Skocz do zawartości

Polecane posty

szukam dobrej ksiazki fantasy (nie takich flakow z olejem jak terry pratcheet czy jak to sie tam pisze, nvm)

albo czegos takiego jak Assassin's Creed albo Devil May Cry ;p

Znaczy, że na podstawie gier???

Skoro tak, to:

- Seria Warcraft

- Seria Diablo

- Seria Starcraft

A jeśli coś lepszego, to:

- David Gaider - Dragon Age: Utracony Tron

- David Gaider - Dragon Age: Powołanie

- Steve Whitton - Sacred. Anielska Krew. Kroniki Ancarii 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nie polecam książek na podstawie gier. Tzn te Dragons Age są średnie, jednak te Starcrafty, Diabły i inne Baldursy to porażka wg mnie. Lepiej poczytać jakąś dobrą sagę fantasy, ponieważ wnioskuję, że nie znasz się i ważne dla ciebie jest to, że książka ma być jak gra. A tak sie nigdy nie uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako czytadła dla nowicjusza fantasy są dobre Dragon Age'y.

Utracony tron to 1 część (2 nie czytałem, ale mam zamiar). Według mnie całkiem spoko, ciekawe postacie (zwłaszcza wątki z Katriel...), lub niesnaski kompanii Marika ;].

Myślę że spodoba ci się:

- Siergiej Sadow - Rycerz Zakonu. Spadkobierca Zakonu. Księga 1. Tom 1

oraz:

- Siergiej Sadow - Rycerz Zakonu. Spadkobierca Zakonu. Księga 1. Tom 2

Baaardzo fajne czytadło fantasy... Główne postacie baaardzo charakterystyczne, ogólnie polecam.

A jak lżejszego, to:

- Andriej Bielanin - Tajny Wywiad Cara Grocha - całkiem zabawne fantasy

Edytowano przez Fanat1c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

longbow -

mnóstwo jest takich książek. Wcześniej już odpowiadałem na podobną prośbę, więc teraz tylko odeślę do tamtego posta:

http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...t&p=1052787

W skrócie: "Droga" McCarthy'ego, "Bastion" Kinga, "Apokalipsa według Pana Jana" Szmidta, no i jeszcze "Sopel" Korniewa. Taką oczywistość jak "Piknik na skraju drogi" już pewnie znasz, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam, choć jeszcze nie miałem czasu tego przeczytać ;) Tyle że nie pisałem tego ze względu na to, że teraz wszyscy jarają się Metrem 2033. Nie że mi to przeszkadza, bo sam ją przeczytam, ale bałem się że wszyscy będą ja wymieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę "statsować", ale jednak muszę się zapytać.

1. Polecicie mi jakieś dobre fantasy / przygodowe książki o tematyce Chin / Japonii?

2. I jeszcze jakieś o Dzikim Zachodzie bym poprosił. Znam już z tych wyłącznie Przełęcz Złamanego Serca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Długi Łuku, że interesuje cię bardzo rozległa tematyka. :) To ja może coś o tych wschodnich klimatach, ponieważ już kiedyś w tym temacie padło takie pytanie. Proponuję następujące tytuły:

  • "Konparuya Gomez"
  • "Mistrz Pú Pú"
  • cykl Opowieści rodu Otori
  • "Kumagai: Droga wojownika"
  • "Opowieść o 47 roninach"
Po szczegóły odsyłam do swojego posta z czerwca ubiegłego roku.

No i jeszcze zacytuję Mindstorma, bo zacne lektury poleca:

poszukaj powieści z cyklu azjatyckiego Jamesa Clavella - 'Shogun' (Japonia), 'Tai-Pan' (Chiny), 'Noble House' (Hong-Kong), 'Gai-Jin' (Japonia). Z wielu względów są to lektury raczej dla osób pełnoletnich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, specjalnie dla niego założyłem tutaj konto tak naprawdę (co jest dla mnie wstydem, CDA czytam od zawsze a nie mam tu konta. w dodatku przegapiłem chyba z DWA ostatnie numery :( ).

