Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

ja sluchalem tylko te autorskie piosenki... powiem wam szczerze co o tym sadze ;)... dla mnie bez plyciowe ;), perkusista rzeczyscie mu miec duze ego... niech sie okresli czy gra wolno czy szybko ;), i w dalszym ciagu mu perkusja nie stroi ;)... poza tym tekst... sluchaj furory slowami " Zbuntowana Polska NA NA NA" napewno nie zrobicie... troszke finezji trzeba miec :).. w tym numerze plonoca milosc troche bylo slychac bas... ;) i wywnioskowalem a w zasadzie uslyszalem, ze basista robi swoje, a perusita swoje ;)... byleby sobie nie przeszkadzali ;)... pamietaj, ze sekcja to podstawa, jak to "gra" do [beeep] to nawet genialny gitarzysta czy skrzypek wam nie pomoze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość The_One

Ave,

ja, jako że mój wujek czasem gra gościnnie w Vaderze na basie, próbuję wykorzystać talent, który jest mi być może dany od początku, jako że mój wujek był samoukiem. Może się powiedzie kto wie, trzeba w życiu wiele próbować zanim się dotrze do tego szczęśliwego końca, kiedy będzie można opowiadać wnukom, że ich dziadek spełnił swoje największe marzenie - grał w znanym, black metalowym zespole.

Z paroma kumplami stworzyliśmy zespół (AK47, jak już taki istnieje to proszę nie patelnią, guzy siępotem robią). Gramy to co nam się podoba (heavy, może trochę death metal). Niedługo będą nasze mp3 w sieci. Zamieszczę je jak będą.

Pozdrawiam,

The_One

Ps.: Pewnie grupa z was będzie w Chorzowie na Metalice i gościach. Tam właśnie będzie grał.

Ps.2: Dla wszystkich niewtajemniczonych fanów Vadera: Vader nagrywa swą najnowszą płytę w siedzibie Radia Gdańsk. Płyta będzie miała nazwę "the Beast".

Ps.3: Hej czy Eld lubi Vadera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld nie lubi Vadera bo go nudzi, o nowej płycie dawno wiedziałem, a który to twój wujek? Novy ???????

no, przeciez Vader to nie Hunter i 3 basistow nie maja. Choc swoja droga chyba wiekszego powera mial Simon niz Novy.. i ogolnie, gesciejsze wlosy, a to jak wiadomo podstawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość The_One

Mójwujek to nie Novy bo Novy nie może być w Chorzowie (chyba on się zdecyduje na odejście). Mój wujek ma na imię Rafał. Jego fota tutaj (po lewej Mauser, po prawej on). MOże go znacie ale Novy (jeszcze raz podkreślę) W CHORZOWIE BYĆ NIE MOŻE!!!

Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do gitarzystów:

grał ktoś kiedyśna Ibanezie GRX 140?? szykuję się do zakupu elektryka i jestem dość mocno nastawiony na tego ibanezika, ale chciałbym "najsamprzód" poznać opinie niezależnych expertów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Chyba Simon, aczkolwiek zdaje mi sie, ze po prostu ktos byl zazdrosny o gestosc jego wlosow ;p

Co do Ibaneza, to gralem na jakims stam i gralo sie praktycznie identycznie jak na Mayonesie, wiec poki co wole pozbierac na Metal Zone a nie na BC Richa ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Deathsane

Chyba jednak Shambo.

Ale ja nie slucham Viadera, wiec sie nie interesuje, tylko mi sie obilo o uszy.

A slyszalem, że Saimon o tym, że wylecial dowiedzial sie z prasy :roll:

nie ma co, "spontaniczny" zespol... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Taa... spontaniczny zespol zakladajacy jakies kultowe Vader Kommanda. Wiecie ze mozecie tez poczatowac z Peterem? Ale i tak, to jest najlepsze - oswiadczenie od Petera do fanow:

"Mam do Was wszystkich tu na Forum pewne pytanie..Zarazem jest to pomysł,czy może propozycja...Nie na darmo na ostatnim wpisie na tytułowej stronie www.vader.pl mówię o "elicie" i "braterstwie"...Bardzo zależałoby mi (i chciałbym by zależało Wam również) na traktowaniu tych słów jako swego rodzaju motta Tych wszystkich słuchających i utożsamiających się z Vader'em - z muzyką,ale -przede wszystkim - pewnymi wartościami tak mocno preferowanymi przez nas i wielu z Was...Wiem,że to "śliski" temat , szczególnie teraz,kiedy (prawie) każdy odpowiednio określi wartości,o których mówię,a są to (nie,nie....nie "szatanizm" na co od razu wpadliby np. "experci" TVN'u...) BRATERSTWO,PRZYJAŹŃ, LOJALNOŚĆ....

