Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Filmy i seriale animowane ogólnie

Polecane posty

Ja z innej beczki kreskówek, których nie emitują a szkoda, bo w mojej opinii były jedne z fajniejszych. Mówię tutaj o Grim Adventures of Billy & Mandy, w Polsce seria znana po tytułem Mroczne Przygody Billego i Mandy z początku wydawana w serii Mroczni i Źli wraz z Złem w Potrawce. Nie wiem czemu, ale kreskówkę wspominam z lekką nostalgią, może np. dzięki niezłym postaciom, generalnie nierealnemu osadzeniu akcji oraz pokręconej i walniętej fabule :lol: Swego czasu leciało to na CN, ale teraz jakoś znikło mi z oczu a szkoda. Polubiłem tych szaleńców :P a ich plejada była całkiem spora jak np. Hoss Delgado, eksterminator spektralny :P Ktoś jeszcze wspomina tą kreskówkę? Hmm, chyba jeden z fajniejszych odcinków - Battle of the Bands. A tutaj - SNU czyli Saturday Night Underworld czyli taka swobodna przeróbka coś w stylu AMV :) Polecam.

Ostatnio na CN z okazji Halloween szedł film Podpięść: Wariackie Halloween :D Widziałem i powiem, że nawet niezłe. Hoss Delgado napruwający się z czekoladowymi potworkami. Generalnie fabuła skupia się lekko bardziej właśnie na Hoss'ie, Irwinie a także na Szramie, taki gość z Zła w Potrawce. Nawet się ubawiłem przy niektórych akcjach :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow, bracie, ja rowniez tesknie za Billym i Mandy. a przede wszystkim tesknie za Ponurym! (a takze troche za Szrama ze Zla w potrawce)! a 'Mroczne przygody...' zniknely nam z oczy gdyz przesunieto ich godzine nadawania na wczesniejsza. a ze na CN od 21 do 3 leci przewaznie TCM... nic nie poradzisz, panie dzieju. chyba ze znajdziesz operatora ktory TCM i CN rozdziela...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie trochę pytanie:

Pamiętacie może w jakiej kreskówce ojciec synowi (chyba) namiętnie robił czochrańca? Zdaje mi się, że swojego czasu (pewnie z 6-8 lat temu) leciała taka kreskówka na tvnie w godzinach popołudniowych. No chodzi to za mną ze dwa tygodnie i za nic nie mogę sobie przypomnieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie jak przedmówca ;) Kiedyś na TVN chodziły kreskówki rano no i puszczali taką Dziwną (przez duże D) kreskówkę, chyba francuską. Całość była naprawdę pokręcona, trochę mroczna, tchnąca buddyjsko-medytacyjno-shintoistycznym (nie wiedziałem jak to nazwać :D ) klimatem. Wszystko obracało się wokół "Statku Czarodziejów", i poszukiwania ich zagubionych dusz przez jakiegoś chłopaka (wybrańca?). Potem ten chłopak oswoił tygrysa (chyba) i zakochał się w córce głównego "złego", który zarazem był władcą krainy po której się poruszał. No naprawdę było to dziwne i tajemnicze. Dusze tych czarodziejów były zamknięte w jakichś stworkach zamieszkujących różne światy po których ów młodzian podróżował. od jakiegoś roku staram się sobie przypomnieć o co cho z tą kreskówką ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Jakby ktoś pamiętał proszę o odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie trochę pytanie:

Pamiętacie może w jakiej kreskówce ojciec synowi (chyba) namiętnie robił czochrańca? Zdaje mi się, że swojego czasu (pewnie z 6-8 lat temu) leciała taka kreskówka na tvnie w godzinach popołudniowych. No chodzi to za mną ze dwa tygodnie i za nic nie mogę sobie przypomnieć...

Strzelam. "Świat wg Bobby'ego"?

Ja osobiście tęsknię za kreskówką (fani mnie zabiją za nazwanie tego kreskówką, ale co tam) "Rycerze Zodiaku". Mym zdaniem lepsze od DB. Uwielbiałem oglądać ich pojedynki.

Również żałuję, że CN nie puszcza o normalnej porze przygód Billy'ego i Mandy. Oraz oczywiście "Kaczora Dodgersa".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tęsknię za kreskówką (fani mnie zabiją za nazwanie tego kreskówką, ale co tam) "Rycerze Zodiaku". Mym zdaniem lepsze od DB.

