Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

Ano masz! A na mnie nie głosują! Nawet za bloga, ciekawe posty lub sygnę! Też chcę być kurka nominowany chociaż arrgh :wub: !!!

Dostałeś nominację od uncleSama za pomoc i ode mnie za charakterystyczność. I jeszcze narzeka, no! :laugh:

Hahaha założyliście się o to:D?

Ja założyłem się o to, że wybierzesz Knopflera, a Wujo, że Hammetta. I wygrałem :laugh:

A co z naszym, co:D? A, jak Ci się podoba solo do Ace of Spades? Bo chyba się nauczę w ramach rozćwiczenia palców:).........

Zanim Ty do opanujesz, to minie trochę czasu. A solo z Mastera umiem od dawna w połowie, wystarczy doszlifować i voila! Co do tego filmiku to solo fajne, ale technicznie wymięka przy SoD. Musisz pogodzić się z porażką :rozpacz:

Ja jakiś czas temu nagrywałem aparatem....bo to była lepsza jakość niż przez zwykły recorder z kompa przez kabelek. Teraz mam mikrofon który dlaej czeka aż go Wam opiszę :wub: . Powiem tylko chwilowo że jakośćjest rewelacyjna :wub: .

Czekamy na relacje, czekamy :wub:

infactionlogofinal.jpg

infactionlogofinal.png

Ejjj, ejjj szfagier, its bjutiful, szfagier! Mówiłem, że dasz radę :wink:

Chyba nie muszę mówić gdzie kto się znajduje.

Ejj, co tam robi Cristiano Ronaldo? o_0

Szanowny tyanie!

Jeśli masz dla mnie jakieś sugestie odnośnie warstw [...]

Coś tam popraw. Dodał tło do napisów, aby były bardziej przestrzenne. Blablabla...

grzecznie sugeruję Ci: spadaj :P

Aha...

Mam tylko takie pytanie do forumowiczow - elektrowiczow, ze tak was nazwe :tongue: Co lepsze? Epiphone les paul 100 czy cort ts200?

Jezeli do odpowiedzi potrzebne jest jaka muzyke chcial bym grac, to wystarczy spojrzec na moja sygnaturke. Z gory dzieki :tongue:

Niby nic, ale wiedz, że to Ty oczekujesz od nas odpowiedzi, a my dobrowolnie pomagamy. Tak więc prosimy o rzetelne informacje. W Twoim przypadku nie ma żadnego problemu, ale wiesz... żeby nie doszło niedługo do sytuacji typu "jaką muzykę chcę grać? spójrz w avatar", a tam CR7... :wink:

Co do tych dwóch propozycji... Hej, czemu mamy wybierać mniejsze zło? Czemu wybór ma paść na lepszą gitarę, jak można wybrać najlepszą w swojej kategorii! :)

Wykorzystując moje niesamowite zdolności dedukcji (opis cen podanych przez Ciebie gitar...) wnioskuję, że masz ok. 1000 złotych na wiosło. Chcesz mieć kształt Les Paula. Tak więc zalecić mogę Vintage'a V100. Podobna konstrukcja do słynnego już VS6. Ma wszystko to, co obserwowane przez Ciebie gitary (kształt), a nawet i więcej (lepsza konstrukcja i brzmienie...)! :wink:

trochę szkoda, że ten mikrofon przy moim alter ego wisi tak w powietrzu... No, ale cóż ;)

To da się wyciąć, nie potrzeba do tego niczego ponad Painta :laugh:

I czy to znaczy, że mam jeszcze nagrywać wokal do naszych kawałków? xD

Jak chcesz... ;d

Wiesz, tyan ani ja raczej się do tego nie nadajemy, więc kto wie? ;)

Ejj, czemuż nie ja?! :laugh: Pamiętasz jeszcze, jak pięknie śpiewałem Jolka, Jolka? :laugh:

No i cieszę się że wam się podoba, ale akurat teraz tyanowi coś pyknęło w kompie i może mieć utrudniony dostęp. Gdy się widzieliśmy zarzekał się, że stronę dokończy na laptopie, ale kto go tam wie :)

