Skocz do zawartości

Gra, która jest dla Was niezniszczalna


Ferrou

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam wiele wymarzonych gier, jedną z nich jest gra akcji osadzona w świecie, lub jak kto woli na podstawie filmu Janosik :P, czemu nie ?. Coś na wzór Call of Juarez lecz bardziej dynamiczna i nastawiona na walką ciupagami xD. Następnie chciał bym pograć w jakiegoś sandbox'a w czasach kiedy piraci grasowali na morzach, mamy już western więc może i na to przyjdzie kiedyś ochota R* i coś skombinują, jeśli to było by za dużo to chociaż grę na podstawie historii i legendy Blackbeard'a z wszystkim smaczkami :). Mam też małe i zarazem pewnie nierealne marzenie, mianowicie chciał bym żeby ukazał się sequel Original War :), oj by się działo, bo mulit w OW powoli zaczyna mi się nudzić, a gram w tą grę jakieś 6, może 7 lat :P. Cieszył bym się nawet z Battle Realms 2 chociaż to równie realne jak wyjście z grupy Polaków w Euro 2012.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Heroes 3 - ciągle wracam do tej gry. Bardzo grywalna, nowsze wersje w ogóle mnie nie wciągnęły.

-Worms World Party

-Gothic 1 i 2 - pomimo tylu bugów i grafiki odstającej od dzisiejszych standardów ta gra jest dla mnie wiecznie żywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Heroes 3 - ciągle wracam do tej gry. Bardzo grywalna, nowsze wersje w ogóle mnie nie wciągnęły.

-Worms World Party

-Gothic 1 i 2 - pomimo tylu bugów i grafiki odstającej od dzisiejszych standardów ta gra jest dla mnie wiecznie żywa.

Do tych dołożył bym Heroes 1 i 2. To były gry! Kampanie jak i mapki losowe. Siedziało się we czterech przy jednym kompie i grało na zmianę. Tak niewiele trzeba było do szczęścia. Bez fajerwerków i "filmowości" gier.

- DSJ2 -> jako odstresowywacz genialna!

- GTA:VC i GTA samo w sobie to pierwsze najlepsze.

- Age Of Empires 2 -> klasyka klasyka klasyka!

- Sim City 3 oraz 4 -> dla fana strategii obowiązek zagrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutal Legend 2

a tak wogóle to gra coś w stylu

Time Shift + Assassins Creed + Serious Sam + L4D + Gothic albo inny Rpg + HL 2 + Grafa z MW 2 razy 10 + postacie z Rpg i innych =

czyli wychodzi nam....

sami wymyślcie

Goth Time Assassin Sam for(4) Dead :D:happy::huh::wink::tongue::rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie naprawdę niezniszczalny jest jedynie Deus Ex (tylko pierwsza część!!!). Cały czas trzymająca w napięciu fabuła oparta na takich smakowitych kąskach jak teorie spiskowe od której po prostu nie da się oderwać, wiele dróg do wykonania każdego zadania, a najbardziej w niej cenię to, że została postawiona na silniku Unreala co sprawia że gra ma niesamowity potencjał moderski (co zostało wykorzystane niesamowicie w modzie "The Nameless Mod" który poprawia mnóstwo niedociągnięć podstawowej wersji gry i ma fabułę bardzo w jej stylu, choć bardziej satyryczną ;) .

PS. Niedawno (z ukrytej kamery) wyszedł gameplay najnowszego Deus Ex: Human Revolution. [pytanie do redakcji: byliście na tej prezentacji?], ale gdziekolwiek jest umieszczany jest kasowany po godzinie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chętnie zobaczył STALKERA w wykonaniu panów odpowiedzialnych za Metro 2033... W zonie, wyciagnąć tą pompkę żeby napompować latarkę, po czym, przyświecając sobie zapalniczką obejrzeć mapę w poszukiwaniu najbliższego obozu stalkerów... Takie smaczki + klimat zony= brak słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spektakularne, epickie MMO w styli Wing Commandera, z tona przerywników filmowych, olbrzymim światem do zwiedzania, mnogością statków, które można SAMEMU prowadzić (Eve odpada) - fachtowców, mysliwców, korwet, niszczycieli, fregat, setką ról które mozna wziąć - pirata, przemytnika, żołnierza, kupca, setkami różnorodnych misji - przełamaniem blokady, zwiadami, ucieczkami, wielkimi ofensywami - do tego interesującą fabułę. Patrzę z nadzieją na Black Prophecy i Jumpgate Evolution, zobaczymy jak wyjdzie.

Drugą grę - chciałbym zobaczyć coś ala Deus Ex, ale bardziej zahaczone o poetykę książek Williama Gibsona, bardziej oparte o sieć, kładące większy nacisk na cyberprzestrzeń, klimatyczne, trochę jak Blade Runner, trochę jak Neuromancer - zrobiłem nawet kiedyś scenariusz czegos podobnego. Mniej strzelania, więcej kombinowania, i niesamowitych gadżetów.

