Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dyman

CD-Action Konsole

Polecane posty

Ja kupilem xboxa i zaluje,gry drogie jak cholera,sterowanie tym drągiem,grafika wiele gorsza niz na pc [...]

A ja się powoli przekonuję do konsol, bo one są stworzone do grania. Mam wreszcie dość wydawania co rok na nowe części - cholernie drogie zresztą. Komp, który starczy na jakieś 4-5 lat kosztuje 7-8 tys. (i więcej) a konsola 600-1300zł. I starcza na znacznie więcej niż 5 lat. Fakt - FPSy czy RTSy to już nie to samo - ale jak mówię, mam dość ciągłej zmiany drogich części - a na komp za 4-5 tys. mnie zwyczajnie nie stać (jak to studenta). Nie mówiąc już o droższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszę "mnie", "ja" to chyba nie narzucam nikomu swojej opini, prawda? Więc czemu nie moge jej wygłosić? Kupuję CDA, czytam je - ten kącik mi nie odpowiada więc o tym mówię. Nie napisałem nic w stylu "wywalmy ten kącik bo jest do d..." tylko napisałem o moich subiektywnych odczuciach. Więc wstrzymaj się lepiej z takimi komentarzami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam osobiście pomysł się podoba, by wprowadzić/kontynuować CD-A Konsola, bądź powiększyć dział konsoli w aktualnej wersji. Gram głównie na blaszakach, ale mam także konsolę i o produkcjach na nią także bym chętnie poczytał. Zbyt często pojawiają się u mnie ostatnio dylematy typu "czy tę grę kupić na PC, czy na konsolę ?" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak jakiś czas temu (oj, już z 5 lat) miałem konsole. Najpierw było to PSOne, a następnie klasyczna, legendarna PS 2. Powiem wam, że to były czasy :happy: Nie wiem dlaczego, ale gry na PC jakoś tak bardzo mnie już nie przyssały i nie wciągły jak wówczas tytuły konsolowe. To było coś! Grając nie jednokrotnie w Pro Evo (na kompa odrzucił mnie po dwóch meczach), Silen Hill (normalnie przechodziłem grę [sH I i II] po kilka razy, a za każdym razem grało mi się równie świetnie), Metal Gear Solid I i II (normalnie to było miodzio i pierwsza gra która rozdziewiczyła moją zdolność do zarwania nocy przed konsolą), tych gier było jeszcze...oj, duuużo... Wówczas gry mnie przyciągały, bawiły, ale nastąpił czarny moment i czarnulka padła chlip...chlip.... Później przesiadłem się na PC'a i gry straciły dla mnie barwę :sad: Stały się nudne, mniej pociągające, a czasem wręcz odrzucające... Od tamtego czasu nigdy już czasy konsol nie powróciły, ponieważ na nową konsole nigdy nie mam dość forsy (ach... to życie studenta...) i do dziś tęsknie za tymi beztroskimi chwilami przed konsolą, ponieważ dla mnie to właśnie konsola stanowi(ła) sedno "giercowania", potrafiła mnie przyciągnąć tak że byłem w stanie zarwać przed nią nie jedną noc (co w przypadku blaszaka nie zdażyło się ani razu :sad: )...

Dobra wyżaliłem się, a teraz do sedna sprawy. Według mnie rynek pism konsolowych jest całkiem dobry, a taka pozycja jak PSX Extreme jest na prawdę świetna i niepotrzebne jest wchodzenie na ten grunt nowego gracza, który może doprowadzić do niepotrzebnych problemów w segmencie rynku. Sam nie zdobędzie pozycji lidera, a odbierając czytelników innym pismom Ci mogą na tym stracić, ponieważ ówczesnym liderom spadną dochody, a to może skutkować pogorszeniem się jakości pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak PSX ma tak dobrą pozycję przyda mu się rywal. Tak samo CDA przydałby się rywal w PC. Jakby CDA się wzięło za rynek konsolowy, tak jak PeCetowy to możliwe że CDA miałby kolejny porządny magazyn, a PSX porządnego rywala. I jednym i drugim wyszło by to na zdrowie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale to chyba był jeden numer specjalny z bodajże 2006 roku (margines błędu 1 rok).

