Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dyman

CD-Action Konsole

Polecane posty

CDA zawsze było domeną PC-towców i odejście od tego... co najmnie by bolało... CDA powinno się skupiać na rynku PC - fajnie się dowiedzieć czasem co tam na konsolach trzeszczy, ale to co pojawia się teraz w CDA w zupełności wystarczy. Poza tym, gdyby np. mnie interesowałby temat konsol, to pewnie kupiłbym pierwszy i może drugi numer CDA Konsole i raczej na tym poprzestał. Po prostu wziąłbym się za to czasopismo, które w tych tematach "rządzi". CDA Konsole pewnie kupowałbym tylko przez wzgląd na normalne CDA - i ten związek długo by nie trwał... Więc po co rozbijać idealną całość? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołujecie przykład Clicka, który tu w ogóle nie pasuje. Z tego co wiem, multiplatformowość została wprowadzona po to, żeby ratować pismo, które sprzedawało się coraz gorzej. Swoją drogą w CDA zawartość typowo konsolowa się zwiększa, pewnie co kilka miesięcy będą jakieś innowacje dla graczy wolących pada od myszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie,jest juz te pare stron w cda o konsolach,a ci chca oddzielne pismo...ja jestem przeciw,a itak bardzo watpie w realizacje tego pomyslu.

Przecież właśnie kiedyś już był taki eksperyment. Szkoda, że sie nie przyjął. Wtedy nie było by narzekań na dział konsolowy w prawdziwym CDA. Podejrzewam, że wszyscy byli by raczej zadowoleni. Kto chciałby czytać o konsolach kupiłby sobie im poświęcone pismo.

Swoją drogą w CDA zawartość typowo konsolowa się zwiększa, pewnie co kilka miesięcy będą jakieś innowacje dla graczy wolących pada od myszki.

Oby nie! Boże uchowaj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! CD-A Konsole to świetny pomysł. Zwłaszcza, że konsolowych gazet jest w naszym kraju bardzo mało. Ja na przykład mam Xboxa 360 i chętnie poczytałbym o grach lub czymkolwiek związanym z konsolami. Niestety jakoś w sklepach w pobliżu mojego zamieszkania Neo + dostać nie można...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mówie wam, najlepiej będzie jak CDA z czasopisma jednoplatformowego, "przerobi się" na multiplatformowe!

Wtedy każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najgorszą wadą tego pomysłu mogłabybyc nieco wyższa cena niż ta co jest, bo recenzent każdą recenzję gry, która występuje również na PS3 i X360, musiałby pisac dłużej, żeby opisac również te z konsoli.

Ja chciałem zauważyć, że jest sporo osób które konsol nie mają i w CDA ich nie chcą - zrobienie multiplatformowego pisma = mniej rzeczy do czytania dla tych osób = prawdopodobne odejście od pisma pewnej ilości czytelników.

Argument (innej osoby), że co szkodzi tym osobom poczytać o tym co prawdopodobnie wyjdzie kilka miesięcy później. Po 1 - prawdopodobnie nie oznacza na pewno, po 2 - i tak trzeba by było napisać kolejną recenzje bo zawsze jakieś różnice się znajdą. Więc już lepiej tym pecetowcom chyba poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, żeby aż tyle osób czytało wszystkie recki i zapowiedzi, betatesty itp. Po prostu czasu nie ma, ja tak robiłem za czasów Clicka (2003-2005 bodajże), w CDA po prostu za dużo materiału. A wraz z odejściem czytelników stricte pecetowych, przyjdą nowi, konsolowi, bo CDA to jednak inna jakość niż PSX Extreme (XXX) czy Neo Plus (XYX)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandro - miesiąc to naprawdę dużo czasu aby przeczytać całe CDA, w czasie wakacji chłonąłem w czasie dwóch, trzech dni, a w roku szkolnym to jest maks tydzień. Na pewno jak kogoś interesuje wszystko co jest w CDA to znajdzie czas aby to przeczytać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny numer ( jutrzejszy) na pewno szybko się przeczyta :happy:

Tutaj takie moje małe stwierdzenie. Mój młodszy brat zakupił sobie ostatnio magazyn PSX ( być może będzie miał konsole i chciał zobaczyć jak wyglądają takie pisma i ogólnie chciał coś poczytać na ten temat). Wziąłem ten magazyn w celu porównania go z CD Action. No cóż, teraz szkoda mi konsolowców, że nie mają żadnego pisma o swojej pasji na wysokim poziomie. Ogólnie ładnie się prezentuje, ciekawe screeny, schludna oprawa i kilkanaście różnych małych działów - dla każdego coś miłego. Niestety esencja takiej gazety czyli recenzje i wszelkie teksty pisane stoją na niskim poziomie. Zbyt często używane są wyrazy zapożyczane z angielskiego ( np. eventy w NFS:Shift), dużo języka potocznego, zbyt luzacki styl recenzentów ( może i się czepiam, ale niektóre teksty emanują od siebie stwierdzeniem, że autor ma czytelnika gdzieś). No ogólnie to nie jest klasa Qn'ika, Huta czy CormaCa ( nawet osoba odpowiadająca na listy w tym magazynie konsolowym stwarza wrażenie fana Smugglera usilnie starając się odpowiadać na listy w jego charakterystycznym stylu). Plakat Igi Wyrwał dopełnia moją ocenę tego pisma ( w CDA na pewno nie doczekamy się jakiegoś wulgarnego plakatu, bo fakt umieszczania na plakatach kobiet jest oczywisty i nie podlegający większej dyskusji).

Może Wy mieliście PSXa w swoich dłoniach? Jak wrażenia z lektury? Chyba nie czepiam się zbyt mocno szczegółów? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, nie obraziłbym się, a nawet cieszył gdyby CDA Konsole byłoby chociaż kwartalnikiem obgadującym najważniejsze pozycje. To chyba nawet by zadziałało całkiem niezle.

Aha, a co do pomysłu CDA bycia pismem multiplatformowym - "jak coś jest do wszystkiego, to do niczego", Click! będącym najlepszym przykładem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest nieporównywalnie popularniejszą platformą niż konsole. To fakt niezaprzeczalny. CDA niepotrzebnie jako pismo stricte PC'towe kala się konsolami. Jakoś w drugą stronę to nie idzie i w gazetkach konsolowych nie zrecenzują Diablo III przykładowo (chyba , że na konsole się ukaże). Po co więc w CDA marnować (no, powiedzmy) te kilka stron i pisać o grach na PS3/xO?

Jestem za zanegowaniem tej opcji. Natomiast pomysł odłamu konsolowego (jako zupełnie nowa gazeta) wydaje się znakomity. Marka sama się powinna sprzedać, o ile twórcy jej w tym pomogą.

Bowiem i konkurencja licha. A to gazeta, w której autorzy kopiują teksty z sieci i tyle ich pracy, że je tłumaczą, albo niemal lokalność, która ma nie małe znaczenie w materii jakości.

A to wszytko ze znamieniem humoru dla średnio rozwiniętego gimnazjalisty "och, tylko zobacz na te urocze ciuszki, jak i moc secretsów, pom, pom, rozkoszne"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest obecnie popularniejsze w Polsce. Ale szacuje się, że do 2012 roku konsole będą miały połowę rynku. Wtedy to właśnie pisma multiplatformowe będą najbardziej opłacalne. Nie wierzycie?I Ilu z Waszych kolegów, niegdyś tylko pecetowców ma już konsolę? Postępu nie zatrzymasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze macie racje,gdyby zalozyc oddzielne pismo o konsolach, cda moglo by na tym niezle zarobic.No bo nie badzmy egoistami.Konsolowcy tez chcom miec jakies pismo,a konkurencja jest mala...chyba.No ale tylko pod warunkiem ze pctowcy nie beda przez to olewani. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA zawsze było domeną PC-towców i odejście od tego... co najmnie by bolało... CDA powinno się skupiać na rynku PC - fajnie się dowiedzieć czasem co tam na konsolach trzeszczy, ale to co pojawia się teraz w CDA w zupełności wystarczy. Poza tym, gdyby np. mnie interesowałby temat konsol, to pewnie kupiłbym pierwszy i może drugi numer CDA Konsole i raczej na tym poprzestał. Po prostu wziąłbym się za to czasopismo, które w tych tematach "rządzi". CDA Konsole pewnie kupowałbym tylko przez wzgląd na normalne CDA - i ten związek długo by nie trwał... Więc po co rozbijać idealną całość? ;)

