Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

Na co ja odpowiedziałem: ,,Rób i nie pier... nicz, no offence ;]''

...i kto się ze mną nie zgodzi? Zaczął, to teraz musi skończyć :tongue:

Co do nagrania... Hmmm, pogłosu musisz trochę dać, a przester taki surowy rock: sporo środka, wysokich tak na połowę. Przystawka gryfowa lub pośrodku i tony nieco skręcone - nie jest to dźwięk ostry jak żyleta, bardziej taki sTonowany.

PS. Ja serio czekam na to logo. Za bardzo mi się spodobało, abym teraz odpuścił. Do tego Wujaszek znalazł fajny patent z tymi karykaturami: mianowicie każdy podałby nazwisko swojego gitarowego idola, a on by go wstawił w logo. Do tego każdy miałby avatar z własnym idolem i byłby taką wizytówką wszystkich członków, taką charakterystyczną reprezentacją gitarzysty. Hefpiot miałby Claptona, ja... nie wiem, może Matta Bellamy'ego? :laugh: W każdym razie: co Wy na to? Czy Wy mu odpuścicie? Mówię Wam, on ma za dobre pomysły, nie zmarnujmy tego! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planować to on sobie może.

A zanim by coś sobie kupił, to ja zdążę osiwieć.

Zakładając, iż już zaczynam ;)

A najszybszy zastrzyk gotówki dostaję ja

16 listopad - moja osiemnastka ;x

no i spadek po Tacie, za który chcę mu kupić gitarę ;D

No i obowiązkowo lepszy piecyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 listopad - moja osiemnastka ;x

no i spadek po Tacie, za który chcę mu kupić gitarę ;D

No i obowiązkowo lepszy piecyk.

Ho ho ho... Rzeczywiście dużo pieniędzy. Ale wszystko na chłopaka? I w dodatku taka kasa... :) Ale tak serio: przecież on będzie 'hepi' jak dostanie najtańszego Washa X50 za te 1300 złotych (a używany może za tysiak?). Ja bym był... :happy:

Wyrazy współczucia...

Tyan, to było do tego że uważasz że solo do Symphony jest trudne i w ogóle że samo Symphony jest trudne. Pragnę Ci powiedzieć, że Master jest trudniejszy i to jak:) A Interlude umiesz?

Tak, potrafię zagrać Interlude z MoPa, to banał.

W ogóle proszę Cię, bez jaj... To zagraj mi to solo! Może ogólnie Symphony of Destruction jest łatwe, ale solówka w tym jest trudniejsza od tych z One, Mastera i TDTNC razem wziętych!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ja serio czekam na to logo. Za bardzo mi się spodobało, abym teraz odpuścił. Do tego Wujaszek znalazł fajny patent z tymi karykaturami: mianowicie każdy podałby nazwisko swojego gitarowego idola, a on by go wstawił w logo.

Moja propozycja jest taka, wystartuj to forum, możemy narazie mieć twoje logo albo niemieć żadnego, i poczekamy aż 'Wujaszek' ( mogę się tak do ciebie zwracać? ) zalatwi ten logos. Wtedy my nie będziemy się niecierpliwić, on będzie mial czas by wszystko elegancko dopracować. Sam pomysl z tym co zacytowalem wyżej to majsterstruck, znaczy się mastersztyk. I teraz mam dylemacior nad moim ulubieńcem, bo trochę ich jest! Clapton, Stevie Ray Vaughan, Hendrix, Rory Gallagher, Warren Haynes i inni. Myślę jednak że zostane przy Claptonie, mimo że Hendrixa najwięcej sluchalem. Tak czy inaczej, apeluję o start tego Forum!!!

DAMY RADĘ!!! 8e9f6e7f6a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 listopad - moja osiemnastka ;x

no i spadek po Tacie, za który chcę mu kupić gitarę ;D

No i obowiązkowo lepszy piecyk.

Ho ho ho... Rzeczywiście dużo pieniędzy. Ale wszystko na chłopaka? I w dodatku taka kasa... :) Ale tak serio: przecież on będzie 'hepi' jak dostanie najtańszego Washa X50 za te 1300 złotych (a używany może za tysiak?). Ja bym był... :happy:

PS. Wyrazy współczucia...

Rlly Cieszył byś się z UŻYWANEGO washa? Ja, cóż szczerze powiedziawszy nie...

Chyba jestem pazerna...

1300 złotych? Takie tanie gitarki z allegro?

Myślisz, że jest to dobry pomysł zamawiać gitarę przez internet?