Już miałem wyciągać strzelbę, jednak z drugiej strony anime to też kreskówka... w pewnym sensie :rolleyes: Tak czy inaczej, przez wzgląd na historię, przejdzie ;)

Zapomniałbym dodać, że mam podobne odczucia względem tej serii - wciągająca, porządnie narysowana i ogólnie ładna - KLASYKA :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordzie MC, jak napisalem, CN zamienia sie TCM o 21. tak jest przynajmniej na Cyfrowym pols(zm)acie. jezeli na ktorejs kablowce czy chociazby cyfrze + Cartoon jest cala dobe-gdy tylko nadarzy sie okaazja (wroce do Polski), podpisze z nim umowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - również mam Polsat Cyfrowy i CN zmianie się na TCM dokładnie o 21:00. Nie ma szans aby MP jak i Kaczor Dodgers, bo również oglądałem, ale specjalnie nie wspominam :P - miały szansę na emisję w rodzimej tv a wielka szkoda. A co do Ponurego, no można powiedzieć, że w rankingu postaci jest na topie wraz z Hosem Delgado, eksterminatorem spektralnym :D To jakie akcje czasami odwalał przechodzi ludzkie pojęcie. Trzeba dodać, że Mroczne Przygody co jak co, ale zostały bardzo dobrze zdubbingowane przez polskie głosy i Ponury przykładowo lepiej wypadł niż ten z angielskiej wersji gdzie miał 'dziwny' akcent...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że Mroczne Przygody co jak co, ale zostały bardzo dobrze zdubbingowane przez polskie głosy i Ponury przykładowo lepiej wypadł niż ten z angielskiej wersji gdzie miał 'dziwny' akcent...

Zgadzam się całkowicie. Moim zdaniem to wszyscy lepiej brzmią. Po angielsku to np. Mandy brzmi jakby chrypke miała albo coś. Po polsku ma taki fajny, mroczny głos :)

To samo tyczy się moim zdaniem Zła w Potrawce. W szczególności tyczy się to Hectora. Wprawdzie po angielsku to mówi on z hiszpańskim akcentem czyli w sumie jak powinien no ale po polsku po prostu mi się dużo bardziej podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hos Delgado? o kurde, nie pamietam kolesia. widocznie za malo odconkiw obejrzalem :D ale ogolnie miekscami to Mandy mi sie bardziej podobala. to jak pomiatala Ponurym i wszystkimi wokolo... mistrzostwo! ale faktycznie, Ponurego zdubbingowano fantastycznie

a ogolnie nie wspomnialem jeszcze o jednej kreskowce ktorej 'dzieki' wpychaniu TCM do CN nie mozna obejrzec. JOHNNY BRAVO! a CN dolal jeszcze oliwy do ognia puszczajac o 13:30 Scooby-Doo zamiast Johnny'ego. teraz pozostaje tylko internet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olszes

A co to dla ciebie jest normalna pora??

Z tego co mi wiadomo CN się kończy najpóźniej o 22, ty piszesz posta o 21:28 więc na billego i mandy oraz dodgersa w sam raz.

No chyba że masz 1 tv w domu, to sorry, dzisiaj się to rzadko zdarza.

Mam kablówkę z Multimedii, a tam TCM wkracza o 21:00.

Masz rację Zoldatorze - to właśnie ta postać.

A pamięta ktoś z Was kreskówki Polonii 1? "Generał Daimos", "Zorro"? Oglądałem je z zapartym tchem, jeszcze gdy chodziłem do przedszkola. Nie nazwałbym ich klasyką i odpuścił ich oglądanie dzisiaj, ale wtedy mi się bardzo podobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie trochę pytanie:

Pamiętacie może w jakiej kreskówce ojciec synowi (chyba) namiętnie robił czochrańca? Zdaje mi się, że swojego czasu (pewnie z 6-8 lat temu) leciała taka kreskówka na tvnie w godzinach popołudniowych. No chodzi to za mną ze dwa tygodnie i za nic nie mogę sobie przypomnieć...

Strzelam. "Świat wg Bobby'ego"?

Tak, tak, tak! Dzieki Ci dobry człowieku, niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam z multimedii. Szajs, że nie mogę. O ile kablówka powiedzmy hmm..działa, tak neta [mam razem] nie ma przynajmniej raz w miesiącu.

Mnie ostatnio rozwala Family Guy. Jest to po prostu zlepek gagów. Ale jest to po prostu śmieszne. Odcinek na którym odpadłem to ten, w którym mieli sylwester roku 2000, a Peter ubzdurał sobie, że wraz z tymże rokiem nadejdzie katastrofa. I już kiedy cała rodzina była gotowa była gotowa wyjśc balować, wpada Peter w kombinezpnie co to się go stosuje na skażonych terenach. Wtedy jego syn przestraszony woła: "To władze, ET, uciekaj !" I pokazali uciekającego ET wydającego śmieszne dźwięki xD.

Ps. Katastrofa faktycznie nadeszła. Przez nieuwagę bawiących się ludzi, na świecie wybuchło kilka bomb atomowych.

Ostatnio oglądałem Dragon Balla. Ech, aż się łezka w oku zakręciła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś z Was kreskówki Polonii 1? "Generał Daimos", "Zorro"? Oglądałem je z zapartym tchem, jeszcze gdy chodziłem do przedszkola. Nie nazwałbym ich klasyką i odpuścił ich oglądanie dzisiaj, ale wtedy mi się bardzo podobały.

