Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Tak chciałem coś dodać.... mówcie o której części piszecie! Bo ja tu widzę mieszaninę FC1 i FC2. Ktoś pisze o jedynce a w odpowiedzi dwójka....

I tu pisze o FC1. Jaka jest/była wasza ulubiona broń?

Bo u mnie to tak:

1.MP5 - zaskakujące.... ale MP5 z tłumikiem + dobre wycelowanie + CryVision = cicha rzeźnia. Szybkostrzelne, mało celne, ale tłumik wszystko nadrabia.

2.Sam nie wiem. Chyba jednak AG36/M4. Dlaczego razem? Bo ta sama amunicja i obie bronie wspaniale się uzupełniają.

3.Shotgun. Najlepsza broń na trigenów. Tylko, że trzeba mieć mocne nerwy i szybką rękę. Inaczej ostatnie co zobaczysz to gleba:D

O reszcie nie będę się rozpisywał. Po prostu części nie widziałem. A te trzy, to trochę losowo wybrałem.... każda broń w FC1 jest w określonych warunkach rewelacyjna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobała snipa, bo bez niej nie wiem co by się stało. Shotgun był dobry tylko w pomieszczeniach i tam się idealnie nadawał. Na końcu wisienka, broń której większość zawdzięczam, broń o dobrej celności i pojemnym magazynku, nazywa się...zapomniałem. Ktoś może mi przypomnieć? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno grałem w jedynkę, ale ztego co pamiętam to:

1. Jackhammer.

2. P90.

3. OICW.

Mi się podobała snipa, bo bez niej nie wiem co by się stało. Shotgun był dobry tylko w pomieszczeniach i tam się idealnie nadawał. Na końcu wisienka, broń której większość zawdzięczam, broń o dobrej celności i pojemnym magazynku, nazywa się...zapomniałem. Ktoś może mi przypomnieć? :)

Czy nie przypadkiem OICW?? :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobała snipa, bo bez niej nie wiem co by się stało. Shotgun był dobry tylko w pomieszczeniach i tam się idealnie nadawał. Na końcu wisienka, broń której większość zawdzięczam, broń o dobrej celności i pojemnym magazynku, nazywa się...zapomniałem. Ktoś może mi przypomnieć? :)

Czy nie przypadkiem OICW?? :biggrin:

Stawiam, że chodzi o P90 - magazynek 50 naboi i dobra celność. Na dodatek mocna.

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był zły, aż tak bardzo - na początku świetny. Nie wiem czy nie lepszy od M4. Ale tylko na początku. Potem stwierdziłem, że gorszy od M4 i wywaliłem. Już wolę MP5(skoro 1 miejsce to raczej jasne, że wolę MP5....). A OICW jeszcze nie miałem w łapie. Ciekawe jak się spisze:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie przeszedł gry. OICW jest dopiero przy misji Łódz (najtrudniejszej).

To dam ci radę. Na twoim miejscu po podłożeniu ładunku nie uciekał bym ze staku. Idziesz na jego dziób i kryjesz się za takimi dwoma leżącymi do siebie sześcianami, do których są przyczepione łańcuchy. Bierzesz bazukę i sztrzelasz ale na pewniaka, bo helikopter jest bardzo wytrzymały. Ja go rozwaliłem chyba po 6 strzałach ale nie jestem pewien. Jak skończy ci się amunicja to walisz z granatnika i karabinów. To dość trudne ale do przejścia. Dodatkową amunicję do bazuki masz na mostku kapitańskim. Powodzenia. Ja przeszłem to dopiero za 5 razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... otóż - który redaktor recenzował pierwszego Far Cry? Bo chciałem o coś zapytać.

Druga sprawa - dziwne trochę, że w wersji 1.4 są takie bugi graficzne. Np. zastrzeliłem wroga, a ten stoi sobie w najlepsze, tylko broń na ziemi leży. Straciłem przez tego buga kilka magazynków w jednej misji:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po drugim przejściu... i wciąż mi mało :biggrin: Zna ktośjakąś stronkę z dodatkowymi misjami albo poprawiającymi grafę?

