpoczął walkę z niecny złem, co miało na imię... trud zagadki i uporał się bezboleśnie, za drugim podejściem. Postanowił walczyć z nim, dając swoją własną. Kto się upora, ten będzie następcą.

God of War, Devil May Cry, Wolverine = ? + Silent Hill, F.E.A.R., Aliens versus Predator=? = tytuł

MathRaven27 - ta gra jeszcze nie wyszła, więc to nie to. Ale już chwytasz, o co chodzi, to na plus.

Veldrash, Wybraniec, Mindstorm - źle.

To wskazuje na tytuł gry.

Veldrash razy dwa, MathRaven27 - nie

Wyrazy te składają się na nazwę gry, ale to nie Painkiller.

Meril - nie.

Chyba czas na wyraźniejszą podpowiedź.

Słówko z jednej kompilacji plus słówko z drugiej kompilacji = nazwa gry.

Wystarczy, ze p0okombinujecie, co łączy pierwsze tytuły, a co drugie - i voila!

MathRaven27 - nie

Zagadka jak najbardziej słowna. Trzeba kombinować ze znaczeniami tytułów.

Na razie nikt nie wpadł na dobry trop.

Podpowiem: W pierwszym skojarzeniu chodzi o wyodrębnieniu szczegółu łączącego te gry (są to gry "wyrzywajki", więc tym słowem jest...) i dodaniu go do drugiego słowa wychodzącego z tytułów kojarzących się ze sobą tym szczegółem (a skoro są to horrory, to jest to?). Wychodzi bezpośrednio tytuł gry. No jest jeszcze jedno w tym tytule ale właśnie te słowa są głównymi członami tytułu.

No ja się załamałem teraz. Nic a nic nei przyszło Wam do głowy.

Ale już MathRaven27 skojarzył - reszcie coś ciężko idzie.

Veldrash - nie. Z cieniem to blisko, ale wojownik to nie to. Chodzi o coś bardziej oczywistego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

pierwszy znak zapytania to może być STALKER (jakaś horrorowa giera) zaś drugi to (chyba) gatunek gier jaki nam wychodzi - tak jak rzekł Kruczek, pierwsze gry to niewąskie siepanki a kolejne to horrorowe, klimatyczne gierki. Gatunkiem tym jest survival horror, takie mam wrażenie. Ewentualnie mieszanka ekstremalnej wycinanki i horroru. Wynikiem może być Resident Evil, którykolwiek,np. piątka - niby horror ale rzeźnia jest tam niezła. Może też być Dark Sector, Left4Dead i w ostateczności Dead Space, ciężko jednoznacznie określić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien vs. Predator był w pytaniu, więc odpada.

Hmmm, te trzy pierwsze to h'n's a następne, to horrory... Tylko jakoś nie mogę zaskoczyć, co z tego wyjdzie :/.

@down

Silent Hill też był w pytaniu...

Jeśli rzeczywiście chodzi o h'n's i horror, to może Diablo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, princefanie, iż forumowicze (w tym ja także) nie mają pojęcie o co tobie chodzi. ;]

No, jak by nie było... nieważne, strzelać też można. :icon_biggrin: To może Apocalyptica albo Hellgate: London?

EDIT: Dobra, koniec żartów, let's rock. Pierwsze gry kojarzą mi się z walką a gry kolejne kojarzą mi się ze strachem. Wręcz śmiertelnym. Może to więc Mortal Kombat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze gry łączy postać wojownika (jak to MathRaven już wspominał) a gry kolejne kojarzą mi się z dużą ilością mrocznych miejsc. Tak więc może to Shadow Warrior?

EDIT: Idąc też elementami łączącymi dane gry, wynikiem może być Blood Omen: Legacy of Kain.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczę tą zagadkę. Tyle podałem odpowiedzi, że teraz się nie poddam.

Jeżeli mówisz, Princefan, że "shadow" (lub "cień", jak kto woli) jest dobrze to spróbuję podać kilka odpowiedzi. Podkreślone słowa to te, które kojarzę z grami z lewej strony równania. Słowem kojarzonym z grami z prawej strony będzie ów cień. Zaczynamy wyliczankę:

Spellforce 2: Shadow Wars,

Thief: Deadly Shadows,

Heroes of Might & Magic III: The Shadow of Death,

oraz,

specjalnie ze względu na ciebie, Princefanie...

Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame

PS: Szczerze mówiąc, to znając twoją POPową pasję (chyba wszyscy ją znają), ostatni tytuł jest moim faworytem. A czemu "The Flame"? We wszystkich siepankach wymienionych po lewej stronie równania występują "ogniste" kombosy - kojarząca się z ogniem czerwona smuga przy broni bohatera. No i wspominałeś, iż MathRaven coś skojarzył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...