Trzecia rzecz - chciałbym zobaczyć remake genialnego pomysłu, który nigdy się już nie powtórzył, a wciągnął mnie kiedyś na długie miesiące - czyli "shattered galaxy". Grafika się juz zestarzała, ale sam pomysł na rozgrywkę genialny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zobaczyć grę TZAR(pamięta ją ktoś ?:)) w nowej, odświeżonej formie. Długaśna kampania, do wyboru kilka "ras", wciągająca fabuła i zapierająca dech w piersiach(no może trochę przesadziłem :)) grafika. Cud miód i orzeszki :).

[edit]

Fajna byłaby jeszcze jakaś porządna gra w stylu "Symulator Farmy". Z lepszą grafiką i "karierą".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga Baldur's Gate - zwłaszcza II cześć z dodatkiem sa moim zdaniem genialne i do dzis żaden rpg ich nie przebił.Genialna fabuła , świetni NPC ( Zwłaszcza ukochana Viconia) no i dopracowana mechanika . Dodając do tego duża dziś ilość modów zarówno tych małych jak i naprawdę ogromnym otrzymujemy powód by grę przechodzić wielokrotnie

Planescape Torment - Jedyny rpg ktory w mym mniemaniu może równać sie z Baldurem II . Genialny i wyjątkowo oryginalny klimat świata planescape , świetna historia no i dużo ciekawych questów

KOTOR - Klimat Star Wars , bardzo dobra fabuła z genialnym zwrotem akcji i wiele innych zalet. jak dla mnie najlepszy kosmiczny rpg

Medieval II total war Strategia która nie starzeje sie mimo upływu lat. Jako ze uwielbiam serie total war i sredniowiecze co jakis czas wracam do tej gry. Jesli dodamy do tego wyjatkowo aktywna scene moderów (pare najlepszych : Deus lo voult , Third Age total War , Stainless Steel , Broken Crescent) to wiadomo juz czemu ta gra tak przyciaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medal of Honor Allied Assault - i wszystko jasne ? A jak nie - misja na Omaha Beach. Kto nie grał, nie może nazwać się graczem.

Counter-Strike - wiele podróbek, wiele prób zniesienia go z tronu, bez sukcesu. Nie mówię, że najlepsza strzelanka FPS na multi, ale pierwsza 3 na pewno [na równi z Battlefieldem wg. mnie] :)

seria Grand Theft Auto - niemal to samo co wyżej, próbowała Mafia, Ojciec Chrzestny, Saints Row i wiele pomniejszych. Ideał jest jeden...

seria Half-Life - gra jedyna w swoim rodzaju, ma niemal wszystkie gatunki w sobie, od przygodówki, przez zręcznościówkę do survival horroru i logicznej. I oczywiście Gordon Freeman to jedna z twarzy całej branży.

seria Colin McRae - pomimo odejścia DiRT i DiRT2 od tradycji [same rajdy WRC] to i tak jako samochodówka na bezdrożach jest niezniszczalna.

seria Battlefield - podobnie jak z CS, tyle że jej nikt nie próbował podrobić ponieważ ta gra jest po prostu oryginalna. A jak były próby, to tak kiepskie, że nawet nie słyszałem o nich...

A reszta już chyba była... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stig44 Miałem okazję pograć w Tzara i przyznam, że gra jest bardzo dobra... w multiplayerze. Grałem oczywiście w kampanii, która wydała mi się za krótka, za łatwa i prawie niepotrzebna. Nie marzę o odświeżonej wersji, ale gdybym takowa się pojawiła to bym spojrzał na nią.

Co do moich wymarzonych gier:

1. Risen 2 - prequel takowej gry jest dobry, ale nudny. Gdyby usunąć monotonię zabijania z Risena 1, powstała by bardzo dobra gra pokroju Gothica. Uwielbiam serię Gothic i przeszedłem Risena. Piranha Bytes potrafi stworzyć grę, w której gracz naprawdę może zżyć się ze swoją postacią, bo nie dość, że nią steruje, to jeszcze słyszy jej głos.

2. Wiedźmin 2 - w odróżnieniu od wyżej wspomnianej wymarzonej gry, Wiedźmin cechuje się mrocznym klimatem i momentami skłonnymi do refleksji. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby wiedźmin 2 był identyczny do 1, tylko z nowymi lokalizacjami, postaciami etc.... No, może gdyby rozszerzyli pole działania w rozdziałach, nie zamykając gracza w wiosce i dali nam obszerniejszy ekwipunek. Te same tekstury postaci - ok. Brak skoku - ok.

3. Icewind Dale III - gra prawdopodobnie nigdy nie powstanie, ale w końcu to dział o marzeniach. Przeszedłem II część, I jeszcze nie zdążyłem. Móc powrócić do krainy lodowego wichru byłoby miłym doświadczeniem. Gdybym jeszcze spotkał tam dobrze zaprojektowanego Drizzta Do'Urdena, Bruenora i inne postacie z tomów R.A.Salvatore odfrunąłbym do raju by tam grać.

