Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Battlefield (seria) v.1

Polecane posty

Teamplay szczególnie widać jak latasz na Isli na SQDM w poszukiwaniu fragów :P

Kulki staram się rzucać w najważniejsze miejsca w tym oczywiście na m-comy.

Buhahaha no rozbawiłeś mnie w ten pochmurny dzień.

Ileż to ja razy musiałem Cię prosić i grozić żebyś rzucił w końcu tę [tutaj pada słowo na "j"] kulkę...

I nie lubię akcji typu "Podłożył on a nie ja, to po co mu punkty? Jeszcze będzie miał więcej ode mnie. Nie bronimy" <-- Wiesz coś o tym Elvis, nie? down.gif

Ja też nie lubię takich akcji dlatego nie czekam aż ktoś podłoży i łaskawie rzuci kulkę tylko sam plantuję :P

Teamplay:

Powtórzę to co inni - jak się chce i się trochę pograło to idzie wszystko.

Mam ratio 1.38 od niepamiętnych czasów a W/L lekko ponad 2 [tutaj akurat pooooowoli idzie w górę](nie chwaląc się).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up o ile to będzie to kraj europejski to nie powinno być problemu.

DICE lubi patche, nie inaczej będzie wraz z premierą BF3, już 1 dnia możemy się spodziewać aktualizacji, wiadomo juz o jednej rzeczy, która się znajdzie w tej aktualizacji, będzie to commo rose.

https://twitter.com/#!/redd_dragons/statuses/127058858744102912

I update zacznie się zaraz po instalacji, przygotujcie łącza ;)

Co do wspomnianego preloadu - to tylko ściąganie (i tylko dla osób zamawiających na originie), gra się nie zainstaluje dopóki region (dla Europy to 27) nie zostanie odblokowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jeśli sprowadzę BF3 z innego kraju na konsole to będzie on posiadał jakąś blokadę regionalną czy coś w tym rodzaju?

Na Xboksa musi być albo Region Free jeśli sprowadzasz z USA, z Europy będzie PAL, także wersji z USA w systemie NTSC nie odpalisz na konsoli europejskiej. PS3 nie ma w ogóle blokad regionalnych na gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamplay szczególnie widać jak latasz na Isli na SQDM w poszukiwaniu fragów :P

Dawno nie gram w na SDM :P

Ileż to ja razy musiałem Cię prosić i grozić żebyś rzucił w końcu tę [tutaj pada słowo na "j"] kulkę...

Generalnie wolę grać bez nich ale w najważniejszych sytuacjach trzeba rzucać :P A nie jak nikogo nie ma już na bazie a Ty wołasz żebym rzucał kulkę.

Ja też nie lubię takich akcji dlatego nie czekam aż ktoś podłoży i łaskawie rzuci kulkę tylko sam plantuję :P

Ale sam jak ja podłożę to nie bronisz tylko czekasz aż rozplantują i sam podkładasz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jak to będzie z możliwością zmiany nicka po premierze? Wogóle da się go teraz zmienić?

Dobrze, że pytasz, właśnie miałem o tym pisać:

a) Prawdopodobnie na battlelogu będzie można mieć więcej niż 1 żołnierza (choć wciąż jest to rzecz nie potwierdzona, postaram się zdobyć odpowiedź jeszcze przed 25, wtedy już ludzie zza oceanu to sprawdzą)

b) Wchodzisz tu i zmieniasz, jeśli uda Ci się trafić na wolny nick.

http://www.origin.com/us/change-id

Co do ed. limitowanej to np. na gram.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie gram w na SDM :P

Co nie zmienia faktu, że najczęściej teamplay`owo [buhahaha] grałeś tam.

Generalnie wolę grać bez nich ale w najważniejszych sytuacjach trzeba rzucać :P A nie jak nikogo nie ma już na bazie a Ty wołasz żebym rzucał kulkę.