I jedno, i drugie - anime (Zorro?!... a jednak) :P Ach, ile to czasu minęło :wub:

Jednak z Daimosem na Poloni wiąże się pewien "ewenement". Oglądając go byłem w wieku wczesnej podstawówki, kiedy to każdy przeciętny chłopiec z zasady nie toleruje dziewczyn, "bo są głupie" ( ;) ). A w kreskówce; nie dość, że mi wtedy nie wadziły (tylko w Daimosie), to jeszcze był wątek miłosny, który się temu dzieciakowi (mówię o sobie) podobał, a nawet nieco wzruszył.. :wacko: Do dziś się zastanawiam jak to było możliwe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy są dziwni. Kiedyś na Jetixie (albo jakiejś jego odmianie) widziałem odcinek kreskówki "Pinokio", w którym drewniany pajac walczył z... KRÓLOWĄ WAMPIRÓW! :blink: Bajka miała specyficzny japoński rys stąd wniosek, że to wina Japończyków. No po prostu spadłem z krzesła.

Znacie jakieś porządne kreskówki na Jetix? Od razu powiem, że nie lubię "Galactic Football" :P Będzie Wam łatwiej coś mi polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś porządne kreskówki na Jetix? Od razu powiem, że nie lubię "Galactic Football" :P Będzie Wam łatwiej coś mi polecić.

Jetix nie ma fajnych kreskowek (w ogole dzisiaj nie ma fajnych kreskowek, nawet na CN). wyjatek - Krol Szamanow, aczkolwiek skoro sie tak o nazewnictwo spieracie, to 'Krol...' jest anime :) leci gdzies miedzy 20 a 21. da sie bez bolu zebow rowniez ogladac 'Skunk-fu', czy jakos tak. do zobaczenia w weekendowe poranki. to chyba wszystko co mi przychodzi do glowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy są dziwni. Kiedyś na Jetixie (albo jakiejś jego odmianie) widziałem odcinek kreskówki "Pinokio", w którym drewniany pajac walczył z... KRÓLOWĄ WAMPIRÓW! :blink: Bajka miała specyficzny japoński rys stąd wniosek, że to wina Japończyków. No po prostu spadłem z krzesła.

Znacie jakieś porządne kreskówki na Jetix? Od razu powiem, że nie lubię "Galactic Football" :P Będzie Wam łatwiej coś mi polecić.

:o

Faktycznie, Pinokio też był Japończykiem :lol: Pszczółka Maja, Muminki, teraz to... Czego oni NIE zrobili?

Ale z tym drewniakiem mam mały problem - na Wikipedii, dokładnie TU doczytałem się, że w polskiej wersji oglądaliśmy jakąś połowę odcinków, jeszcze trzy wycięto ze środka. A pamiętam dobrze, jak w "ostatnim" odcinku Pinokio został zamieniony w prawdziwego chłopca (czy to był spoiler?). Ma ktoś może dokładniejsze informacje / lepszą pamięć?

Porządne kreskówki na Jetix? Eee... nie. Czasem trafi się coś, czego oglądaniem można się na chwilę zająć, ale nic godnego uwagi na dłuższą metę. W sumie nie wiem nawet dokładnie co aktualnie emitują. Chyba promieniowanie G; G jak głupota (i jeszcze jedno słówko na tą zacną literę) ;) Prawda jest taka, że dzisiejsze kreskówki nie dorastają do tych sprzed kilkunastu, czy nawet kilku lat i nie tylko ja tak uważam. Z nowości to oglądam już tylko anime, NIE na Jetix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że "Ach ten Andy!" było całkiem niezłe. I nawet dobrze zdubbingowane. A na Jetix to już coś, bo z reguły mają tylko kilku aktorów do wyboru. Wydaje mi się, że to właśnie na Jetix leciały/lecą (?) animowane Spidermany, X-Many itd.

A "Johnny Test" i "Skunk-fu" są emitowane na CN :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja olszes, Skunk-fu to na CN leci :lol: ale to tylko dowodzi ogolnej miernoty programowej stacji Jetix. fakt, Ach ten Andy bylo calkiem znosne i miejscami zabawne, ale do najlepszych bym ich nie zaliczyl. i masz racje - na Jetixie leca (lub lecialy, bo X Menow nie ma) ekranizacje komiksow Marvela- w tym Spiderman ktorego z calego serca nie cierpie. kiedys byl tez Silver Surfer, ale o tym co bylo to mozna dluuugo opowiadac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja was teraz zaskoczę i czekam na opinie - ja ostatnio zauważyłem sytuację która powtarza się i mi ogólnie się nie podoba - jednymi z moich ulubionych kreskówek są : Kimkolwiek , Amerykański smok Jake Long , Przygody Timmy'ego (naprawdę polecam ) . Niwstety dotyczy sie ich ten problem - pierwsze odcinki , a nawet sezony są jakby gorsze jeśli o wygląd i reżyserię , tzn. wygląd kreskówki jest zdecydowanie gorszy (da się zauważyć w każdej z wymienionych ) , Dubbing jest żałosny ( proponuję tutaj oglądnąć początki KimKolwiek - Ros mówi jakby był pijany ) , a akcja jest jakby "wpychana na siłę " do odcinka . Dopiero jak serial zdobędzie uznanie , poparcie i jakiś sukces to producenci dobierają innych , lepszych do kontynuowania serii .

Komentujcie . . . :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...