Skocz do zawartości

Polecane posty

@up:

Chyba pójdę do jakieś większej księgarni i poczytam chwilkę tę książkę i zobaczymy jak to będzie.

Nienawidzę czytać dłuższego tekstu z monitora, o wiele bardziej wolę mieć książkę w dłoni.

______

Znacie może jakąś książkę o podobnej tematyce co Zwiadowcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powieści? Nie ma zbyt wiele. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lovecraft Te pięć tytułów to w zasadzie wszystko. Czytałem z nich tylko dwie: W górach... oraz W poszukiwaniu... Obydwie książki dość krótkie niestety. A która z tych pięciu jest najważniejsza? Nie wiem, może pierwsza?

A jak jeszcze nic z Lovecrafta nie czytałeś, to zacznij od Zewu Cthulhu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś z was, jakieś godne polecenia książki fantasy w których będzie się przewijał temat mitów i legend, które pomogą mi odpowiedzieć na pytanie jaka jest ich rola w owym gatunku? Jest to temat mojej prezentacji maturalnej i mimo, że mam kilka swoich typów to chciałabym zapytać, bo nie każdą książkę czytałam i mogłam coś przeoczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

Nie wiem czy jest wersja na e-booki ale masz tu zestaw opowiadań Lovecrafta.

http://lubimyczytac....ace-opo-wie-sci

Korzystając z okazji szukam czegoś z sc-fi :) Jedyne co czytałem to star wars więc nie znam się zabardzo.

Chciałbym bardziej się wkręcić w te klimaty więc liczę na dużo propozycji :)

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falka7: Gdybym wybrał taki temat na maturze, to na pewno sięgnąłbym po Mgły Avalonu Marion Zimmer Bradley oraz Drakulę Abrahama Stokera. To jeśli chodzi o legendy. A z mitów? Jakakolwiek książka fantasy praktycznie. :P Sam bym się skusił na Władcę Pierścieni i twórczość Lovecrafta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falka7

Może Mgły Avalonu Marion Zimmer Bradley oparte na legendach Arturiańskich? Jeśli nie zraża cię mitologia Japońska to nie tak dawno wyszła u nas książeczka Jaya Kristoffa Tancerze Burzy, właśnie na niej bazująca. Tylko, że to może podbiegać też pod sci-fi (bo to niby steampunk)

@szymon1944

A oczekujesz czegoś konkretnie?

Skoro czytałeś SW, to zgaduję, że klimaty kosmiczne ci nie przeszkadzają. W takim razie polecę rewelacyjną książkę Tomasza Kołodzieczaka, Kolory Sztandarów. W podobnych klimatach (znaczy że space opera) jest Placówka Basilisk Davida Webera. IMO kapitalną pozycją jest Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? Dicka + niezłe wydanie Rebisu. Świetną powieścią jest też 451 stopni Fahrenheita autorstwa Raya Bradbury'ego. Kawał porządnej sci-fi i antyutopii. Jeśli lubisz klimaty cyberpunkowe to warto zainteresować się Gibsonowym Neuromancerem. Jeśli steampunkowe to całkiem niezłe opinie zbiera W dziwnej sprawie Skaczącego Jacka Marka Hoddera (chyba, że lubisz rzeczy około Japońskie to wtedy możesz zobaczyć Tancerzy Burzy).

Więcej chyba nie ma sensu ci rzucać skoro inni też pewnie podrzuca parę tytułów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oczekujesz czegoś konkretnie?

Marzy mi się coś poza ziemią. Akcja na statku, zagłada ludzkości ;D lub jakieś kolonizacje planet czy coś w tym stylu. Kiedyś czytałem "Szturmowcy Śmierci" SW. Akcja działa się na statku gdzie załoga pod wpływem pewnego wirusa zamieniła się w zombie. Zna ktoś coś podobnego? Wirus w kosmosie :)

Fajnie by było gdyby były to dość dostępne tytuły, bo np. taki"Neuromancer" jest ciężko dostępny. A nie ukrywam wolałbym kupić nową niż używaną książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się coś poza ziemią. Akcja na statku, zagłada ludzkości ;D

A może być pod ziemią? Wtedy Metro 2033 by się nadało.

Z już typowo kosmicznych, to wcześniej polecane Kolory Sztandarów by pasowały. Typowej zagłady nie ma, ale są obcy, którzy nie dają się łatwo pokonać.

