Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Witam, Przejdę od razu do rzeczy:

Otóż szukam jakiegoś dobrego anime w stylu Death Note i/lub Steins;gate.

Ile ja się "dobrego anime w stylu Death Note'a" naszukałem...

Ale racja, wypada najpierw doprecyzować, co w rzeczonym animcu urzeka. Otóż mnie urzekła jego kameralność. Chociaż określenia typu "zawiła intryga, skomplikowane plany, pojedynki na inteligencję" pasują do połowy thrillerów, to jednak DN ma w sobie, jak dla mnie, sporo świeżości. Po pierwsze - pojedynek geniuszy (gdzie jeden to utylitarysta, a drugi stara się obejść prawo, by wykonać robotę, obaj w imię sprawiedliwości), po drugie intryga kryminalna oparta na profilowaniu psychologicznym, a więc nie Sherlock Holmes, tylko Zbrodnia i Kara, po trzecie - jasne i określone zasady (precyzyjne How to use), i po czwarte - mniejsza skala (losy świata są rozstrzygane niejako przy okazji, dużo większą rolę odgrywa relacja i rywalizacja dwójki protagonistów).

Słowem - psychologiczno-kryminalne szachy.

Osobiście niewiele z tego znalazłem w Code Geass i choć serię warto zapewne zobaczyć, to nie z powodu podobieństw do DN. Ducha wspomnianego anime odnalazłem dopiero w przecudnej serii pt. Kaiji. Są zawiłe rozkminy, skomplikowane plany realizowane przy skromnych środkach i jasnych zasadach - jest to bowiem anime o hazardzie. Z samej natury rzeczy reguły gier są precyzyjne, rozpracowując plany przeciwników nie ma co liczyć na analizę laboratoryjną, a i epickiej przygody z wybrańcem ratującym świat nie uświadczymy. Koniec końców to chyba jedyna seria, której połowę drugiego sezonu obejrzałem niemal ciurkiem, jednego dnia, bo od tych wszystkich cliffhangerów można było oszaleć. Jak dla mnie jedno z najlepszych anime ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie....ratuuujcie! Ja naprawdę strasznie się w te wakacje nuudzę i chciałbym obejrzeć jakąś decent chińską bajkę, ale wszystko, co zaczynam, niemiłosiernie szybko mi brzydnie. Another, po 5 odcinkach, "Steins;Gate" po 3, "Monster" po 4...Szkoda słów. Czy w tych Chinach nie potrafią już zrobić dobrej bajki? Dodam, że jedyne anime, jakie mi się do tej pory podobały, to "Ergo Proxy" i "Death Note". Także coś podobnego byście mogli polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj szansę Steins;Gate bo odpuściłeś przed tym jak z dobrego anime robi się świetne. Jeżeli przebrnąłeś przez słabe fragmenty Death Note, to tutaj nie powinno być problemu.

Standardowo: Psycho Pass oglądałeś? Wydaje mi się że powinno Ci się spodobać jeżeli lubisz poważniejsze, brutalne klimaty. Moim zdaniem jeden z najlepszych animców ostatnich kilku lat. Drugi sezon nieco gorszy, ale po pierwszym i tak warto obejrzeć.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up...Ech, jeśli chodzi o "Steins;Gate", to zamysł był kozacki, ale w tym anime od samego początku czegoś mi brakowało... Z kolei "Death Note" ujął mnie już od pierwszego odcinka i trzymał w napięciu do samego końca. A za polecenie "Psycho Pass" strasznie dziękuję! Anime po pierwszym epizodzie zapowiada się świetnie! Jako jedno z nielicznych nie ma do każdej sceny powciskanej tej idiotycznej, irytującej muzyczki (cisza, cisza przy dialogach jest odpowiednia), klimat jest mroczny, cyberpunkowy ("Blade Runner", "Raport Mniejszości", "Equilibrium" się przypominają :>), po prostu mega. Jeśli znasz takich więcej, to nie pogniewałbym się, gdybyś podał tytuły :3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny sezon i Game of Laplace, które zapowiada się na jakiś mroczny kryminał, który niestety został już w pierwszym odcinku podlany kilkoma lekko heheszkowymi motywami (pani nauczycielka, oraz sam główny bohater i jego stosunek do tego co się tam dzieje). Na razie tyłka mi nie urwał, ale może być z tego nadający się do obejrzenia na raz średniak. Może później będzie lepiej (mam nadzieję, że nie gorzej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to samo, chociażby z tego względu że już nie cyberpunk, ale przychodzi mi jeszcze do głowy Phanton: Requiem for the Phantom. Często zapominane anime, ale jak dla mnie (i widząc wysoką średnią ocen na MyAnimeList- nie tylko dla mnie))całkiem zacne. Wydaje mi się że powinno Ci się spodobać. Klimatu na pewno nie można mu odmówić, a że nie ma wielu takich tytułów to jak najbardziej warto obejrzeć.

