Skocz do zawartości

Komiksy II


Cardinal

Polecane posty

Przeczytałem jedyny Mega Marvel z Avengersami i szczerze mówiąc jestem rozczarowany Ex Post Facto. Niby zarys historii jest ciekawy bo przybywa łotr z alternatywnej rzeczywistości by zniszczyć Avengers. Zawsze lubiłem takie historie. Ale tutaj akcja zamiast skupiać się na odmiennych wersjach rzeczywistości, stawia w centrum (dla mnie) drugorzędnych bohaterów - Sersi i Black Knighta i jeszcze wątek ich miłości - błeeee. Kapitan Ameryka i Ant Men są statystami a Iron Mana w ogóle nie ma. Przeczytałem ale mnie nie zachwyciło.Historia o Synach Nocy zresztą też nie :/.

okladka-200.jpg

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyszedł 2 tom Zimowego Żołnierza i w nim mamy go w pełnej krasie (nie to co w 2 tomie). Historia kończy się ciekawie. Jak ktoś wie, to niech mi odpowie - co było dalej? wiem, że potem jest Tajna Wojna, Nowi Avengers i Wojna Cywilna

potem ginie Kapitan Ameryka. A co się dzieje z Lukinem i Duchem Red Skula mieszkającym w jego ciele?

@DOWN

Ryba2111

1. Trzeba było zdawać jakieś zerówki w maju :P

2. Polub ten wskazany przez Silent Boba profil na fb

https://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela?hc_location=stream

Informują w którą to środę są premiery, a także wrzucają naprawdę fajne informacje i szczegóły dotyczące danych tomów. Także linki do recenzji różnych autorów. Ktoś jeszcze też uważa że "Marvels" jest słaby - ufff nie jestem sam :).

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wydania Zimowego Żołnierza t.2 mają błędy w druku (niedodrukowane obrazki w creditsach)? Te drukarnie robią się niemożliwe. W CDA błędy, w WKKoH błędy. Walnąć im jakąś karę umowną to może poprawią jakość albo upadną i konkurencja się przestraszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie - jutro wszystkich stałych Hachettowców zapraszam do kiosków po nowy tom kolekcji z Punisherem. No jedna z najlepszych części "one hero stand" z tej serii. Jak Silent Bob w końcu to przeczyta to tez powinien się zachwycić smile_prosty.gif. Szkoda, że DarthMetalus odpuszcza ten tom, ale z tą jego listą to chyba nie wygram smile_prosty.gif

Reputacji już nie ma, to mnie nie zminusujecie za screen Dilona smile_prosty.gif. Jak już jutro ktoś kupi, to pospojleruję smile_prosty.gif.

@DOWN

Oczywiście spoilery fabularne, będą w tagu

thunderbolts-deadpool-and-punisher.png?w=500

I znowu zaczynasz z tym Deadpoolem? BS już cie upominał. :P I tak wszyscy wiedzą, że Punisher jest najlepsiejszy :). Szkoda, że TRZY podejścia filmowców do tej postaci były średnio udane. Szkoda, że do Disneya/Marvela należy ugrzecznione ABC, a nie choćby NBC (dali czadu z tym Hannibalem ;)). Wtedy serial o Franku mógłby w końcu ruszyć. Wyobraźcie sobie serial o Punisherze dziejący się w tym samym universum (tylko nieco obok) co ruszający we wrześniu SHIELD. To by była miazga.

Edytowano przez 8azyliszek
Naucz się, że nie walimy ogromnych obrazków tylko linki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zebrać część zeszytowej wersji Welcome Back... nie jest najgorsze fabularnie, rysunki są miejscami dziwne, wolę starego Punishera, ale ten też daje radę, a co do filmów, to Travolta był całkiem niezły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lekturze "Punisher: Witaj ponownie, Frank część 1".

Rysunki pominę milczeniem... ;)

Ale scenariusz jest świetny. Punisher wraca do wymierzania kary na tych, którzy sobie na to zasłużyli. I oczywiście nie patyczkuje się przy tym. Ennis w charakterystyczny dla siebie sposób przybija szpilę światkowi superbohaterów poprzez gościnny występ Daredevila i to, w jakiej sytuacji stawia go Frank. Cały tom czyta się szybko i jednym tchem. Czekam na część 2.

