Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników przygodówek

Polecane posty

W Larrego 7 grało, się ach grało. Niestety, mimo odnalezienia wszystkich easter eggsów i zgarnięciu wszystkich ogórów okazało się, że zdobyłem zaledwie 995 punktów i dlatego nici z filmiku. Zresztą podobno trwa on 0,5s (tak! pół sekundy) więc nie ma o co drzeć... ogóra :wink:

Bez kitu :D Pol sekundy? Hm? Nie oplaca sie? Chyba nie :wink:

A jakie znasz ester eggi? Ja mam tak:

marzenia z Asia Dyktator

bobr

i cos jeszcze nie pamietam co niestety #-o

A mi nie wchodził nigdy EE z bibliotekarką, mimo że robiłem wszystko jak było napisane w Adventure Zone :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Larrego 7 grało, się ach grało. Niestety, mimo odnalezienia wszystkich easter eggsów i zgarnięciu wszystkich ogórów okazało się, że zdobyłem zaledwie 995 punktów i dlatego nici z filmiku. Zresztą podobno trwa on 0,5s (tak! pół sekundy) więc nie ma o co drzeć... ogóra :wink:

Bez kitu :D Pol sekundy? Hm? Nie oplaca sie? Chyba nie :wink:

A jakie znasz ester eggi? Ja mam tak:

marzenia z Asia Dyktator

bobr

i cos jeszcze nie pamietam co niestety #-o

A mi nie wchodził nigdy EE z bibliotekarką, mimo że robiłem wszystko jak było napisane w Adventure Zone :( .

Czy aby napewno zrobiles wszystko tak jak tam pisze? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest czasem prequel Prisoner of Ice, tej świetnej przygodówki na motywach powieści Lovecrafta, która była w pełnej wersji w CD-Action 01/1999?

Nie, to raczej "Prisoner Of Ice" jest sequelem. Ale chodzi właśnie o tę grę. Nie znalazłem jej w żadnym sklepie internetowym, ani zwykłym, więc dlatego pytam.

Nieźle. Całkiem niezłe :wink: Panowie się nie zrozumieli. "Shadow of the comet" to prequel " Prisoner of Ice". "Prisoner of Ice" to sequel "Shadow of the comet." Panie JHMN nie zgodził się pan z twierdzeniem poprzednika, a napisał to samo :twisted: Jak ja kocham się czepiać 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Larrego 7 grało, się ach grało. Niestety, mimo odnalezienia wszystkich easter eggsów i zgarnięciu wszystkich ogórów okazało się, że zdobyłem zaledwie 995 punktów i dlatego nici z filmiku. Zresztą podobno trwa on 0,5s (tak! pół sekundy) więc nie ma o co drzeć... ogóra :wink:

Bez kitu :D Pol sekundy? Hm? Nie oplaca sie? Chyba nie :wink:

A jakie znasz ester eggi? Ja mam tak:

marzenia z Asia Dyktator

bobr

i cos jeszcze nie pamietam co niestety #-o

A mi nie wchodził nigdy EE z bibliotekarką, mimo że robiłem wszystko jak było napisane w Adventure Zone :( .

Czy aby napewno zrobiles wszystko tak jak tam pisze? :D

Ech, nawet po kilkanaście razy. I nic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest czasem prequel Prisoner of Ice, tej świetnej przygodówki na motywach powieści Lovecrafta, która była w pełnej wersji w CD-Action 01/1999?

Nie, to raczej "Prisoner Of Ice" jest sequelem. Ale chodzi właśnie o tę grę. Nie znalazłem jej w żadnym sklepie internetowym, ani zwykłym, więc dlatego pytam.