Jest też Księżyc prawdopodobieństwa Nancy Kress, ale to książka dość ciężko (a nawet bardzo ciężko) dostępna.

A Neuromancera możesz dostać w Matrasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Polecam to: http://allegro.pl/wl...3684229883.html

Na końcu jest słowniczek, tłumaczenia np. elfickich słów. Jest też mapa smile_prosty.gif Bardzo fajnie się czyta i sprawdza na mapie trase bohaterów.

Pamiętam, że jakieś wydanie miało dużo błędów w tłumaczeniu ale to napewno nie jest to :)

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1944

A ja polecam trzy cykle od Isaaca Asimova.

  • Roboty
  • Imperium galaktyczne
  • Fundacja

Wszystkie książki, to naprawdę epicka historia ludzkości na przestrzeni tysięcy lat. Na dodatek napisane lekkim, przystępnym językiem. Asimov skupiał się bardziej na następstwach postępu technologicznego, nie bawiąc się w tworzenie skomplikowanych, dziwnych potworków słownych opisujących różne urządzenia.

Sprawdź tylko, w jakiej kolejności powinno się czytać jego powieści. Obojętnie jaki cykl najpierw rozpoczniesz, ale w samym cyklu kolejność już jest istotna. A powieści pisał na przestrzeni kilkudziesięciu lat, raz tworząc kontynuacje, raz rozpisując się nad tym, co było wcześniej. Więc na rok wydania nie zwracaj uwagi :].

Tu masz link do wiki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Asimov

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji szukam czegoś z sc-fi smile_prosty.gif Jedyne co czytałem to star wars więc nie znam się zabardzo.

Chciałbym bardziej się wkręcić w te klimaty więc liczę na dużo propozycji smile_prosty.gif

Albo spróbuj jakichś zbiorów opowiadań. Jest taka pięciotomowa antologia "Rakietowe Szlaki" w wyborze Lecha Jęczmyka, może znajdziesz ją w jakimś sklepie, albo bibliotece. Zawiera wybór najbardziej miodnych opowiadań SF. Jestem teraz na drugim tomie i opowiadania są naprawdę mocne.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "Mgłach Avalonu" ostatnio wyczytałam w "Rękopisie..." Sapka i też się nad tym zastanawiałam, ale skoro widzę, że to polecacie to będę musiała ją kupić :) Na pewno biorę pod uwagę również Sagę, bo to też jest skarbnica mitów a i legenda o Królu Arturze przecież też się pojawia. A do tego rozważałam albo "Grę o tron" albo "Silmarillion" Teraz będę musiała się zastanowić co wybrać i zacząć czytać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

A co sądzisz o "Legenda o Sigurdzie i Gudrun"? smile_prosty.gif

Jestem fanem serii Metra smile_prosty.gif Więc wszystke mam już przeczytane. Ciężko będzie mi teraz kupować jakieś serie np. te Roboty. Na pewno kiedyś się tym zainteresuje ale teraz wolałbym historie opisaną w jednej książce.

@NoSlogan97

Nigdy nie czytałem SH ale wydaje mi się, że może ci się spodobać Hannibal

-Czerwony smok

-Milczenie owiec

-Hannibal

-Hannibal, po drugiej stronie maski

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałam "Legendy o Sigurdzie i Gudrun" i szczerze mówiąc, nie wiem czy wybrałabym, bo mimo wszystko Tolkien jest u mnie raczej deską ratunkową, bo ciężko mi się go czyta, a do matury wolałabym wziąć książki w których po prostu się odnajduję. Ale pewnie nie będę miała wyjścia i będę zmuszona wziąć któreś z jego dzieł. A zna ktoś książkę Herosi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to najłatwiej ci będzie z Hobbitem czy Władcą Pierścieni :) Sama "Legendy o..." nie jest łatwa :)

Ogólnie omawianie książek Tolkiena może być bardzo ciężkie. Motywy religijne, druga wojna światowa i wiele innych. Jako deska ratunku to chyba ciężko będzie. O tyle "Legendy o.." to książka oparta na mitologii skandynawskiej.

Ciężko mi się jakoś trzeźwo wypowiedzieć, za późna pora chyba :)

Powiedz mi tylko szykasz jakiś nowszych tytułów czy klasyki gatunku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...