Nie mam gier-miksów, jak niektóre osoby co pisały wyżej. Sequele to moje marzenia, bo wiem czego mniej więcej się od nich spodziewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zagrałbym w grę która byłaby połączeniem:

Jedi Academy - Mechanika walki, ulepszona oczywiście, Luke itp.

TFU - Na tym mógłby stać silnik gry, oczywiście, trzeba by wycisnąć z niego 9 poty, aby otrzymać taki mix, ale marzenia to marzenia.

SW: Galaxy - tu w małym stopniu, ale przydałaby się otwartość świata.

Jeszcze wszystkie dialogi po polsku itp, a wyszłoby:

Gra w którą gra bardzo dużo osób, płaciłoby się tylko raz, za zakup. Potem losowałoby się, albo byłby sprytny test, kim zostaniemy czy jedi, samotnikiem itp. Oczywiście, byłaby możliwość zostania samotnikiem. Wszystkie klasy, oprócz zwykłego łajdaka wymagałyby dużo treningów. Przydałyby się wybory moralne rodem z wiedźmina, skomplikowane dialogi, ograniczone czasowo. Każdy po części tworzyłby swój świat, gdyż byłby duże możliwości, a NPC to byliby tylko pomocnicy. Nazwy nie wymyśliłem, ale nieprawdaż, że zagrałby w taką kontynuacje JA z otwartym światem i mnogością nieliniowych questów, bez abonamentu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na IMO świetną grę:

Rodzi się dziecko,które po pewnym czasie zostaje zainfekowane tajemniczym mutagenem. Do 14.roku życia nie przejawia żadnych super ani ultra sił , umiejętności itd. Gdy już jest nastolatkiem powoli uświadamia sobie że coś jest nie tak np. ma wpływ na przyszłość, czyta w myślach czy rzuca przedmiotami na odległość. W dniu osiągnięcia pełnoletności spotyka na swojej drodze tajemniczego nieznajomego , który uświadamia mu że jest Wybrańcem , który ma uchronić świat od zombie,kosmitów czy innych terrorystów (wiem,wiem w co drugiej grze tak jest :wink: ) . W dzień jest redaktorem w redakcji najslynniejszego dziennika w mieście, a w nocy zamienia się w bezwzględnego mordercę-obroncę. Wszystkie decyzje z "nocnego trybu życia" przenoszą się na zwykłe życie np. w nocy ukatrupiliśmy przywódcę zombiaków, po czym okazuje się że był to nasz najlepszy znajomy itd. Przedmioty takie jak parasol,komórka pod osłoną nocy stają się naszymi atrybutami w walce. Całość w pięknej grafice,klimatyczna muzyka i nic tylko czekać jak EA podkupi pomysł :laugh: :laugh: Może chora wizja ale dla mnie to byłby hit !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamowilem sobie gre Rollcage, pamieta ktos? Szukalem tez Dethkarz, ale zbyt drogi jak na tak stara gre. Kolejne 2 niezniszczalne hity :) I specjalnie do niej, tonic trouble i innych staroci zakupilem dzis Rive TNT2 Ultra (do PIII 500, 256Ram, HIPRO 145W, 80GB HDD, Ati Rage Fury Pro 4MB), bo moj komp jest za mocny na takie gry :D

Kolejnym zakupem bedzie Voodoo 3 3500 (ale to juz tylko z sentymentu)

Juz wczesniej sie w tym temacie wypowiadalem, wiec drugi raz tej samej listy robic nie bede.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperFroga na silniku Unreala 3, Chrome 4 lub nawet CryEngine 2 [chociaż] albo Lotusa 2 na silniku EGO z DiRT'ów oraz GRID'a :laugh:

- A poważnie...czemu do jasnej cholery nikt jeszcze nie stworzył MMORPG w Afganistanie czy Iraku ? Wyobrażam sobie nawet scenariusz - początek gry, stoimy w gabinecie naboru do armii i wybieramy początkowo swoją profesję - żołnierz [tu pod klasy jakby: spadochroniarz, piechota morska, oddziały specjalne al'a GROM czy SAS], mechanicy [i jednocześnie prowadzący różne pojazdy], medyk, wywiad itd. , potem odwożą nas do jakiejś bazy w którymś wymienionym kraju albo nawet na początku trening i tutorial w Akademii Wojskowej. A potem w bazie zaczynamy od szeregowca i pniemy się w góre, z kumplami [mowa oczywiście o grze multi] planujemy misje, wyprawy do Kabula, w bazie handlujemy różnymi zdobytymi rzeczami podczas "expowania" itd. Byłoby świetne...tylko nie wiem ile GB skryptów na to by było potrzebne :)

- Half-Life 3...i wszystko jasne. Bo coraz bardziej zaczynam wątpić w jego istnienie skoro na ostatnim E3 nic nie było.

- SWAT 5

- porządną grę snajperską albo moooocnooo odświerzoną na nowym silniku Sniper Elite 2 [sniper Ghost Warrior to śrendiobudżetówka niestety...]

- SimCity 4 na odświeżonym silniku lub wydanie w Polsce Cities XL

O reszcie marzeń nie będę mówił....zbyt bujne na najbliższe 5 lat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...