Skocz do zawartości

Polecanki!


Mariusz Saint

Polecane posty

  • 2 weeks later...

Na dobrą sprawę są tego dwie serie, wersja z 99+OAVki, które można traktować jako jedno i seria z 2011, która ekranizuje to samo. Jeśli chcesz oglądać serię z 99 to:

HxH '99 1-62

HxH Spider Island 1-8

HxH Greed Island 1-8

HxH Greed Island Final 1-13 (czternasty odcinek można pominąć)

I wtedy zaczynasz HxH 2011 od odcinka nr 75

Albo zaczynasz oglądać HxH 2011 od samego początku.

Co do pytania czy warto: może obejrzyj kilka odcinków i zdecyduj sam?

Edytowano przez deffik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem wersji Brotherhood tylko pierwsze FMA, ale mimo to HxH jest na podobnym poziomie ;) Osobiście wolę je ze względu na antagonistów i fajny mix z jednej strony sielankowego humoru i klimatu, z drugiej zaś często brutalnych walk. W kontraście do FMA, HxH obejrzałem nową serię a nie starą. Dużo osób ocenia pierwowzór jako lepszą, ale mi się nowa bardzo podobała :) Polecam, szczególnie ze względu na Genei Ryodan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Hajime no Ippo, ponad tysiąc rozdziałów, jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) manga sportowa. Drugą wartą wspomnienia mangą o boksie jest Ashita no Joe. Jeśli nie przeszkadza Ci baseball to masz Major. Z innych dyscyplin Haikyuu - siatkówka, fajna kreska, fajny humor i mniej idiotyzmów niż w KuroBasie, który jest wydawany obecnie przez Waneko. Z koszykówki masz Slam Dunka, którym praktycznie jedynym minusem jest to, że został przedwcześnie anulowany przez wydawcę i ma jakieś dziwne zakończenie jeśli dobrze pamiętam. Edytowano przez deffik
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baka to Test to Shoukanjuu, Boku wa Tomodachi ga Sukunai, D-Frag!, Hataraku Maou-sama!, Hentai Ouji to Warawanai Neko, Infinite Stratos (pierwszy sezon, jak się człowiek chce katować to można i drugi), Itsuka Tenma no Kuro Usagi, Kami Nomi zo Shiru Sekai, Love Lab, Mayo Chiki!, Mikakunin de Shinkoukei, MM!, Nisekoi, Nyan Koi!, Outbreak Company, Sakurasou no Pet na Kanojo, Seitokai Yakuindomo, Seto no Hanayome, Sora no Otoshimono, Strike the Blood, Working!! (to jest dla mnie geld i must watch, oba sezony), Yahari Ore.

Wszystko widziałem, wszystko uważam za godne zobaczenia jeśli się szuka komedii z elementami ecchi. Tyle tego, że nie chce mi się ani linków ani pogrubień wstawiać.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiss x Sis

O masz. No tak, to też kiedyś oglądałem, bo kolega gdzieś znalazł. Do tej pory nie wiem czy się z tego cieszę, czy nie. IMO szło miejscami już troszkę za daleko. ;]

I nie przejmujcie się brakiem linków, i tak nigdy w nie nie klikam. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przyłączam się do polecanek panów powyżej, bo cześć tych animu widziałem. Takie Haganai jest kapitalne (Rikka smile_prosty.gif ), Strike the Blood zaś okazał się być zaskakująco fajnie zrobionym średniakiem. Nic wybitnego, ale dobra rzemieślnicza robota.

Oprócz tego dorzucę jeszcze CubexCursedxCurious, gdzie główna bohaterka jest narzędziem tortur, zeszłosezonowe Daitoshokan no Hitsujikai, które okazało się być całkiem przyjemną szkolną haremówką, ale bez fanserwisu w ilościach masowych, Kore wa Zombie Desu ka?, czyli animu o zombie, uroczej nekromantce i mahou shoujo z różową piłą mechaniczną (ta seria wybitnie była robiona w stanie cokolwiek wesołym...) i Tasogare Otome x Amnesia o pewnym dość zboczonym duchu.

edit bo mi się przypomniało.

Z tego co obecnie wychodzi widziałem Absolute Duo i Moja Urocza Młodsza Siostra Jest Władcą Demonów, czyli Shinmai Maou no Testamen. Obie serie mogą ci przypasować.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałem się za pierwszą rzecz, której tytuł byłem w stanie zrozumieć, czyli Strike the Blood. Na razie trzy odcinki, ale mam odczucia dokładnie takie jak to opisał Sefnir. Dobrze zrobiony średniak. Obejrzę do końca i pewnie będę się przyjemnie bawił. Dzięki. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szukam pewnych seriali anime, które oglądałem kilanaście lat temu w TV. Niewiele o nich pamiętam, ale mam nadzieje, że mi pomożecie.

Pierwszy dział się w świecie fantasy. Główną bohaterką była jakaś dziewczyna, jej przyjaciel posługiwał się bronią przypominającą miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen.

Z drugiego pamiętam trzy główne bohaterki - dziewczyny w szkolnych mundurkach. Każda miała swój miecz i (dość ubogi) pancerz, które z czasem ewoluowały, zmieniając swój wygląd. Ich bronie chyba były powiązane z żywiołami i mogła ich uzywać tylko prawowita właścicielka. Serial toczył się (przynajmniej częściowo) w realnym świecie.

To juz wszystko. Samemu nie udało mi się nic znaleźć w guglu. Może jakimś tropem będą kanały TV do jakich w tamtym czasie miałem dostęp: polsat, tv4, tvn, tvn7, i kanały tvp, ale to ostatnie raczej odpada.

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowano przez Nosikamyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

  • Kara no Kyoukai. Pomysł, wykonanie, postaci - wszystko rewelacyjne. No i filmów jest dość trochę.
  • Tiger & Bunny. Troszkę się rozkręca, ale jest ciekawie.
  • Space Battleship Yamato 2199. Space opera, remake starszej serii. Idealistyczne, przynajmniej jak na moje gusta...
  • Log Horizon. Aka "SAO done right" trollface.gif
  • Death Billiards. Krótka OVA, ma jednak aktualnie nadawaną serię rozwijającą (ciekawy, swoją drogą) pomysł.
  • Jinrui wa Suitai Shimashita. Lekko filozoficzna, a zarazem bardzo absurdalna komedia.
  • Prawdopodobnie cokolwiek z Lupina III, na którym się nie znam zupełnie - widziałem jeno Zamek Cagliostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest jeszcze jakiekolwiek godne polecenia anime z walkami powietrznymi oprócz Last Exile i Toaru Hikuushi (widziałem anime i film)?

2. Jakie anime z mechami zbliżonymi stylem do tych z Aldonah Zero (głównie tych ziemskich czyli raczej stawiając na "realizm" jeśli można to tak ująć) polecielibyście komuś kto do tej pory raczej unikał anime z mechami?

Edytowano przez Pewker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...