Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o mangę w poważniejszych klimatach, z elementami nadprzyrodzonymi i w miarę krótką. O SWWEEET słyszę pierwszy raz, ale po wstępnym wybadaniu sprawy, znalazłem na swojej liście "plan to watch" w miarę podobne Goth i Kieli.

Z rzeczy w stylu Bitter Virgin (a przynajmniej rekomendowanych przez innych) moją uwagę zwróciły Watashitachi no Shiawase na Jikan oraz Deep Love - Ayu no Monogatari. Nie daję osobistej gwarancji na te dwie mangi, ale obie są wysoko oceniane i mam nadzieję, że się spodobają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czeka na ciebie jeszcze One Piece( musisz obejrzeć, bo ciągle nowe odcinki wychodzą), Fairy Tail( coś na wzór OP jednak trochę inne i ciągle rośnie). W twoje gusta wpasuje się też Bleach, jednak mnie osobiście się znudził po 200 odc. Radziłbym zacząć od krótkiej komedii akcji Trigun, no i oczywiście Tengen Toppa Gurren Lagann, jeśli mechy ci nie straszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z akcją, ale nie tasiemcowate? Z czystym sumieniem polecam oba sezony Shakugan no Shana - choć zdarzają się epy wolniejsze, to generalnie akcja tam nie zwalnia. Sporo jest walki, ale znajdzie się też miejsce na romans + trochę haremu :) Z rzeczy bardziej "normalnych", tj. bez magii, supernaturala czy innych takich rzeczy polecam Samurai Champloo, które obraca się wokół siekania mieczem dookoła siebie - masz tam dynamiczne, niekiedy po mistrzowsku zrealizowane walki samurajów (ba, znajdzie się nawet bitwa morska), a to wszystko przeplatane typową opowieścią o zacieśnianiu braterskich/siostrzanych więzów przez trójkę ludzi, którzy w normalnych warunkach w życiu by ze sobą nie rozmawiali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca mógłbym zarzucić kilkunastoma tytułami, ale postaram się ograniczyć i uporządkować listę.

Najlepsze i spełniające kryteria (z wyjątkiem fanserwisu) to moim zdaniem Skip Beat! i sola. To pierwsze jest zwariowaną i dość niekonwencjonalną komedią w stylu shoujo, drugie natomiast utrzymuje się w klimatach (oraz konkurencyjnej jakości) serii typu Kanon, czy Air od KyoAni.

Zawsze warto zwrócić na Strawberry Panic. Jest romans, są bishoujo (wyłącznie), sporo humoru i umiarkowanie ecchi. No i to yuri <3

Z serii bieżących, polecam gorąco Otome Youkai Zakuro, a bazując na Twojej liście, odniosłem wrażenie że Princess Lover! może Ci się bardzo spodobać.

Anime trochę mniej wpasowane w kryteria (ale nie całkiem obok nich), które powinny znaleźć się przynajmniej w planach, to Durarara!! (mnóstwo pozytywnych opinii, choćby w osobnym temacie na FA) i oczywiście Tengen Toppa Gurren Lagann (kla~sy~ka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o bardzo dużym bonusie za dość szeroko rozumiane moe (jestem wyjątkowo podatny na twory pokroju Elsee czy Ika Musume). Zwrócę jednak uwagę na podane przez ciebie tytuły.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na tvn7 nadawana jest trylogia matrixa. Przypomniało mi to cos - otóż około 3-4 lat temu, przy podobnym nadawaniu całej trylogii, przed pierwszą częścią tvn nadał około 6-7 anime w świecie matrixa - jedno opowiadało o konflikcie ludzi z maszynami, kolejne o jakimś biegaczy, pamiętam że było jedno o jakimś detektywie. Prosiłbym o tytuł tej paczki czy też poszczególnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam anime podobnego do Naruto lub Death Note. Pierwsze jakieś walki na miecze i/lub czary, drugie w podobnym klimacie DN, z dobrą fabułą i zagadkami.

PS.Bleacha zaczynam oglądać, więc odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego to...Z taśiemcy można polecić One Piece lub Bleacha. Reszta to już np. Soul Eater, Darker Than Black I i II.

Co do drugiego to... Ergo Proxy się nada i jakbyś chciał możesz oglądnąć film anime Paprika ;]

@down

Się czepiasz.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie oglądam Bleach'a oraz zacząłem Elfen Lied, ale chcę się zapytać (więc się pytam :D) o jakiś tytuł podobny do Death Note. Chodzi mi o takie detektywistyczne anime które mnie wciągnie (nie musi być tam sc-fi jak choćby shinigami w DN). Tylko żeby nie było jakoś wielce Sherlock'owe, bardziej właśnie takie niestandardowe myślenie jak w DN...albo jak w Dr.House :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...