Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam!

W jednym z artykułów na stronie głownej cd-action można przeczytać o książce "The Russian" (autor Andy McNab), która napisana jest w świecie Battlefielda 3. Mam więc pytanie: czy można znaleźć tą książkę w polskiej wersji jężykowej?

Artykuł ten to : "Battlefield 3: Pole walki na kartach powieści"

http://www.cdaction.pl/news/22815

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kryminałów w których autor/-ka podsuwa czytelnikowi wskazówki, żeby samemu można bylo wskazać mordercę.
Wydaje mi się, że najlepszą serią byłyby przygody Erasta Piotrowicza Fandorina autorstwa Borysa Akunina; pierwszy tom - "Azazel". Do tego też oczywiście Herkules Poirot (Christie) i Sherlock Holmes ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałoby mnie coś z sci-fi, ale coś dość prostego na początek, co by mnie nie odrzuciło od gatunku, bo nigdy nie interesowałem się tego typu książkami, a chciałbym.

Myślałem nad serią "Starship", ale poczytałem w necie trochę negatywnych wypowiedzi na temat tego cyklu, a jak już wspominałem, nie chciałbym się odbić od gatunku przez kiepską książkę. Coś słyszałem o serii "Honoverse" oraz o "Zaginionej flocie", coś z tego było by zjadliwe? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałoby mnie coś z sci-fi, ale coś dość prostego na początek, co by mnie nie odrzuciło od gatunku, bo nigdy nie interesowałem się tego typu książkami, a chciałbym.
Bierz w ciemno "Grę Endera", jest to książka w sam raz na rozpoczęcie znajomości z SF. Ewentualnie może być "Diuna".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu "Niekończącej się opowieści" (tak, wiem, że też jest książka) przyszła mi ochota na poczytanie sobie jakiejś książeczki w takich klimatach, tzn. - podróż pełna przygód (ważne jest odwiedzanie wielu ciekawych, fantastycznych miejsc, jak powiedzmy w Hobbicie, a nie siedzenie w jednym mieście, jak np. w Kłamstwach Locka Lamory), jakiś bohater ewentualnie drużyna, tajemne zło, ważny artefakt, miejsce, postać, które trzeba zdobyć, odnaleźć, posiąść, no sami wiecie (z tego co powiedzmy mniej więcej pasuje, a co już przeczytałem, mogę wymienić oczywiście Władcę, Narnię, może Wiedźmin też trochę w ten deseń i na razie tyle mi do głowy przychodzi, ale dzień był ciężki, to raczej co nieco mi wyleciało z głowy). Coś, ktoś?:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrYoshi

Po przeczytaniu Twojej minirecenzji stwierdzam, że właśnie czegoś takiego jak "Kolory Sztandarów" szukałem, wielkie dzięki! :)

@Tzar

Jeśli będzie mi dane natknąć się w bibliotece na "Grę Endera" to zrobię tak jak mówisz. Co do Diuny... Trochę obawiam się jej trudniejszego języka (trochę dziwne, zważając na to, że mając kilka lat czytałem LotRa), ale tak naprawdę boję się, że mnie strasznie wciągnie i będę zmuszony kupić kolejne tomy ("Diunę" na szczęście widziałem w bibliotece), które do tanich chyba nie należą, a przynajmniej nie w empiku, w którym je widziałem. :tongue:

@Dav1d

A może jednak przeczytałbyś tą "Niekończącą się opowieść"? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w książce było trochę inaczej niż w filmie i książka o wiele bardziej mi się podobała. Z innych to mi się tak trochę "Eragon" kojarzy z Twoim opisem, ale tę książkę wiele osób krytykuje (a mnie się tam podobała jak ją dobre pare lat temu czytałem :tongue:).

Edytowano przez Xavion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was moi kochani, ja poszukuję książki romantycznej jakaś przygoda, miłość ale głównie studentów ale mogą być też dorośli. Ostatnio mam ochotę coś takiego przeczytać tylko żeby książka była naprawdę dobra podejmie się ktoś takiego wyzwania i pomoże mi znaleść? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się, że mnie strasznie wciągnie i będę zmuszony kupić kolejne tomy ("Diunę" na szczęście widziałem w bibliotece)
"Diuna" kończy się tak, że nie będziesz zmuszony. :) Wątki tej historii zostają w większości pozamykane, tak że spoko możesz wypożyczać.

