Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JacHoO

Wasza droga do chwały czyli jak wyskubać kasę na CDA :)

Polecane posty

Ja mam układ z rodzicami (Cd-Action jak posprzątam swój pokój)i tak sprzątam co tydzień więc to żądny wysiłek sprzątnąć pokój i tak mało brudzę.

To ja, jak bym miał taki układ z rodzicami, to bym chyba nigdy nawet nie spojrzał na CDA :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję :P znacz pomagam rodzicom. Ale, że to na wsi: wydój krowę, krowy(na szczęście jest dojarka ;)

Powyrywaj chwasty z ogródka. Posprzątaj.

I tak w kółko. Miesiąc po miesiącu. Na CD-Action mi starcza.

P.S. Też ze stypendium mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 1: Mamo daj mi do szkoły jakieś drobne...

Dzień 2: Mamo daj mi do szkoły jakieś drobne...

Dzień 3: -||-

itd. Aż w końcu się uzbiera xD

Też tak kiedyś robiłem, albo:

Mamo daj mi na bilet (to w wakacje, jak nie jeździłem akurat na miesięcznym) i potem było na CDA (na bilet oczywiście też, tylko mniej). :P

A teraz to już zarabiam, więc nie muszę nikogo skubać... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Idę do sąsiada.

2. Pytam co mu pomóc.

3. On mówi że nic.

4. Ja pytam co pomóc.

5. On stwierdza ze przydałoby się odmalować garaż/wytynkować sufit w piwnicy/naprawić komputer, a on sam nie da rady.

6. Pomagam

7. On pyta co ja chcę w zamian.

8. Ja mówię że nic i wychodzę.

9. Następnego dnia dowiaduję się, że sąsiad zostawił u nas nowe CDA... Zapomniał, czy jak?

10. I tak prawie co miesiąc. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie prosta odpowiedz :] sposobów jest kilka:

1.Mamo pożycz bo nowe CDA...i tym podobne :D

2.Zabranie 20 zł dziadkowi z emerytury znaczy zazwyczaj dobrowolnie oddaje :]

3.Zarobienie 200zł w wakacje(tydzień ulotek lub trochę dłużej) kupić prenumeratę i w następne wakacje to samo ;]

i tyle w tym temacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę mieć zawsze w gotowości 5 zł. Resztę płaci kochany braciszek (on więcej korzysta z CDA, to niech więcej płaci, o. ^^), więc o siebie nawet nie muszę się martwić, ale opiszę, co robi brat :-):

1. Pomoc babci (czasem i 30 zł można dostać)

2. 10/20 zł z emerytury babci xD

3. Drobne od rodziców.

- a na co ci?

- a tak tylko, żeby mieć, no. *wyszczerz*

4. Czasem jest już co nieco zaoszczędzone, więc nie trzeba się martwić ^^

5. Pożyczanie kasy pod pretekstem kupna bułki, czy czegoś innego :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda:

JA:MAAAAAMOOOOOOOOOO!!! Już <tu wstaw nazwę miesiąca> i nowe CD-A jest.

MAMA:To masz 15zł i idź do kiosku, bo ja nie mam siły i mi ręce opadają i jeszcze obiad musze zrobić.

JA:<<idę w stronę wyjścia>>

MAMA: <<kiedy ja złapię za klamkę>> Co chcesz na obiad?

JA: Eeeeeeeeeeee... Jajecznica na szynce i zupa mleczna.

MAMA: OK. To idź do sklepu po tą "gazetę"

JA: <<patrzę na mamę morderczym wzrokiem>>

MAMA: Przepraszam, czasopismo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie sytuacje zawsze mam jakiegoś asa w rękawie mówię np. że chcę grę za 120zł (naprawdę jej nie chcę).Robię małą

awanturę o tą grę moja mama nigdy się nie zgodzi po tej awanturze, pytam się a może kupisz mi nowe CDA no dobra masz.To bardzo często pomaga w moim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety w moim przypadku czasy gdy na CD-A dawali rodziciele minely. teraz z wlasnej krwawicy wyciagam te okolo 5 funtow (tyle kosztuje w pobliskim polskim sklepie ;) a cena sie zmienia, szlag by te kursy walut... <_< ) i juz moge sie cieszyc nowym (rzecz bardzo wzgledna z ta nowoscia. do wspomnianego polskiego sklepu Ekszyn dochodzi poltora tygodnia) numerem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja mam 30 zł kieszonka więc nie ma tak źle ale... za niedługo chcę mieć nowego kompa więc kombinuje jak ,,niepłacić'' za cda... mamie mówie że do knajpy idę z kolegą na piwo to mi cos podrzuci i tak... ide do taniej knajpy zamawiam dwie małe szklanki piwa a reszta dla mnie :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 18 lat (sadzac po wypowiedzi o piwie;p) i sepisz kase od rodzicow?

A tak do tematu to po prostu mowie ze chce na CDA, albo oszczedzam kase i mam (w zamian nie jem zadnych bake rollsow czy innego smiecia ze sklepikow co i tak mi w sumie na dobre wychodzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa jest niby prosta,bo stówka kieszonkowego, ale po co kaskę swoja marnować skoro można od rodziców wysępić. Zazwyczaj: po prostu jesteśmy w galerii XXX, a ja do mamy

Ja- Pożycz mi 20 zł oddam jak do domu wrócimy :D (nigdy jeszcze nie oddałem)

Mama- Dobrze Konradku idź kup sobie

Ja- Dzięki mamo

Nie wiem czemu to tak wygląda ale wydaje mi się podejrzane. Żeby tak rodzice łatwo kasę dawali, a z ocenami przecież coraz gorzej. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade - rodzice z całej polski podpisali umowę z CDA i między wierszami jest zawarty skrypt, który pierze nam mózgi, żebyśmy się uczyli :P Inna sprawa, że skrypt nie działa :P

A moja droga ku chwale? Nie wiem jak to się dzieje, ale zawsze w październiku mam 153zł... Pewnie je chowam z wyprawki na wakacje, będąc w jakimś transie... Chociaż kto wie :P Tak, czy owak, to zawsze w tym okresie mam pieniądze, więc zamawiam prenumeratę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja droga jest bardzo ciekawa. W roku szkolnym gdy matka daje mi zawsze na bilety do szkoły to odkładam pieniadze, które dostaje na jakieś tam pierdoły (np. drożdżówkę itp.), przez miesiąc trochę się tego nazbiera i zawsze jest na nowy numer CDA :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - albo czasami sam mam coś koło 20zł akurat, żeby kupić CDA ale częściej i to zdecydowanie kupują mi starsi bez jakiś uwag. ^^ Nie ma problemów, bo nawet jak nie w dniu wydania to zawsze znajdzie się okazja aby wpaść na chwilę do Kolpoltera albo innego inMedio or smth' like that i numer mam. I na razie od circa 2000r przepuściłem tylko jeden numer ale to z własnej winy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...