Skocz do zawartości

Polecane posty

Gugl znalazł ci pewnie cykl Orkowie Nichollsa. Nie czytałem. Dlaczego? Ano dlatego: "(...) oddział orków - niewolników okrutnej królowej - wyrusza z niebezpieczną misją. Muszą zdobyć tajemniczy artefakt, obdarzony potężną mocą...". Czyli kolejny quest w poszukiwaniu srebrnego durszlaka, tyle że dzielnych białych najemników/awanturników zastąpili dzielni zieloni niewolnicy. To ci dopiero nowość w gatunku. Za stary jestem, żeby wałkować to samo ze zmienionymi paroma szczegółami. Już lepiej poczytać stareńkiego Kane'a Karla E. Wagnera - zły, myśli tylko o sobie, zdradza sprzymierzeńców, kiedy mu pasuje, zabija winnych i niewinnych i na nic się nie ogląda. A napisane jest to tak, że cały czas mu kibicujesz.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ostatni władca Pierścienia Kiryła Jeskowa? Bierzemy Władcę Pierścieni i wywracamy do góry nogami. "Źli" to ci dobrzy, a "dobrzy" są źli. Ukazało się to również pod tytułem Ostatni Powiernik Pierścienia, w tym wydaniu czekają na ciebie dwa tomy, w starszym wszystko upchnięto w jedną książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Anus Mundi" Kielara - wspomnienia więźnia Auschwitz, "Rozmowy z katem" Moczarskiego - zapis rozmów jakie autor przeprowadził z Jurgenem Stroopem (katem getta warszawskiego) siedząc z nim w jednej celi. Bardziej fabularne, ale oparte na własnych przeżyciach są opowiadania Tadeusza Borowskiego, takie jak "Pożegnanie z Marią" czy "Proszę państwa do gazu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie: "Dreszcz" Ćwieka czy "Pustynną włócznię" Bretta? Niedługo jadę na wakacje (z pewnych powodów odrobinę przed końcem roku), a jako, że czytać lubię to trzeba jakąś książkę zabrać wink_prosty.gif Mam już "Drogę" McCarthyego i pierwszy tom "Mrocznej wieży" Kinga (obie z biblioteki), jednak na długo to nie wystarczy wink_prosty.gif

Edytowano przez Kiro12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: A czytałeś Malowanego Człowieka Bretta? Bowiem Pustynna Włócznia jest jego kontynuacją. Pytam, ponieważ dziwny byłby fakt, gdybyś czytał pierwszą część demonicznego cyklu i pytał czy kupić kolejną - sam byś to wiedział.

Tak czy inaczej, jeśli przeczytałeś Malowanego Człowieka wybrałbym na Twoim miejscu jego kontynuację, ponieważ jest dłuższa i ciekawsza od podanej przez Ciebie alternatywy. Dreszcz nie jest złą książką, lecz moim zdaniem mocno przereklamowaną. Miało być głośno i hardrockowo, a tak nie jest. Nie nazwałbym jej także dziełem sztuki. Jednakże szybko ją się czyta, styl Ćwieka w dalszym ciągu jest lekki i przyjemny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, czytałem oba tomy wink_prosty.gif Czyli "Pustynna Włócznia" tak? Tyle mam zamiar na razie zaopatrzyć się tylko w tom 1 "Włóczni". Cenowo jest tylko 10 zł droższa, ale przyjemnie byłoby gdyby nie kończyła się tak jak tom 1 "Malowanego Człowieka" (co prawda od razu po jej przeczytaniu po prostu musiałem zakupić część 2, lecz tam gdzie jadę nie będę miał raczej takiej możliwości).

Edytowano przez Kiro12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metro? :)

No a jeśli lubisz taki hardkorowy klimat, gdzie sporo jest krwi, sporo walki opisów akcji, to polecam Ci wszystkie książki Zambocha.