Nigdy nie interesowałem się za bardzo historią Punishera. Mam tylko jeden komiks z tą postacią wydany przez TM-Semic i w TPB cały run Ennisa z Punisher MAX. Ale dopiero w streszczeniu poprzednich wydarzeń w tym komiksie dowiedziałem się, że Punisher pracował... Dla Aniołów. Tych z Nieba. Matko Boska, to nawet durniejsze niż Frankencastle... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

"I told you so"

No i powiedział im by sobie... tongue_prosty.gif

Pierwsze 24 strony są napakowane akcją. Ten prosty, czarny humor rządzi! Nie sposób słowami w poście opisać jak fantastyczna jest ta historia. Od pierwszego dymka "I idź do fryzjera" poprzez

"Zawsze zastygają w bezruchu. Zawsze", Zasady strzelaniny w kostnicy, "O boże On wrócił", "Uchyliłby się przed kulą", Metro-Dzitsu, "Kłopot z tą wojną był taki, że to nie był Wietnam", "Zawsze lubiłem Zoo" (był tez taki etap w grze PC), Mamuśka Gnucci budząca się na łóżku, "FUNT To porządna dzielnica proszę pani" po Guliani ma receptę na wszystko. No może nie na wszystko" smile_prosty.gif

Genialne kwestie. Aaaaa żałujcie, kto jeszcze nie czytał końcówki. Tyle wam powiem, że jest trochę spokojniejsza ale dalej świetna. Dla mnie kwintesencja Punishera po prostu. I jej elementy trafiły potem do filmu z 2004 roku i genialnej gry z 2005.

Silent Bob, mam nadzieję, że nadrobisz swoje braki w historii tego wspaniałego bohatera. DarthMetalus - żałuj, że to opuszczasz tongue_prosty.gif. Ja uwielbiam Punishera od mojego pierwszego kupionego komiksu - to były "Ostatnie Dni" z sierpnia 95, a ja miałem wtedy 10 lat tongue_prosty.gif. Co do "Witaj w Domu Frank" to na przełomie 2005/2006 roku śledziłem zeszycikowe wydania Mandragory. Ale ponieważ chcieli za 24 stronniczki A5 aż 8 zł to kupiłem tylko nr 9. Zaraz potem obniżyli cenę do 5 zł, to kupiłem jeszcze 10 i 12 część. Ale niedługo potem wyszło wydanie zbiorcze za 70 zł. Ledwo dostałem stypendium wparowałem do Empiku i kupiłem na własność. Ten i jeszcze Essential Punishera to najwyższe kwoty jakie dałem za pojedyncze komiksy. Ale nie żałuje, bo dla mnie były to najlepsze pozycje jakie wydała Mandragora w czasie swojego istnienia. Żałujcie, że nie macie tego wydania, ale Hachette w 2 twardych tomach jest niewiele gorsze, choć oczywiście przepłacone smile_prosty.gif.

Może ktoś by się skusił na Punishera Essential, kto go jeszcze nie ma? Za cenę 1 tomu kolekcji (+ wysyłka) dostajecie 550 stron komiksu. No dobra jest w czerni i bieli - ale historie są świetne. Ten komiks to My pressiousssss... :D

http://allegro.pl/essential-pl-punisher-wyprzedaz-tw-okladka-i3336379142.html

post-57308-0-41274000-1371651380_thumb.j

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Punishera i widziałem film o którym mówisz. Obie produkcje bardzo mi się podobały i chętnie do nich wracam.

Nadrabiać braki? Hmmm... Powiem tak - uwielbiam Punishera pióra Gartha Ennisa z jego runu w imprincie MAX (a teraz, po przeczytaniu "Witaj ponownie, Frank" polubiłem też wersję przed startem Punisher MAX). Czytałem wybiórczo kilka innych komiksów z Punisherem, ale nie przypadły mi do gustu i niespecjalnie je zapamiętałem. Ale cóż... Jeśli się czytało to, co Garth Ennis pisał w Punisher MAX, to wiesz... Nie ma porównania. Po prostu Ennis rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek - jak już to lepiej nie na allegro tylko sklep.gildia.pl, cena prawie taka sama - tak jak pozostałych Essentiali Mandragory (a nawet 4 grosze niższa ;) ) i dodatkowo reszta zeszytów z Punisherem po 5 lub 8 zł za sztukę.

Co do WKKM (póki co skusiły mnie tylko dwa komiksy, oznaczone numerami 10 i 13) to 18 tomem kolekcji będzie Iron Man: 5 Koszmarów, 19 tomem - Kapitan Ameryka: Nowy Porządek, a 20 - Daredevil: Odrodzony. Innymi słowy - przynajmniej do 21 tomu kolekcji znów nic nie kupię. Obecnie, może się skuszę na "4 jeźdźców Apokalipsy" póki do 5 lipca jest na gildii promocja -25%, ewentualnie kupię kolejny tom Sandmana, bo w lipcu wreszcie wychodzi "Zabójca 4", a jesienią kolejne premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej próbuje zebrać całą kolekcję, nie jest to łatwe ale jakoś idzie, a Punishera kupie na 200% uwielbiam Franka, grę przechodziłem po kilka razy, filmy były gorsze, ale też da się je obejrzeć, jeśli będziecie mieć okazję kupienia Tm-Semicowych Punisherów też nie pożałujecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tylko musisz mieć wcześniej przerobionego "Iron-Man Extremis" Inaczej nie pogadasz :).

Współczuję wam panowie.