Ja bym wolał, żeby CDA stało się mulitplatformowym pismem, niż, żeby tworzyć całkiem nowe... W Clicku taka hybryda wyszła bardzo dobrze, niestety nie zdołała ocalić pisma przed upadkiem. Ale oficjalnie jest tylko zawieszone do końca roku, może zostanie na początku 2010 wydany jeszcze jeden, próbny numer... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ponieważ dla mnie to właśnie konsola stanowi(ła) sedno "giercowania", potrafiła mnie przyciągnąć tak że byłem w stanie zarwać przed nią nie jedną noc (co w przypadku blaszaka nie zdażyło się ani razu :sad: )...

VladDracula, zgadzam się z Tobą w 100%. Również pamiętam czasy PSone. Razem ze znajomymi przelewaliśmy hektolitry piwa przegryzane kilogramami pizzy (no może nie kilogramami -> priorytetem było piwo a portfel licealisty/studenta miał dość poważne ograniczenia :wink:), tnąc w Tekkena, Colina, GT, ISSa i wiele innych konsolowych perełek. Kiedy znajomi wychodzili (lub się wytaczali), ja zmieniałem płytkę na jakiś single player i dalej przednio się bawiłem.

Po jakimś czasie, mocno już wyeksploatowany szarak postanowił przejść na zasłużoną emeryturę, a ja z racji braku kasy na nówkę odkurzyłem półkę z grami na PC.

Po ponad 10 latach od tych pięknych dni (i z okazji niedawnej przeprowadzki połączonej z zakupem nieziemsko wygodnego narożnika), zdecydowałem się na zakup PS3. W czwartek kurier przywiózł cenne zawiniątko, a w sobotę odbyło się tradycyjne oblewanie. Do 2 w nocy graliśmy na zmianę w Tekkena i demo FIFy (nawet moja żona dołączyła na kilka rund Tekkena, kopiąc nam dupska niemiłosiernie :wink:). Przez cały wieczór na na naszych twarzach gościł rozentuzjazmowany banan, przerywany co jakiś czas zaskoczonym karpikiem, kiedy to posiadacz pada przeprowadził jakiś ładny atak / drybling / akcję.

A wracając do tematu. Jedna rzecz się istotnie zmieniła w porównaniu z czasami PSone. Kontakty towarzyskie zostały mocno ograniczone przez obowiązki dnia powszedniego. Kiedyś najlepszymi recenzentami gier byli kumple z podwórka i szkoły, którzy co chwilę wyszukiwali jakieś nowe perełki. Na dobrą sprawę nikt nie czytał żadnych magazynów, ponieważ informacja przekazywana pocztą pantoflową była jeszcze szybsza niż internet.

Braku wspomnianej poczty nie odczułem w przypadku gier na PC. Wystarczy raz na jakiś czas przeczytać CDA i dodać do zakładek kilka stron www. Dla konsol sprawa według mnie wygląda gorzej. Mam wrażenie, że konsole są u nas traktowane trochę po macoszemu -> jako takie są, pojawiają się na nie jakieś gry... i właściwie tyle. Nie udało mi się znaleźć porządnych recenzji dla mniej znanych (a nie koniecznie gorszych) produkcji. Tak naprawdę nie wiem w które tytuły warto zagrać, a których powinienem unikać. Kiedyś w Empiku widziałem magazyny PSX i Neo... ale w moim zaściankowym mieście są one równie egzotyczne jak pomarańcze za komuny. Trochę mnie to dziwi biorąc pod uwagę fakt, że większość gier pojawiających się na piecach są to porty z konsol... wydawane w wersji PC kilka miesięcy po premierze. Nie zrozumcie mnie źle, w żadnym wypadku nie chcę dyskryminować blaszaków. Nadal uważam że jest to świetna (choć trochę drażniąca ze względu na koszty modernizacji) platforma do grania, ale chciałbym by rynek konsol wreszcie był traktowany na poważnie.

Z mojej strony wyrażam pełne poparcie dla CDA Konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W Clicku taka hybryda wyszła bardzo dobrze, niestety nie zdołała ocalić pisma przed upadkiem. (...)

No to faktycznie musiało to wyjść pismu na zdrowie, skoro upadło.

Generalnie to trudno przewidzieć jak zareagował by rynek. Jedni by chcieli takiego miksu, inni nie. Jak dla mnie to dział konsolowy w CDA to zaśmiecanie pisma. Jeśli miałby się stać multiplatformowy to przestanę go kupować. Także ja jestem akurat za CDA Konsole. Jak wspomniałem trudno przewidzieć reakcje czytelników. Jednym się spodoba CDA multi, innym nie, ale będą pewnie kupować z przyzwyczajenia. Jeszcze inni wkurzą się i przestaną kupować. Ale czy dzięki temu magazyn przyciągnął by nowych nabywców? Śmiem wątpić. Nie wiem, może się mylę, ale naprawdę nie sądzę.