Dokładnie tak! CDA zostało stworzone dla PC i niech tak pozostanie na zawsze. Owszem, czasem można poczytać w CDA o konsolach i taki dział jak CDA Konsole jest ważny. Myśle, że 3 lub maksymalnie 4 strony o konsolowych grach, czy newsy o samych konsolach w zupełności by wystarczyły. Zgodze się też z tym, że ktoś kto ma konsole i interesują go one bardzo, to gdy jest teraz czytelnikiem CDA przez jakiś tam czas CDA Konsole kupować będzie. Ale to głównie tylko z tego powodu, że jest czytelnikiem CDA... Jeśli ktoś naprawde ma konsole i jest ich fanem, to niech sobie poczyta pisma specjalnie (!) dla konsol stworzone, bo CDA jest głównie dla PC i konsol jest teraz w nim tyle ile mniej więcej być powinno.

Przywołujecie przykład Clicka, który tu w ogóle nie pasuje. Z tego co wiem, multiplatformowość została wprowadzona po to, żeby ratować pismo, które sprzedawało się coraz gorzej. Swoją drogą w CDA zawartość typowo konsolowa się zwiększa, pewnie co kilka miesięcy będą jakieś innowacje dla graczy wolących pada od myszki.

Właśnie... Click! by sie ratować został pisem multiplayerowym, co go jednak nie uratowało. Oby CDA taki los nie spotkał i na pewno nie spotka :happy: Myśle, że CDA mogło by mieć odrobine więcej o konsolach. Tam max. 4 strony. Były by różne newsy ze świata konsol i recki gier. CDA Konsole nie, ale dział CDA Konsole w samym CDA tak :wink:

Swoją drogą w CDA zawartość typowo konsolowa się zwiększa, pewnie co kilka miesięcy będą jakieś innowacje dla graczy wolących pada od myszki.

Oby nie! Boże uchowaj!

Według mnie niech zawartość konsolowa w CDA przesadnie się nie zwiększa, bo jeszcze otrzymamy dziwną mieszanke PC i Konsol, czy coś innego i głupiego... :confused:

Ja chciałem zauważyć, że jest sporo osób które konsol nie mają i w CDA ich nie chcą - zrobienie multiplatformowego pisma = mniej rzeczy do czytania dla tych osób = prawdopodobne odejście od pisma pewnej ilości czytelników.

Pewnie tak by się stało. Jeżeli CDA miałoby się takie stać, byłby to najgorszy błąd w historii pisma. Wielu czytelnikó by odeszło, ze względu na taki wygląd czasopisma i pomysł taki byłby głupi.

Zresztą, jeżeli kogoś dział konsolowy nie interesuje, to go nie czyta, prawda?

Dokładnie tak. CDA to nie telewizja, gdzie nic nie można ominąć. Czyta się co sie chce, ile razy się chce, kiedy sie chce i gdzie się chce... No, ale zawsze znajdą się marudy, którym to przeszkadza, ale cóż... :tonque:

Ogólnie ładnie się prezentuje, ciekawe screeny, schludna oprawa i kilkanaście różnych małych działów - dla każdego coś miłego. Niestety esencja takiej gazety czyli recenzje i wszelkie teksty pisane stoją na niskim poziomie. Zbyt często używane są wyrazy zapożyczane z angielskiego ( np. eventy w NFS:Shift), dużo języka potocznego, zbyt luzacki styl recenzentów ( może i się czepiam, ale niektóre teksty emanują od siebie stwierdzeniem, że autor ma czytelnika gdzieś). No ogólnie to nie jest klasa Qn'ika, Huta czy CormaCa ( nawet osoba odpowiadająca na listy w tym magazynie konsolowym stwarza wrażenie fana Smugglera usilnie starając się odpowiadać na listy w jego charakterystycznym stylu).