Nie chcę filozofować,więc powiem wprost.Chciałbym organizować spotkania (tu mam na myśli ludzi skupionych w Vader Komandach...) które byłyby czymś więcej niż wyłącznie zlotem Fan-klubu czy coś w tym stylu.Myślę o ludziach,którzy pod tym szyldem mogliby zawsze liczyć na pomoc,wsparcie przyjaciół,radość....

Nie jest sprawą łatwą organizowanie takich meetingów i nie dlatego,że niema gdzie,czy za co (robiłbym to u siebie,w towarzystwie całej kapeli,gdzie możnaby po prostu spędzić czas wspólnie z przyjaciółmi - mam miejsce,mam chęci...)a z powodu wszelakiej maści "życzliwych" a to ze strony szukających sensacji mediów,czy wręcz palantów ośmieszających tego rodzaju pomysły...Pozwólcie mi poznać Wasze zdanie na ten temat."

AMEN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sohryu
Gramy !!! Czadu ! Napalm death ! :twisted: hehehe, a tak na serio to mozemy tu rozkrecic kurs grania na gitarze [basowej ofcoz :twisted: ] Co Wy na to ?

Jestem jak najbardziej "ZA". Sam gram na basie(czyt. próbuje grać) od jakichś 3 lat, i idzie mi to... hmmm... cieniutko:( Może to wina inspiracji(IN FLAMES, FEAR FACTORY, DEATH)?? W każdym razie popieram pomysł, tyle tylko że nie będę uczył się, a nie nauczał.

Powiedziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... spontaniczny zespol zakladajacy jakies kultowe Vader Kommanda. Wiecie ze mozecie tez poczatowac z Peterem? Ale i tak, to jest najlepsze - oswiadczenie od Petera do fanow:

CIACH - pozwolilem sobie wyciac utopijne wynurzenia petera :).

A nie chcialbys spokojnie zasypiac ze slodka swiadomoscia, ze jak bedzie Ci zle, jak rzuci Cie dziewczyna, wyleja Cie z roboty, jak zdechnie Ci chomik, to Peter zawsze Cie przytuli i poglaszcze po glowce? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Taa, to by bylo piekne, ale powinni by jeszcze otworzyc dodatkowo jakies party-line dla vader komand... jakby istnialo takie cos i jakby kmiolsen na tym zarabial to juz by byl milionrem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Chyba Simon, aczkolwiek zdaje mi sie, ze po prostu ktos byl zazdrosny o gestosc jego wlosow ;p

Ja obstawiam Shambo. Ponoć wespół z Docentem stanowili trzon narkotykowy w Vader. A z Docentem to już inna sprawa. Ostatnio było głośno z powdu rzekomego wypadku w którym ponoć miał brać nie kto inny jak sam Doc. To (oraz uraz ręki) miało być powodem jego nieobecności w szeregach Vader. Niemal w to uwierzyłem. Aż do momentu tegorocznej Metalmanii. Na ww,. imprezie Doc pojawił się w znakomitej formie, ciągle wykonując telefony.

IMO powód jago odejscia jest inny, bardziej prozaiczny. Niemal identyczny jak u Shambo...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Chyba Simon, aczkolwiek zdaje mi sie, ze po prostu ktos byl zazdrosny o gestosc jego wlosow ;p

Simon? To to samo co Saimon z Huntera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dysza666
Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Chyba Simon, aczkolwiek zdaje mi sie, ze po prostu ktos byl zazdrosny o gestosc jego wlosow ;p

Simon? To to samo co Saimon z Huntera?

na szczęście nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Chyba Simon, aczkolwiek zdaje mi sie, ze po prostu ktos byl zazdrosny o gestosc jego wlosow ;p

Simon? To to samo co Saimon z Huntera?

na szczęście nie

Eeeeee??? Saimon=Simon, ex-basista Vader, obecnie w Hunterze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dysza666
Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Chyba Simon, aczkolwiek zdaje mi sie, ze po prostu ktos byl zazdrosny o gestosc jego wlosow ;p

Simon? To to samo co Saimon z Huntera?

na szczęście nie

Eeeeee??? Saimon=Simon, ex-basista Vader, obecnie w Hunterze.

