Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

BTW. Zobaczyłem teraz na allegro użwykę Ibaneza Darkstone'a. Kurczę, szkoda, że go nie było jak kupowałem Washburna, bo szczerze bym się zastanowił. Jest b. polecany i wyglądem wgniata w podłogę...

BTW2. Możecie mi polecić jakieś romantyczne/klimatyczne piosenki na klasyka/akustyka? Wiecie o co chyba chodzi. :>

Kurczę, mi też się ten Ibek podoba, ale kasy brak... :dry: a Squiera nie sprzedam :wink:

Może coś polskich wykonawców,Lady Pank - Zawsze tam gdzie ty albo Dżem - Chcę ci coś opowiedzieć, albo Perfect - Kołysanka dla Nieznajomej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się nauczył spiewać, ale myślę, że póki co fałsz mojej gitarki, w dodatku burzący ściany, wystarczy moim domownikom. :) Dzięki za propozycje, kudosy! Szkoda trochę, że ten ibek mi przeszedł koło nosa, bo już go raczej nie kupię nigdy. Najpierw porządny piecyk (zaraz będę miał pytanie, o tym za chwilę :P), podłoga, a o gitarze nawet nie marzę. :P

Piecyk - mam w planach kupić lampkę. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć wyższość heada + głosnik (paka?), nad zwykłym combem? No i nie chciałbym 'lecieć' w uniwersalność. Mocne, siarczyste i satanistyczne brzmienie mnie interesuję. Byłbym skłonny uzbierać 2k - 3k. Da radę coś ukręcić? No i może jeszcze kilka głośników? Ale nie wiem, czy ściany to wytrzymają... Tak jak powiedział Tyan - Marzenia są po to, żeby je spełniać, czy jakoś tak...

BTW. Wy też za każdym razem, gdy chcecie napisać brzmienie to piszecie brzemienie? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyczne piosenki na klasyka/akustyka

Z klimatycznych polecam Wish You Were Here - Pink Floyd.

Wstępnie założyliśmy ...And Justice for All.

Gdzie? Kiedy? Jak? Nic o tym nie wiem :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Może zrobimy coś wlasnego? Żeby na start się lepiej poznać, bo cover to się wyuczy każdy i tyle :P

Nie będąc fauszywym

Musialem to zrobic! :-D

klamcą muszę się przyznać, że jestem za stworzeniem czegoś wlasnego bo poprostu nie podoba mi się Justice. Jeżeli jednak zostanie wybrany, postaram się zrobić co w mojej mocy by brzmialo to fajnie.

a Squiera nie sprzedam

Tak trzymać! :ok: Squier to w końcu prawie jak Fender ( tyle że chiński ). Ale co jak co, ja ze swojej gitarki jestem zadowolony. Mimo że to najtańsza wersja ( Bullet ), trafil mi się chyba ten jeden z lepszych wykonań. Slyszalem że to jak z loterią - ja ją najwidoczniej wygralem.

@MAGnet - podaj jakieś namiary, najlepiej Skype/ Xfire bo to mam wlączone non-stop

nie czujcie się dyskryminowani, to nie tak. Poprostu chcemy pograć coś razem a ja niemam się z nim jak komunikować

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie założyliśmy ...And Justice for All. Jedyne, co już jest mniej więcej ustalone to to, że Iskier gra solo... :laugh:

I to tak beze mnie? xD

I czemu akurat ja? Pewnie dlatego, że nie lubię Mety? Jedyny ich kawałek jaki jestem w stanie znieść to One...

Ale na nie nadejdzie czas, gdy będę rzeczywiście wymiatał, vide Iskier (dlategóż polecam Ci tą gitarrę).

Komu? Mi? Ja nie wymiatam... >.<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć wyższość heada + głosnik (paka?), nad zwykłym combem?

Czemu wyższość? W Twoim przypadku lepiej będzie zainwestować w combo - będzie mniej taszczania sprzętu, bo wszystko masz w jednym.

