Skocz do zawartości

Polecane posty

@ELDavido97

Rada na przyszłość: zanim wyślesz posta, przeczytaj co napisałeś i popraw ewentualne błędy. Tutaj tak nie zrobiłeś i widać efekt (skąd się ludziom bierze to "fantasty"?).

Wracając do książek - gorąco polecam "Naznaczonych błękitem" Ewy Białołęckiej. Jest to znakomita powieść o przygodach kilku młodych ludzi posiadających szczególne zdolności. Zalety książki to świetnie wykreowane postacie i ciekawa wizja magii. Gdyby ci się spodobało, "Naznaczeni..." są pierwszym tomem większego cyklu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Mógłby ktoś polecić mi jakąś książkę, która byłaby wstanie dorównać historią bądź klimatem czy nawet gatunkiem do "Gargulca" Andrew Davidsona???

Chciałbym jakąś nieszablonową historię dwojga ludzi, których drogi sie spotkały - tak, jak miało to miejsce w Gargulcu... z góry dzięki za jakiekolwiek propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłaby wstanie dorównać historią bądź klimatem czy nawet gatunkiem
Jakiż to gatunek masz na myśli? :wink:

"Gargulca" nie czytałem (a chyba się skuszę), ale wiem, że jest często porównywany do "Cienia wiatru" Zafóna, którą to książkę czytałem i mogę z czystym sumieniem polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś space operowego, może być w stylu Starship Troopers. Ogólnie wszystkie propozycje mile widziane.

Szukam także książki, której fragment był kiedyś w Esensji: czas po III wojnie, bć może była nuklearna, człowiek który rozbrajał wyrzutnie rakiet, szukał... hmm... Wielkiej Wyrzutni? Boskiej Wyrzutni? Coś w tym stylu.

Inną książką, której szukam, jest książka o powstaniu warszawskim, do którego dostała się załoga czołgu/transportera z przyszłości obecnej/przyszłej. Wiem, zagmatwane, ale nie mogę tego inaczej wytłumaczyć. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar

dzięki za tytuł, mam tylko jedno pytanie, czy w książce nie ma zbyt dużo "fantastyki" ?

W "Gargulcu" również było jej sporo, mam tu na myśli odwołania autora do zdarzeń ze średniowiecza w którym toczyły się losy bohaterów...ale w Gargulcu fantastyka fajnie współgrała z czasami współczesnymi i nie przeszkadzała w odbiorze całości ( myślę, że wiesz o co mi mniej więcej chodzi :wink: )

(z tym "gatunkiem" w poprzednim poście trochę przesadziłem :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar Starship Troopers = Żołnierze Kosmosu Drobny szczegół.
Było napisać polski tytuł, a tak to myślałem, że chodzi ci o coś w klimacie filmu. A co bardziej w klimacie filmu, niż książka, na której ten film bazuje? :wink: W ramach rekompensaty proponuję "Wieczną wojnę" Joego Haldemana (pięć pierwszych rozdziałów).

Jak czytasz recenzję książki Scalziego, to poczytaj też fragmenty - na dole strony są linki do kilku pierwszych rozdziałów.

I prosiłbym jeszcze o jakąś serię fantasy, tak powyżej 8 części. Uwielbiam takie tasiemce mieczo-magiczne.
Malazańska Księga Poległych Stevena Eriksona - części jest dziewięć (niedługo dziesiąta i ostatnia), ale każda ma tak ok. 1000 stron. Do końca roku się z czytaniem nie wyrobisz. :wink:

@down

Dobra, dobra, zobaczymy. W połowie listopada przepytam cię ze znajomości utworów. :P

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malazańska Księga Poległych Stevena Eriksona - części jest dziewięć (niedługo dziesiąta i ostatnia), ale każda ma tak ok. 1000 stron. Do końca roku się z czytaniem nie wyrobisz. :wink:

Mówisz do człowieka, który załatwił w półtorej miesiąca Sagę Ludzi Lodu, a w miesiąc niemal cały Świat Dysku. Zabrakło chyba 3 ostatnich części. :P Więc Malazańska Księga Poległych powinna mi wystarczy od około miesiąca do dwóch. :wink:

A tak swoją drogą, to Saga o Ludziach Lodu to chyba Moda na Sukces fantasy. 47 tomów robi wrażenie. :laugh:

Edytowano przez Major Domo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję jakiejś ciekawej fantastyki o wojnie nuklearnej, coś podobnego do Metro 2033.

Z góry dziękuję za odp. ;)

W listopadzie wyjdzie Metro 2034 ;) Co do Pikniku na skraju drogi to również polecę, miałem przyjemność ostatnio czytać. Nie jest to dzieło wybitne, ale warte przeczytania, szczególnie jeżeli fascynuje cię ta tematyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego całego Metra nigdy nie czytałem, ale z opisu tejże książki mniej więcej rozumiem o co ci chodzi. Podobnych dzieł powstało jakieś 14 miliardów, dlatego ograniczę się do pozycji, które miałem okazję przeczytać.

