Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czytelniczka5

Jakiej przeglądarki używacie?

Jakiej przeglądarki używacie?  

194 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Której przeglądarkę internetową używacie?

    • Firefox.
      108
    • Opera.
      44
    • IE 6.
      0
    • IE 7.
      4
    • IE 8.
      7
    • Safari
      0
    • Chrome
      28
    • Inne
      3


Polecane posty

Temat trochę zamarł ale się wypowiem.

Korzystam właściwie z 3 przeglądarek: Opera 10.10, FF 3,6 oraz IE 8, przy czym najczęściej i najchętniej korzystam z pierwszej przeglądarki.

Komentarz do przeglądarek:

1. Opera: traktuję ją (a właściwie jest) jak domyślną przeglądarkę. Jest szybka, ma mnóstwo funkcji i dodatków. Jedyne wady jakie ma to: bardzooo rzadkie problemy z jakimiś elementami strony oraz że po zamknięciu programu zdarza się jej zostać jeszcze w procesach przez parę chwil.

2. Mozilla Firefox: używam ją tylko dlatego że Quake live na tym działa. Gdyby ta gra działała na Operze to FF nie miałbym w ogóle na kompie. Na moim sprzęcie odczuwalnie wolniej działa od Opery, do tego zawiesza się na kilka sekund podczas jej uruchamiania. Jej zaletami na pewno są: mnóstwo dodatków do zainstalowania oraz (w przeciwieństwie do Opery) jak się ją zamknie to od razu znika z procesów.

3. Internet Explorer 8: używam ją tylko gdy aktualizuje system. Według mnie: przeglądarka nieporozumienie. Jest niezwykle wolna, awaryjna, ma tendencje do zawieszania się. Zaletą jest to że QL na tym działa ale to mały plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego, ze korzystam wlasciwie z 2 przegladarek, a mianowicie IE8 oraz z Mozilli firefoxa. Czesciej korzystam z IE, ale chyba tylko z przyzwyczajenia, wszyscy mnie namawiaja zebym przeszedl na firefoxa calkowicie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitus166 i mają racje :D każda przeglądarka jest lepsza od IE

Ja osobiście korzystam z liska odkąd pojawił się na rynku i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Na razie nie planuję przesiadki na inną chociaż jak każda Firefox ma swoje wady i zalety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem oryginalny i powiem że używam IE 8. Nie wiem czemu gadacie że strasznie muli , zasysa wirusy itp. bo mi nic takiego się nie dzieje. Jakoś nie chcę się przerzucać na Firefoxa mimo że mam na kompie no mi IE pasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy przez IE znowu w krótkim czasie musiałem formatować dysk to przeszedłem na operę. Opera plus avast antywirus to naprawdę dobre zabezpieczenie przed różnego rodzaju trojanami, wirusami i innymi szkodnikami z sieci. Czasem używam też Firefox.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera plus avast antywirus to naprawdę dobre zabezpieczenie przed różnego rodzaju trojanami, wirusami i innymi szkodnikami z sieci.

Wydaje ci się tylko, że to dobre zabezpieczenie.

To ja używam FF, zdecydowanie najczęściej, chociaż ostatnio z jej szybkością bywa różnie, dalej Chromium odpowiednik Google Chrome dla GNU/Linuksa, Opere i Konqueror niestety te oststnią najrzadziej, ale jest na tyle ciekawa że trzeba się jej bardziej przyjrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najczęściej korzystam z Firefoxa (3.6), w końcu to ładna i szybka przeglądarka, która ma sporo dodatków. Czasem przenoszę się na IE 8, który nie jest znowu jakiś tragiczny... Zdecydowanie najrzadziej używam Google Chrome i Opery - do tych przeglądarek nie potrafię się jakoś przekonać. Chociaż z tych dwóch bardziej przypadła mi do gustu opera.

