Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Jest szansa, że będę miał 500 zł na wydajnie na piecyk, więc mam pytanie czy jest sens kupować przez internet ten model http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzma...peavey-rage-258 bez sprawdzenia brzmienia samemu. Słyszałem, że ten jest dobry, ale z drugiej strony nie wiem czy ryzykować kupowanie w ciemno. Co myślicie o tym piecyku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Rolanda Cube 15X, sam jestem posiadaczem tego piecyka i nie narzekam, ba! nawet go wychwalam.

I tak jak mówi CormaC, obsłuchaj piecyki na YouTube, albo jak masz blisko to podskocz do sklepu muzycznego i tam pograj na piecykach i sprawdzisz co Ci najlepiej pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie piecyk, jakąś 15-30w do 1000zł. Słyszałem, że Voxy są dobre, dzisiaj w sklepie popróbowałem z VT15, VT30 i Da20 i byłem bardzo zawiedziony, mimo prób podłączania jakiegoś super, uber, mega stopma distortion nie udało mi się wyciągnąć żadnej barwy metalowej np. taką jak Metallica. Może i bym bardziej rozjaśnił swoje poglądy o moim przyszłym piecyku, gdyby nie to, że w tym sklepie (największy w moim mieście) nie mieli nić oprócz tych trzech Voxów i Rolanda w tej półce cenowej. Nie chciał bym kupować pieca w ciemno, bo raz się już zawiodłem, więc może ktoś ma albo grał i zaproponuje mi jakiś...? Zależy mi głównie na mocnym metalowym brzmieniu i ładnym clearnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy -

Po pierwsze chcę kupić nowe struny do gitary klasycznej - za cholerę nie wiem które i za ile (jestem "samoukiem" i lubię sobie od czasu do czasu "pograć").

Po drugie - rozważam zakup gitarki elektrycznej . Moja wiedza kończy się na tym że wygląda ona inaczej od tej mojej i gra znacznie przyjemniej :) . Gitara , tak jak mówiłem , dla samouka(o ile jest sens) . W cenie nie przekraczającej 1000zł . Doradźcie czym mam się kierować przy zakupie i co mi jest potrzebne na start poza samą gitarą .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek potrzebujesz:

  • gitarę ;)

piecyk

kabelek

To jest moim zdaniem wymagany sprzęt. Dodatkowo:

  • stojaczek - jeśli chcesz ją zachować w miarę dobrym stanie

kostki - żeby móc na gitarze grać, choć nie są wymagane. Możesz grać jak mój kumpel - monetą ;)

tuner - do strojenia gitary, choć ja używam AP Tuner'a

Dodatkowo mogą być efekty i inne bajery, choć ja się już od wakacji uczę grać bez żadnych takich dodatków.

Co do samej gitary. Od kiedy zakupiłem swoją nie patrzę na inne, ale polecam sklep Guitar Center jeśli chcesz dokonać zakupu przez internet. Ja posiadam Epiphone'a SG (310) Ebony i zdecydowanie nie narzekam - świetna jakość dźwięku i w moim modelu doskonała jakość wykonania, ale czytując swego czasu opinie na internecie dużo było zdecydowanie odmiennych, więc raczej polecam zakupy standardowe, w sklepie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś Rolandzie też próbowałem, ale uznałem, że gorszy od nawet od Voxa jest.

W takim razie jak masz okazję przetestuj któryś z Peaveyów, albo Randalli.

chcę kupić nowe struny do gitary klasycznej - za cholerę nie wiem które i za ile

Przede wszystkim muszą to być struny nylonowe, od metalowych możesz uszkodzić gitarę. Co do grubości to musisz przetestować sam: jak za krótko wybrzmiewają dźwięki, kup grubsze, jak palce cię bolą od gry do kup cieńsze. Na początek spróbuj może takich:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/stru...ernie-ball-2406

Gitara , tak jak mówiłem , dla samouka(o ile jest sens) . W cenie nie przekraczającej 1000zł . Doradźcie czym mam się kierować przy zakupie i co mi jest potrzebne na start poza samą gitarą .

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...washburn-wi14-b + wzmacniacz http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzma...owe/peavey-solo + przewód http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akce...y/proel-dh12lu6 + pasek http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akce...et-waves-pws100 + kostki obojętnie jakie http://guitarcenter.pl/catalog/index.php?c...mp;filter_id=43 + pokrowiec http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akce...warwick-rb20516 + ew. statyw.

