Skocz do zawartości

Polecane posty

Dzieki za informacje. A najchetniej to bym nie kupował pojedynczo tych ksiazek, tylko wszystkie naraz, a tego to juz znaleźć nie moge. Jakby ktos miał jakeis informacje ponownie byłbym bardzo wdzieczny :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieśń Lodu i Ognia, jak dla mnie to prawdziwy majstersztyk, co prawda autor urwał serię w sposób haniebny (bo w połowie, doczekać się nie można kontynuacji), ale i tak warto!

Najlepiej przejrzyj temat dotyczący tej serii, przekonasz się czy ci pasuje.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mógłbym polecić Eddingsa - Trylogia "Dzieje Elenium". Może nie są to jakieś wybitne książki, ale zapewniły mi dużo dobrej lektury (większość przeczytałem 2 razy :) ). Są także niesamowicie tanie - ja pierwszą część kupiłem w Taniej Książce w Krakowie w wydaniu "Książnica Kieszonkowa" za bodajże... 7zł :) A dostałem za to ok. 400 stron dobrej lektury. Polecam.

Edit. Co do kryminałów to oprócz Agaty Christie tylko Joe Alex :) Wymiata (książki po ok 15zł, jeszcze się upewnię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaty Christie "12 Murzynków" naprawde fajna ksiazka. Polecam. Albo Cobena "Bez Sladu" tudzież "nie mow nikomu" tez Cobena, a co do fantasy to trylogie "Konklawe Cienia" Raymonda E. Feista

Edytowano przez Hasiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieśń Lodu i Ognia, jak dla mnie to prawdziwy majstersztyk, co prawda autor urwał serię w sposób haniebny (bo w połowie, doczekać się nie można kontynuacji), ale i tak warto!

Najlepiej przejrzyj temat dotyczący tej serii, przekonasz się czy ci pasuje.

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tym przed dodaniem posta, więc z tej strony takie pytanko: czy można się przy niej uśmiechać (ubawić)?

I jeszcze 1. Zbliżają się imieniny mojej luby i proszę o polecenie jakiejś dobrej książki (najlepiej coś z "młodzieżowych"). Może skłaniać do myślenia, refleksji, przemyśleń itp itd, to nie problem. Byle by się nie usypiało przy niej. Najlepiej poruszające zarówno wątki walki dobra ze złem, jak i przyjaźni, miłości itp. Może być to zarówno fantastyczna, jak i przygodowa. Myślałem coś od Trudi Canavan, ale sam nie wiem czy będzie odpowiednie...

Tak jeśli mowa o młodzieżowych, to luba stwierdziła po przeczytaniu Zmierzchu, że "może być, ale nie rozumie zachwytu wszystkich nastolatek nad tą książką."

Liczę na szybką odpowiedź. Z góry dziękować :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kryminału z wieloma podejrzanymi i ponurym klimatem. Chcę, żeby była to książka nad którą można pomyśleć, kto jest przestępcą, a kto nie. Najlepiej napisana przez Aghatę Christie.

W przypadku Agaty radzę zacząć od mocnego uderzenia: The Murder of Roger Ackroyd. Naprawdę, uwierz mi, będziesz spekulował kto będzie przestępcą, a zakończenie i tak zaskoczy(no dobra, ja po przeczytaniu parunastu tytułów Christie miałem już swoje przepuszczenia...ale, jeżeli jest to jedna z pierwszych twoich książek pisarki - gwarantuję niezły szok).

Edytowano przez niko22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c - a może coś w deseń hm... Buszujący w zbożu? Zabić drozda? Może Murakamiego coś?

Nie no, wolałbym coś bardziej... nowszego i "na czasie" jak to się mówi :). Proszę o dalsze propozycje ;]. Wiadomo, ostatnio popularne są wampiry, czarodzieje, ukryte krainy itp itd :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tym przed dodaniem posta, więc z tej strony takie pytanko: czy można się przy niej [Pieśni Lodu i Ognia] uśmiechać (ubawić)?
Można, ale nie tyle co na przykład przy Wiedźminie. Siła cyklu Martina tkwi przede wszystkim w syndromie "jeszcze jednego rozdziału".

Jeśli chodzi o humorystyczne fantasy, to jest tego sporo, ale rzadko w postaci dłuższej serii. Częściej są to zbiory opowiadań albo pojedyncze powieści. Polecam serię o czarodzieju Kedrigernie Johna Morressy'ego.

I jeszcze 1.
Błagam - nie pisz takich rzeczy. Tak trudno było wstukać te parę literek: "j-e-d-n-o" zamiast cyferki?

Zbliżają się imieniny mojej luby i proszę o polecenie jakiejś dobrej książki (najlepiej coś z "młodzieżowych"). Może skłaniać do myślenia, refleksji, przemyśleń itp itd, to nie problem.
Kroniki Wardstone Josepha Delaneya spełniają wszystkie te warunki. Pierwszy tom nosi tytuł "Zemsta czarownicy".

A co do "Zabić drozda" - zwala z nóg w każdym wieku (kogo nie zwala ten trąba :P). Jeśli jeszcze sam nie czytałeś, to w te pędy do biblioteki. :)

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie tyle co na przykład przy Wiedźminie. Siła cyklu Martina tkwi przede wszystkim w syndromie "jeszcze jednego rozdziału".

Jeśli chodzi o humorystyczne fantasy, to jest tego sporo, ale rzadko w postaci dłuższej serii. Częściej są to zbiory opowiadań albo pojedyncze powieści. Polecam serię o czarodzieju Kedrigernie Johna Morressy'ego.