Skoro piszę, to znaczy, że nie ma problemu! Wuju, nie bój żaby :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, poprawiłem dat bladi logo, tyanie, bierz nową wersję i hejaho- wyciąłem dat bladi mikrofon i poprawiłem dat bladi garniak Angusa.

infactionlogofinal.jpg

infactionlogofinal.png

Mam jeszcze pytanko natury technicznej- czy ten nasz pro-elo song to ma być czysto instrumentalna piosenka, czy też może ma być przygotowywana pod podłożenie jakiegoś wokalu w przyszłości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, poprawiłem dat bladi logo, tyanie, bierz nową wersję i hejaho- wyciąłem dat bladi mikrofon i poprawiłem dat bladi garniak Angusa.

A gdzie cienie? Buu :(

- Ale urwał!

powiedział tyan patrząc na główkę gitary Angusa.

- Ale to było dobre!

powiedział ww. gość widząc główkę gitary Matta.

czy ten nasz pro-elo song to ma być czysto instrumentalna piosenka, czy też może ma być przygotowywana pod podłożenie jakiegoś wokalu w przyszłości?

I to i to. Po co mamy się ograniczać? :)

BTW Co sądzicie o zaangażowaniu się w to ? [LINK] ? jako zespół moglibyśmy zająć się częścią instrumentalną. To mogłoby byś cholernie ciekawe doświadczenie :wink:

PS. Iskier, czemuś Ty o tym wcześniej nam nie powiedział? Daruję, jeżeli pomysł jest już nieaktualny, bo ktoś nas podsiadł. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UncleSam - fajowe to logo :wub: :wub:

- Ale urwał!

powiedział tyan patrząc na główkę gitary Angusa.

- Ale to było dobre!

powiedział ww. gość widząc główkę gitary Matta.

- Oj tam, oj tam, zbytnio się czepiasz, kto by na to zwracal uwagę?

powiedzial Hefpiot czekając z niecierpliwością na otwarcie forum :)

BTW Co sądzicie o zaangażowaniu się w to ? [LINK] ?

Pomysl jak najbardziej OK, ale myślę, że jesteśmy wogle nie zgrani do takiej akcji. Zbyt malo wiemy o sobie by angażować się w takie coś :/. Ale jeżeli wystartujemy szybko, i będzie nam coś fajowego wychodzilo, a tworzenie takiej gierki napewno trochę potrwa ( minimum kilka miesięcy - tak myślę ) to może się udać.

Za kilka miesięcy o ile wszystko będzie szlo wedlug planu my będziemy solowymi wymiataczami :wub: i będziemy mogli sobie pozwolić na nagranie takiego soundtracku do gry. Narazie moja propozycja brzmi - zajmijmy się tym co mieliśmy robić, narazie coś skomponujemy/ nagramy Cover. Żeby się poznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnilibyście mi może o co chodzi z tą pentatoniką? Próbowałem coś o tym poczytać w necie, ale tam jest to tak napisane, że nic nie rozumiem. Wiem, że to się opiera na skali i gra się jej wybrane dźwięki (bodaj 2 z każdej struny). Ale nie wiem, jak samemu dojść do tego, co jest w przykładach... W sumie nic z tego nie rozumiem... :/

A i tak przy okazji jeśli w tabulaturze mam np.:

e1 ---- 16 ---- (16) ---- (16) ---- 16

To jak mam zagrać to "(16)"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Iskier, czemuś Ty o tym wcześniej nam nie powiedział? Daruję, jeżeli pomysł jest już nieaktualny, bo ktoś nas podsiadł. :tongue:

No na razie z muzyków, którzy będą brali udział w projekcie (i regularnie zaglądają do tematu), to zgłosiłem się ja, jakiś klawiszowiec i ktoś, kto robi fajną muzyczkę na kompie (dał sample). Sądzę, że można się jeszcze zgłaszać do pracy przy owej grze, ale lojalnie uprzedzam - jak na razie wychodzi na to, że będziemy tworzyć dość sporą i rozbudowaną grę RPG, więc ścieżka dźwiękowa będzie musiała również być dość spora.