(...)Przeszkolił więc naszego ówczesnego technicznego "Saimona" i użyczył mu swojego sprzętu(...)

jakiś komentarz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.: Skądinąd wiem że któregoś basistę wywalili z Vadera za ćpanie. Moje pytanie: czy był to Shambo czy Simon?

Chyba Simon, aczkolwiek zdaje mi sie, ze po prostu ktos byl zazdrosny o gestosc jego wlosow ;p

Simon? To to samo co Saimon z Huntera?

na szczęście nie

Eeeeee??? Saimon=Simon, ex-basista Vader, obecnie w Hunterze.

(...)Przeszkolił więc naszego ówczesnego technicznego "Saimona" i użyczył mu swojego sprzętu(...)

jakiś komentarz?

Tylko tyle, ze na scenie Saimon i Simon wygladaja identycznie ;]

Tnijcie cytaty, z łaski swojej - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K3rm!']['

Co do zakupu gitary to nie pytajcie sie innych czy grali na konkretnym modelu, bo każda gitara jest inna. Aby kupić gitare nie wystarczy pojechać i ot tak kupic! Jak kupowałem gitare to siedziałem w sklepie ponad 2 godziny i grałem po 3-4 razy na ewentualnych pretendentkach to zakupu. Jeśli kupujesz gitarke to patrz koniecznie na doszlifowanie progów na końcach (mogą kaleczyć) profil gryfu, czy wygodnie Ci sie gra, na wage, no i oczywiście czy gitara w łapie "gra sama"...

dodatkowo przy gitarze basowej trzeba sprawdzić jak miekka gitarka jest... twarde być nie mogą bo padniesz a nie zagrasz. Lepsza miekka niż twarda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten wybór gitary to ja osobiście na prawde polecam tą replikę Fendera. Jest tania i idealna do nauki, ja ją posiadam już 4 lata i jest G. Jak masz więcej pieniędzy to możesz zakupić jakiegoś tańszego Ibaneza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Żołnierz

Skoro tak sobie tu gadacie to pozwoliłem sobie strzelić małe ogłoszenie. Gram w zespole thrash metalowym i poszukuje perkusisty ze sprzętem z gdyni i okolic. Ew gdyby ktoś szukał wokalisty do zespołu thrashowego z takim fajnym ryczącym wokalem ala Litza na Dead End Turbo również z Gdyni i okolic, to służe gardłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym tematem mam 2 pytania, oto one:

1. Jak uzyskac taki dziwny efekt "brzeczacej" perkusji jak np. w "Purify" Metallici

2.Ogladajac teledysk "straight out of line" Godsmacka gitarzysta robi takie cos ze jakims kawalkiem szkla (kieliszkiem?) ciagnie po strunie a ta gitara mu wtedy wydaje taki piszczacy dzwiek, niewiem czy to od tego kieliszka czy z przesteru leci, mozecie mnie oswiacic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozzy the Bugcatcher

Qarq - to działanie tej szklanki powoduje owe "piski" - podobnych efektów użył chociażby Santana w "Victory Is Won" (ale to nie metal, więc nie będę się rozwodził). Co do Purify - muszę sprawdzić, nie pamiętam dobrze tego utworu.

I chciałbym też zapytać, które talerze do perkusji bardziej polecacie, Zildjian czy Sabian?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja tu zglosze swoje problemy

Udaje, ze gram na perce - spodobal mi sie instrument, skrzyknalem kolesi i "gramy" (juz pomijajac fakt ze co tydzien 1h to troche malo bez dostepu do instrumentu)... I co chwila ida mi palki - czy ktos mi powie, co nalezy robic aby nie lamac palek co 2h o blachy? bo ja jakos nie moge... (gram tak sobie z kumplami w sumie moze z 10 prob... kocham Mlodziezowe Domy Kultury...)

Czy ktos zna w Lublinie jakies miejsce do grania z perka z piecami itd... i zeby nikt sie nie smial... no i w ogole - wiecie o co chodzi, nie? :D

Jak osiagnac kompromis w "zespole" co do kawalkow? Bo u nas squad jest taki:

a) pijacy basista (14 lat jak my wszyscy) :D

B) jeczacy i rozpuszczony gitarzysta (gra najlepiej z nas wszystkich, bo umie)

c) gitarzysta grajacy w MDK na zepsutym piecu

d) perkusista "mnietotamwszystkojedno"

i kazdy slucha czego innego... W zwiazku z tym kawalki da sie policzyc na palcach... no juz teraz obu rak... Ale to porazka...

z gory dziekuje

zna ktos strone z tabami na harmonijke ustna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...