Skocz do zawartości
Mimizu

Propozycje nowych tematów (+ sprawy organizacyjne)

Polecane posty

Gość Chess_Board

a ja nadal podtrzymuje moje zdanie z poprzedniej strony - co wam zalezy??? Potem jedne, dwa ruchy i juz watku nie ma jak sie nie sprawdzi... :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ow, coś ostatnio się tu przeżedziło - mały jakiś ruch. W związku z tym, póki co, sądzę, że nie ma sensu robić działu aktualności. :(

A tak BTW: co się stało z "dla lajtowców"? Ślepy jestem, czy ktoś to wywalił? Dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby rady zrobić jakiegoś tematu w stylu "ambitny metal" :)?. Możnaby tam polecić zespoły, które są w jakiś sposób odmienne, ciekawe i reprezentują sobą więcej niż scena metalowa wymaga :). Bo jest naprawdę mnóstwo takich (nie tylko Samael :P), a myślę że kilka osób tzw. poszukujących by się na tym forum znalazło...

Jak nie da rady, to trudno, chciałem dobrze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby rady zrobić jakiegoś tematu w stylu "ambitny metal" :)?. Możnaby tam polecić zespoły, które są w jakiś sposób odmienne, ciekawe i reprezentują sobą więcej niż scena metalowa wymaga :). Bo jest naprawdę mnóstwo takich (nie tylko Samael :P), a myślę że kilka osób tzw. poszukujących by się na tym forum znalazło...

Jak nie da rady, to trudno, chciałem dobrze :).

W zasadzie to nie głupi pomysł, ale:

1. Jak zdefiniujesz "ambitny"? To dosć luźne pojęcie i z pewnością znajdą się gostki, ptóbujące pod ten temat podpiąć Vadera czy Berzerkera.

2. Za mało ludu na forum, żeby tworzyć tak specjalistyczny temat - przez długi czas leżałby nieruszany.

3. O "ambitnym" metalu można rozmawiać w każdym z istniejących na tym boardzie tematów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zdefiniujesz "ambitny"?

Jest taki gatunek ja "metal progresywny" i ma on w Polsce sporą rzeszę zwolenników(w tym mnie).

No tak, ale nieprogresywna muzyka również bywa ambitna, a i metal progresywny nie zawsze jest faktycznie ambitny. No i chyba nie oczekujesz, że założymy cały temat poświęcony metalowi progresywnemu?? Kolejne posty dochodziłyby chyba w odstępach rocznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silentman

masz rację, nie każdy metal progresywny jest ambitny. Rozumiem również, że nie będziecie tworzyli topicu tylko dla mnie. Więc nieważne.

I taka postawa mi się podoba m/

MiM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madeja

Zgadzam sie z przedmówca. Jednak duzo kapel grajacych progresywny metal wyroznia sie sposrod innych. A propos ja progresywnego metalu nie slucham ale moj kolega spiewal w tego typu zespole (R.I.P.) i calkiem fajnie grali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rybozord

Przydal by sie tamat o jakis starych kawlkach/ zespolach. Wlasny temat mogla by miec i metallica:]. Przydalo by sie miejsce w ktorym mozna by bylo podyskutowac ktora ich plyta byla najleprza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydal by sie tamat o jakis starych kawlkach/ zespolach. Wlasny temat mogla by miec i metallica:]. Przydalo by sie miejsce w ktorym mozna by bylo podyskutowac ktora ich plyta byla najleprza

Starocie to niezły pomysł, tylko ze ciężko pisać o klasyce metalu niezahaczając o rock'a. Oddzielny topic dla Metallicy? Coś takiego było na starym KM, nawet się kręciło, ale przy obecnej frekwencji taki temat leżałby odłogiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak podzial na podgatunki. Trash, Black, Daeth, Doom itp.? I może by też dorzucić coś co mnie ostatnio zafascynowalo czyli Punk. Wielu zapewne w chwilach relaksu lubi sobie puścić czasem coś lżejszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa ale wtedy sobie puszczam KoRn...a co do nu-metalu, czemu nie można tu o nim gadać(czyżbym jush o tym gadał??:>) ja rozumiem, że o takich 'kapelach' jak linkin smark czy limp bisc nawet nie warto wspominać, ale są niektóre warte uwagi np korn....cokolwiek...ale o tym też warto by pogadać:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak podzial na podgatunki. Trash, Black, Daeth, Doom itp.?