Niemniej - FF przede wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox. zdecydowanie ma sporo aktualizacji i dodatków i niewielkie bo niewielkie, ale ostrzeżenia / zabezpieczenia przed niebezpieczną zawartością. Nie jest to wiele, ale w połączeniu z rozsądnym korzystaniem z neta, daje zadowalające użytkowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie FF. Używam go z małymi przerwami od 5 lat i chwalę sobie ^^

Spora baza dodatków, przyjemne nowe wersje (3.5 itd), tylko czasem wywalanie z niektórych stron denerwuje (wbijam na stronę, a tu FF się wyłącza bez żadnego komunikatu).

Czasem używam też Safari 4.0.4 i IE8 (nadal odstaje od najlepszych, ale już nie tak bardzo jak kiedyś ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezkonkurencyjnie FF (3.6.coś tam). Współdziała z AVG Free 9.0, a konkretniej z modułem link scanner. Odkąd mam AVG nie miałem żadnego wirusa. No i jeszcze ten dodatek, zmieniający wygląd na IE 8... cud, miód. :)

W czarnych zakamarkach systemu, pałęta się starusieńki IE 6, utrzymywany przy życiu tylko na wypadek awarii FF.

IE też jest dobry. Ma 1 zaletę : można przez niego pobrać Firefoxa :D (albo coś innego, jak kto woli)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem chyba ze wszystkich dostępnych przeglądarek, więc pozwolę sobie wypowiedzieć kilka zdań o każdej z nich:

1) Firefox - w tej chwili dostępny w wersji 3.6. Najpopularniejsza przeglądarka w Polsce, drugie miejsce na świecie. Posiada całą masę dodatków, dzięki którym możemy dostosować tę przeglądarkę pod siebie. Niestety dzięki dużej popularności jest bardziej narażona na ataki (posiada sporo dziur), przy dużej ilości dodatków, niestety chodzi wolniej, wczytywanie stron mogłoby być nieco szybsze.

2) Internet Explorer - polecam tylko wersję 8.0, inne się niestety nie nadają do niczego. W zasadzie z tej przeglądarki nie korzystam, ale posiada ona jakąś tam bazę dodatków (choć nie tak dużą jak FF). Niestety silnik IE jest do niczego, dopóki go nie zmienią, to ciągle będzie ten sam IE... Nie zapominajmy też o tym, że jest najbardziej dziurawą przeglądarką (ten kto się trochę interesuje wie, że rządy trzech krajów odradziły korzystanie ze starszych wersji IE)

3) Google Chrome - "cudowne dziecko Google", w półtora roku przeglądarka znalazła się na trzecim miejscu światowego rankingu przeglądarek. Jest obecnie najszybszą przeglądarką na rynku (z wersji stabilnych), a od wydania wersji Google Chrome 4.0 (dokładnie numerka nie pamiętam :) ), posiada bardzo dużą bazę dodatków, dzięki którym zbliża się funkcjonalnością do Firefoxa (są opinie, że już dawno go wyprzedziła). Do tego jest lekka i prosta, co również jest uznawane za zaletę, gdy posiadamy słabszy sprzęt. Niedawno została uznana za najbezpieczniejszą przeglądarkę (obok Opery, są to pod tym względem najlepsze przeglądarki)

4) Safari - niestety niewykorzystany potencjał, bo przeglądarka niewiele wolniejsza od Chrome (ten sam silnik), gdyż przeglądarka nie ma zbyt wielu dodatków. Do tego brak słownika polskiego, jakiegoś Adblocka sprawia, że ani w Polsce, a ni na świecie ta przeglądarka nie osiągnęła zbyt wielkiej popularności. Wprawdzie można sobie z tym poradzić, ale nie oszukujmy się - nikt nie będzie szukał informacji, jak to zrobić. Szkoda. Safari funkcjonuje w sumie tylko dlatego, że jest domyślną przeglądarką na Maca.