@Jedi

Gdzieś tam wyżej z Murezorem polecaliśmy na taką okoliczność "Cień wiatru" i "Grę anioła" Zafona. Miłość (zakazana, a jakże!), przygoda, tajemnica i trochę humoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci tydzień nie ruszam się z domu i nie zanosi się, żebym prędko wyzdrowiał, przeszedłem już wszystkie części Gothika, dokończyłem trylogię Sienkiewicza, przesłuchałem z 10 razy moją kolekcję płyt i umieram z nudów =P Weźcie mi polećcie jakąś książkę. Szczerze to jestem tak znudzony, że nawet jakichś szczególnych oczekiwań nie mam, sam nie wiem co chcę czytać. Najbardziej lubię fantastykę, ale nie przepadam ani za heroic fantasy z rycerzami w lśniących zbrojach, ani za pseudointeligentnymi smętami dla pseudointeligentnych buraków. Uwielbiam klimaty Hobbita, Wiedźmina (opowiadań), Metra 2033, czy (w przypadku gier komputerowych) Gothika, Risena, z poważniejszych rzeczy Tormenta. Najlepiej, żeby nie były to jakieś niszowe tytuły o których słyszał sam autor, jego rodzina, najbliżsi znajomi, wydawca i pięć przypadkowych osób, które to kupiły, bo będę pewnie to zamawiał przez Allegro, ew. wyślę kogoś do biblioteki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diex

Podpisuję się pod Czarną Kompanią i cyklem inkwizytorskim i od siebie dorzucam jeszcze Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza oraz Miecz i kwiaty Marcina Mortki.

To pierwsze to miks sci-fi i fantasy, z wyraźną przewagą tego drugiego. Opowiada o człowieku, Vuko Drakkainenie, który ląduje na obcej planecie z zadaniem odszukania zaginionych naukowców badających ten świat. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest poważniejsza, niż się wydawało. Równolegle autor prowadzi wątek Filara, następcy tronu Amitraju, który to kraj... Albo nie, sam przeczytaj :DKlik!

Zaś co do Miecza i kwiatów... Klik!

Xavion mnie uprzedził :/

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix - coś z magią - polecam Trylogię Czarnego Maga Canavan oraz Ziemiomorze

Le Guin. To pierwsze jest bliższe klimatom średniowiecznym, ale to drugie z kolei ma jakby ciekawszą fabułę i świat. Większość T.C.M. dzieje się w mieście, więc masz to, co chciałaś. Co do książek podobnych do Drogi polecam Jestem Legendą Mathesona. Świetna książka opowiadająca o ostatnim człowieku na ziemi, ale już nie tak brutalna i dosadna jak Droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix

Średniowieczne klimaty - to koniecznie musi być w naszym średniowieczu osadzone? Czy może poziom rozwoju ma być średniowieczny?

W naszym średniowieczu osadzone są na przykład Imię Bestii i Herezjarcha Jacka Komudy. Magia występuje tam w dużych ilościach, lecz są to raczej mroczne opowieści. To dwa zbiory opowiadań o Franciszku Villonie - francuskim poecie, ale też bandycie z czasów średniowiecza.

Zaś jeśli nie musi się dziać to w naszej rzeczywistości, polecam Necrosis. Przebudzenie Jacka Piekary. To także zbiór opowiadań, równie mrocznych, ale z nutką tajemnicy. Również bardzo ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix

Też polecam Jestem Legendą, naprawdę dobra książka, czyta się bardzo łatwo. Niestety jest dość krótka, ale w końcu nie tylko to się liczy. Nawet jeśli widziałaś film, to możesz spokojnie czytać nie obawiając się nudy, ponieważ film był wolną adaptacją, gdzie wiele zostało pozmieniane, a zwłaszcza zakończenie.

Inne książki podobne do Drogi trudno mi wymienić, bo wydaje mi się, że jest ona dość wyjątkowa (za coś w końcu tę nagrodę dostała :rolleyes:), ale skoro ci się spodobała to może spróbuj innych dzieł tego autora? Krwawy Południk, Dziecię Boże, Strażnik Sadu... Nie jest to to samo, ale spróbować nie zaszkodzi.

Edytowano przez Xavion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix001 - również polecam Trylogię Czarnego Maga, razem z prequelem i kolejną potem, Trylogię Zdrajcy.

Trylogię Czarnego Maga raczej dostaniesz w bibliotece, a o resztę musisz już jakoś sama się zatroszczyć

Również w średniowiecznych klimatach można zaliczyć Trylogię Nocnego Anioła, dynamiczna fabuła, prowadzone jest kilka wątków bohaterów no i jestem w stanie Ci pożyczyć 2 części tejże trylogii :D

Ciekawy jeszcze może wydać się cykl Koła Czasu, sam zaczynam czytać i fajnie się zapowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Kiedyś czytałem pewną ksiażkę acz tytuł wyleciał mi z głowy... W sumie to niezbyt wiele z niej pamiętam ale opowiadała ona o człowieku który został przeklęty i nie mógł umrzeć, owy gość nie był raczej pozytywnym bohaterem. Pamiętam że jedno odpowiadanie opowiadało o pierścieniu z krwawnikiem i jakimś kosmicznym krysztale. Wszystko działo się w klimatach fantasy to znaczy: magia, miecze itd. Jeśli ktoś pamięta tytuły tych książek byłbym bardzo wdzięczny za przypomnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...