Po 1 -> co to niby jest trash? ;-/

Po 2 -> jest juz podzial na lightowy metal, ciezki i alternatywny

I może by też dorzucić coś co mnie ostatnio zafascynowalo czyli Punk.

To jest krolestwo metlau, wiec nie bedzie o punku.

Wielu zapewne w chwilach relaksu lubi sobie puścić czasem coś lżejszego?

I do tego sluzy odpowiedni temat w dziale off topic :)

taaaa ale wtedy sobie puszczam KoRn...a co do nu-metalu, czemu nie można tu o nim gadać(czyżbym jush o tym gadał??:>) ja rozumiem, że o takich 'kapelach' jak linkin smark czy limp bisc nawet nie warto wspominać, ale są niektóre warte uwagi np korn....cokolwiek...ale o tym też warto by pogadać

Jestes taki tepy czy tlyko udajesz? :) . Wole linkin smark albo nowego limp bizkit niz tego twojego smiesznego korna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolalbym byc uwazany za tepego niż pwoeidziec ze nie lubie korna:P

O, nawet nie odpsyknales. Rob tak dalej, a bedize powazany na forum. taka rada na przyszlosc, zeby nie brac przykladu z vertumnusa/chess boarda - badz mily i kochaj bliznich :]

slucham go 3 lta i dzieki niemu zaczalm sluchac metalu, tak to bym dalej jezdzil na desce i sluchal hh,

I tacy sa niesttey obecnie metale. No, al epomiajajc kwestie metalowcow, sa zespoly rzeczywiscie metalowe, o ktorych tu dyskutujemy. Korn sie do nich nie zalicza i niezaleznie jak duza sympatia ich dazysz, nie bedzie tu rozmow stricte o kornie. Jak o czyms mowisz, mozesz sie posluzyc przykaldem korna albo jego czlonkami, ale ogolnie nie pisz posta 'ja lubie korna, bo...' albo 'a korn jest [beeep]istszy i ciezej gra niz primus'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Wojtuś, jedak potrafisz być miły i z sensem wytłumaczyć coś ludziowi. ;)

Ja też lubię Korna, to najlepsza nu-metalowa kapela jaką znam (no, może zaraz po nowym In Flames :)), ale na tym forum trzymamy się od nu-metalu z daleka. Z tej prostej przyczyny, że gatunek ten z metalem ma wspólną tylko nazwę. Peace! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra....to bede gadał o slipie, dealerze, ac/dc, kredkach i ofczo panie, ktory sie zwie brian warner, czyli Mr. Manson :P

Slip -> corezone

ac/dc -> lightowy metal

kredki -> lightowy metal

merlin menson -> nie ma nic wspolnego z metalem ani nu-metalem, wiec mozesz pisac na offtopic zone w temacie muzyka ktora lubimy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie marylin manson to industrial a industrial raczej zalicza sie do metalu. ale co pomyslalem to moje kazdy ma swoje zdanie na ten temat. na przyklad duzo osob prubuje mi wmowic ze rammstein (moja ulubiona (na rowni z nightwishem) kapela) to nie jest metal tylko ostre lub podrasowane techno. normalnie szlag mnie trafia na takie podejscie. pozdro dla fanow rammsteina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, chociaż Rammsteinów da się zaliczyć z małą dawką dobrej woli do industrialnego metalu, to przecież nawet sam Till - czyli ich frontman - powiedział, że Ramki grają 'industrial dance music.' Jakoś wspomnienia o metalu mi tam brakuje, ale co do ichniej prowieniencji nie będę się kłócił.

Natomiast mylisz się w jednej kwestii - industrial jest odrębnym gatunkiem od metalu. Istnieje gatunek industrial metal, który składa się w 10% z indu i 90% z metalu. Sam industrial to taka totalna rzeź, że ledwo da się tego słuchać bez kwasu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to manson gra taki tam industry rock, ostatecznie można zaliczyć do indu metalu. co do rammsteina to faktycznie słychać wpływy techno a "dance music" to chyba też te klimaty,nie? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...