Ale o której części FC mówisz? Jeśli o dwójeczce - to jestem pełen szacunku, że chciało ci się drugi raz z nią męczyć :P Ja odpadłem tak mniej więcej w połowie gry, po czym wróciłem do jedynki. A jeśli mówisz o jedynce - z poprawiaczy grafy to czytałem (bodajże w CDA, ale nie jestem w 100 % pewien) tylko o dodaniu efektu HDR. Nowe mapki do sp są, ale jakoś nie miałem ochoty w nie pograć. Ja ci proponuję to - przejdź sobie FC1 na nawyższym poziomie trudności :) Będziesz miał zajęcie na dłuższy czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka nie jest taka zła ja daje grze 9,99 na 10. Gra jest świetna! Mało bugów, piękna grafika, muzyka oddająca klimat afryki i grywalność. Misje mi się podobają, tak samo jak podróżowanie z jednego krańca mapy na drugi. Świetnym pomysłem jest sklep z brońmi i ulepszeniami. 4 razy przeszedłem ją! POLECAM! Była warta tych 70 zł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie FC 2 sobie siedzi na dysku i czeka na lepsze czasy...

Owszem fajna grafika, fizyka, klimacik, ulepszenia broni itd.

Ale po jakimś czasie ta gra normalnie wkurza - te non-stop odradzające się posterunki i kiedy przeciwnik zaczyna nas ścigać siejąc karabinem maszynowym, tym samym wymuszając aby po raz 110924123 zatrzymać się.. i ich zastrzelić. To jest właśnie nie tylko nudne, ale STRASZNIE upierdliwe i psujące całą przyjemność z gry. Gdyby twórcy w jakiś sposób sobie z tym poradzili (a może już poradzili jakimś paczem ? - dawno nie grałem i nie szukałem newsów :) ) to bez wątpienia byłaby to jedna z przyjemniejszych gier.. a tak.. jakoś nie mam ochoty jej włączać i się stresować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna grafika... i to wszystko. Najbardziej wkurzają te pojedyncze oddziały podczas jazdy z jednej strony mapy na drugi (nie mówiąc o samej jeździe). Jakby im twórcy AI zapomnieli dodać. Przy którejś misji po prostu mi sie znudziło (cociaż, szczerze mówiąc nie trudno u mnie o to. innym, bardziej tolerancyjnym graczom może się bardziej spodobać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakończyłem FC.. jedynke by nie było watpliwości :) Bardzo mi się podobała, choć umeczyła mnie strasznie. Nie wiem dlaczego, ale coś się z poziomem trudności musiało skopać bo pewny byłem że gram na średnim, a wrazenie miałem takie jabym grał na najwyższym... do tego stopnia że na ostatnie 4 rozdziały wrzuciłem sobie god moda bo powtarzanie po kilkadziesiąt razy kazdej drogi pomiedzy checkpointami frajdy nie dawało. Porówniując rozrywke z tym co widziałem a speedrunie (tez na średnim) to jakby dwie rózne gry były - 1-2 ataki trigena i zgon, a tam je maczetą zarzynał :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już widział niemieckie dzieło jednego z najlepszych reżyserów? Tak, tak! O Uwe Boll'a mi chodzi. :) Czy ktoś widział Far Cry w jego wizjonerskiej oprawie?

- powinienem Cie zatluc tepym widelcem za to ze przypomniales mi o tej kaszanie :). Nie mialem odwagi ogladac poprzednich jego "dziel" ale z sentymentu do Far Cry'a (pierwszego, nie tego szitu z numerkiem 2) ogladnalem co nieco u kumpla.

Nie chce mi sie nawet tego komentowac i pisac o wadach. Facetach posypanych maka robiacych za uber-zolnierzy, debilnym sztucznym humorem rodem z amerykanskich seriali komediowych, marnej kreacji Jack'a i grze aktorow (moze poza tym zlym "doktorkiem") itp. To jest dno + metr mulu a jeszcze masz ochote rzucic lopate tym na dole zeby zakopali ten film glebiej.

O dziwo pierwsze wrazenie bylo pozytywne. Efektownie zrobione wyzynanie zolnierzy przez "cos" w ramach proby nowego "urzadzenia dla wojska". Ale potem... Zastanawiam sie skad do cholery ten Uwe bierze kase na kolejne filmy, wygrywa w lotto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...