Nieźle. Całkiem niezłe :wink: Panowie się nie zrozumieli. "Shadow of the comet" to prequel " Prisoner of Ice". "Prisoner of Ice" to sequel "Shadow of the comet." Panie JHMN nie zgodził się pan z twierdzeniem poprzednika, a napisał to samo :twisted: Jak ja kocham się czepiać 8)

Chyba nie znasz pojęć. Prequel to coś, co opowiada historię wcześniejszą, ale powstało później, a sequel to po prostu koleja część gry tworzona po poprzedniku. "Shadow Of The Comet" to częśc pierwsza, a "Prisoner Of Ice" to sequel. "Shadow of The Comet" nie może być prequelem bo powstało wcześniej niż "Prisoner Of Ice". Jasne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Larrego 7 grało, się ach grało. Niestety, mimo odnalezienia wszystkich easter eggsów i zgarnięciu wszystkich ogórów okazało się, że zdobyłem zaledwie 995 punktów i dlatego nici z filmiku. Zresztą podobno trwa on 0,5s (tak! pół sekundy) więc nie ma o co drzeć... ogóra :wink:

Bez kitu :D Pol sekundy? Hm? Nie oplaca sie? Chyba nie :wink:

A jakie znasz ester eggi? Ja mam tak:

marzenia z Asia Dyktator

bobr

i cos jeszcze nie pamietam co niestety #-o

A mi nie wchodził nigdy EE z bibliotekarką, mimo że robiłem wszystko jak było napisane w Adventure Zone :( .

Czy aby napewno zrobiles wszystko tak jak tam pisze? :D

Ech, nawet po kilkanaście razy. I nic.

To chyba bede musial zakualizowac estery. Swoja droga ja prubowalem i wszystko ruszylo za pierwszym razem. Ale moze kozystalem z innego zrodla. Musze to sprawdzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie znasz pojęć. Prequel to coś, co opowiada historię wcześniejszą, ale powstało później, a sequel to po prostu koleja część gry tworzona po poprzedniku. "Shadow Of The Comet" to częśc pierwsza, a "Prisoner Of Ice" to sequel. "Shadow of The Comet" nie może być prequelem bo powstało wcześniej niż "Prisoner Of Ice". Jasne?

Chyba nie pojęć, a pojęcia. Co to sequel to wiedziałem :wink: Ale: a. nie wiedziałem w jakiej kolejności wyszły gry; b. myślałem, że prequel nie musi powstawać po czymś, tylko moze to być po prostu wcześniejsza część. W każdym bądź razie zwracam honor :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie znasz pojęć. Prequel to coś, co opowiada historię wcześniejszą, ale powstało później, a sequel to po prostu koleja część gry tworzona po poprzedniku. "Shadow Of The Comet" to częśc pierwsza, a "Prisoner Of Ice" to sequel. "Shadow of The Comet" nie może być prequelem bo powstało wcześniej niż "Prisoner Of Ice". Jasne?

Chyba nie pojęć, a pojęcia. Co to sequel to wiedziałem :wink: Ale: a. nie wiedziałem w jakiej kolejności wyszły gry; b. myślałem, że prequel nie musi powstawać po czymś, tylko moze to być po prostu wcześniejsza część. W każdym bądź razie zwracam honor :!:

W takim razie ja także (za tą liczbe mnogą). O tym całym systemie prequeli i sequeli pisali kiedyś w jakimś piśmie komputerowym (niestety nie pamiętam gdzie i kiedy, więc nie moge udowodnić :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kwad_rat
W Larrego 7 grało, się ach grało. Niestety, mimo odnalezienia wszystkich easter eggsów i zgarnięciu wszystkich ogórów okazało się, że zdobyłem zaledwie 995 punktów i dlatego nici z filmiku. Zresztą podobno trwa on 0,5s (tak! pół sekundy) więc nie ma o co drzeć... ogóra :wink:

Bez kitu :D Pol sekundy? Hm? Nie oplaca sie? Chyba nie :wink:

A jakie znasz ester eggi? Ja mam tak:

marzenia z Asia Dyktator

bobr

i cos jeszcze nie pamietam co niestety #-o

A mi nie wchodził nigdy EE z bibliotekarką, mimo że robiłem wszystko jak było napisane w Adventure Zone :( .

Czy aby napewno zrobiles wszystko tak jak tam pisze? :D

Ech, nawet po kilkanaście razy. I nic.

To chyba bede musial zakualizowac estery. Swoja droga ja prubowalem i wszystko ruszylo za pierwszym razem. Ale moze kozystalem z innego zrodla. Musze to sprawdzic.

