Skocz do zawartości

Polecane posty

Poszukuję książek o apokalipsie
Ale "o apokalipsie" czy PO apokalipsie? Te, które wymieniłeś, to są powieści z akcją po apokalipsie. Szukasz podobnych, bo te już przeczytałeś i się podobały, czy też należą one do tych "słabych, nigdy więcej, o nie"?

Z Gearsami strzelam (na podstawie setek zachodnich opinii), że jest jak z innymi growymi książkami - jeśli jesteś fanem gier, to Ci się spodobają, a jak nie jesteś, to po co w ogóle się za nie brać? wink_prosty.gif

@Rozmiotek

Większość sztampowej fantasy pasuje do opisu. Bohater jest nikim (czasem jest Wybrańcem, ale jeszcze o tym nie wie), a potem zostaje Kimś i ratuje świat albo robi coś równie spektakularnego. Z nowszych rzeczy np. "Malowany człowiek" pasuje. Z innej beczki "Nigdziebądź" Neila Gaimana albo "Narrenturm" Sapkowskiego. Żadna z postaci nie jest bezimienna (czy też Bezimienna, bo to, przyznajmy, dość pretensjonalne, droga Piranho), każda ma jakąś przeszłość itd., ale na początku akcji jest właściwie nikim: zwykłym dzieciakiem, zwykłym hultajem, zwykłym księgowym itp. Jeszcze mi się "Achaja" przypomniała, gdzie bohaterka jest księżniczką, ale szybko staje się nikim, jak każdy świeżo upieczony poborowy. wink_prosty.gif Pierwszy tom przyjemny, następne już nie.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rozmiotek

Dodam jeszcze "Od nowiu do pełni" Hanny Fronczak. Główny bohater jest uczonym, który stara się ożywiać umarłych. Na początku jest kompletnym laikiem, z czasem staje się jednak bardzo dobry w swoim fachu. Niestety jego eksperymenty nie są do końca takie dobre, jak być powinny...

http://ksiazki.polte...Fronczak-c20876

(Oceny kiepskie, ale jak dla mnie książka fajna)

Edytowano przez Maliniorz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu, kurde, obrodziło dzisiaj nowymi userami.rolleyes.gif

Jeszcze jakieś pomysły ?
Przede wszystkim: nie rób spacji przed kropką, przecinkiem, pytajnikiem i innymi znakami przestankowymi. A co do książek, pewnie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję klasyków gatunku science-fiction. Jest mi to potrzebne do przyszłorocznej prezentacji maturalnej. Temat polega na porównaniu kreacji świata w dwóch gatunkach: fantasy i science fiction. Z fantasy nie mam większego problemu, Tolkien,Sapkowski, George R.R Martin czy nawet Paolini lub Brett, ale z sci-fi już nie jest tak fajnie. Na pewno Stanisław Lem ale oprócz niego mało mi do głowy przychodzi. Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebię, z klasyki Sci-Fi, mogę polecić Harry'ego Harrisona (Stalowy Szczur), Philip K. Dick(Ubik/Blade Runner), Arthur Clarke i James White(Szpital Kosmiczny), jeśli mam mówić konkretami. ;) Do tego można dorzucić, parę niezłych książek na podstawie uniwersów z... Gier :> Zwłaszcza, jeżeli będziesz planował zaprezentować graficznie, to od razu masz materiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziecie jakaś książkę w stylu serialu, Twin Peaks i The Killing?. Od razu mówię tak posiadam Sklepik z Marzeniami, jeśli ktoś nie oglądał spróbuje to napisać. Najlepiej żeby akcja działa się w jakimś mieście, rejonie obojętnie gdzie. Gdzie była by zamordowana osoba a policja rozwiązywała sprawę która IMO była by bardzo trudna do rozgryzienia. Ogólnie fajnie było by, żeby to jakoś miało ręce i nogi, i nadawało się do czytania, działo się z dwóch punktów widzenia. Rodziny ofiar i policji, wiem, że ciężko będzie coś znaleźć ale jeśli ktoś spróbował by postarać się to będę ogromnie wdzięczny a tak macie malutkie wyzwanie smile_prosty.gif Druga sprawa szukam również książki Thriller/Sensacja ale w sumie gatunek to obojętny, który dział by się w sceneriach zimowych. Jakiś czas temu widziałem w Empiku taką książka gdzie na okładce był jakiś Jeep na zimowej drodze?. Mniej więcej napisałem o co mi chodzi, ciężko mi napisać to zrozumiale bo sam mam mętlik w głowie ale czekam na wasze odpowiedzi, dzięki!!