Co do samego tematu apokalipsy. Bardzo dobrze czytało mi się Miroslav Zamboch - Mroczny zbawiciel, właśnie taka apo książka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam teraz "The Walking Dead", więc coś takiego chętnie bym przeczytał.
Z myślą o takich jak ty powstają takie książki:
  • powieściowa seria The Walking Dead
  • World War Z Maxa Brooksa - to nie jest hype związany z filmem, to jest naprawdę niezła rzecz
  • Feed Miry Grant - znany skądinąd Qbuś tutaj się zachwyca

Polecam jeszcze Drogę - przetrwanie po apokalipsie, może nie z zombi, ale niewiele brakuje, przez co jest nawet straszniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś wciągającej książki o tematyce przetrwania, życia w czasie apokalipsy zombie. Oglądam teraz "The Walking Dead", więc coś takiego chętnie bym przeczytał.

Mógłbym także polecić "Komórkę" Stephena Kinga - może antagonistami nie są do końca zombie, ale również są to bezmyślne bestie które pragną tylko i wyłącznie ludzkiej krwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross773

Poszukuję jakiejś wciągającej książki o tematyce przetrwania, życia w czasie apokalipsy zombie. Oglądam teraz "The Walking Dead", więc coś takiego chętnie bym przeczytał.

Ja myślę, że do tej kategorii można jeszcze zaliczyć Bastion Stephena Kinga. Aktualnie czytam i jak najbardziej pasuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę w tym momencie Ja Ibra, i zwracam się z prośbą o podobne biografie. Mam na oku Obsesja doskonałości

Zgaduję, że to ta biografia o Ronaldo? IMO nie ma ona porównania do "Ja, Ibra". Czytając, nie czułem że do tej książki dołożył coś sam CR7, ale przeczytać można. Polecę za to "Mourinho. Za kulisami zwycięstw" i biografię Casillasa, chociaż ma ona jeden zabawny fakt, ale to nie o tym temat. Podobno dobrymi biografiami są też książka o Ronneyu, autobiografia Andrzeja Iwana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję 2 książek:

1) podstawy robotyki, niekoniecznie praktyczne przykłady, może być sama teoria.

2) tytułu o... teoriach spiskowych i tajemnicach. Czuję niedosyt po obejrzeniu programu na discovery "Mroczna strona nauki" oraz innych i chciałbym poczytać coś więcej o np. tajnych broniach, akcjach, dziwnych stworzeniach jak Yeti lub czupakabra, zaginionych astronautach i innych. Interesują mnie wydania zbiorcze tego typu opowieści, jak i z konkretnym tematem.

Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo czasu poświęciłem na przejrzenie tematu - przeczytalem chyba z 60 stron i dopisałem do mojej listy "książek do przeczytania" mnóstwo pozycji. Zaciekawiła mnie Saga o zbóju Twardokęsku Anny Brzezińskiej, bo nigdy o niej nie słyszałem, a ktoś (chyba Tzar, ale ręki nie dam sobie uciąć) ją polecał i przyrównywał do Wiedźmina. Akurat tak się składa, że są wszystkiej części sagi w bibliotece, więc zamierzam wypożyczyć. Jednak tu mam pytanie: czy trzeba zaczynać od Zbójeckiego gościńca czy od Plewów na wietrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo czasu poświęciłem na przejrzenie tematu
brawa.gif

To jest trochę pokręcone, bo najpierw wyszły dwie powieści w Supernowej, a potem cały cykl od nowa w Runie, i te dwie powieści już w wersji takiej, jak chciała autorka (było podobno sporo zmian). Czyli interesuj się tylko wersją z Runy. Tu masz kolejność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książek fantastycznych, w których główny bohater przez długie lata treningów, prób i niepowodzeń zmienia się w prawdziwego bohatera. Wyraziste, dobrze wykreowane postacie bardzo mile widziane. Chodzi o coś w stylu "Malowany Człowiek", "Achaja", "Rycerz Zakonu", czy po części "Trylogia Anioła Nocy". Pięknie dziękuję za jak najwięcej propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje jak Imię Wiatru Patricka Rothfussa, zresztą polecam z całego serca. Bo jest to jedna z najbardziej epickich książek fantastycznych, jakie czytałem w swoim życiu ;) Zdecydowanie ścisła czołówka i książka warta uwagi, a nie przeczytać jej to grzech :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...