Skocz do zawartości

Pomysły na nowe zagadki


Lord Nargogh

Polecane posty

Zresztą wydaje mi się, że temat "Czyje to..." czy jakoś tak służy do zgadywania konkretnych osób. Można tam chyba zadać taką zagadkę jak zaproponowałeś, choć w sumie nie jestem pewien, bo w ogóle tam nie zaglądam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moja prośba (zapytanie?) nie będzie miała żadnego efektu w przyszłości, ale spróbować zawsze warto...

Z mojej strony pomysł jest prosty: zagadki na temat przedmiotów z gier. Taaak, wiem, że są "obrazkowe", tyle tylko że tam nie można zgadywać nic innego jak tytuł gry. Ostatnio miałem z tym drobny problem... Zagadki przedmiotowe dotyczyłyby więc charakterystycznych przedmiotów (artefaktów) z gier jak np. Yamato z DMC, Karsomir z BG 2 lub włócznia Predatora. Można byłoby więc nieco rozszerzać treść zagadki - nie tylko nazwa przedmiotu, ale także właściciel (były lub obecny), twórca, charak. cechy przedmiotu, jego przeznaczenie mogły by być także zgadywane. No i tytuł gry, z której przedmiot pochodzi. Ważne byłoby też, aby przedmioty nie były z kosmosu - przedmiotem charakterystycznym NIE JEST np. sznurowadło z buta postaci epizodycznej. To chyba wszystko. Czekam na opinię forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na zabawię.

Osadnicy

Każdy z graczy ma do dyspozycji (tu nie zdecydowałem się czy jednego człowieka, czy rodzinę), niewiele materiałów, które sam wybierze i pomoc innych graczy. Gracze lądują na wielkim, nieznanym obszarze. Reszta zależy od nich. Całość nadzoruje jedna osoba, żeby nie było takich sytuacji jak:

"W półgodziny zbudowałem pałac, 10 domów i okręt."

"Sam upolowałem trzy słonie. Przyniosłem je szybko do obozu."

Oprócz tego od czasu do czasu taka osoba mogłaby zsyłać kataklizm, chorobę, wielkie plony itd. Ogólnie robi za takiego boga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veldrash

Ja tam jestem za. Ostatnio nawet chciałem dać zagadkę dotyczącą pewnego przedmiotu, ale zorientowałem się, że w zasadzie nie istnieje ku temu odpowiedni temat. Także pomysł dobry, myślę że by się utrzymał, wszak możliwości jest mnóstwo: rebusy, screeny, słowne - nic tylko zadawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przemyślałem tą kwestię i też mi się podoba. Tylko jedna kwestia, żeby takie zagadki nie podpadały pod "Co to za postać". Mianowicie, żeby nie zadawano zagadek związanych z przedmiotami, które ciągle są przy jakiejś postaci. Czyli np. odpadają gogle Sama Fishera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

To chyba oczywiste. Zgadywane byłyby przedmioty charakterystyczne, ale bez przesadyzmu - bez sensu dawać przedmiot, który każdy od razu rozpozna. Kostur Sarumana lub rzeczone gogle Sama Rybaka (;)) należą do grupy rzeczy, które raczej się nie nadają. Chyba, że nazwa przedmiotu ukryta byłaby za rebusem, jak zasugerował Numer 47.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, post pod postem nie prezentuje się... zacnie, ale przydałoby się zwrócić na temat nieco uwagi. Tak więc...

...CZY NIKT TUTAJ NIE ZAGLĄDA!?! Do stu beczek zjełczałego masła! Mineło dobrze ponad 24h a tu cisza! Jak makiem zasiał! Potrzebuje waszego poparcia, aby mógł powstać nowy rodzaj zagadek. Myślałem, że zależy nam wszystkim na różnorodności tego działu... Dalibyście jakiś sygnał, czy coś... Przynajmniej byście się wypowiedzieli. Na pewno by to nie zaszkodziło temu tematowi. Wręcz przeciwnie.

Tak więc czekam na opinię.

Edytowano przez Veldrash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyczne bronie to też przedmioty. Więc tak, jak najbardziej. Wszystkie przedmioty z gier wchodzą w grę (fajnie to zabrzmiało). Cały "bajer" siedzi w tym, że zagadka może mieć dowolną formę - rebus, wiersz, obrazek lub klasycznie, słowami zwykłymi (prozą). Kombinacji jest mnóstwo. Ważne by też było, aby nie przesadzić z trudnością zagadki - tyle możliwości rodzi pewne obawy względem... "hardcorowców". Wszystko wyjdzie w praniu. Bo zanosi się na to, że ten temat powstanie. [zaciera "rence"]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie się zdarza, ale i tak jest niedozwolone - przy mojej zagadce na temat przedmiotu i właściciela tegoż w Obrazkowych zostałem "naprostowany" przez Lorda. Tak więc, jakby nie było, miejsca na takie zagadki nie ma. Zresztą, na podobnej zasadzie istnieją zagadki "Co to za postać" i zwykłe obrazkowe - i tu i tu mamy obrazki, a jednak są dwa osobne tematy. Czy w tym wypadku też nie mogło by tak być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zagadki internetowe? Znaczy np.

Siedziba domorosłych reżyserów, od jakiegoś czasu współpracuje z Google'ami

- Youtube!

Nie chodziłoby tylko o strony, ale także o właśnie serie filmików i ogólnie wszystko, co znajdziemy na necie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odpada. Zbyt fanatyczne podejście do tematu, IMO. Poza tym temat tego typu nie służący do zabawy znajduje się w dziale 'Magazyn Cd-Action' i nazywa się 'Spoilery'. Tam można zapytać się co było w którym numerze Cd-Action w celach informacyjnych. Nie wydaje mi się, żeby to był dobry materiał na zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...