Może Wy mieliście PSXa w swoich dłoniach? Jak wrażenia z lektury? Chyba nie czepiam się zbyt mocno szczegółów? :happy:

Nigdy nie czytałem tego pisma i nie zamierzam, bo jestem graczem PeCetowym. Z teco co napisałeś to niestety widać (choć sam sie nie przekonałem) poziom tekstów nie jest taki wysoki i bardzo dobry jak w CDA. No cóż... Może i oprawa pisma, działy i screeny się bardzo ładnie i efektownie się prezentują, ale to najważniejszą i najbardziej decydującą rzeczą o ocenie pisma w końcu nie jest. Może po kilku latach praktyki redaktorzy owego pisma podniosą poziom pisma i się nauczą pisać na poziomie tych tekstów w CDA :wink: Co do osoby, odpowiadającej na listy. Każdy chyba swego idola ma i chce go naśladować, ale myśle, że lepiej być poprostu sobą :happy:

Ogólnie myśle, że PSX jest bardzo fajnym pismem konsolowym i gdym był konsolowym graczem i chciałym wybrać pismo dla mnie, to wziąłym właśnie PSX'a...

Jakoś w drugą stronę to nie idzie i w gazetkach konsolowych nie zrecenzują Diablo III przykładowo (chyba , że na konsole się ukaże). Po co więc w CDA marnować (no, powiedzmy) te kilka stron i pisać o grach na PS3/xO?

Może gracze i pisma pecetowe poprostu szanują i interesują się troche konsolami i są życzliwi? :tonque: A gracze konsolowi uważają, że nie trzeba o PC pisać? :wink:

PC jest obecnie popularniejsze w Polsce. Ale szacuje się, że do 2012 roku konsole będą miały połowę rynku. Wtedy to właśnie pisma multiplatformowe będą najbardziej opłacalne. Nie wierzycie?I Ilu z Waszych kolegów, niegdyś tylko pecetowców ma już konsolę? Postępu nie zatrzymasz

Niestety tak kiedyś sie stanie jak mówisz. Ale myśle, że z PeCetami nie bedzie tak źle. Będzie dobrze! I nasze poczciwe blaszaki będą służyć jako porządna i popularna maszyna do grania jeszcze przez wiele lat. Konsole będą coraz popularniejsze, ale PC trzymać się będzie dalej... To moje zdanie :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! CDA zostało stworzone dla PC i niech tak pozostanie na zawsze.

Rozumiem że nie bierzesz pod uwagę możliwość że rynek PC może stać się rynkiem z mniejszą ilością graczy niż konsolowy? Nie bierzesz pod uwagę że coraz więcej osób inwestuje w konsole i PC do pracy? Jak CDA niezależnie od sytuacji na rynku będzie "PC bo to tradycja" najzwyczajniej w świecie upadnie. Click! upadł, racja był pismem wieloplatformowym tyle że jakością raczej CDA nie dorównywał. Jeśli rynek konsolowy będzie większością rynku w Polsce CDA nie będzie miało wyboru i będzie musiało pisać o konsolach aby nie upaść.

CDA Konsole nie, ale dział CDA Konsole w samym CDA tak :wink:

Patrz odpowiedź wyżej. Rynek niedługo może się zmienić, nie da się tego przewidzieć i wtedy gracze, kiedyś pecetowcy, będą szukać pisma o konsolach, chociaż zazwyczaj gry wyglądają tak samo, ale są wyjątki(Fifa itp ;) )

Według mnie niech zawartość konsolowa w CDA przesadnie się nie zwiększa, bo jeszcze otrzymamy dziwną mieszanke PC i Konsol, czy coś innego i głupiego... :confused:

Dlaczego uważasz że to będzie dziwna mieszanka. Jak redakcja zawsze podkreślała. CDA to pismo DLA GRACZY, a nie o grach(PC). Gracze zmienią upodobania, CDA się zmieni, to logiczne, chyba że logika CDA jest jakaś dziwna :P

Pewnie tak by się stało. Jeżeli CDA miałoby się takie stać, byłby to najgorszy błąd w historii pisma. Wielu czytelnikó by odeszło, ze względu na taki wygląd czasopisma i pomysł taki byłby głupi.