Jakiś autor w CDA swego czasu (może i Smuggler nawet, pewnie i On, w końcu czarny humor to jego domena) opisywał jakąś książkę. Podał pewien cytat (cytuję ten cytat cytatu niedokładnie bo niezbyt go pamiętam ;) ):

"Gdy wycelował we mnie odruchowo napiąłem mięśnie. Było to równie skuteczne co zasłonięcie się gazetą."

Wie ktoś o co chodzi? :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Szukam ksiazki, najlepiej z gatunku fantasy/horror ale nie jest to sztywna regula. Chodzi mi glownie o to, aby nie bylo zadnych super bohaterow czy cos. Wyraznego podzialu na dobro-zlo tez raczej nie chce. W ksiazce zamiast bohaterow ktorzy ratuja swiat ma byc duzo krwi, syfu i czego tam jeszcze, wiecie o co mi chodzi. Aha, zeby tez za dluga nie byla(najlepiej jakby byly jakies opowiadanka, ooo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma byc duzo krwi, syfu i czego tam jeszcze, wiecie o co mi chodzi
No, nie do końca. :wink:

Jeśli chodzi ci o naturalistyczne opisy wypruwania flaków i tym podobne smaczki, to horrory Grahama Mastertona powinny trafić w twój gust. Jeżeli natomiast masz na myśli ponury świat fantasy, w którym próżno szukać szlachetnych do bólu rycerzy, to polecam cykl Księga Całości Feliksa W. Kresa. Wolisz raczej krótkie formy, więc proponuję zacząć od starego zbiorku opowiadań pt. "Prawo sępów" (znajdziesz w bibliotece/antykwariacie/allegro za grosze). Od niego się zaczęło.

Co polecacie z Kinga?
Dracia nie czytała Kinga? To może na początek jakiś zbiór opowiadań (wszystkie są dobre), np. "Wszystko jest względne". Potem złapiesz bakcyla i dalej samo pójdzie. :wink: Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o naturalistyczne opisy wypruwania flaków i tym podobne smaczki, to horrory Grahama Mastertona powinny trafić w twój gust. Jeżeli natomiast masz na myśli ponury świat fantasy, w którym próżno szukać szlachetnych do bólu rycerzy,

Raczej wiekszy nacisk klade na ponury swiat fantasy, chociaz konkretne opisy tez musza byc, coby za slodkich walk nie bylo.

Dawac kolejne propozycje dla mnie jak ktos ma.

A z Kinga polecam Pod Kopula - juz od drugiej strony jest napiecie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie z Kinga? Bo tak patrzę na stosy książek, które napisał i tak troszkę się boję.

Ja polecam "Wielki Marsz", moim zdaniem jedna z najlepszych jego książek, w dodatku bardzo zabawa w pamięć. "Bastion" i "To" też na pewno warto przeczytać. "Misery" to też sławna książka tego pisarza, z równie sławną i udaną ekranizacją. No i "Mroczna Wieża", która jest hit or miss, ale też uważam, że warto się zapoznać z całością (a nie dropnąć po pierwszym tomie :nonono: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King?

Więc polecam "Cmętarz zwierząt" "Martwa strefa/Strefa śmierci" "Lśnienie" "Carrie" gdy się oswoisz z jego stylem to polecam "Ręka Mistrza" (dlatego bo jest grubaśna i ma swój "początkowo sielankowy" styl i możesz się zrazić do Kinga po niej, gdy ją przeczytasz pierwszą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to pytanie zadane będzie w tym dziale po raz o ten jeden za wiele, ale no cóż, najwyżej :D

Uwaga, uwaga: Co polecicie z fantastyki?:D

Ok., a teraz małe wyjaśnienie:

Po pierwsze ? męczę tym, bo jest po prostu promocja w księgarni i chcę kupić coś, zanim mogę zaoszczędzić, a zanim sam znajdę coś ciekawego, to może mi się promocja skończyć?