Edytowano przez Pewker
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście może w stanie polecić coś nieco podobnego do Noragami, póki czekam na drugi sezon? :)

Z tego co znalazłem w internetach:

Kamisama hajimemashita już widziałem, Soul Eater również.

Obecnie jestem w trakcie Natsume Yuujinchou, ale to akurat jakoś średnio mnie porwało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak na dzień dobry przychodzi na myśl Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?, wyrazistym bohaterem który potrafi dokopać. Być może podejdzie ci No Game No Life, gdzie również są wyraziste postaci, choć talent mają odrobinę inny. Kolejne fantasy z wyrazistymi postaciami oraz pokaźnymi walkami to Kyoukai Senjou no Horizon, choć z tych trzech to chyba też najdziwniejsze. No i na koniec dodam Log Horizon.

Wszystkie te serie to różne warianty fantasy z wyrazistymi (i nieco OP) głównymi postaciami, pełne IMO całkiem satysfakcjonujących starć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już kilkakrotnie polecono mi tutaj fajne anime więc liczę na Waszą pomoc ;)

Standardowo szukam anime z dobrą i wciągająca fabuła (nie stronię od dramatów, horrorów, dreszczowców, psychologicznych) - super byłoby jeśli jeszcze do tego dodać jakieś fantasy/cyberpunk. Z tych co widziałem już to m.in. Pycho Pass, Akira, Shingeki no Kyojin, Ergo Proxxy, Death Note, Tehnolyze, Elfen Lied. Fajnie, jeśli jest w miarę poważny (wiadomo, że jakieś żarty i scenki typowe dla anime są fajne, ale unikam takich 'śmiechowych'). Przede wszystkim na pierwszym miejscu stawiam wciągającą i angażującą fabułę :) Wiadomo, że takie coś jest subiektywne, ale liczę na Was! A, i najlepiej, jeśli byłoby to anime już zakończone, chyba że jest coś, co warto już teraz oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie ma się pojawić coś takiego jak Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider, które będzie thrillerem na podstawie jakichś nowelek/powieści (?). Bardzo ostrzę sobie na to ząbki, a jeśli wierzyć specom (hi Xerb!) to są szanse, że będzie to coś dobrego, choć istnieje też szansa, że coś się spierniczy. W każdym razie, już nie mogę się doczekać emisji pierwszego odcinka. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś anime z fajnymi walkami (chciałbym, żeby była tam krew w sensie jeśli ktoś dostanie naprawdę mocno to niech to będzie jakoś pokazane). Przykładowo oglądam teraz katekyo hitman (początek ok 20 odcinek mam) i bardzo mi się nie podoba, że ktoś dostanie dynamitem to ma tylko obtarcia, nawet nie krwawi. (Po prostu żeby nie było zbyt cukierkowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samurai Champloo - jedno z najlepszych anime jakie znam i z rewelacyjnymi walkami.

Sword of the Stranger - film anime z jedną z najlepszych walk w historii anime

Darker than Black - też niezłe walki i ogólnie całkiem niezłe anime

Baccano! - mniej walk, ale bardzo ciekawe

Edytowano przez Zikmu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwnie jest zacząć, ale nie jestem pewien gdzie ( i czy to tu też wypada ), ale .. poszukuję serialu ( seriali ? ) anime, połączonych romansem, miłością, przygodą. Jak narazie jedynie obejrzałem Akagami no Shirayuki-hime oraz Spice and Wolf ( które mnie bardzo poruszyło, tak jak Shirayuki ) i poszukuję czegoś więcej .. moje obeznanie w tym wynosi praktycznie zero, więc może potraficie doradzić mi coś dobrego z takiego .. podgatunku ?

Bo jakby nie patrzeć: romans, miłość, przygoda .. czego chcieć więcej ?

Także jakby było coś z takich klimatów jak pozostała dwójka, lub podobne, byle by pasowało do tej "świętej trójki słów" byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to anime właśnie tak się nazywa (kojarzę je tylko z jednej AMVałki), ale Romeo and Juliet (czyli jakaś przeróbka przygód Romea i Julii w klimat fantasy). Na AMV wyglądało to całkiem fajnie i sam planowałm zabrać się za oglądnie, ale jakoś zawsze wypada mi coś innego. Możesz sprawdzić i powiedzieć mi czy warto. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Romeo x Juliet widziałem i polecam serdecznie.

Jeszcze z rzeczy romansowo-przygodowych, o ile nie masz nic przeciwko klimatom sci-fi, chciałbym zwrócić uwagę na Macrossy, w szczególności serię Frontier i dwa filmy przedstawiające alternatywną wersję wydarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeo x Juliet jest momentami nudnawe, ale opening, i świat przedstawiony w formie fantasty jest naprwdę świetny, więc zggodze się z poprzednikiem, a od siebie dodam może jeszcze Mayou Mayo Yushę <choć to bardziej tag ekonomiczny, podobny jak w Spice and Wolf, ale romans też gra dość ważną rolę> oraz Princes Tutu, jak nieprzeszkadzają ci magiczne dziewczynki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...