Krąg Walki, autor: Anthony Piers. Jest to trzytomowe dzieło (trzech bohaterów, trzy splecione ze sobą opowieści), które bardzo przypomina... grę Fallout. USA, radioaktywne tereny, mutanty, tajemnicze Bractwo, odrodzenie cywilizacji, podziemna enklawa, i tak dalej. Warto przeczytać.

Opowiadania Najlepsze, autor: Philip K. Dick. Jak łatwo się domyślić jest to zbiór opowiadań o tematyce głównie nuklearnej. Nazwisko autora mówi samo za siebie. Tego samego autora godne polecenia jest jeszcze dzieło zatytułowane Doktor Bluthgeld.

Głowa Kasandry, autor Marek Baraniecki. Według Gazety Wyborczej jedno z siedmiu najważniejszych światowych dzieł postapokaliptycznych. Czy tak jest w istocie? Nie wiem, ale książka jest naprawdę świetna. GK to zarówno tytuł zbioru, na który składają się 4 opowiadania, jak i jedno z tych opowiadań. Na zachętę powiem, że tytułowa Kasandra, to głowica atomowa, która podobno może zniszczyć całą ziemię. ;]

Na koniec proponuję Aleję Potępienia (spotkałem się też z tytułem Aleja Potępionych), Zelaznego. Czyli jak wygląda licząca sobie 5 tysięcy kilometrów podróż autostradą po Stanach, wśród mutantów, anomalii i tego co zostało po III wojnie światowej.

To powyższe, to pierwsze co mi przyszło do głowy. Podobnych książek przeczytałem więcej, ale na chwilę obecną nie mogę sobie przypomnieć tytułów. Być może nie były warte zapamiętania. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warman - > Z dużą dawką humoru? Z akcją? W realiach fantastycznych? Piszesz przecież o książkach Pratchetta :D Jeśli naprawdę interesują cię kryminały, zacznij od "Straż! Straż!", bo jest to pierwsza część serii o Nocnej Straży Ankh-Morpork. Jeśli chcesz jednak czytać po kolei ("Świat Dysku" składa się głównie z kilku serii, połączonych jednak ze sobą choć odrobinę - przynajmniej światem), to zacznij od "Koloru Magii" :)

Dirian->Hm, znam pewną książkę, i chociaż nie jest o wojnie nuklearnej, to jest o ludności na wymarciu i zmieniającym się przez to świecie - 'Wielkie Solo Antona L'. Coś jak 'Jestem legendą', tylko bez amerykańskości, wybuchów, zombie i takich tłumów ludzi, za to znacznie bardziej filozoficznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję książki o siłach specjalnych, najlepiej działających współcześnie (czy chociaż od zakończenia II wojny). Zależy mi głównie na opisie przeprowadzonych przez nie operacji (do poszukiwań zachęciła mnie notatka o ataku specnazu na pałac prezydenta Afganistanu w 1979). Najlepiej jakby jedna książka porównywała jednostki z różnych krajów, albo taką która dokładnie skupia się na jednej np SEALs czy Rangersów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zły Duet

Jeżeli zaczęło się od notatki, to więcej na temat znajdziesz w książce "Specnaz w Afganistanie" z wyd. Bellona. Również z Bellony ciekawą książką na temat jest "Encyklopedia oddziałów specjalnych" (aut. Ryan, Mann, Stilwell) i "Historia oddziałów specjalnych" (aut. Eric Denécé). Dalej wyd. Muza i "Jednostki specjalne w akcji" (prawie same opisy operacji) Alexandra Stilwella. Poza tym taka np. SAS świetnie została opisana w "Encyklopedii sił specjalnych SAS" Steve'a Crawforda. Oczywiście gdybyś się dorwał do wszystkich tych książek, to zauważyłbyś, że powtarzają się informacje i opisy. Pogrubiłem dwa tytuły, które świetnie się uzupełniają i razem tworzą takie mini-kompendium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś jakieś książki (katalogi, spisy?) dotyczące jednostek wojskowych na całym świecie, jednostek policyjnych i broni palnej, gazowej i akcesoriów przez nie używane? Na necie może i coś tam jest, ale imo to za mało. Takie dosyć szczegółowe opisy i fotki broni żeby były :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję książki...

Interesuję się muzyką Metalową więc poszukuję jakiejś szeroko pojętnej encyklopedii Metalu.Szukałem w internecie i jedyne co mi się udało znaleźć to jakiejś historie konkretnych stylów Metalu typu Historia Death Metalu.Chodzi mi o książce traktującej o wszystkich stylach Metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...