Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sHChypp

Hardcore & Nu-Tone Zone

Polecane posty

Ja natomiast wspomniane "Amerika", jest dość proste w wykonaniu i jakoś jeszcze ten akcent niemiecki wpada w ucho....

Nie wiem w ogóle dlaczego na last.fm na pierwszym miejscu pod względem odtworzeń jest "Du hast" moim zdaniem nie zasługuje na to, ale to tylko moje zdanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Du hast wpada w ucho, ale mi się aż tak nie podoba. Podobnie jak w Ich Will tekst jest słaby, ale w Ich Will jest to "coś"... Ja też uważam, że to nie jest ich najlepsza piosenka. A w Amerika jest fajna i do tego ile tam prawdy! :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie co racja to racja tekst Ameriki odzwierciedla prawde ;)

Ale ten Rammstein taki znowu zły nie jest, choć powiem Ci szczerze, że tak dłużej go słuchając popada się w taki niemiecki klimat, który mi jakoś nie podjeżdża... mimo wszystko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słucham tego specjalnie często. Zwykle dwie trzy piosenki co jakiś czas. Mimo wszystko do Metallici, czy Disturbed bardzo dużo im brakuje. No i angielskiego wokalu jakoś przyjemniej się słucha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie az dziw bierze, ze nikt na to uwagi nie zwrocil... Przeciez ani Rammstein, ani Disturbed nei graja metalu. Takze nie rozumiem calej tej dyskusji :rolleyes:

Jak Disturbed nie gra metalu, człowieku zobacz sobie co jest napisane w pierwszym tagu do typu muzyki:

http://www.last.fm/music/Disturbed

a jeżeli chodzi o Rammsteina to tak jak wspomniał araevin gra odmiane metalu jaką jest industrial....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie az dziw bierze, ze nikt na to uwagi nie zwrocil... Przeciez ani Rammstein, ani Disturbed nei graja metalu. Takze nie rozumiem calej tej dyskusji :rolleyes:

Jak Disturbed nie gra metalu, człowieku zobacz sobie co jest napisane w pierwszym tagu do typu muzyki:

http://www.last.fm/music/Disturbed

>>>Akurat tagi na lascie nie są dobrym wyznacznikiem tego, co zespół gra. Zresztą podobnie, jak w przypadku Slipknota trudno jednoznacznie stwierdzić co grają. Słyszałem np., że grają Nu-Metal, ale też słyszałem, że grają Hard Rocka, tylko o metalowym brzmieniu...

a jeżeli chodzi o Rammsteina to tak jak wspomniał araevin gra odmiane metalu jaką jest industrial....

>>>Chyba Industralny Metal (wiem, czepiam się :wink: ). Zresztą na Encyclopedii Metallum nie przyjmują ich twierdząc, że grają po prostu cięższy Industrial... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Akurat tagi na lascie nie są dobrym wyznacznikiem tego, co zespół gra. Zresztą podobnie, jak w przypadku Slipknota trudno jednoznacznie stwierdzić co grają. Słyszałem np., że grają Nu-Metal, ale też słyszałem, że grają Hard Rocka, tylko o metalowym brzmieniu...

Disturbed gra hard rock... Dzisiaj klasyfikowanie zespołów na podstawie, na przykład "Deep Purple to hard rock, ci są ostrzejsi, więc to musi być metal" to bzdura. A tym bardziej, jeśli określa się gatunek poprzez chęć zaimponowania innym, że się słucha metalu nazywając byle jaki zespół, w którym słychać gitary metalowym. A tak niestety jest na last.fm, każdy może sobie dodać taki ag jaki mu się żywnie podoba.

>>>Chyba Industralny Metal (wiem, czepiam się :wink: ). Zresztą na Encyclopedii Metallum nie przyjmują ich twierdząc, że grają po prostu cięższy Industrial... 

Bo podobnie jak Manson, Oomph, Celldweller, Nine Inch Nails, Dope, Reaper, Powerman 5000 itd. to jest industrial rock.

BTW. Sam "Industrial" wcale nie jest odmianą metalu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Accoun czyli w takim razie ja również po części mam rację mówiąc, że grają metal, skoro sam wspomniałeś, że nikt do końca nie jest pewien jaki rodzaj muzyki gra Disturbed, ale mówiąc metal powiedziałem ogólnikiem, więc mam racje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Accoun czyli w takim razie ja również po części mam rację mówiąc, że grają metal, skoro sam wspomniałeś, że nikt do końca nie jest pewien jaki rodzaj muzyki gra Disturbed, ale mówiąc metal powiedziałem ogólnikiem, więc mam racje...

Nie, nie masz racji. Disturbed to rock, ciezki rock z jakimis tam dodatkami, ale w zadnym wypadku nie graja metalu. Doedukuj sie troche :tongue: A co do Rammsteina to graja Industrial, nie Industrial Metal, a to jest temat o metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disturbed - hard rock, albo nu-metal.

Może i racja, że nie jest to ten metal, o którym głównie się w KM2 mówi, ale myślę, że można go raczej zaliczyć do nu-metalu. Poza płytą Believe. Bo tam to nawet hard rock nie jest... Ale ogólnie krążek świetny. Swoją drogą Awaken (jeden z utworów na owej płycie) to chyba mój ulubiony utwór tego zespołu... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to właściwie jest ten Nu-metal?

posłuchaj sobie belgijskiej kapeli "Liar"

Ten Nu-Metal to w skrócie nisko strojone gitary i brak solówek, często darcie ryja, czasem jakiś wpływ rapu można tam uświadczyć.

a zwykły metal to w skrócie wysoko strojone gitary, non-stop solówki i pianie do mikrofonu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj sobie belgijskiej kapeli "Liar"

Tak się składa, że Liar to bardziej metal core, niż nu metal...

a zwykły metal to w skrócie wysoko strojone gitary, non-stop solówki i pianie do mikrofonu

Co to niby "zwykły metal"? Jeśli to odniesiesz do heavy i power (szczególnie tego) metalu, to owszem. Natomiast co do reszty, to żeś palnął jak gołąb o parapet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiera. Nic podobnego. Muzyka, tak jak i wszystko inne podlega modzie. Nu metal miał swój złoty okres, gdy w zasadzie nic innego w tv nie puszczali. Się to ludziskom przejadło i tyle. Będzie teraz takiej muzyki mniej, ale za to lepsze zespoły będą się przedostawały do mainstreamu. Tak było i jest w zasadzie z każdym gatunkiem metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż teraz ludzie podpisują ,,wszystko pod wszystko" (Czego słuchasz? Green Daya, fajny metal grają O.o). Ogólnie nu metal trudno jest rozpoznać, z uwagi na to że czerpie po trochu z wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...