A czemu WSPÓŁCZUCIA? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak serio: przecież on będzie 'hepi' jak dostanie najtańszego Washa X50 za te 1300 złotych (a używany może za tysiak?). Ja bym był... :happy:

Pewnie, że bym był. Jednak zwykła x50, to niestety nie taka wyścigówka jak wersja pro, no i przetworniki ma wyraźnie gorsze ;)

No, ale koniec dywagacji, bo oczywiście wszyscy nie chcemy, by Raikiri wydała na mnie jakiekolwiek pieniądze, więc EOT :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie wtrącaj w ogóle.

Ty byś najlepiej chciał, bym na urodziny dała Ci "całuska".

Trza było nie psuć to bym nie zamierzała kupować nowej.

Mój psujek! Wredny! Męczysz mi psychikę normalnie,

a teraz jeszcze na Forum zaczynasz!

Zawsze znajdziesz jakąś wymówkę! Bo wash x50 pro, ma coś gorszego od Gibsona,

a wash x 50 ma gorsze przetworniki niż w wersji pro!

Ty potrafisz normalnie zatruć mi życie.

Zamiast skakać pod sufit, szukasz wymówek bym zrezygnowała.

Jesteś niemożliwy po prostu INW!

Zresztą nvm I tak Ci kupie jakieś Wiosło!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rlly Cieszył byś się z UŻYWANEGO washa? Ja, cóż szczerze powiedziawszy nie...

Chyba jestem pazerna...

Kwestia podejścia... Staram się jednak przekonać użytkowników do używanych rzeczy, bo na tym można jedynie skorzystać. A obszarpane gitary mają swój urok...

Myślisz, że jest to dobry pomysł zamawiać gitarę przez internet?

Bardzo dobry, sam ostatnio zaoszczędziłem na tym 300 złotych, a niedługo (kupując kopię OCD) dojdzie to tego teoretyczne 500 zeta!

A czemu WSPÓŁCZUCIA? ;>

Spadek po ojcu...

No cóż Iskier, ja mogę Ci jedynie pozazdrościć :happy:

@Hefpiot Problem w tym, że na logu wszystko się opiera. Tak to dawno bym już wystartował. Zależnie od logo wybiorę styl, do którego będę instalował możliwe modyfikacje. Zmiana stylu czy wgranie/odinstalowanie danych modyfikacji może odbić się źle na forum... Tak więc logo to podstawa i od tego przecież zaczynałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że jest proste:D Taaak? To zróbmy tak, ja się nauczę sola z Symphony a Ty z One'a lub Mastera i zobaczymy, co Ty na to:D Taki pojedynek:D I żeby było w tempie:D.

Idź pan z tym bordowym, bo epilepsji dostanę :tongue: Rós0fFy... :wub:

Hmm, czyżby prowokacja do tego, aby sprawdzić moje umiejętności? Zgoda, bo miałem taki sam pomysł na pojedynek. Miłego walczenia z tabulaturką, ja mam czas na tego Mastera... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak wy szybko piszecie... :laugh:

@Raikiri07

Tyan dobrze mówi, na używanej gitarce można sporo oszczędzić, a jakością, jeśli kupisz od 'normalnego' grajka :wink: nie powinna odstawać od sklepowej wersji.

Tak w ogóle to zazdroscze Iskierowi... :wink:

Ale właśnie jak improwizujesz to zamiast przerywać co chwilę po prostu samo ci się zapisuje a Ty grasz i grasz zanim sąsiad nie wtargnie:D.

Nie wiem o co chodzi;DDD

MAGnet i tyan

Czekamy, czekamy :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka ma być ta solóweczka? Spokojna na Cleanie, czy szybka i brudna? A może coś po środku. Móglbym spróbować bo szczerze mówiąc to lubie nagrywać i bawić się dzwiękami :D Nie zawsze wychodzi ale jednak :)

W sumie można zrobić tak, że ty udostępniasz to co nagrales i robimy konkurs! Yay!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solówka... tak szczerze to mi się marzy taka na dwie gitary, przeplatanie cleanu z dość czystym, lekkim przesterem, takim z zredukowanymi basami. Wracam do domu i zamykam się z gitarą w pokoju, żeby ogarnąć i skonstruować piosenkę. :laugh: Jak na razie z determinacją układam sobie plan w .txt. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj przejdę się po nowy kabel mj-mj, bo ten który mam teraz kompletnie nie daje znaku życia. :laugh:

EDIT:

A, jak coś to powstrzymaj swoje umiejętności, bo cały spodziewany efekt [piosenka dla dziewczyny] trafi szlag. :laugh:

Luźna myśl: Kobieta jest najpotężniejszą siłą sprawczą tego świata. :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie racje z tymi gitarami z Allegro, czy coś.

Ale ja i tak powątpiewam, że na to pójdę.

Chyba, że nie będę miała innego wyjścia.

Wiem, że gitary używane mają swój klimat i dusze.

Za posiadam nawet taką jedną, tyle że to klasyk.