Po drugie ? znam już trochę pozycji z fantastyki i powoli zaczyna mi brakować tego, co chciałbym przeczytać, a zdaje sobie sprawę, że jest pewnie wiele pozycji, które gdzieś tam leżą zapomniane, a które ktoś z was może pamięta i może polecić.

Po trzecie - przejrzałem pobieżnie temat, ale zbyt dużo nie znalazłem, raczej powtarzają się nazwiska, które wymienię.

Oto pozycje/autorzy które już znam, bądź też nie (i nie chcę) ? znaczy nie polecać mi ich:

Grzędowicz, Pilipiuk, Piekara, Łukjanienko, Piskorski, Sapkowski, Rowling, Brett, Mortka, Brzezińska, Kres, Tolkien, Komuda, Canavan, Lewis, Kossakowska, Pratchett, Salvadore, King.

Czytałem Łzy Nemezis R. Dębskiego, podobało mi się nawet, może coś innego tego autora?

Ognie na skałach Ziemkiewicza też fajne, ma coś fantastycznego jeszcze w zanadrzu?

Erikson i Martin odpadają, w księgarni mają po 2 książki, jeszcze gdzieś tam z środka?

Wszystkie książki na podstawie gier ? odpadają.

I jeszcze małe wymogi:

Co ma/powinno/może być:

Miecze, topory, łuki? jakieś stare dobre Fantazy, średniowiecze + magia i jedziem ?

Jeśli chodzi o czas, to tak od ok. III w. p. n. e. do ok. XVIII :P

Czego ma nie być:

Kosmitów;

Podróży w czasie;

Kosmosu;

Ogólnie udziwnień kosmicznych, technologicznych, latania w kosmosie i takich tam. Nie chciałem być astronautą a wojakiem :P

Bohatera/ki, który/a ma lat naście i w 2 tygodnie uczy się tego, co reszta bohaterów musiała przez pół życia;

Szyldu "Fabryka Słów"

Oczywiście, jeżeli któraś pozycja nie spełnia warunków na 'tak', bądź niestety występuje coś z 'nie', ale posiada duże walory artystyczne to proszę się nie krępować :)

Dziękuje za ewentualny brak linczowania i pomoc, pozdro :]

PS: Ewentualnie mogą być jakieś niefantastyczne pozycje, ale grunt by była przygoda (i też nara współczesność :P).

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dav1d - Brawa za tak ładne ułożenie zapytania. Gdyby wszyscy tak ładnie pisali, to polecenie byłoby bardzo miłe i proste. Niestety moja odpowiedź będzie do bólu standardowa - George R. R. Martin! Pieśń Lodu i Ognia to najlepszy cykl fantasy i kropka. Spełnia na dodatek wymagania stawiana przez Pana Masakrycznego - krew, pot, łzy i dużo syfu. Nie spełnia jednego wymagania - jest pierońsko długie.

Do tego, już mniej dla Masakrycznego, trzeba też dodać Malazańską Księgę Poległych, czyli prze-epickie i jeszcze dłuższe cyklisko fantasy i taką ilością wątków i postaci, że na początku głowa boli. Ale warto.

Przyłączam się ponadto do Tzarowego zalecenia - Kres pisze dobrze i soczyście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dav1d

Postawiłeś niemałe wymagania. Mogę ci polecić jedynie jedną książkę, której nie przeczytałem z braku czasu, a którą polecali mi znajomi. Jest nią"Cień Templariusza" autorstwa Nurii Masot. Historia rozpoczyna się w drugiej połowie XIII w. w Barcelonie. Przybywa tam szpieg z zakonu templariuszy, ale nie wypełnił swojej ostatniej misji, ponieważ został otruty i zmarł. Aby zbadać sprawę wysyłają tam " nowego ", który ma odkryć kto za tym stoi. Reszty nie będę pisać.

Edytowano przez waw1233
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...