To dobrze, że wiesz, że trzeba rzucać :P Szkoda, że tego nie realizujesz :P

Ale sam jak ja podłożę to nie bronisz tylko czekasz aż rozplantują i sam podkładasz :P

Nie bronie bo padłem chwilkę wcześniej broniąc drugiego MCOMa :P

@deffik

Pewnie będzie się dało mieć więcej wojaków na 1 profilu bo podczas bety przy nicku żołnierza widniało "active soldier".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt automatycznego przyporządkowania nicka na podstawie loginu z Origin mocno mnie zaniepokoił. Mam nadzieję, że będzie możliwość ustalenia nicka na początku zabawy bez ingerencji w preferencje konta.

Wiecie jak będziemy odpadać multi w finalnej wersji? Nadal pozostanie ta mało wygodna opcja z przeglądarką? Pełniak zawiera dodatkowo singla i tutaj upatruję szansę na menu z prawdziwego zdarzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

b) Wchodzisz tu i zmieniasz, jeśli uda Ci się trafić na wolny nick.

http://www.origin.com/us/change-id

Oczywiście zmieniając nicka zmieniasz nazwę profilu na Origin.

@marioseda

A mnie właśnie bardzo nie podobała się wersja z przeglądarką ;/

W ogóle cały Battlelog jakoś mnie nie przekonał. Czemu ? Robi się z tego [tutaj pada niecenzuralne słowo na "j"] Facebook.

Po kiego grzyba mi wiedzieć, że ten a ten znajomy odblokował po raz 10ty kolimator ?!

Jedyny + tego ustrojstwa upatruję w szybkim zgłaszaniu cheaterów do EA/DICE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark elvis, przecież nikt Cie nie zmusza do dodawania znajomych. Ja nigdy nie grałem w gry typu battlefield na multi więc nie wiem jak wcześniej to wyglądało, ale ten cały battlelog mi się podoba. Widze wszystkie swoje statystyki i wiem kogo i czym musze zabić żeby odblokować kolejne dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) przecież nikt Cie nie zmusza do dodawania znajomych.

Nikt nie zmusza, ale dodając znajomych dostajesz możliwość łatwego podglądu tego czy są akurat w grze, a jeśli tak to łatwo możesz zlokalizować ich na serwerze i dołączyć bezpośrednio z menu znajomych do rozgrywki w której udział bierze dany znajomy i wspólnie bawić się na serwerze - tak przynajmniej było w Bad Company 2; jak będzie w BF 3 nie wiem.

Ja nigdy nie grałem w gry typu battlefield na multi więc nie wiem jak wcześniej to wyglądało

Hmm... Normalnie? ;) Po prostu wyglądało to "normalnie". Włączałeś grę, miałeś menu, wybierałeś wszystko z jego poziomu. Było prosto, łatwo, ładnie i przyjemnie, a w moim przypadku nawet mit o szybkości działania Battlelog'a w porównaniu do wyszukiwarki serwerów z BC2 ma się nijak do rzeczywistości, gdyż prędkość wyszukiwania i dołączania do serwerów - sumarycznie - jest niemal identyczna.

Widze wszystkie swoje statystyki i wiem kogo i czym musze zabić żeby odblokować kolejne dodatki.

Ale chyba przyznasz, że w takie gry nie gra się dla "statystyk". ;p Tzn. przynajmniej ja dla nich od czasów Battlefield'a 2 nie gram, a to czy zdobędę jakąś durną szpilkę, belkę, pagon, etc. obchodzi mnie tyle co nic. Natomiast w przypadku BC2 i BF'a 2 chętni nie mieli problemów w tych kwestiach, gdyż istniały strony (wciąż istnieją) gdzie można było bez problemów znaleźć te informacje, o których wspominasz, a jednocześnie gra nie była grą przeglądarkową, a normalnym - poważnym - tytułem z solidnym i funkcjonalnym menu. Battlelog jest właśnie jedną z tych rzeczy, przez które zrezygnowałem z kupna Battlefield'a 3 w cenie premierowej mimo tego, iż Back to Karkand było tym na co najbardziej czekałem, bo fajnie byłoby powrócić na "stare śmiecie" do choćby Omanu i zobaczyć jak tamtejsza zatoka wygląda w nowej szacie. :) No ale nic straconego, gra stanieje do ~60 złotych to pewnie ją kupię, a wtedy dostanę produkt kompletny i spatchowany, nie biorąc udziałów w płatnych beta testach za 130 złotych. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dovahkiin

Hehe granie w tego typu produkcji dla singla to jak lizanie loda przez szybę ^^ Niby to samo ale jednak najciekawsze Cię omija...