Ale brzmienie... po prostu cudowne. ;x

Dzięki za wszystkie rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jak coś to powstrzymaj swoje umiejętności, bo cały spodziewany efekt trafi szlag.

Wiem co masz na myśli :) Amatorskie nagrania niestety mają to do siebie, że chcesz przedobrzyć i pokazać siebie od jak najlepszej strony i wychodzi kicha. Jak już coś nagrasz to umieść to tutaj, wtedy zobaczę czy moje umiejętności są wystarcające by coś do tego dograć. Ma być spokojnie i romantycznie! Mam fajny zestawik z delikatnym reverbem, delayem.

A z takich romantycznych piosenek, jakby co do nauczenia się baardzo prostych jest Wonderful Tonight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlećmy u nich własne SkyWay MAGnet Signature Series Wub

Haha! Zainspirowaleś mnie do stworzenia tej oto gitary! Przed państwem SkyWay MAGnet Signature Series Wub! Jest most ( doslownie ), przystawki ( smakowe! :wub: ), cala gitara wykonana jest z ultralekkiego magnesu. Opilki żelaza gwartantują wspanialą jakość dzwięku za rozsądną cenę. Polecane struny: Di'Dario bądź też Bernie Wall. Niestandardowa liczba progów daje spore możliwości wirtuozerskie.

Powiem że strzeliłeś faila, bo jej ulubiona piosenka to Psychosocial.

Ah, pisaleś o przeplataniu cleanu z delikatnym przesterem stąd pomyślalem że chcesz coś lagodnego i delikatnego. Najwyżej dorzucę screamera.

Kręcicie Forumowy zespół? ;x

Możnaby tak powiedzieć. Będziemy nagrywali sobie różne rzeczy, wymieniali się riffami i pozniej tworzyli coś nowego. Później tylko podbijemy świat, będą o nas mówić wszyscy nie tylko w polsce ale i zagranicą, wydamy plytę, zbijemy fortunę. Na nas wychowają się pokolenia. Jednym slowem, normalka.

A co będziecie grali? Jaki rodzaj muzyki?

Myślę że bardzo szeroko pojętego rocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej brzmi dla mnie lekki przester. :laugh: Dodatkowo jeszcze orzełączam na przednią przystawkę, uzyskując z lekka punkowe brzmienie. Ale dobra, to na razie nie ważne, bo siedzę właśnie z lapkiem na kolanach w nieogrzewanej szopie koło domu, czekając aż wróci siostra z kluczami. :laugh: Dobrze, że WiFi tutaj sięga, bo zimno. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Mam taki sam mikser ! :D HHhhhmmmm..... :] He He Chodzi mi po głowie fajny pomysł. I tak pewnie niedługo struny by mi pękły i bym musiał wymienić. : D

A właśnie ciężko jest wymienić w klasyku struny? Nigdy tego nie robiłem ale wolę się nauczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak wy szybko piszecie... :laugh:

Sam się już gubię :unsure: Ludzie, nie możecie pisać w jakiś bardziej ludzkich godzinach, tyko o 11 czy 14? Człowiek ledwo na kompa usiądzie, zaparzy MAGnetową hebrattkę i już musi nadrabiać!

MAGnet i tyan

Czekamy, czekamy :tongue:

Maaaaaamy czaaaaaaaas, spokojnie :) Zanim MAGnet to rozpracuje, to ja zdążę opanować riff do Raining Blood :laugh: Ale jeszcze poczekam z tym, bo może MAGnet zaskoczy. Oby :wink:

W sumie można zrobić tak, że ty udostępniasz to co nagrales i robimy konkurs! Yay!

Konkurs na solo? Takie coś miało być podobno w naszym wcześniejszym projekcie! Popieram inicjatywę :happy:

A co będziecie grali? Jaki rodzaj muzyki? ;)

Szczerze to jeszcze nie wiemy. Są tu różne gusta muzyczne :) Mnie ciężko na ten temat cokolwiek powiedzieć, bo z tego co widzę, to ja najbardziej odstaję od reszty stylem (no, Accoun w porywach by się zaliczył) :laugh:

Such a genius! :O

A właśnie ciężko jest wymienić w klasyku struny? Nigdy tego nie robiłem ale wolę się nauczyć.

Ja miałem z tym problemy. Może dlatego, że to był mój pierwszy i jedyny raz, ale... walczyłem z nimi co najmniej godzinę, a uncleSam świadkiem!

Nie, przecinasz i zakładasz nowe.

NIGDY W ŻYCIU! Robi się to tak, że odkręcasz pojedynczą strunę i w jej miejsce wstawiasz nową. I tak z każdą następną. Pamiętaj, aby nie rozkręcać wszystkich strun na raz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...