Fakt faktem, tworzenie gry trochę potrwa - pewnie z rok lub więcej, ale muzyka będzie musiała być równolegle tworzona z kolejnymi etapami gry, gdyż przeca po skończeniu gry nie będą czekać, aż przyjdzie muzykom wena i dorobią soundtrack. W necie jest dużo darmowej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnilibyście mi może o co chodzi z tą pentatoniką?

Niewiem czy to wiesz ale zacznę od początku, i wyjaśnię to swoimi slowami:

Pentatonika to taka baza dla solówki. Znając skalę pentatoniczną w jakiejś skali ( np. A, E itd. ), możesz już grać solówki. Pentatoniki są dwie: Zwykla i Rozszerzona. Ja korzystam z Rozszerzonej, ale na start zwykla którą Marty pokazuje w filmiku ( LINK poniżej ) powinna wystarczyć. Jednak, jeżeli nie chcesz skończyć jedynie jeżdząc po gryfie z góry na dól i osiągać prędkość światla i nic poza tym - musisz nauczyć się takich rzeczy jak "licks". Są to, mówiąc po polsku - zagrywki. Zagrywki możesz tworzyć wlasne lub kopiować od innych gitarzystów.

Jeżeli rozumiesz angielski to polecam to:

Wiem - dlugie i może dla niektórych nudne - ale jak chcesz się nauczyć to bardzo ulatwisz sobie oglądając ten filmik.

@MAGnet - jakoś nie mogę się zabrać za tego bluesa :( Brakuje mi weny i podkladu. A co wy na TO ? Pasuje wam ten podkladzik? Może ktoś by się pokusil pograć ze mną do niego? Bo gralem coś z nim dzisiaj i fajowo bylo :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale się ten temat rozrósł od mojej ostatniej wizyty tutaj jakiś rok temu :P Widzę, że chcecie stworzyć zespół. Nic tylko pogratulować :) Na zachętę powiem Wam, że wszystko jest możliwe np ja ostatnio gram jeden utwór Children of Bodom na akustyku xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sola z Mastera to ja też umiem kawałek(połowę). Wiem że wymięka, bo to takie na rozgrzanie...dlaczego uważasz że nie dam rady, co :laugh: nie jest tak źle, nie doceniasz mojej mocy:D nie no, łatwe to nie jest, ale dam radę jakoś:3....

Ja tak nie uważam, wręcz przeciwnie: na pewno dasz radę. Wierzę w Twoje umiejętności, ale zanim się tego nauczysz, to trochę czasu minie (no, a na pewno szybciej nauczę się MoPa). Tak sądzę :tongue:

Waiting for the Forum :wub: .

Nom, biorę się do roboty! :laugh:

Waiting for the

]

Sądzę, że można się jeszcze zgłaszać do pracy przy owej grze, ale lojalnie uprzedzam - jak na razie wychodzi na to, że będziemy tworzyć dość sporą i rozbudowaną grę RPG, więc ścieżka dźwiękowa będzie musiała również być dość spora.

Z kilkoma muzykami powinniśmy dać radę. Tylko się zastanawiam jak będziemy tworzyć klimat na gitarach w takowej grze. Chyba nie mamy w planach zrobić z tego RPGa Metina... :unsure:

Pentatonika to taka baza dla solówki.

No nie do końca. Można bazować na skali, która zawiera inne dźwięki niż pentatonika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentatonika nie opiera się na skali, tylko nią jest. Ale jest dosyć uproszczona, bo składa się tylko z 5 dźwięków w obrębie oktawy (zazwyczaj skala składa się z 8 dźwięków, stąd nazwa OKTAwa). Najprościej będzie Ci to wytłumaczyć, gdybyś miał na gitarze "kropki", ale pewnie ich nie masz na swoim akustyku. Każda kropka to kolejny dźwięk pentatoniki Em.