Łącznie 945,08 zł lub 969,57 ze statywem. Czym się kierować przy zakupie: brzmieniem, jakością wykonania i wygodą. Oczywiście gitarą, którą podałem to przykład. Zawsze najlepiej jest kupić taką, która Tobie przypasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna gram na gitarze klasycznej. Jestem na poziomie grania mniejwięcej czegoś takiego:

e |------------------------------------------------------|
H |------------------------------------------------------|
G |----------------------------------------------5-|
D |----------------------------5-----5--7--5--7----|
A |--------5-----5--7--5--7-----7----------------|
E |--5--8-----8----------------------------------|

Co dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz krótko i nie chodzisz na żadne lekcje możliwe, że kostkujesz jednostronnie (o ile grasz kostką). Jeśli tak jest to ćwicz granie np tego fragmentu co podałeś albo riffu z "Jump in the fire" (metallica) obustronnie kostkując i używając wszystkich palców lewej ręki (oczywiście poza kciukiem). A jeśli nie ma z tym problemu - graj szybciej, ucz się nowych technik (nie wiem jak sprawdzą się na gitarze klasycznej, ale warto spróbować hammer on, pull of, bendy, tapping, slide'y). Narazie nie mam pomysłów poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwicz z metronomem szybkość tego przykładu, kostkuj naprzemiennie, ćwicz podciągnięcia, hammer-ony i pull-offy, jest tego więcej, ale najważniejsze jest, żebyś grał ulubione przez ciebie piosenki, ucząc się ich ze słuchu lub tabulatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna gram na gitarze klasycznej. Jestem na poziomie grania mniejwięcej czegoś takiego:

e |------------------------------------------------------|
H |------------------------------------------------------|
G |----------------------------------------------5-|
D |----------------------------5-----5--7--5--7----|
A |--------5-----5--7--5--7-----7----------------|
E |--5--8-----8----------------------------------|

Co dalej?

Granie z metronomem to zdecydowanie jedna z najważniejszych czynności, jakie powinien wykonywać młody muzyk, bez względu na zawód :] Zacznij właśnie od tego - jeśli nie masz jeszcze metronomu, a naprawdę chcesz dobrze grać, to czym prędzej się w niego zaopatrz. Ja np. jako basista, z metronomem ćwiczę bardzo dużo, gdyż tylko tak mogę grać NAPRAWDĘ równo i płynnie. Osobiście polecam zakup Korg'a TM-40 - sam taki mam i jestem z niego bardzo zadowolony, pozatym, oprócz klasycznego metronomu ma jeszcze wbudowany stroik.

Dalej... Zmień taby. Program Guitar Pro w wersji 5.2, który jest do pobrania w sieci za darmo, to prawdziwy cud dla gitarzystów. Taby czytelne i dokładne, pozatym masz tam opcje odsłuchania danej ścieżki (gitara, bass, drummy i wiele innych). Bo na tych z notatnika raczej daleko nie zajedziesz :P

Pozatym... Poprostu ćwicz, ćwicz, ćwicz i graj :] Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak kupno metronomu to o wiele lepszy interes. Nie każdy ma przecież czas żeby cały czas grać przed kompem. Szczególnie że metronomy nie są jakoś szokująco drogie, a wydana kwota i tak wkrótce się nam zwróci efektami gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z piecykiem :/ Niedawno go kupiłem, wcześniej miałem tylko gitarkę i ćwiczyłem bez piecyka. Problem jest taki, że jak odłączę piecyk i włączę przester, to granie dźwięków z różnych strun powoduje niemiłosierne trzeszczenie. Na przykład kawałek, w którym na przemian gra się pustą strunę najgrubszą (E) i power chordy na strunach A i D (5 i 4). No i właśnie takie granie powoduje takie trzaski i szumy :/. Nie da się tego słuchać. I teraz pytanie czego to wina. Piecyka raczej nie bo jest nowy, wprawdzie nie miałem niestety możliwości go sprawdzić, ale w sklepie sprawdzali i mówili, że wszystko ok. No wiec zostaje gitara. Czy to może być coś z przetwornikami? Chyba, że jeszcze kabel, ale nie wiem czy to możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że jak odłączę piecyk i włączę przester, to granie dźwięków z różnych strun powoduje niemiłosierne trzeszczenie.

Odłączysz piecyk i włączysz przester...? Nie za bardzo to rozumiem.

A tak na serio; możliwe, że jest to wina kabla. Kedyś miałem kabel, z którego leciały trzaski i różne przydzwięki ale cały czas, więc jeżeli nie dzieje się tak ciągle to kabel jest raczej ok.

Możliwe też jest ,że za słabo dociskasz struny do progów albo coś z menzurą/krzywizną gryfu jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...