Także oddaję głos na CDA Konsole. Niech konsolowcy mają swój świat i swoje kredki. Ale od prawdziwego CDA wara :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA Konsole może nie wypalić z jednego powodu - gry na konsole nie są póki co aż tak społecznościowe. Na konsoli nie zagrasz w grę i od razu skoczysz na forum o niej pogadać - a na kompie możesz. Poza tym brak MMO na konsolach też boli... Jednym słowem community na konsolach leży i do póki się nie podniesie dopóty takie pismo jak CDA Konsole nie ma większego sensu, bo o czym tam pisać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak ni z gruchy ni z pietruchy.. ale kiedy było to CDA konsole? a i czy można gdzies zobaczyć screen jak to wygladało czy coś.... jakby wyszło w kiosku by się porozglądało ^^

Zobacz czy w punktach prasy, nie ma tego numeru, bo On jest u mnie od daty wydania (były 2 egzemplarze - w 2006 roku kupiłem jeden ja, a drugi tak leży sobie 3 lata i czeka na właściciela :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mówie wam, najlepiej będzie jak CDA z czasopisma jednoplatformowego, "przerobi się" na multiplatformowe!

Wtedy każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najgorszą wadą tego pomysłu mogłabybyc nieco wyższa cena niż ta co jest, bo recenzent każdą recenzję gry, która występuje również na PS3 i X360, musiałby pisac dłużej, żeby opisac również te z konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale to ty tak uważasz. Ja np. nie życzę sobie widzieć konsolowego działu w CDA. I co? Nie możesz mówić, że "najlepiej będzie". Dla jednych lepiej, dla innych nie.

Teraz kupuję każde CDA tak z przyzwyczajenia i żeby mieć kompletną kolekcję. No ale kiedy się zrobi multi to przestanę kupować, bo po co miałbym płacić za coś co mnie już nie będzie interesować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu umniejszać wiedzy redakcji CDA, czy może lepiej-doświadczenia ale o konsolach wolę czytać w piśmie, którego redakcja siedzi w tym od (ho! ho!) lat. Nie twierdzę, że nie jesteście w temacie, ale to jednak nie to samo. Co nie znaczy, że jestem przeciwny. Po prostu sam bym tego nie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikul1991

Ja was nie rozumiem. Jak możecie woleć czytać o grach (praktycznie nigdzie nie dostępnych )z pogranicza ocen 3-4/10 (w które każdy prawdziwy gracz, nie pirat na pewno nie zagr)a zamiast innych produkcji , które przeważanie wyjdą na waszą platformę po kilku miesiącach? Przecież macie już praktycznie kompletny obraz jak prezentuje się dana gra, czy warto wyczekiwać jej premiery. Większość recenzji z ocenami 3-4/10 to takie zapchaj dziury, bo nie było co dać w piśmie już (nie daj Boże to nie wina redaktorów, lecz tego, że w danym okresie nic bardziej godnego miejsca w piśmie nie wyszło ).

Jak już kiedyś tłumaczyłem, cena wcale dzięki temu nie musi być wyższa.

PS. Mi również kompletnie nie leżą czasopisma tj. NEO+, PSX Extreme , a Engarde chyba upadło po kilku numerach (było bardzo słabe, najlepszy jego element to..świetny.papier)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę z mojej perspektywy:

Dokładnie rok temu kupiłem Xbox'a 360. Nadal kupuję każdy numer CDA ( i raczej się to nie zmieni ;) ) więc nie nabywam magazynów typowo konsolowych. Wcześniej, gdy w CDA praktycznie nic nie było o konsolach to czytałem recenzje na X'a z takich portalów jak gry-online, ign czy gametrailers. Moje zdanie:

1. Tak jak to wygląda w obecnym (08-2009) numerze jest super. Jednostronna recenzja (czy jakaś dwustronnicowa w przypadku hiciora) jakiegoś exclusive'u dla konsol jest dla mnie czymś, co sprawia, że pomimo tego, iż gram już w zasadzie tylko na konsoli (blaszak służy mi głównie do Team Fortress'a 2) nie przestanę czytać CDA i nie przerzucę się na pismo konsolowe (nie ukrywam, iż robiłbym to z dużym żalem i smutkiem)