Ponieważ nie można zrobić czegoś takiego jak recenzja gry(którą na obu platformach jest zazwyczaj podobna.) i po prostu pokazać jakie są różnice? Nie wiem jak wygląda praca w CDA, ale jeśli sytuacja rynku by tego wymagała, coś takiego byłoby pewnie możliwe.

Dokładnie tak. CDA to nie telewizja, gdzie nic nie można ominąć. Czyta się co sie chce, ile razy się chce, kiedy sie chce i gdzie się chce... No, ale zawsze znajdą się marudy, którym to przeszkadza, ale cóż...

Teraz kompletnie nie pojmuję Twojej logiki. Najpierw piszesz "CDA dla PC, nie dla konsol", a trochę niżej w tym samym poście "Kto nie chce niech nie czyta". Mógłbyś się zdecydować czy jesteś za czy przeciwko? Czy po prostu odpisujesz każdemu "Tak masz rację, a teraz Ci udowodnię że ją masz"?

Ogólnie myśle, że PSX jest bardzo fajnym pismem konsolowym i gdym był konsolowym graczem i chciałym wybrać pismo dla mnie, to wziąłym właśnie PSX'a...

IMO, według mnie PSX jest nie do strawienia, mam trzy numery i w każdym przebrnąłem przez jeden do dwóch artykułów. Każdy ma swój gust, ale mnie to pismo wybitnie nie pasuje.

Może gracze i pisma pecetowe poprostu szanują i interesują się troche konsolami i są życzliwi? :tonque: A gracze konsolowi uważają, że nie trzeba o PC pisać? :wink:

A może CDA dostosowuje się do graczy ogólnie a pisma konsolowe do konsolowców?

Niestety tak kiedyś sie stanie jak mówisz. Ale myśle, że z PeCetami nie bedzie tak źle. Będzie dobrze! I nasze poczciwe blaszaki będą służyć jako porządna i popularna maszyna do grania jeszcze przez wiele lat. Konsole będą coraz popularniejsze, ale PC trzymać się będzie dalej... To moje zdanie :biggrin:

Trzymać się będzie zawsze, bez PC gry na konsolę nie stworzysz :P. Tyle że może się tak stać że PC stanie się narzędziem biurowym a grami się zajmą konsole. Nawet pecetowa potęga czyli MMO, może kiedyś doczekają się konwersji, ale to już tylko domysły :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: CDA, jak możemy przeczytać, to pismo dla Graczy. Nie ma zaznaczone, czy to PC, czy inne platformy... a gracze są także na konsolach (np. ja :P), więc redakcja będzie po prostu robiła często badania rynku, na jakie pismo jest popyt, i się dostosuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest obecnie popularniejsze w Polsce. Ale szacuje się, że do 2012 roku konsole będą miały połowę rynku. Wtedy to właśnie pisma multiplatformowe będą najbardziej opłacalne. Nie wierzycie?I Ilu z Waszych kolegów, niegdyś tylko pecetowców ma już konsolę? Postępu nie zatrzymasz

Proszę, jakiego postępu... To są właśnie teksty, które mnie do konsol mocno zniechęcają. Takie idealizowanie sprzętu, traktowanie go jak nie wiadomo co. Konsole to opcja, alternatywa. Nie są gorsze, nie są lepsze. Tak samo jak kuchenki mikrofalowe są znacznie prostsze w obsłudze niż kuchnie tradycyjne, a mimo to zwykle w domu jest i to i to. Czyli według Twojego rozumowania mikrofala to postęp i już niedługo nie będzie normalnych kuchenek w domach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze zawsze bedą podzieleni na tych co wolą konsole i na tych którzy wybierają PC... Część z nich toleruje obie platformy, ale wydaje mi się że w Polsce większość udziela się po jednej stronie. I tak powinno być z pismami! Coś dla konsolowców i coś dla komputerowców! Tymczasem mix tych dwóch może nie wyjść na dobre, bo każdy będzie narzekał ze tego za dużo a tego za mało itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat fakt... Konsolowcy będą kupować PSXE/Neo Plus, gdzie mają 100% pisma o swoich grach (a w Neo+ bonusem czasami antypecetowe wypowiedzi), pecetowcy się od CDA odwrócą, bo "za dużo o konsolach, a zresztą to wszystko co jest w piśmie to już miesiąc temu w necie widziałem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...