Skocz do zawartości

Pomysły na nowe zagadki


Lord Nargogh

Polecane posty

Szanowni modkowie, już sporo głosów, prawda? Można już regulamin jakiś napisać?

Ja jeszcze proponuję, aby życzący nie przedłużali zabawy. Powiedzmy, po 24-48h (do uzgodnienia) życzący musi wybrać którąś propozycję dżinów lub nie wybrać żadnej (nic go nie satysfakcjonowało), po czym kolejka byłaby zmieniana. W przypadku braku wyboru "kolejka" jest wolna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś rzucę, a reszta poprawi! Jak zawsze!

1. Oto najnowsza gra forumowa, w której stajemy się dżinami, bądź osobami życzącymi.

2. Ponad wszystko obowiązuje nas regulamin forum i netykieta.

3. Osoba życząca jest tylko jedna i, jak sama nazwa wskazuje, musi o coś poprosić dżina. Może to być cokolwiek, byle nie naruszało regulaminu forum, netykiety i zasady dobrego smaku.

4. Życzenia powinny być wypowiadane w formie szarady, bądź zagadki, nie można prosić o coś wprost. Mile widziane rymowane zagadki.

5. Dżinami stają się wszyscy inni forumowicze, którzy chcą się pobawić. Za pomocą obrazka, filmiku, dżwięku, tekstu (może ktoś chce poemat? ), czy czegoś podobnego muszą oni spełnić życzenie życzenie. Najlepiej z humorem, wszak to zabawa.

6. Jako, iż pomysłów na spełnienie życzenia jest tyle, ilu jest dżinów, życzący musi wybrać, które spełnienie życzenia wydaje mu się najlepsze. Ten, kogo wybierze staje się następnym życzącym.

7. Życzący MUSI w ciągu 48h od podania życzenia wybrać propozycję dżinów. Jeśli nie może się zdecydować/zapomni/nikt nic nie napisze, a czas upłynie - pierwsza chętna osoba ma prawo życzyć.

by MathRaven

Czegoś mi tu brakuje, ma ktoś pomysł? :)

@down

Uzupełnione.

I czy to nie dziwne, iż moderatorski pomysł od razu ma tylu zwolenników? :)

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Dodałbym tylko wpis 'Mile widziane, by życzenia były rymowane' żeby zachęcić do rymowania osoby, które potrafią to robić.

EDIT:

Ja tam nie wnikam, piszę pomysł a odpowiedź już należy do Was.

Dobrze. Zatem zakładam. Jeśli czegoś brakowało, to wyjdzie w praniu i będzie można poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przez to, że jestem troche nie zadowolony z obecnego OA proponuję stworzenie OA Elite (nie żeby się ktoś wywyższał przez to lub coś). Zasady gry: identyczne jak w 1 edycji OA czyli bez GMa, bez kolejek kłestów itp. tak by było jak dawniej.

Hasło Elite oznacza tutaj "Starą Gwardię" czyli tych, którzy byli w grze od 1 OA oraz tych, którzy się ładnie zareprezentowali podczas ostatnich odsłon.

Dzięki pomocy Matrixa sporządziłem listę przewidywanej Gwardii (czyli tych, którzy chętni będą do powrócenia do gry bez uciążliwych elementów GMa itp. o ile się zgodzą):

nieaktualne

Jest to dośc samolubna pomysł na wzowienie zabawy tylko z wybranymi, ale proszę o rozpatrzenie.

Edytowano przez Honor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% popieram. Jako współtwórca listy 'potencjalnej elity OA' uważam, że taki temacik pozwoli nam dobrze się bawić, a brak GM-a pozwoli na większą inwencję twórczą :)

I wish Rav was here...

@down:

łaj not? Jak będzie odpowiednia liczba głosow?

Edytowano przez MacTavish
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie macie głos, negatywny. Jestem w 110% na nie. Dlaczego? Po pierwsze, to gracze ustalali jakie mają być zasady i takie teraz są, po drugie, tworzenie "elity" OA jest dla mnie głupią głupotą, przy czym jest głupie. Kolejna sprawa, jeśli doszłoby co do czego, kto miałby decydować kto może grać a kto nie? Po trzecie, robienie czegoś takiego, czyli na przykład żeby wejść do gry trzeba się dobrze pokazać, zalatuje mi Sesją, czego MacTavish podobno nie trawisz. Po czwarte, albo gramy wszyscy, albo w ogóle, tworzenie kolejnego tematu jest bez sensu.

A co do braku MG, jeśli Wam się to nie podoba, to albo przekonajcie resztę aby tego MG nie było, albo nie grajcie, a jak już gracie, to bierzcie udział w kłeście, a nie róbcie własnego. Po piąte, nie widzę najmniejszego sensu aby taki temat powstał.

