Bull3t

[Ekspert] Sprzęt PC
 • Zawartość

  1041
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Zawartość dodana przez Bull3t

 1. Jeśli byś jednak chciał dokładnie wiedzieć jak ciężko pracuje ta karta w danym momencie, to zainstaluj np. MSI Afterburner + RivaTuner - w trakcie rozgrywki będziesz mógł na bieżąco śledzić m.in. obciążenie karty graficznej i procesora.
 2. Z wyceną może nie będzie tragedii (Z270 - Z370).
 3. To niezły "deal" zrobiłeś. Oficjalnych cen jeszcze nie znamy, ale trzeba przewidywać jakieś 1000-1150 zł. Procki z tej generacji (Coffee Lake) powinny zadebiutować 5 października.
 4. To "trochę" lepiej niż za "pół darmo". Sprzęt na gwarancji, czy aż tak dobrze nie było? Połączysz kartę w przyszłości z np. i5-8600K i będzie śmigać.
 5. Skoro tak sprawa wygląda, to ok. Z ciekawości - ile zapłaciłeś?
 6. Jeśli będziesz grał na wyświetlaczu FHD 60Hz, to chyba trochę zbyt potężny sprzęt sobie sprawiłeś.
 7. Dopytam - w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać z wykorzystaniem tej karty?
 8. Mocy zasilaczowi nie braknie, a zabezpieczenia też jakieś ma. Rozumiem, że to chwilowe połączenie? Karta będzie się nudziła przy tym procesorze.
 9. Można by dołożyć 50 zł do MSI Gaming X+. Ewentualnie można też zaoszczędzić i wziąć np. Gigabyte WF3. Zasilacz ma wystarczająco mocy, ale Deusy nie są sprzętem "najwyższych lotów".
 10. Przy Ryzenie 7 to ja bym dołożył przynajmniej do AB350 Gaming K4. Lepsza sekcja zasilania może się przydać przy 8 rdzeniach.
 11. Nie powinno być problemów, ale trzeba podkręcić procesor (jakie masz chłodzenie?) i puścić pamięci na 3000 MHz. Sam bym nie kupował karty w wersji mini, jeśli nie masz jakiejś obudowy mITX. Lepiej wziąć choćby Gigabyte WF3. Monitor też bym wziął inny - Dell U2515H.
 12. Jeśli się nie spieszy, to nie ma sensu.
 13. Sądzę, że jakiś model z nowej generacji procesorów może mieć rację bytu w Twoim budżecie.
 14. Jak bardzo spieszy Ci się z zakupem? Warto byłoby poczekać do 5 października, bo wtedy powinna się wreszcie ziścić premiera procesorów Intel Coffee Lake.
 15. Obecnie wysoce prawdopodobna wydaje się data 5 października.
 16. Z tego co kojarzę, to jedynie użycie kabla DisplayPort zapewni Ci ponad 100 Hz przy rozdzielczości 1440p.
 17. To zbyt odległy termin, by już teraz coś Ci zaproponować. Zgłoś się na tydzień przed planowanym zakupem.
 18. Różnice w wydajności między poszczególnymi wersjami kart opartych o ten sam chipset będą niemalże żadne. Wyższa deklarowana wartość boost dla rdzenia w droższych modelach może dawać jakąś większą szansę na trafienie lepszego chipu, ale nie będą to spektakularne przyrosty wydajności (dlatego trzeba uważnie spoglądać głównie na ceny). Aorus jest lepiej wykonany niż Windforce, co widać choćby po tym, jaki backplate zastosowano - Aorus ma metalowy, Windforce jedynie plastikowy. Jeśli masz taką wolę, to możesz dorzucić 100 zł do Aorusa. Do jeszcze droższych modeli raczej szkoda dopłacać.
 19. Sam bym wziął prawdopodobnie Gigabyte Windforce lub Gigabyte Aorus.
 20. Nie trzeba go likwidować, i7-2600K da radę z GTXem 970. Jakim kablem podłączyłeś monitor do karty?
 21. Wymiarami. Podtrzymuję to, co napisałem powyżej: AOC i2369Vm + GTX 1050 Ti (np. ten model).
 22. Ten komputer z i5-6400 oddajesz np. członkowi rodziny czy jak? Spokojnie możesz do niego zaaplikować GTX 1060 i bez problemu pograsz na przyzwoitym poziomie, nie trzeba zmieniać platformy.
 23. Autor chce do zestawu z i7-2600K "wrzucić" GTX 970, nie GTX 1080 Ti.
 24. Biorąc pod uwagę fakt, że karty mają jeszcze podrożeć z powodu rosnących cen pamięci, to możesz sobie trochę poczekać. Używane karty (np. GTX 970/980) również mają niezbyt ciekawe ceny.
 25. Wielce prawdopodobne wydaje się, że 5 października będzie miała miejsce premiera procesorów Intel Coffee Lake, więc radziłbym wstrzymać się z zakupem.