Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

Wasza pierwsza gra.

Polecane posty

Moimi pierwszymi grami były gry z NES'a. Niewiele z nich pamiętam. Pamiętam kilka gier, ale nie mam zielonego pojęcia która z nich była pierwsza. Pamiętam z to moją pierwszą grę z PSX - Crasha Ban... coś tam dalej. Kiedyś byłam tą grą zachwycona. Jednak potem przeniosłam się na kompa i gry porzuciłam, co trwało dość długo bo do około miesiąca temu. End.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech jeśli licząc granie na tych konsolach z bazaru co się wkładało te kasety i było na niej 40gier czy jakoś tak w tym mario,to pierwszym pełniakiem jakiego zagrałem był Hype the time Quest(pamiętacie tego ludzika z klocków w stroju odważnego rycerza? ;))

Potem dorwałem z ciekawośći pierwszego Half life,i to było objawienie,ech łezka się mi zakręciła,chyba ją jeszcze kupie na allegro ;)

tak samo było w przypadku Heroes of might and magic III,już takich gier nie będzie,dzisiaj młodzi graczy tylko paczą na grafikę itp.a najważniejsze w grach jest klimat,fabuła...

Dziś to nie to co kiedyś..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ciężko powiedzieć, pierwsza gra w jaką grałem to Rex Najlepszy Przyjaciel xD, 2 latka miałem, a ojciec informatyk, ale ja jej nie traktuję jako pierwszej gry, gdyż w moim sercu jest i będzie genialny... Roller Coaster Tycoon 2. Najgenialnijsza gra świata, nadal mam świetne wspomnienia kiedy z kolegą odkryliśmy, że można brać kredyty. Wziąłem z 200 tys. baksów, po miesiącu zarobiłem 300 tys., zaś w trzecim spłaciłem i nagle mam : -450.000 dolarów. I do dziś w to gram, ale już kredytów nie biorę(i w realnym życiu nie biorę). Teraz tamten kolega się przeprowadził i kiedy mój Battlefield'owi koledzy gadają... stary znowu w to g.... grasz. GRAM! Bo to jedna z najlepszych gier wogóle.

PS: Ludzie naprawdę waszą pierwsza było Mario... Przypomnijcie sobie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również ciężko określić jaka gra była pierwsza , ale myślę , że było to The Settlers I , coś około roku 1994 lub 1995 . Miałem wtędy Amigę lub Commodorę trudno mi określić byłem dzieckiem :) , ale pamiętam tylko że strasznie się psuła , jak się zmieniało kasetki ciągle i tata na mnie krzyczał :D Miłe wspomnienia . Następnie około 2000r. dorwałem się do Diablo I na PSX , ehh niezapomniane czasy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, są gry na tym świecie które darzymy szczególnym sentymentem, i nawet upływ setek lat tego nie zmieni. Do tego pory gdy włączam stare gry, w które grałem u zarania dziejów, jakoś tak z rozczuleniem patrzę na te wszystki piksele i choć czasem są problemy ze stabilnością, to gra się wciąż cudownie. Chociaż i kilkanaście minut, by następnym razem do gry wrócić po roku.

Dużo krytyczniej podchodzę do staroci, w które nigdy nie grałem. Bez sentymentu grafika, sterowanie, etc dużo bardziej denerwują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą grą w ogóle w jaką zagrałem była platformówka. Nazwy nie znam bo grałem w to ponad 15 lat temu. Wiem tylko, że chodziło się jakimś człowieczkiem w prawo, zabijało wiedźmy i kicało po półkach. I to jeszcze dżojstikiem grałem biggrin_prosty.gif

Moją pierwszą większą grą był któryś Doom. Nie pamiętam dokładnie który, wiem tylko, że grałem na czarno białym monitorze, z wszelkimi możliwymi kodami (na amunicję, nieśmiertelność itd) a siedzący obok kuzyn mówił w którą stronę iść żeby się nie zgubić smile_prosty.gif Kiedy doszedłem do końca poziomu Adam kazał mi nacisnąć spację a ja nawet nie wiedziałem co to jest biggrin_prosty.gif

Dopiero potem nastały czasy Pegasusa i gier typu Contra i Mario.

A jeszcze warto zaznaczyć, która gra dostąpiła zaszczytu bycia pierwszą multiplayerową. Tutaj na czoło wysuwa się TrackMania Nations Forever dołączona bodaj do majowego CDA w roku 2008. Najpierw jeździłem tylko solo, ale przyszedł znajomy Tomek i powiedział, że super gra się z innymi. Spróbowałem i okazało się, że miał rację. Lagi miałem niesamowite, czasem nie ruszyłem ze startu i dostawałem czerwony czas (właśnie przez lagi gra uznawała, że oszukuję), ale nie zraziłem się tym. Odżyłem dopiero po zmianie dostawcy internetu. Wraz z drużyną grałem w dwóch edycjach drużynowych mistrzostw Polski, jeździłem z ludźmi z całego świata a z niektórymi Polakami utrzymuję ciągły kontakt bo okazali się świetnymi kolegami. Ogólnie od tego maja 2008 grałem do marca tego roku smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra nosiła tytuł Tarzan. Chyba wszyscy znają tytułowego bohatera, ale pewnie nie wszyscy mieli okazję zagrać. Jest to platformówka z widokiem z boku bohatera - z początku będącego małym chłopcem, później jednak przeistacza się w dorosłą "małpę"... będąc dzieckiem miałem naprawdę dziwne upodobania w kwestii gier, a CD-Action było dla mnie świetnym dawcą nowych tytułów bądź fajnych obrazków z gier...

W każdym razie grało się fajnie, fabularnie gra nawiązywała do filmu animowanego Disneya, aczkolwiek wydarzenia były przestawione w nieco innej formie, choć nie odbiegały zbytnio od siebie. W grze dostępne były również minigierki, takie jak jazda na słoniu, czy strusiu. Niektóre misje - uwielbiane niegdyś przeze mnie - zmieniały kamerę na TPP, co ja nazywałem "3D" pokerface.png

Pamiętam również, że pierwszym poważniejszym tytułem było GTA: Vice City. Wtedy nie wiedzieć czemu nagle zapomniałem o Tarzanie. trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...