Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

Wasza pierwsza gra.

Polecane posty

Pierwszą grą w jaką grałem na PC było Final Fantasy 7. Nadal ją mam w swej kolekcji - rewelacyjne kartonowe pudełeczko i zaskakujący brak okładki na opakowaniu gry ?_? - co zabawne, była to praktycznie taka sama sytuacja jak w przypadku użytkownika Elkamilus :]. Ech, wspomnienia... po tylu latach ta produkcja wciąż urzeka i pozostawia w graczu niesamowite wrażenia.

A tak naprawdę pierwszą w grą jaką miałem okazję zagrać - za młodu na atarynce :] - stanowiła produkcja L.K. AVALONu zatytułowana BARAHIR. Rewelacyjna gra przygodowa, z miłą dla oka grafiką, ogromną ilością zagadek i taką samą ilością przedmiotów oraz wpadającą w ucho muzyką. Tak, ową grę - jak również Klątwę, Magię Kryształu, Miecze Valdgira lub samą Seksmisję - bardzo mile wspominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny - nieśmiertelne, do dziś kultowe, Mario na Pegasusa. Doskonale wspominam jeszcze GTA2 z Playstation 1.

Na samym PC poznałem staruteńkie Lemingi i Alone in the Dark 1 (swoją drogą i do dziś ta gra ma klimat, który może wystraszyć no i Carnby przypominający Chucka Norrisa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy mówimy o normalnej grze, gazetkowej, komercyjnej, i czy się grało czy przeszło

Moją pierwszą grą gazetową i w ogóle pierwszą, w którą grałem(lecz nie przeszedłem) było Drakula Twins

Pierwszą, którą przeszedłem, ale komercyjną była Kung Fu Panda (chyba jedna z najlepszych gier jaka wyszła na podstawie filmu)

A pierwszą normalną, którą przeszedłem było Torchlight

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heroes of Might and Magic III, pamiętam ledwie 4 lata miałem i już z tatą i bratem cisnąłem. Czasami oczywiście trzeba mi było coś wyjaśnić, ale ogólnie dobrze sobie sam radziłem :cool: I tak do wieku ośmiu lat graliśmy w "Hirołsy", choć oczywiście to nie był jedyny tytuł na piecu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widać jacy tu wszyscy młodzi :)

W życiu sobie nie przypomnę swojej najpierwszej gry, ale pamiętam jak byłam bardzo mała, to u dziadka w pracy popylałam w "wyścigi". No wiecie... mały prostokąt wyprzedzał inne małe prostokąty pomiędzy dwiema kreskami, a po zewnętrznych jedna wielka zieleń :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą, jak dobrze pamiętam, był oczywiście Mario na Pegazusa. Wcześniej miałem w swoim "dorobku" różne zabawy w automaty, ale nie pamiętam już tytułu (choć były to zapewne jakieś statki w kosmosie ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, która z nich pierwsza wylądowała w kasprzaku, ale był to m/w taki zestaw:

- JetPack

- Three Weeks in Paradise

- Pssst

- Chequered Flag

- Chess

- Flight Simulator (chyba :)

Z czego najmilej wspominam Three Weeks in Paradise oraz Jetpacka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pssst

Chodzi Ci o grę na ZX Spectrum, w której zwalczaliśmy różne insekty aerozolem do walki z nimi?

To była nie tylko moja pierwsza gra, ale i pierwszy kontakt z komputerem. Aż się bałem czegoś dotknąć, aby nie zepsuć :laugh: . To był rok bodajże 1985. W tej branży, to prehistoria :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nim się urodziłem tata postanowił kupić mi Comodore64, gdyż twierdził, że jego syn musi dorastać w bliskości z techniką. Z tego też powodu moją pierwszą grą była jedna z pozycji na C64. Niestety, dokładnie nie pamiętam, jaka była to gra. Mogę jednak przypuszczać, że było to moje ulubione Mario, bądź coś w stylu mini golfa, w którym osiągnąłem mistrzostwo. Obecnie mój pierwszy sprzęt kurzy się w piwnicy, więc dawno go nie odpalałem. Niemniej jednak zaglądając do tego tematu postanowiłem odbyć ekspedycję do groty ze skarbami.

Na PC moją pierwszą grą był Star Wars Episode I: Racer. Wyścigi wciskały mnie w fotel rozwijanymi prędkościami, a grywalność powodowała, że zawładnął mną syndrom "jeszcze jednego wyścigu". Jakiś czas temu próbowałem nawet powrócić, ale płytka chyba nie przetrwała testu czasu, gdyż miałem poważne problemy z odpaleniem. Ostatecznie poległem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego też powodu moją pierwszą grą była jedna z pozycji na C64. Niestety, dokładnie nie pamiętam, jaka była to gra. Mogę jednak przypuszczać, że było to moje ulubione Mario [...]

Prawdopodobnie chodzi Ci o Giana Sisters, czyli "Commodorowską" podróbę Super Mario Bros. ;) . Ja miałem to na kasecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...