5) Opera - w tej chwili dostępna w stabilnej wersji 10.10, jednak w tej chwili jest dostępna znacznie szybsza druga wersja beta Opery 10.50, z nowym wyglądem. Przeglądarka jest też zdecydowanie szybsza od poprzedniej wersji, ba, w tej chwili jej wyniki dużo nie ustępują Chromowi. To co jest fajne, to fakt iż Opera ma wbudowane wszystko, co jest niezbędne każdemu internaucie. Dziwi bardzo mała popularność tej przeglądarki, ponieważ zajmuje dopiero 5 miejsce na rynku. Nieco bardzo popularna w Polsce (3 miejsce), oraz bardzo popularna w Rosji (ok. 80% udziału wśród przeglądarek to właśnie Opera)

A więc z której korzystać? To zależy tylko i wyłącznie od nas, każda z nich ma swoje plusy i minusy. Zapraszam do testowania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chrome od roku, ściągnąłem niedługo po wypuszczeniu. Chrome wydaje się raczej taki "leciutki" nie ma tych wszystkich toolbarów niepotrzebnych (co jest zaleta jak ma się np. mały ekran), teraz z dodatkami Chrome po prostu wymiata i bije Firefoxa, Operę, Safari i IE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu że pojawiła się Opera 10.50 i właśnie z niej korzystam, postanowiłem wyrazić kolejną opinie o tej przeglądarce.

Odnoszę wrażenie że twórcy pospieszyli się z wydaniem tej wersji. Są problemy z wyświetlaniem niektórych stron( np: esc.pl nie działa lewe menu). No i właściwie tylko tyle z poważnych minusów(z tych mniejszych to: kiepski wygląd na XP-ku, dość duży zasób zżeranej pamięci i niepotrzebne zmiany w widżetach). Zaletami są; bardzo duża szybkość wczytywania stron, świetny wygląd w Viście i 7, obsługa nowych standardów itd.

Dlaczego zatem napisałem że pośpieszyli się z wydaniem tej wersji?

Głównie ze wzgląd na problemy ze stronami, które w poprzedniej wersji działały bez zarzutu.

Domyślam się że wersja 10.50 doczeka się szybkiej aktualizacji :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że twórcy pospieszyli się z wydaniem tej wersji. Są problemy z wyświetlaniem niektórych stron( np: esc.pl nie działa lewe menu).

Hmm... U mnie wszystko śmiga idealnie. Nie miałem jeszcze żadnego problemu z jakąkolwiek stroną, a wspomniane przez Ciebie esc.pl jest w pełni funkcjonalne i mogę spokojnie bez żadnych problemów wykorzystywać lewe menu...

Sama przeglądarka u mnie działa bardzo szybko i płynnie, jest lepiej "przystosowana" do tego czego od browsera oczekuję, a jedyne czego mi brak, to takie "zakładki" przeciągane na pasek przeglądarki jak w Firefox'ie (te u góry ekranu, pod miejscem do wklepywania adresu). Na chwilę obecną wiec nie mam zamiaru przerzucać się na nic innego. ;D

Zgadzam się co do tego, że na XP wygląda szpetnie... Jeszcze bardziej pogłębia to fakt, że musiałem zrobić downgrade z Win7, ponieważ RC się skończyło 1 marca, więc trzeba było odkurzyć BOX ze starym ikspekiem (a tak polubiłem Seven). :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie FF bo tylko jego używam a innych nie, może jak Opera mi się spodoba to też będę ją miał zainstalowaną, IE mam na moim XP i wcale go nie używam bo nie chcę aby jakieś wirusy mi hulały po kompie ile wlezie, lecz aktualizuję go by żadnych dziur tam nie było i tak mam na razie IE8 i go nie używam. A Firefox? jak dla mnie super -dodatki,motywy i częste aktualizacje (ja mam wersję 3.6) i tylko jej używam. Chrome'a nigdy nie zainstaluję bo nie chcę aby Google gromadziło jeszcze więcej danych o mnie i już :dry: , o Safari trochę słyszałem i wiem że też jest dobra, Opera - też i goni FF ale jeszcze trochę daleko jej do tego, choć powiem że obie są świetne - aktualizacje i nowe wersje w obu pojawiają się naprawdę szybko, dodatkami zwycięża FF ale Opera też jest godna polecenia, jak kto lubi może wybierać jaką chce, w każdej są plusy i minusy. :wink:

A tutaj test zrobiony przez Komputer Świat - porównanie przeglądarek, wszystko super i ładnie opisane, nawet jeden z numerów czasopisma miał ten temat na okładce i na płycie dali większość popularnych przeglądarek internetowych w najnowszych wersjach by każdy mógł wybrać taką jaka mu pasuje(ale też parę innych nawet dali).