2. Wszyscy Ci, którzy narzekają na te dwie, czy też trzy strony o konsolach- a jak myślicie, co może być w tym miejscu? Pismo się powiększyło ostatnio o te kilka stron. Został dodany dział konsolowy. Wolelibyście w tym miejscu po prostu reklamy? CDA to pismo o grach. Głównie PC ale także i tych konsolowych. W sumie warto czegoś się o nich dowiedzieć, nieprawdaż? A może właśnie recenzja jakiejś na łamach CDA was zachęci do kupna konsoli (niekoniecznie stacjonarnej) Inwestycja około 500-600zł w najtańszą wersję Xbox'a nie jest najgorszą propozycją (kupujecie sprzęt na kilka lat- ja musiałem w nowym kompie wymienic grafe już po roku bo nie dawała rady). No a cóż jeszcze można wymyślić na temat blaszaków? Jest już wszystko: recenzje, zapowiedzi, beta-testy, testy, humor itp.

3. Dlatego w sumie osobne pismo jak dla mnie nie jest konieczne. Samo CDA z tymi trzema, czterema stronami dla tych, którzy korzystają również z konsoli są miłym dodatkiem, a także rzeczą, która jednak sprawi, iż nie przestaną kupować CDA. Gdybyście wypuszczali równolegle dwa pisma, to już serio nie starczyłoby mi na żadną grę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepiej byłoby gdyby CDA było czasopismem multiplatformowym.

Jak wspomniał WolfsGhost, większość gier wychodzi na wszystkie platformy, więc nie trzeba pisać kilu recenzji.

Wystarczyły by minirecenzje innych redaktorów, w których w kilku zdaniach ktoś opisał by różnice między daną platformą

(jeśli by jakieś wystąpiły) i ewentualnie wystawił inną, bardziej odpowiednią dla portu ocenę.

Posiadacze PC nie stracili by dużo (ba, mogli by przeczytać dużą recenzję gier tj. np. nowy Red Faction, Resident Evil 5,

Dirt 2 grubo przed premierą wersji PC!), a samo CDA mogło by znaleźć nowych nabywców. Objętość pisma by raczej znacznie nie wzrosła

- chyba większość PCtowców wolała by przeczytać reckę Gears of War 2 niż jakiejś kiepskiej i raczej niedostępnej w Polsce produkcji.

Chyba zresztą zauważyliście, że CDA do tego dąży? Od jakiegoś czasu w piśmie można znaleźć informację, na jakie platformy wychodzi dana gra,

w tekstach często też jest o tym mowa. Dział konsolowy również się trochę powiększył.

Co o tym myślicie?

CDA Multiplayerowy to bardzo zły pomysł według mnie. Z CDA wyjdzie wtedy zupełnie co innego. Będzie pewnie wiele narzekań czytelników, że po co dawali recke tej gry PC, skoro można lepszą zrecenzować na konsole i na odwrót... A jakby było z pełniakami na cover??? hmm? Jeżeli oczywiście w ogóle by były, to napewno byłoby z nimi pełno problemów. Jestem jednak za tym by CDA Konsole nie było, ale zamiast tego te kilka stron i newsy o konsolach w normalnym CDA... Są przecież inne czasopismo stworzone dla konsol, więc CDA Konsole raczej niepotrzebne jest :P CDA niby dąży, by być multi, ale lepiej by sie tak nie stało. Lepiej jest tak, jak jest teraz :D

[...]I nie jestem pewny czy wtedy utrzyma swoją pozycje, bo z tego co pamiętam taki Click! też się stał multi i co z tego wynikło, pismo upadło ;)

PS

[...]

A do tego, by CDA nie upadło nie dopuścimy! :happy: CDA było, jest i będzie... :thumbsup:

Tyle ile jest o konsolach w Cda starczy.

Można ewentualnie dodać jeszcze jedną strone i dawać jakieś newsy do dzielu i sprzęcie naprzykład i to w zupełności wystarczy. Od konsol są inne czasopisma...

[...]

Większość recenzji z ocenami 3-4/10 to takie zapchaj dziury, bo nie było co dać w piśmie już (nie daj Boże to nie wina redaktorów, lecz tego, że w danym okresie nic bardziej godnego miejsca w piśmie nie wyszło ).

[...]

Recenzje takich cienkich gier są po to, by odradzić ich zakup, jeżeli ktoś był na dana gre napalony i myślał, że to hicior i chciał sobie ją zakupić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...