Skocz do zawartości
Lachek

Komputer za 5000

Polecane posty

Cześć, 

Proszę o pomoc w złożeniu komputera za około 5000 zł. komputer będzie służył do grania. System windows posiadam. Jeżeli cena nie jest odpowiednia to proszę o taką informacje, tak samo jeśli lepiej byłoby wybrać inny termin na zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda cena jest odpowiednia, w końcu to kupujący określa swój budżet. ;)

Problemem jest jednak dostępność i ceny kart graficznych. Wysoki kurs kryptowaluty Ethereum (tzw. górnicy skupują karty) i niska podaż zrobiły swoje.

W marcu pewnie pojawią się nowe cpu Intela. W x-komie już pojawiły się ceny płyt B560 i Z590.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście premiery nowych procesorów, można poczekać do marca.

Sytuacja z cenami kart graficznych, ulegnie ewentualnej poprawie pewnie dopiero w drugiej połowie roku. Może uda Ci się kupić jakiś model RTX 3060 12GB - premiera sklepowa ponoć w tym miesiącu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak za długo żeby czekać, moja karta graficzna najwyraźniej dokonuje żywota i coraz częściej wyrzuca mnie z aplikacji lub komputer całkowicie się zawiesza.

 

Mój obecny komputer to:

 

Z tym że dokupiłem drugie tyle ramu, raczej niepotrzebnie.

Chyba nie ma sensu tam wymieniać tylko części podzespołów tylko od razu cały nowy komputer kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sytuację, ale ceny wyglądają tak, że GTX 1660 Super kosztująca normalnie 1000-1100 zł, teraz kosztuje o 1000 zł więcej. Aktualnie mógłbyś kupić używaną RX 570/580 lub GTX 1060 6GB.

 

Premiera RTX 3060 12GB odbędzie się ponoć 25 lutego:  https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-to-launch-on-february-25th

Może jakaś dostawa, która wyprzeda się w kilka lub kilkanaście minut, trafi do sklepów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo czynników się nałożyło, żeby dostać dobrą kartę graficzną w przyzwoitej cenie. Górnicy są tylko jednym z problemów, inna sprawa, że niska podaż wynika z braku kostek pamięci, a wszystko spowodowane paromiesięczną przerwą fabryk produkujących te podzespoły. Dodajmy do tego fakt, że ludzie siedzący w domach potrzebują jakieś rozrywki, więc wykupują wszystko, co mogą, a to przekłada się na ceny. Jeśli karta ci szwankuję to czas zastępstwa kup używanego GTX 970, ewentualnie 1060, a potem zaczekaj na rozwój sytuacji.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX570 4GB powinien być w okolicy 500 (często nawet mniej), RX580 4GB i GTX1060 3GB ciut droższe. Z RX570/580 8GB i GTX1060 6GB bywają problemy żeby dostać w dobrych cenach, bo ludzie dalej na nich kopią kryptowaluty. Karty z 4GB i mniej już się nie nadają do kopania, więc i ceny niższe.

Sam też stałem przy podobnym dylemacie, oglądałem GTX1060 6GB i zawsze byłem przelicytowywany i to z chorymi sumami, ostatecznie się poddałem i wziąłem RX570 4GB. Oby tylko za szybko nie zdechła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne mają jeszcze wyższe ceny niż w lutym, więc raczej nie jest to najlepszy moment na zakup komputera. W lipcu/sierpniu nastąpiły spadki cen, ale teraz niestety znów odbiły. Można było kupić RX 6600 XT za ~2000 zł w okolicach premiery - to był całkiem niezły czas na zakup komputera.

Może z okazji Czarnego Piątku uda Ci się upolować jakąś kartę graficzną w sensownej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wakacje 2k20 kupowałem coś podobnego, ale z prockiem 9600K, i się sprawdza dobrze, Cyberpunk na wysokich był ogrywany. Nie schodziłbym już w sumie do kart gorszych niż 2060, a ten w obecnej sytuacji rynku powinien być git. https://www.komputronik.pl/product/738222/komputronik-infinity-x510-l3-.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę MSI GeForce RTX 3070 Ti GAMING X TRIO LHR 8GB GDDR6X - za 4600 zł
https://www.x-kom.pl/p/655244-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-lhr-8gb-gddr6x.html

Proszę o dobranie odpowiednich pozostałych komponentów komponentów i odbudowy.

Z powodu wysokiej ceny za kartę graficzną budżet 5000 zł już nie obowiązuje, zależy mi na jak najlepszej kompatybilności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/760511c4/ (4585 zł z kodem "CORS22"). Cpu wyposażony w 12 rdzeni (8P + 4E) i 20 wątków. Szybki RAM, nieźle wykonana obudowa i solidny zasilacz ze sporym zapasem mocy. Możesz podmienić procesor na i5-12400(F) lub i5-12600K(F), jeśli cena jest zbyt wysoka. Dysk możesz zmienić na wydajniejszego WD SN750 SE 1TB - Kingston znalazł się w koszyku, gdyż również jest w porządku i nie trzeba na niego tyle czekać.

Jeśli chcesz otrzymać złożony zestaw, to niestety kod zniżkowy na montaż nie zadziała z innym kodem. W ramach oszczędności możesz wziąć obudowę SPC RG6V i skorzystać z kodu na montaż.

 

Gdybyś sam składał, to płytę, procesor i5-12400 oraz dysk WD SN750 SE 1TB znajdziesz w dobrych cenach w x-komie: https://promocje.x-kom.pl/komponenty-gwarancja-ceny?sortowanie=priceAsc. Kupując komponenty w kilku sklepach, wyjdzie to taniej.

Zamierzasz podkręcać procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz właściwie podmienić płytę na model z chipsetem B660, jeśli byś chciał zaoszczędzić. Będzie taniej, szczególnie gdybyś mógł kupić podzespoły w kilku sklepach. W takim wypadku, kod przeceniający produkty Corsaira w morele, będzie miał sporo sensu.

W innych sklepach można dostać MSI PRO B660M-A DDR4 za 680-690 zł, a także Gigabyte B660 GAMING X DDR4 za 730 zł. Obie płyty są wyposażone w takie sekcje zasilania, że nie powinno być problemów z poprawną obsługą i7.

 

W jakiej rozdzielczości będziesz grał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...