Granie ze znajomymi to właśnie sedno takich gier. Można grać oczywiście solo (nawet w singla -_-) ale więcej frajdy daje rozdupcenie przeciwnika ze znajomymi w sieci.

Resztę Twoich argumentów zniwelował proud.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie - tych stron ze statystykami było KILKA - i każda odpytywała serwery statystyk generując dodatkowy ruch i je obciążając niepotrzebnie. teraz gdy jest tylko jeden, to raz, że można go sensownie zoptymalizować (co było widać - bo informacje o wynikach meczy pojawiały się już po kilku-nastu sekundach od ich zakończenia) a i znacznie zmniejszyć ruch (choćby przez sprytne stosowanie danych statycznych zamiast ciągłego pobierania dynamicznych).

Do tego chodziło to całkiem sprawnie. Podoba mi się integracja z forum. Podoba mi się (o czym wspomnieliście), że gdy gram z kimś kogo "podejrzewam" o stosowanie cheatów mogę nie tylko łatwiej go zgłosić (ładnie mam wyświetlone jego imię na raporcie), ale także precyzyjnie przyjrzeć się jego stylowi gry analizując bardziej szczegółowe wyniki z jego gry w danym meczu (np. celność 80% z shotguna...) jak i bardziej globalne (40lvl w 10h) by bardziej poprzeć swoje zgłoszenie.

Jak mi się spodoba z kimś gra - mogę go łatwiej zaprosić do znajomych - nawet jak wyszedł już z gry a ja nie zapamiętałem dokładnie jego nick'a. Ba, mogę to nawet zrobić następnego dnia - dopóki raport jest widoczny... Albo z pracy...

Do tego - co ważne - zmiany i aktualizacje strony webowej są dużo szybsze i znacznie tańsze niż robienie takich rzeczy w grze. Dużo - to są setki procent różnicy, znaczna różnica w trudności. Do tego łatwiej jest testować jakieś nowe funkcje "beta" - i nie potrzeba wszystkim aktualizować gry tylko z tego powodu.

Owszem, to korzyści głównie dla EA, ale nie oszukujmy się - i my na tym skorzystamy :)

Poza tym, akurat ja lubię się trochę połechtać statsami - zwłaszcza gdy idzie mi dobrze :) Do tego śledzenie progresu, i możliwość planowania dalszego rozwoju poza grą. A także dość wygodny mechanizm zapraszania znajomych do gry, sprawdzania ich stanu i zarządzania klanem, forum klanu, itd - także bez potrzeby odpalania gry lub stosowania dodatkowych stron.

W sumie to widzę więcej plusów tego rozwiązania niż minusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe granie w tego typu produkcji dla singla to jak lizanie loda przez szybę ^^ Niby to samo ale jednak najciekawsze Cię omija...

Granie ze znajomymi to właśnie sedno takich gier. Można grać oczywiście solo (nawet w singla -_-) ale więcej frajdy daje rozdupcenie przeciwnika ze znajomymi w sieci.

no tu sie musze zgodzic z Toba w 100% :smile:

ale battlelog ma kilka ciekawych opcji ktorych mimo wszystko nie bylo wczesniej a takze to ze mozna szybko typa sprawdzic (nie wchodzac na 8 stron po kolei) zeby dac lub nie dac bana :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzał to ja trailer i chyba opcja zagrania singla zwyciężyła ostatecznie :D Jasne, rewolucji w tym nie ma a przynajmniej dopóki nie dostanę produkcji w łapy zamiast zachwycać się jednym trailerem - szkoda tylko, że przy całej jego superowości zdradza także parę szczegółów nt. fabuły tzn. można się czegoś domyślać aczkolwiek IMO nie jest to jakoś tragiczne w skutkach ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...