Giera fajna ale filmika na końcu nie widziałem było tylko słychać Lary wkładaj te kajdany"! i koniec a puźniej Format C: hehehehehehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... Ja czytałem Pratchett'a bez żadnego porządku. Rincewind pojawia się od czasu do czasu. Jest na pewno w Ericu-Fauście. Potem też parę razy sie pojawia, ale inne postacie są równie ciekawe. Najlepszy jest Śmierć, no i Marchewa, Niania Ogg... i wielu innych. A grę gorąco polecam :!:

Rincewind pojawia się tez na pewno w Kolorze Magii, Ciekawych Czasach, Blasku Fantastycznym...

A co do najlepszych postaci w serii, to jedną z lepszych postaci jest IMO... Bagaż (nawiasem mówiąc : w DW 1 i 2 pelnił on role ekwipunku :) )

Qbus: pytanko a propos DW2: Skąd wytrzasnąć klej??? (musze jakoś przymocować trąbkę do kostiumu konia...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbus: pytanko a propos DW2: Skąd wytrzasnąć klej??? (musze jakoś przymocować trąbkę do kostiumu konia...)

Broń Boże bym pamiętał :wink: Niestety zostaje Ci poszukanie jakiejś solucji. Będą pewnie tylko po angielsku. Ja nie zapomnę zagadki z jedynki. Gdy trzeba było motylem w przeszłości wywołać burzę w przyszłości by zdobyć szatę mnicha. Jeśli nic nie rozumiecie to jest dobrze - to Pratchett :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pratchett pisze genialne książki, a o przygodówkach na podstawie świata ukazanego w jego powieściach można powiedzieć, że mają klimat bardzo podobny jaki panuje w książkach, czyli bardzo zabawny :lol:. Ja najbardziej lubię, jak Pratchett opisuje w swoich książkach "przestępczość zorganizowaną" :D.

Ps. Śmierć Rulez !!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pic z Pratchettem polega na tym, że ma on niebanalne podejście do śwaita i patrzy nań z nieco innej perspektywy niż inni. Mógłby spokojnie zostać filozofem, ale wybrał pisanie książek, za co powinne mu być wdzięczne pokolenia czytelników...

Brakło sera, zacznij z początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy zrobić tak jak z RPG - zebrać dużo ludzi i wysłać e-mail z prośbą (ja się tym zajmę - Qn'ik na pewno nas poprze :lol: ).
Hej, to już było! Naprawdę! Tlatla chciał swego czasu przeprowadzić swoją akcję ale Smugg i Qniu go zjechali. Ja się zgadzam - to nie jest forum o wszystkim, a CDA z książkami ma tyle wspólnego, że samo jest czasopismem. Akcja zakrojona na dużą skalę się nie powiedzie. Jeżeli natomiast zrobimy coś takiego na forum RPG i frekwencja będzie duża, to może wtedy admini dadzą się przekonać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele było próśb i utyskiwań, ale przecież kropla w końcu wydrąży skałę. Zwłaszcza jeśli uderzy z siłą wodospadu :wink: Znaczy się popieram oczywiście. I tak bardzo często o książkach piszemy, więc na RPG chyba nie zaszkodzi, czyż nie :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele było próśb i utyskiwań, ale przecież kropla w końcu wydrąży skałę. Zwłaszcza jeśli uderzy z siłą wodospadu :wink: Znaczy się popieram oczywiście. I tak bardzo często o książkach piszemy, więc na RPG chyba nie zaszkodzi, czyż nie :?:

popieram pomysł tylko mam pytanko czy to bedzie forum tylko o ksiązkach przygodowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zróbcie ten wątek. Nikt nie powinien być przeciwny. Będziemy przecież rozmawiać o czymś, co może być inspiracją do pisania nowych przygód. Za jakiś czas wrzucimy filmy. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zróbcie ten wątek. Nikt nie powinien być przeciwny. Będziemy przecież rozmawiać o czymś, co może być inspiracją do pisania nowych przygód. Za jakiś czas wrzucimy filmy. Co o tym sądzicie?

Ja też popieram, byle mimo wszystko trzymał się raczej klimatów fantasy/science fiction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zróbcie ten wątek. Nikt nie powinien być przeciwny. Będziemy przecież rozmawiać o czymś, co może być inspiracją do pisania nowych przygód. Za jakiś czas wrzucimy filmy. Co o tym sądzicie?

Ja też popieram, byle mimo wszystko trzymał się raczej klimatów fantasy/science fiction.

i różnej maści książek przygodowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...