No to możemy mieć problem, bo akurat Wiedźmin mnie w ogóle nie śmieszył :)...

A co do Morressy'ego to palnę teraz głupotę: z okładki na allegro mnie zachęciło. Coś jak Pratchett'owe książki (wiem, że to pewnie przez wydawnictwo, no ale cóż - wyboru dokonałem, mam nadzieję że się nie zawiodę :)).

Dziękować, także za te Kroniki Wardstone. Na to też chyba wybór padnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze "Pierwszy Krok" Adam Przechrzty, ksaizke ta kupiłem po przeczytaniu minirecenzji w CD-ACTONIE :smile: , ksiazka naprawde godana polecenia. Albo "Przygody Jakuba Wędrowycza" fajnie sie czyta lekka i przyjemna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fantat1c

A co powiesz na jakieś książki Christopher Moora. On piszę śmieszne książki zataczające o fantasy.

Jego książki m.in. "Najgłupszy Anioł", "Wyspa Wypacykowanej Kapłanki Miłości', "Błazen" i "Baranek".

Myślę że powinny ci się spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja również mam propozycję dla Fanat1ca: jeśli chodzi o fantasy z jajem, to warto zapoznać się z "Kronikami Czarnej Kompanii" Glena Cooka, względnie z serią o perypetiach detektywa Garretta tegoż autora (pierwsza część - "Słodki srebrny blues"). Dużo cynicznego humoru + wszystko to, co w porządnym fantasy winno się znaleźć. Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki, a konkretniej jej tytułu. Gdzieś, prawdopodobnie na czyimś blogu, tutaj na stronie CD-Action czytałem o książce, która, hmm... jakby to przedstawić? :) Zawiera streszczenie i spis książek, które powinniśmy przeczytać, ale niestety nie mamy czasu. Gdyby ktoś znał tytuł, byłbym bardzo wdzięczny ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chcialbym zeby ktos kto moze i komu sie chce polecil mi jakas ksiazke w stylu Dzienny Patrol, Nocny Patrol , Patrol Zmroku , Ostatni Patrol.

Chcialbym zeby nie byla to strasznie znana ksiazka w stylu Harry Potter bo takie juz napewno znam i czytalem.(Chodzi mi o ksiazki na poziomie i ksiazki dla ludzi obeznanych z literatura typu fantasy)

Ostatecznie niemusi byc to fantasy, moze to byc tez ksiazka typu Metro 2033. Poprostu ksiazka ktora sie wam spodobała i czesto do niej wracacie.

Bym był bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.

Fajnie by było jak byscie odpisywali na PM.

Edytowano przez Hurian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak byscie odpisywali na PM.
Fajnie by było, jakbyś częściej tu zaglądał. :rolleyes:

Nie ma tak dobrze, odpowiem tylko tutaj trzeba trochę przystatsić. :cool:

Jak widzę, zasmakowałeś w urban fantasy, proponuję więc zagłębić się w lekturze "Amerykańskich bogów" Neila Gaimana. To jeden z najwybitniejszych przedstawicieli (pod)gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony pragnę polecić:

Trylogia husycka (Narrenturm, Boży bojownicy, Lux perpetua)- A. Sapkowski

Germinal- E.Zola

Zielona mila

Uciekinier

Lśnienie

Mroczna połowa

Martwa strefa i ogólnie wszystkie książki S. Kinga

Trylogia czarnego maga ( Gildia magów, Nowicjuszka, Wielki mistrz)

Era pięciorga (Kapłana w bieli, Ostatnia z dzikich, Głos bogów)

Uczennica maga - T. Canavan

Edytowano przez Raki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poszukuję książek fantasy równie genialnych co saga o wiedźminie (czyli takiej która uderzy mnie z półobrotu w twarz lub lepszej). Byłbym wdzięczny za podanie mi tytułów i pozdrawiam!

Edytowano przez Mysza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mysza

Saga o Jakubie jest dość podobna (choć większy nacisk położono na humor niż na akcję :))

Andrzej Pilipiuk - Kroniki Jakuba Wędrowycza - najśmieszniejsza z tych niżej wymienionych

Andrzej Pilipiuk - Czarownik Iwanow

Andrzej Pilipiuk - Weźmisz Czarno Kure...

Andrzej Pilipiuk - Zagadka Kuby Rozpruwacza

Andrzej Pilipiuk - Wieszać Każdy Może

Andrzej Pilipiuk - Homo Bimbrownikus

Poza tym jeśli lubisz język Sapkowskiego, to:

Andrzej Sapkowski - Narrenturm

Andrzej Sapkowski - Boży bojownicy

Andrzej Sapkowski - Lux perpetua

Andrzej Sapkowski - Coś się kończy, coś zaczyna - opowiadania pana Sapkowskiego (także związane ze światem wiedźminowskim)

Andrzej Sapkowski - Żmija - choć to ci polecę, tylko jeśli jesteś wieeelkim fanem autora, bo mnie to się totalnie nie podobało

Całkiem niezły będzie też Lodowy ogród od Jarosława Grzędowicza (oryginalny bohater, tak jak w Wiedźminie):

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu Tom 1

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu Tom 2

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu Tom 3

A od siebie:

Andriej Bielanin - Tajny Wywiad Cara Grocha - dość luźne i lekkie czytadło fantasy, z dawką kryminału i humoru.

EDIT: Chyba, że chcesz coś o wiele... dłuższego, w takim razie - cały Świat Dysku Pratchetta :D poczynając np. od Kolor Magii, ale to nie ma określonej kolejności. ;]

Edytowano przez Fanat1c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...