Heady przydają się głównie w warunkach studyjnych i wtedy, gdy masz gdzieś na miejscu kolumnę, przez co nie musisz zabierać ze sobą głośnika.

Kiedyś też się nad tym zastanawiałem. Wysnułem sobie teorię

spiskową, a jak!

, że heady są mocniejsze od comb i nadają się tylko na scenę... Ehh, fajnie są czasy, gdy jest się w czymś zupełnie zielonym. Zaczyna się wymyślać do różnych tematów historie w stylu cioci Renaty z Kalisza

nie znasz

cioci Renaty? Toż to największy gitarowy spec w dziedzinie natłuszczenia Gryfa i wymiatania na parkiecie. Oraz chodnikach!

.

No i nie chciałbym 'lecieć' w uniwersalność. Mocne, siarczyste i satanistyczne brzmienie mnie interesuję. Byłbym skłonny uzbierać 2k - 3k. Da radę coś ukręcić? No i może jeszcze kilka głośników?

Po co kilka głośników - jeden powinien wystarczyć w warunkach domowych. Chociaż z tego, co słyszałem (możliwe, że od ciotki Renaty), to cięższe, niższe brzmienia lepiej brzmią na 2x12".

Lampa o małej mocy, ale o mocnym brzmieniu i to za 2-3k... Nie no, ja już tu nie pomogę. Jedyne, co mogę polecić, to Hayden MoFo. Świetny wzmak z ogranicznikiem mocy, który jest dosyć uniwersalną konstrukcją. Za pomocą trybu MoFo powinieneś uciągnąć wszelakie metalowe brzmienia. No, może poza tymi najbardziej hi-gainowym trü-satanicore, jaki możemy poczuć w wstrząsającym intrze do Nothing Else Matters.

Inny propozycji nie mam, za wszystkie serdeczne szukaj w necie...

Albo... na zamówienie u Pana MG? I do tego mała kolumna (NoisyBox)? Chyba w 3 tysiakach się zmieścimy. Ale Pan MG ma uznanie jedynie u cioci Renaty, a nie chcę się opierać jedynie na opinii jednej

ale za to jakiej!

osoby.

Tak jak powiedział Tyan - Marzenia są po to, żeby je spełniać, czy jakoś tak...

Dokładnie tak! Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do zakupu mojego Fenderka? :wink:

Wstępnie założyliśmy ...And Justice for All.
Gdzie? Kiedy? Jak? Nic o tym nie wiem :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Zero propozycji = przyjmujemy pierwszą z brzegu. W tym przypadku MAGneta. Możemy co innego zagrać, ale dajcie coś sensownego.

Może zrobimy coś wlasnego? Żeby na start się lepiej poznać, bo cover to się wyuczy każdy i tyle :P

W tym rzecz, aby dobrze rozpocząć współpracę :wink:

I to tak beze mnie? xD

J.W.

Construction

I czemu akurat ja? Pewnie dlatego, że nie lubię Mety? Jedyny ich kawałek jaki jestem w stanie znieść to One...

Ponieważ, chyba tylko Ty uciągniesz tą solówkę, to chyba oczywiste :sleep:

Komu? Mi? Ja nie wymiatam... >.<

Przed chwilą się chwalił, wysyłał Canon Rocki na dobitkę, a jak przyjdzie co do Mety, to od razu się skromny robi :tongue:

to może super-zespołowy-gadugadacz-only-furr-itt-oraz-superduetowy-majl-zua-i-mhroku-? ??? Cu Ty na Tu? A, jeżeli masz jakiegoś efekta to, jeżeli się da oczywiście(ja mam poda line6 2.0 ale może będzie XTlajf..., więc jak u Ciebie się da tube preamp, chorus 2 7d(to ostatnie prawie pewnościowo będzie inaczej=fajny cleanowo zabarwiony czysty kanał. Tajny przekaz mode off=zakończony.