Edit 1: Kochani jeśli znajdziecie dobre S-FI w stylu, Dead Space, Obcego to chylę wam czoła smile_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jeśli znajdziecie dobre S-FI w stylu' date=' Dead Space, Obcego to chylę wam czoła [/quote']

A czytałeś może właśnie trylogię Obcego autorstwa Alana Deana Fostera? Zawsze byłem zdania że w porównaniu do ekranizacji nie cieszy się ona zasłużoną estymą, a wszystkie trzy części czyta się bardzo dobrze - to lektura szybka, wciągająca i klimatyczna, czyli po prostu porządne Sci-Fi. W dodatku każdą część można nabyć za grosze np. na Allegro.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję klasyków gatunku science-fiction
Polecam zapoznać się z tą listą. Masz zarówno sf, jak i fantasy. Twórca listy to uznany redaktor i wydawca.
szukam również książki Thriller/Sensacja ale w sumie gatunek to obojętny, który dział by się w sceneriach zimowych. Jakiś czas temu widziałem w Empiku taką książka gdzie na okładce był jakiś Jeep na zimowej drodze?
Jeep był na okładce "61 godzin" Lee Childa, czyli czternastej powieści z cyklu o Jacku Reacherze (którąś tam mają ekranizować z Tomem Cruise'em w roli głównej). Ale spoko, każdy tom można czytać osobno. Przy okazji polecam inny śnieżny thriller, świetne "Purpurowe rzeki" Jean-Christophe'a Grangé'a, swoją drogą już zekranizowane. Taki los dobrych książkowych thrillerów. smile_prosty.gif Zaś z kosmicznych horrorów dobre rzeczy słyszałem o "Szturmowcach śmierci". Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murezor

Dzięki napewno poszukam i dowiem się więcej o tej Trylogii.

Tzar

Purpurowe Rzeki oglądałem świetny film, więc dowiem się coś więcej o książce i może padnie na nią. Co do 61 Godzin ogarne to normalnie bez innych części? bo wygląda bardzo ciekawie. Tzar dzięki, że się postarałeś, a znalazł byś coś jeszcze? może masz jakiegoś Asa w rękawie? ;)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiem się coś więcej o książce i może padnie na nią. Co do 61 Godzin ogarne to normalnie bez innych części?
1. Zaoszczędzę Ci szukania. :)

2. "61..." ogarniesz spokojnie.

3. A co do Twin Peaks, to skoro, jak przypuszczam, obejrzałeś i zostałeś fanem, teraz warto sięgnąć po "Sekretny dziennik Laury Palmer". Do dostania na aukcjach, w antykwariatach i bibliotekach. Najlepiej nie dowiadywać się za dużo o tej książce, tylko po prostu siadać i czytać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep był na okładce "61 godzin" Lee Childa, czyli czternastej powieści z cyklu o Jacku Reacherze (którąś tam mają ekranizować z Tomem Cruise'em w roli głównej).

O, miło wiedzieć. Co prawda czytałem chyba tylko dwie powieści z Reacherem, ale ogólnie to całkiem strawne powieście sensacyjne z niepokonanym, twardym bohaterem. W sam raz na ekranizację.

A co do kanonu SF. Strona podlinkowana przez Tzara będzie w sam raz, ale i tak od siebie dodam główne propozycje autorów, które powinny najlepiej się nadać na prezentację i powinno być je w miarę łatwo znaleźć: Arthur C. Clarke, Philip K. Dick, Isaac Asimov, Stanisław Lem, Jacek Dukaj, Ray Bradbury, Robert Silverberg, Janusz Zajdel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mts

Widzisz, fantasy typu "Malowany Człowiek", to trochę za mało, żeby coś polecić poza książkami Bretta. Wskaż więcej tropów, o jakie historie Ci chodzi. Typu MC, czyli o dojrzewaniu dzieciaków? Proszę bardzo: 150 tytułów. O walce z demonami? Proszę bardzo: 150 tytułów. I tak dalej. Rozumiesz? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej o jakiejś ciekawej historii i bohaterze, typu magia i miecz, wielka epicka walka przeciw złu(np. demonom albo coś) itp.:P. Może coś typu historii opisanej w Dragon Age? Naprawdę cokolwiek byle było ciekawe. :P PS: Przeczytałem już Zwiadowców (bardzo fajna seria-polecam) i Pana Lodowego Ogrodu, więc tych nie musicie proponować.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...