Polecam wszystkim do przeczytania :wink: ;

testy i porównanie przeglądarek - rządzi FF i Chrome, trecia Opera a niewiele za pudłem Safari(rządzi na Apple a i na Windowsie też dobrze sobie radzi) Nawet się dowiedziałem że Chrome został poprawiony co do zapisywania danych na temat użytkownika, teraz można w opcjach to ustawić albo używać programu Google Clean i jest spoko. Chyba też pomyśle o nim w przyszłości. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo używałem opery i jestem jej zwolennikiem. Jest szybsza of FF i nie pożera tylu zasobów przy wielu otwartych kartach. Niestety na linuksie znacznie gorzej radzi sobie z flashem niż firefox (nie odtwarza niektórych filmików lub się wykrzacza). Ponadto nie ma odpowiednika addona FlashGot z FF. Takie ściągarki jak aria2, axel czy wget są znacznie szybsze niż standardowy download menedżer opery. Nie mówiąc o tym że za ich pomocą ściągam filmiki YT bo jest znacznie szybciej niż zwykłym buforowaniem.

Na windowsie oczywiście nie ma takich problemów z flashem a do ściągania używam Internet Download Managera - najlepszy manager ściągający który pięknie mi integruje się z operą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradziłem na chwilę Firefoxa na rzecz Safari, lecz szybko wróciłem do sprawdzonej przeglądarki. Safari działała stosunkowo szybko jak już się uruchomiło, lecz pierwsza strona zawsze ładowała się koszmarnie długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Google Chrome. Pasuje mi pod każdym niemal względem: wygląda przejrzyście, prosto, bez przepychu; jest szybka; automatycznie loguje na strony itd.

Poza tym:

3) Google Chrome - "cudowne dziecko Google", w półtora roku przeglądarka znalazła się na trzecim miejscu światowego rankingu przeglądarek. Jest obecnie najszybszą przeglądarką na rynku (z wersji stabilnych), a od wydania wersji Google Chrome 4.0 (dokładnie numerka nie pamiętam ), posiada bardzo dużą bazę dodatków, dzięki którym zbliża się funkcjonalnością do Firefoxa (są opinie, że już dawno go wyprzedziła). Do tego jest lekka i prosta, co również jest uznawane za zaletę, gdy posiadamy słabszy sprzęt. Niedawno została uznana za najbezpieczniejszą przeglądarkę (obok Opery, są to pod tym względem najlepsze przeglądarki)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... U mnie wszystko śmiga idealnie. Nie miałem jeszcze żadnego problemu z jakąkolwiek stroną, a wspomniane przez Ciebie esc.pl jest w pełni funkcjonalne i mogę spokojnie bez żadnych problemów wykorzystywać lewe menu...

Widzisz rodzaje kategorii w tym lewym menu? Jeśli tak to masz szczęście bo z tego co wiem, to nie tylko ja mam problem z wyświetlaniem tej strony.

Uzupełnie swoją wypowiedź na temat Opery 10.50. Spodobało mi się jeszcze( oprócz tych rzeczy które wymieniłem):

a) prywatna karta - co tu dużo mówić. Fajna rzecz, która wcześniej była w innych przeglądarkach. Cieszę się że w Operze już też jest.

b ) wsadzenie paska menu w ikonę - początkowo mnie ta ikona denerwowała lecz teraz doceniam jej zalety. Dzięki niej zrobiło się więcej miejsca na wyświetlanie stron :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...