Klasyku jak już! :P Poza tym jak najbardziej mam na nim markery. Na 5, 7, 9 i 12 progu. Myślałem o dorobieniu na 3, ale już się przyzwyczaiłem, chociaż, gdy gram na elektryku to mi się 3 z 5 myli... Nieistotne.

Chodzi zatem o dźwięki e, a, h, cis i e? Czy jeszcze g na 3 (bo niektóre akustyki chyba mają markera na 3, nie?)?

@hefpiot

Filmik oglądam. Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też latać, biegać i skakać po całym gryfie jak dziki wariat(to znaczy jak ja czasami:D) i i tak cuś się ugra. Chociaż mając plan, mapę, i w miarę wygodny taboret można zrobić całkiem porządną, przemyślaną i zaplanowaną melodyjkę która będzie wyrażała jakąś harmonię bardziej wyrafinowaną niż dźwięk walenia młotem trolla w kafelkową posadzkę łazienki Hogwartowskiej:3.

cool-story-bro-house-Cool-Story-Bro.jpg

Chodzi zatem o dźwięki e, a, h, cis i e? Czy jeszcze g na 3 (bo niektóre akustyki chyba mają markera na 3, nie?)?

Danego dźwięku nie liczymy podwójnie, jedno E wystarczy :) Zamiast tego drugiego wchodzi G (3 próg) i masz pentatonikę E-moll w dużym skrócie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale jak mam sam wykminić jakąś pentatonikę?

Naucz się opalcowania, dajmy na to pentatoniki A-moll (zaczynając od piątego progu). Jeżeli będziesz chciał zagrać pentatonikę molową B-moll (7 próg), to po prostu "przesuwasz" opalcowanie o 2 progi. Wystarczy nauczyć się jednego schematu, który później będziesz dopasowywać do odpowiedniego dźwięku.

Czym się kierować w pentatonice?

To pentatonika jest sposobem kierowania się. Najczęściej w grze solowej, najczęściej w bluesie.

Jak łączyć dźwięki?

Póki co, tak jak hefpiot radził, naucz się podstawowych gitarowych zagrywek opartych na pentatonice (LiCkZz, czy jak to tam nazywacie). Będąc w bardziej zaawansowanym stadium zaczniesz improwizować i sam będziesz odkrywał coraz to nowe zagrywki.

Które wybierać ze skali, żeby stworzyć pentatonikę?

Ale pentatonika sama w sobie jest skalą. Jej się nie "wyciąga" z jakiejś gamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz grać. Zakładam, że jeżeli chciałbyś grać piosenki akordowe to miałbyś akustyka. Poszukaj ćwiczeń na chords.pl, na songster.com są fajne lekcje, ale dla troooooooooochę bardziej zaawansowanych (ja aktualnie z nich korzystam ^^), no i wejdź na gitaradlapoczatkujacych.pl tam znajdziesz wszystko imo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też latać, biegać i skakać po całym gryfie jak dziki wariat

W sensie byle gdzie i byle jak? :dobani: Kiedyś tak gralem. Problem pojawil się przy podkladach, bo każdy dzwięk należal do innej tonacji i byl jeden, przeogromny fausz.

Pograłem na taniej kaczce, super sprawa:)

Fajnie że kaczucha ci się spodobala :D Ja sam dzisiaj solidnie przysiadlem i pogralem conieco do TEGO PODKLADU. Fajnie się w nim kaczucha sprawdza :D

A co to byla za kaczka? Ja uważam że powinieneś trochę uzbierać i kupić sobie jakiś porządniejszy sprzęcior, bo zazwyczaj tanie kaczki to takie zabaweczki. Nie mówię tutaj o drogich kaczkach po 600+ zlotych. Bardziej mam na myśli coś w okolicach 200 - 300 zl. Można kupić coś naprawdę fajnuchnego.

Ja sam jestem posiadaczem TEJ OTO KACZKI!. Oops, nie ten link. TEJ OTO KACZKI ! No, to jest to.