Miśki... Forumowy email lada dzień, wychillujcie, możecie z tym zaczekać :'-)

Tyan, wstydził byś się, nie podglądaj:3!

blablam.png
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urakabarameel

Z lampowych, dobrych i ciężko brzmiących piecyków polecam ci Peavey Valveking 112 wersja combo. Grałem na nim w r'n'r na gitarce... nie pamiętam :tongue: jakiś LP na pewno i brzmi fantastycznie. Sam chcę takiego, ale zanim uzbieram, to jeszcze ho,ho... i kawałek. Przesłuchaj sobie jak brzmi, ale jestem pewny, że podejdzie :wink: No i jest naprawdę tani (co nie znaczy, że badziewny!) - na guiatrcenter widziałem przecenę z 2,5 do ok 1,5k, także takiej okazji dawno nie widziałem :smile:

Tak trzymać! Squier to w końcu prawie jak Fender ( tyle że chiński ).

hefpiot, mój jest akurat z Indonezji, bo Standard :wink:

Łiiiii, "MG" mi doszedł :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urakabarameel

Z lampowych, dobrych i ciężko brzmiących piecyków polecam ci Peavey Valveking 112 wersja combo. Grałem na nim w r'n'r na gitarce... nie pamiętam :tongue: jakiś LP na pewno i brzmi fantastycznie.

Ale zwróć też uwagę na moc tego "maleństwa". No chyba, że Urak już szybuje się do zespołu, to może zaryzykować. A jeżeli się zdecyduje na taki zakup, no to cóż... radzę załatwić pensetę do ustawiania Master Volume...

Łiiiii, "MG" mi doszedł :happy:

Jaki "MG"? Magazyn Gitarzysta, wzmacniacz/efekt/kabel MG czy co takiego? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć też uwagę na moc tego "maleństwa". No chyba, że Urak już szybuje się do zespołu, to może zaryzykować. A jeżeli się zdecyduje na taki zakup, no to cóż... radzę załatwić pensetę do ustawienia Master Volume...

E tam, to było póki co takie orientacyjne pytanko, co warto ograć 'przy okazji'. Mój kolega gra w jednym zespole, tyle, że nie bardzo można o nich powiedzieć zespół i grają na czymś co ledwo przypomina gitary i jest zrobione z plastiku. :) To jest plan na rok(kolejne Boże Narodzenie)/półtora roku (17 urodziny ^_^). Tak więc dzięki, kiedyś nadejdzie czas mojego miszczostfa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urakabarameel

Z lampowych, dobrych i ciężko brzmiących piecyków polecam ci Peavey Valveking 112 wersja combo. Grałem na nim w r'n'r na gitarce... nie pamiętam :tongue: jakiś LP na pewno i brzmi fantastycznie.

Ale zwróć też uwagę na moc tego "maleństwa". No chyba, że Urak już szybuje się do zespołu, to może zaryzykować. A jeżeli się zdecyduje na taki zakup, no to cóż... radzę załatwić pensetę do ustawiania Master Volume...

Łiiiii, "MG" mi doszedł :happy:

Jaki "MG"? Magazyn Gitarzysta, wzmacniacz/efekt/kabel MG czy co takiego? :tongue:

Skoro pytał o heady, to uznałem, że poszukuje 'niszczyciela szyb' :wink:

Magazyn :tongue:

TornadoDJ

A co chesz grać/grasz? Jak już mowiłeś to sory przegapiłem :wink: Ale za tę cenę to wspomniany już Vintage V100 powienien być ok. Jeszcze powiedz jaki chcesz/masz wzmak :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wpadłem w jakąś taką depresję muzyczną - Linkin Park ma nową płytę bardziej elektroniczną niż rockową, Papa Roach IMO przypomina teraz bardziej Green Day, choć piąty track, The Enemy jest wyczesany. :D

Tyjanie, czekam na forum, mam póki co fajną sekwencję PC, jak na razie w głowie, no i zabieram się teraz trochę za akordy, bo w 30sec udało mi się nauczyć Knockin On Heavens Door, co jest całkiem fajne. :tongue:

Do mojego zestawu 5.1 podłączyłem Rolka X20. Teraz deczko boję się o całość moich piszczeli [łac. Tibia]. :laugh: Nie powiem, mocno łupocze. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - lwia część forum została ukończona. Jutro pozostanie mi stworzenie paru elementów już w PA (grupy, kategorie tematów, posegregowanie; główne ustawienia może jeszcze dziś zrobię) i może jakieś modyfikacje jeszcze dodam. Strona jest już dostępna pod adresem

tutaj nic nie ma

(tam nic nie ma!). Proszę się teraz nie rejestrować, bo muszę jeszcze szczegóły rejestracji itp. dopracować. Dajcie chwilkę :)

infaction.ziom.tk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za mały poślizg, ale dzisiaj się trochę zbiegło pewnych spraw (kultura: kabaret, tradycja: derby Manchesteru, priorytet: XBL w Polsce) i nie dałem rady do tej pory niczego zrobić. Po meczu biorę się do roboty i już informuję, że od jutra (rano, nie od razu po północy) można się już logować. Jeszcze raz sory.

No i czekam na opinie :) Wiem, mało czarnego, ale jeszcze to dopracuję (już jest podstawa, tyle starczy do dalszych działąń, a szczegóły później).

A pomarańcz był w stylu domyślnym, tak więc rozumiesz... :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, mało czarnego

Mnie się podoba takie jakie jest. Nie jesteśmy EMO ( mam nadzieję! ) żeby wszystko malować na czarno! Po co forum ma być takie smutne i wogle? Ja jestem za tym by zostało takie jakie jest! :D!

Zrobiłem format niestety ( Black Ops mi się ciął ) i straciłem wszystko. EVRYFINK! Więc jutro zainstaluje programy do nagrywania, skonfiguruję wszystko. Narazie lecę instalować co potrzeba! Powodzenia z ostatnimi szlifami forum tyanie :* :wub:

Aha, jeszcze jedno: Może zrobimy coś w stylu głosowania na cover? Wybierzemy może kilka utworów i zrobimy głosowanie, co 'Napewno odpada' a co 'Może'. Wtedy, te utwory co przejdą do kategorii 'Może' wezmą udział w ostatecznym głosowaniu na cover jaki zagramy. Może każdy wybierze po jednym coverze ( bez głosowania na siebie! ). Tak będzie o wiele sprawiedliwiej niż: Dobra gramy Metallicę bo była jedyną propozycją!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że moja pierwsza w pełni samodzielna wymiana strun zakończyła się sukcesem :) Teraz mam D'Addario, ale jakieś takie nijakie się wydają, Ernie Ball jednak rządzi. W związku z wymianą strun chciałem też wyregulować menzurę (nie jest w 100% dokładna), ale obawiam się, że w tym typie mostka (ZDJĘCIE) przesunięcie tych śrub z siodełkami spowoduje jednocześnie podniesienie strun. Możliwe jest, że te śruby są ustawione pod pewnym kątem, co by temu zaradziło, ale nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat. Czy ktoś z was miał do czynienia z mostkiem Tune-O-Matic i może mi odpowiedzieć na to pytanie?

Stałem się też posiadaczem TAKIEJ OTO harmonijki, więc gdy już coś tam opanuję będę mógł robić bluesowe wstawki do naszych pro-elo utworów :)

P.S.

Tyanie, wczoraj strona u mnie działała bez problemu, natomiast dziś nie wyświetla mi się, jest tylko napis "strona w budowie". Wina mojego kompa, czy znowu coś tam kombinujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję. Wyświetla się tak po to, aby ktoś się za wcześnie nie zarejestrował. Mam coś problemy ze stroną, teraz instaluję fajne dodatki i sądzę, że do 16 się wyrobię :)

Fajne te neony! Miałem już czerwone struny, ale świecące jeszcze nie. Muszę spróbować! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...