Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Jakos ciezko mi to sobie wyobrazic, choc brzmi interesujaco. Obawiam sie jednakowoz, ze kazdy rozumie co innego pod pojeciem "interesujacy forumowicz"... A, co w przypadku, gdy ktos wyraznie zobaczy, ze zagadka dotyczy jego osoby? Autor ma go o tym poinformowac via PM, zeby nie odpowiadal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzą moderatorzy, hę?

To zadajemy tak:

opisujemy avatar (nie film), sygnaturę, osobowość (stronę O MNIE), zdjęcie, czy też typu na XFire przegrał np. 1000 godzin w World of Warcraft, podpisy pod zdjęciem (tylko ten, kto zmieniał). I NIE zadajemy kogoś, kto nie wchodzi na forum od 6 miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pomysłowy. Ma kilka wad, ale przy odpowiednich zasadach wszystko można naprawić

@Xysiu - od kiedy jestem popularny?

@Xysiu - nie wiedziałem (tych kilka komentarzy o niczym nie świadczy)

Edytowano przez barto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że trafi się tez taki Krasnal, co tylko pisze posty, nie ma sygnaturki, strony o mnie... nic. I ktoś upierdliwy takiego zada. Chociaż, jak moderatorasy się odezwą, to zobaczymy czy coś w ogóle z tego będzie.

Ale i tak dzięki za poparcie.

Edytowano przez longbow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*pufff*

Jeśli Rankin nie ma nic przeciwko, to mozna odpalić ten temat na próbę. Aczkolwiek obawiam się że dość szybko się wypali.

*pufff*

*nadal tonie w odmętach sesji*

EDIT:

*pufff*

Po głębszym namyśle (trwającym kilkanaście sekund) stwierdzam że ograniczenie się do samych forumowiczów to trochę za mało, stąd rozszerzyłbym tematykę na całe forum/blogownię/newsownię. Ale zagadki powinny być pomysłowe!

*pufff!*

Weź coś na astmę :P - R

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Rankin nie ma nic przeciwko, to mozna odpalić ten temat na próbę. Aczkolwiek obawiam się że dość szybko się wypali.

Mój sprzeciw budzi głównie mocno ograniczona pula pytań. Ile razy można zgadywać Smugglera, Holy'ego, Mavericka czy wies.niaka?

Ale powiedzmy że dobra. Temat się otworzy jutro, pomyślcie nad regulaminem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. A taki dariusxq, barto, behemort i wielu innych popularnych użytkowników, którzy nie mają 500 postów? Co z Nimi? Ich nie wolno będzie zadawać?

Nie.

Czemu mnie to nie dziwi...

Ale co ma być, to będzie... Jestem tylko "orkiem"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie astma, to teleportacja ;P

A odnośnie tego limitu 500 postów: może go sobie podarujmy. Limit 100 postów... ekhm... *patrzy na licznik behemorta*.... no dobra, może po prostu znieśmy ten limit, w końcu jest kilku dobrych blogowiczów z niemal zerowym lub całkiem zerowym stażem na forum.

Reguła prosta: ta osoba ma być charakterystyczna. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki niby-regulamin. Może się przyda i ktoś zrobi na jego podstawie lepszy?

1. W tej oto zabawie odgadujemy nicki znanych z różnych powodów forumowiczów FA.

2. Zadając zagadkę możemy nakierować na charakterystyczną sygnaturkę, awatar, stronę "O Mnie", blog, czy jakieś wydarzenie związane z forumowiczem (Zwycięzca pierwszych wyborów forumowicza miesiąca.)

3. Zagadka może mieć formę obrazka (zdjęcie sygnatury choćby), tekstu, szarady, rebusu, itp. Byle było sensowne.

4. Podczas tworzenia zagadki nie kierujemy się subiektywnymi uczuciami. Zagadki typu "fajny gostek" + cośtam nie wchodzą w grę. Dla jednego jest fajny, dla innego nie.

5. Nie możemy dawać zagadki, której odpowiedzą jest nasz nick.

6. Podczas odpowiadania na zagadkę nie można także wytypować siebie.

7. Jeśli zagadka nie zostanie odgadnięta po 24h zadający musi podać podpowiedź lub odpowiedź. Chyba, że zechce wcześniej.

8. Jeśli przez 2 dni nie pojawi się prawidłowa odpowiedź, a zadający nie da odpowiedzy -zagadka przechodzi do pierwszego chętnego.

9. Uzasadnienia są WYMAGANE.

10. Jeśli ktoś nie odgadł oznajmiamy o tym w poście z zagadką, edytując go. Jeśli odpowiedź jest na następnej stronie, można napisać nowego posta.

11. Podpowiedzi dajemy w nowych postach (chyba, że minęło mało czasu), aby inni zobaczyli, że się pojawiła.

by MathRaven

I jak się podoba? Macie jakieś sugestie, pomysły, czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada ode mnie: Należy bardziej zaakcentować, żebyśmy zadawali charakterystycznych "FAmowiczów". Ponadto podałeś: Zwycięzca pierwszych wyborów forumowicza miesiąca. I w tym wypadku jest to Trymus. Do tej pory można uznawać go za charakterystycznego, choć jego konto zostało usunięte. I stąd moje pytanie: Czy można kogoś takiego zadawać?

A regulamin mi się podoba. Nawet bardzo :)

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacja do punktu 6 - osoba zadajaca powinna/jest zobligowana* do poinformowania konkretnego forumowicza, ze jego nick jest odpowiedzia na zagadke. Wyeliminuje to przypadki, gdy ktos jest absolutnie pewien, ze chodzi o niego i tym samym zapobiegnie lamaniu regulaminu.

*niepotrzebne skreslic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł to będzie coś dla fanów wrestlingu.No to tak mówi sie wygląd zawodnika i trzeba zgadnąć jak on się nazywa.Można też zrobić to tak , że mówisz po prostu wygląd kogoś ze sportu np.piłkarza,wrestrela,koszykarza i trzeba powiedzieć kto to jest ale to już nie będzie dla fanów wrestlingu tylko dla fanów sportu.Mam nadzieje , że to rozwarzycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem wątpić, aby modkowie to rozważyli. Nowy temat dla fanów wrestlingu? To może jeszcze temat dla fanów filmów Camerona, gier RPG, książek kryminalnych? Nie ma potrzeby rozdzielać tematu na drobne.

A zagadki ze sportu już istnieją, zwą się "Przepytka ze sportu, druga seria".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...