Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam jakiejś dobrej i koniecznie długiej książki. Właśnie skończyłem sagę o Wiedźminie A. Sapkowskiego. Szukam czegoś podobnego klimatem. Co polecicie ?

W podobnych klimatach (tylko troche bardziej zabawniejsze, ale świat bardziej realistyczny) to masz 6 ksiąg o przygodach Jakuba Wędrowycza. To tak jeśli lubisz się pośmiać.

Poza tym polecić ci mogę pierwsze 2 tomy nowe Rycerza Zakonu: Spadkobiercy Zakonu Siergieja Sadowa. Bardzo, bardzo dobre książki (cześci wyjdzie jeszcze dużo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncza mi sie ksiazki Kinga i przydaloby sie poszukac kolejnego ciekawego autora (niekoniecznie w klimatach horrorów, ale chodzi mi generalnie o lekka reke pisarza - tak, zeby sie szybko i przyjemnie czytalo, jak to jest u Króla ;)). Możecie mi cos polecic? :) Glownie interesuja mnie horrory, thrillery i fantasy, ale innymi gatunkami nie pogardze, jesli spelniaja wymagania zawarte w nawiasie.

Edytowano przez Raju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Raju, ja też coś od siebie dołożę. Z thrillerów koniecznie Jeffrey Deaver - twórca postaci Lincolna Rhyme'a, którego znać możesz z adaptacji filmowej Kolekcjonera Kości - zresztą od tej książki warto zacząć poznawanie losów sparaliżowanego, acz genialnego, Lincolna. Niezła akcja, wrednie inteligentny bohater i iście makabryczne zbrodnie. A fantasy? Odpowiedź standardowa: Steven Erikson i Malazańska Księga Poległych oraz George R.R. Martin i Pieśń Lodu i Ognia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raju, może coś od Łukanienki?

Jestem w trakcie kontemplacji tegoż autora i przyznać muszę, że książka za książką robi na mnie coraz większe wrażenie. Rosyjskie urban-fantasy, ale ma też coś z thrillera - szczególnie w "Patroalch".

Za co się zabrać? Polecam wyżej wymieniony cykl, chyba najbardziej znany, rozpoczynający się książką pt. "Patrol Nocny" lub też przewciągający "Labirynt Odbić" z drugą częścią włącznie.

O czym to? Ano takie rosyjskie klimaty + alternatywna rzeczywistość + bujna, naprawdę, fantazja sąsiada zza wschodu. Wampiry, wilkołaki, wódka...

Jako gieraczowi bardziej polecam jednak "Labirynt Odbić" - historia o... nołlajfie do bólu zatraconym w wielkim globalnym MMO w stylu Second Life'a. Dość refleksyjna i (co jest wizytówką Łukanienki) czasem filozoficzna powieść z wieloma nawiązaniami do gier komputerowych (a książka jest stara...). Ogólnie - moc. Nie gwarantuje, ze się spodoba, bo ja mam teraz na niego fazę i nie widzę w jego tekstach błędów, a i sam czytelnikiem w stylu Qbusia czy innego bywalca tegoż podforum nie jestem, ale zawsze można być głupim i mnie tam posłuchać. : D

Edytowano przez Qrowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki za propozycje, w najblizszym czasie postaram sie poszukac ksiazek, ktore poleciliscie w bibliotece, ale nie wiem czy cos tam znajde ;) Jakby cos, to zawsze jest EMPiK :)

Jesli ktos jeszcze bedzie chcial cos polecic - nie krepujcie sie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, co możecie polecić z książek (przygodowych), których tematyka krąży wokół mitologii (greckiej)? Parandowskiego przeczytałem już wiele razy, no ale ileż można ;) Zapoznałem się już z książkami "Heros powinien być jeden" - czytadło średnie, ale tematyka ta co lubię. Jakie inne tego typu książki polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie książki Gravesa o Argonautach, to można ją znaleźć także pod tytułem "Wyprawa po złote runo". Jest to ta sama książka i w tym samym tłumaczeniu Haliny Sibery - Breitkopf. Różnica wzięła się stąd, że książka była wydawana w różnym okresie czasu przez różne wydawnictwa, które raz dawały tłumaczenie tytułu z rynku angielskiego - "The Golden Fleece", a raz z rynku amerykańskiego - "Hercules, My Shipmate".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

repta2 - co powiesz na klimaty Rzeczpospolitej szlacheckiej? Mam oczywiście na myśli książki Jacka Komudy, których akcja toczy się w XVII-wiecznej Polsce. Sarmaci, szable, zajazdy, itp. Całkiem niezłe czytadła. Na początek proponuję opowiadania ze zbioru "Opowieści z Dzikich Pól", a potem powieści "Wilcze gniazdo" i "Czarna szabla".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie boisz się czegoś bardziej ambitnego i dłuuugiego, to polecam Cykl Barokowy Neala Stephensona. Ja co prawda na razie czytałem tylko Żywe Srebro, ale myślę, że i reszta nie będzie zła. Ostrzegam, że czasem głowa pęka od ilości przekazywanej wiedzy. Ale za to bardzo miło poznać np. jak Newton badał pracę ludzkiego oka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego pisarza, który ma w dorobku książki sensacyjne \ thrillery spiskowe i inne tego typu powieści. Tylko nie kryminały! Mogą być też szpiegowskie.

Czego proszę, żeby nie wymieniać:

Ludlum i jego pomocnicy

Frederick Forsyth

Tom Clancy

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Longbow, w ciemno możesz łykać książki Daniela Silvy. Dokładnie pasują one do opisu poszukiwanej przez ciebie literatury. Tu masz spis wydanych u nas powieści tego autora:

http://www.biblionetka.pl/author.aspx?id=5...amp;order=cycle

Poza "Ostatnim szpiegiem Hitlera" wszystkie należą do cyklu o Gabrielu Allonie - agencie izraelskiego wywiadu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez namysłu odpowiem ci że Ken Follet. Ma w dorobku genialne polityczne/sensacyjne/spiskowe thrillery. Wystarczy powiedzieć, że obszerny Młot Edenu połknąłem w jedną noc.

Z innych tytułów to jeszcze Skandal z Modiglianim, Filary Ziemi polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...