VOX V845 - kosztuje ok. 260 - 300zl ( nowa ). Bardzo przyjemnie kwaka i IMHO powala Placzącego Dzieciaka! Jak chcesz to mogę coś dla ciebie nagrać byś posluchal trochę na co trzeba teraz oszczędzać ( i tak szykuję coś z użyciem kaczuchy do tego podkladu co podawalem wcześniej. Nadal niema żadnych chętnych? ). No, jest jeszcze V847 ale jest droższa.

A o owych gitarkach napiszę rano.

Hooray! Bardzo kręci mnie przez ostatnie 2 tygodnie brzmienie Les Paula. Ty chyba zamierzasz kupować gitary tej konstrukcji? Będziesz moim testerem beta :wub: Hambakery są fajowe :wub: ale single mają jednak to coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie byle gdzie i byle jak? :dobani: Kiedyś tak gralem. Problem pojawil się przy podkladach, bo każdy dzwięk należal do innej tonacji i byl jeden, przeogromny fausz.

Jasne, ale na początek (bez podkładów) to ćwiczenie jest bardzo dobre do rozbiegania palców - wiem z własnych doświadczeń. No i fausz pisze się z deka inaczej ;)

No i panowie, dlaczego nikt nie głosuje na tekst tyana w TYM temacie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z phpBB2 skoczyłem na phpBB3, aż teraz ostatecznie postawiłem na eXtreme-fusion. To będzie chyba najłatwiejszy do skonfigurowania i najbardziej funkcjonalny system z możliwych modyfikacji php-fusion. Postaram się wyrobić na tzw. "dłuższy weekend", aby już w środę móc rozpocząć współpracę. Poza tym będzie panel newsów z bieżącymi informacjami (linki do utworów, tabulatur, urlopy itp.) i parę bajerów. Dzisiaj zrobiłem szkielet layoutu (ojj, ciężko będzie wstawić te logo w stronę) i wgrałem EF 4.16 na stronę.

Prośba tutaj do uncleSama - przygotuj Ty mi avatary z popiersiami naszych wirtuozów :tongue:

? down

No wiesz, chcieliśmy zrobić to tak solidarnie, że wszyscy będziemy mieli takiego swojego avatara. Nikt nie narzekał, raczej był same pozytywne opinie. Nie będę zmuszał, ale zepsujesz klimat tego przedsięwzięcia :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaproponowalibyśmy, tak w oczekiwaniu na forum, jaka pierwszą piosenkę gramy i kto jaką partię? Bo ja już bym chciał zacząć. :happy:

BTW. Zobaczyłem teraz na allegro użwykę Ibaneza Darkstone'a. Kurczę, szkoda, że go nie było jak kupowałem Washburna, bo szczerze bym się zastanowił. Jest b. polecany i wyglądem wgniata w podłogę...

BTW2. Możecie mi polecić jakieś romantyczne/klimatyczne piosenki na klasyka/akustyka? Wiecie o co chyba chodzi. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaproponowalibyśmy, tak w oczekiwaniu na forum, jaka pierwszą piosenkę gramy i kto jaką partię? Bo ja już bym chciał zacząć. :happy:

Wstępnie założyliśmy ...And Justice for All. Jedyne, co już jest mniej więcej ustalone to to, że Iskier gra solo... :laugh:

BTW. Zobaczyłem teraz na allegro użwykę Ibaneza Darkstone'a. Kurczę, szkoda, że go nie było jak kupowałem Washburna, bo szczerze bym się zastanowił. Jest b. polecany i wyglądem wgniata w podłogę...

Ja właśnie napaliłem się na Ibaneza, a konkretnie RG 550. Kurczę, to chyba będzie moje następne wiosło, takie do wymiatania. Ale na nie nadejdzie czas, gdy będę rzeczywiście wymiatał, vide Iskier (dlategóż polecam Ci tą gitarrę).

BTW2. Możecie mi polecić jakieś romantyczne/klimatyczne piosenki na klasyka/akustyka? Wiecie o co chyba chodzi. :>

"Let It Be", "Jolka, Jolak", "Whishy", "Naiwne Pytania", "Misirlou", itp., itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...