EDIT: Nie chcesz przypadkiem stworzyć tego, aby mieć "władzę" na wzór tego co miałeś w pierwszej edycji?

Edytowano przez JamesVoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz przypadkiem stworzyć tego, aby mieć "władzę" na wzór tego co miałeś w pierwszej edycji?

Na gg już powiedziałem, co uważam o tej insynuacji, teraz zadowolę się krótkim 'nie'.

Kolejna sprawa, jeśli doszłoby co do czego, kto miałby decydować kto może grać a kto nie?

Gracze, którzy już są w OA z wielomiesięcznym stażem. Ci, których znamy i których posty czytamy. Wymieniłem ich z Honorem.

żeby wejść do gry trzeba się dobrze pokazać, zalatuje mi Sesją, czego MacTavish podobno nie trawisz.

trzeba być po prostu dobrym graczem.

A co do braku MG, jeśli Wam się to nie podoba, to albo przekonajcie resztę aby tego MG nie było, albo nie grajcie, a jak już gracie, to bierzcie udział w kłeście, a nie róbcie własnego. Po piąte, nie widzę najmniejszego sensu aby taki temat powstał.

Jeżeli quest jest nudny, to po co brać udział? Spójrz teraz. Galowie?! Mamy pomagać Galom? Dlaczego? Po co?

A sens? Sensem jest dobra zabawa, której w poprzednim Oa brakuje. Mówił o tym Math, i mówię ja, i mówi Honor. Jak reszta się pobudzi, będzie więcej głosów.

Rankinie, proszę, nie niszcz naszych pomysłów tak od razu, po prostu chcemy się lepiej bawić ;q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, których znamy i których posty czytamy.

trzeba być po prostu dobrym graczem.

Nie widzisz tutaj zbieżności? To że ktoś pisze dobre posty na forum, nie znaczy że musi dobrze grać. Jak chcesz znaleźć tych co dobrze grają, skoro mogą grać tylko ci z "wielomiesięcznym stażem"

Mamy pomagać Galom? Dlaczego? Po co?

Akurat sens to w OA jest tym, czego jest najmniej. :) Mogę Ci pokazać pełno sytuacji z pierwszych dwóch OA, które sensu najmniejszego nie miały, ale można sie były przy tym dobrze bawić, tylko trzeba chcieć.

Co do tematu, bardziej jestem za tym żeby przemianować obecne OA, niż zakładać nowy temat.

EDIT: Zaraz poprawię pierwsze zdanie, coś mi ucięło :)

Edytowano przez JamesVoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chodziło mi o równych i równiejszych, ale o tych, którzy ewentualnie będą grać w to zaraz jak stosowny temat powstanie. O zgodzie nie ma mowy odnosząc się do odpowiedzi Rankina. Niech będzie OA ze starymi zasadami, bez GMa, bez kolejek kłestów. Niech powróci stare dobre OA, bo to udziwnione... nie ma tego klimatu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie posypią się głowy czy coś takiego.

-----------------------------------

Pomysł dobry ino napisany tak,że wygląda jak wizja świata pewnego człowiek którą zaczął realizować w 1939r. "My jesteśmy lepsi bo gramy długo,a ci co doszli potem są gorsi i trzeba ich wykluczyć".

Ja tak odbieram opis tego pomysłu.

Teraz już normalnie(w moim wypadku to niewykonalne ale się postaram).

To nie jest temat do dyskusji o tej sprawie,lepiej pogadać o tym w biurokracji i ustalić jak to ma wyglądać. Robiliśmy głosowanie na temat czy chcemy MG czy może wracamy do starej LEPSZEJ(według mnie) formuły. Zróbmy głosowanie na ten temat w biurokracji i okaże się co kto woli.

Co do tekstu o władzy Matrixa: Czy było wtedy źle? Mi bardziej się podobało od obecnych sztywnych ram zabawy. Wtedy każdy robił co chciał i wszystko działało. Matrix miał trochę władzy bo:

A)Nikt inny się do tego nie garnął

B)Nikt nie narzekał na jego pozycję.

Więc

-Nowy temat nie

-głosowanie nad zmianami tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@James:

Nie tylko Ty ;) Chociaż osobiście nie brałem w tym udziału to czytając zapiski niejednokrotnie się uśmiechałem. Może by tak jednak reaktywować ową zabawą, ale na innych regułach? Spróbować? Zmienić lekko realia? Co sądzi Moderacja?

@Down:

@Stillborn:

http://forum.cdaction.pl/Sezon-I-CSBones-t43435.html

O to się rozchodzi jeśli się nie mylę. Mnie też na forum wtedy nie było, ale tytuł mnie przyciągnął i przeczytałem to kiedyś ;)

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...