W związku z premierą Punishera, przyszedł mi do głowy pomysł. Wystawiłbym moje twarde wydanie Mandragory na Allegro. Nie ma innych aukcji takiego komiksu. Jeśliby poszło za 100 zł, to kupiłbym sobie obie części od Hachette i jeszcze 20 zł zarobił. Wszedłem, więc dziś do Empiku by popatrzeć na dodatki w tym wydaniu. IMHO czerwony karton z wieloma kadrami tej historii łączący twardą okładkę z resztą komiksu, jest gorszy niż jedna, ale wyrazista scena w wydaniu Mandragory. to jednak można przeboleć. Ale ci tłumacze z Muchy IMHO zepsuli swoje tłumaczenie już od pierwszego obrazka. Co to w ogóle ma być? Jak można było zastąpić "I Idź do fryzjera" lamerskim "I zmień fryzurę"?? No jak?!

skan1-120.jpg

A potem jest tylko gorzej. Metro-Dzitsu zastąpiono Blach-Fu, dzielnicę - okolicą, zepsuto wypowiedzi przechodniów o mścicielach, zasady strzelaniny w kostnicy itp. itd. Wszystkie przytoczone przeze mnie wczoraj kultowe txty z tej historii zostały osłabione, lub pogorszone. Kompletna Masakra. Mieli proste zadanie -przetłumaczyć tak jak Mandragora. I nawet temu nie dali rady. Dobra - Mucha już mi kompletnie podpadła. Nic dziwnego, że o nich nie słyszałem, zanim koledzy nie powiedzieli na forum. Pełen nieprofesjonalizm :).

Dlatego współczuję wam z powodu jakości tłumaczenia tej wspaniałej historii. Jakbym wiedział wcześniej, to zdecydowanie bym polecał zakup na Gildii.

CorniC - pełen, wielki szacun za regularne kupowanie kolekcji. Silent Bob oczywiście też. Rorschach - i bardzo dobrze. Kupi się Tajną Wojnę i znów będzie ze 2 miesiące by zebrać na kolejny tom godny uwagi. Bo jak już mówiłem słabe "hero stand alone" omijam. Tyle dobrego, że 19 i 20 to znowu będą polskie premiery a nie jakieś przedruki i 2 wydania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, możecie wytłumaczyć mi, dlaczego jeszcze nikt nie napisał o tym: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/222717-kick-ass-1

Tymczasem, biedny Darth Metalus wraca do bycia smutnym i nieszczęśliwym, ponieważ na gildii skończył się nakład Ostatnich Łowów Kravena oraz Marvels, które chciał zakupić na urodziny. (T_T)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież była już mowa o tym, że Kick-Assa wyda Mucha Comics. Read the topic. :P

Ja tam się cieszę, że ten komiks będzie wydany, na pewno kupię. Ale zaznaczyć muszę, że nienawidzę kreski Romity Juniora... Whatever...

Co do WKKM - wczoraj czy przedwczoraj widziałem na pewnym portalu aukcyjnym wystawione wszystkie tomy WKKM od 1 do 15 za... Chyba za 560 PLN.

ALE! Wszystkie tomy można zamówić bezpośrednio u Hachette (najlepiej przez telefon). Na innym forum jeden użytkownik pisał, że w ten sposób zamówił tomy 1-13 i wszystkie przyszły bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthMetalus

Jak pisał @SB było o KA wspominane i już wtedy pisałem, że nic poza Marvel/DC się nie liczy tongue_prosty.gif.

I nie możesz kupić ani Łowów ani Marvels. Przecież nie ma ich na twojej 13-punktowej LIŚCIE tongue_prosty.gifsmile_prosty.gifbiggrin_prosty.gif. Teraz musiałbyś przepłacać 10 zł na Allegro.

http://allegro.pl/marvels-najtaniej-bcm-i3364082503.html

Zresztą na Gildi też musisz płacić 10 zł za przesyłkę. A samo Marvels jest słaaabeeee...

Ktoś ma jakieś przemyślenia o powtórzonych New X-Men, które są aktualnie w kiosku? Ja mam w wydaniu DK, więc nic nowego do dodania. Poza tym, że czekam na ponad 200-stronnicowy Imperial, w którym będzie ciąg dalszy obecnego "Extinction". Ważne, że już za tydzień będzie Tajna Wojna. Spider-Man znowu wszystkim dokopie smile_prosty.gif.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał @SB było o KA wspominane i już wtedy pisałem, że nic poza Marvel/DC się nie liczy tongue_prosty.gif.

1. Musiało umknąć to mojej uwadze.

2. Jak już wspominałem, moja lista ciągle się zmienia. Chrzanić te sztywne "13". :D

3. Czy przypadkiem Kopacz Półdupków nie został wydany przez Marvel?

Teraz musiałbyś przepłacać 10 zł na Allegro.

http://allegro.pl/ma...3364082503.html

Zresztą na Gildi też musisz płacić 10 zł za przesyłkę. A samo Marvels jest słaaabeeee...

Wiem, jednakże kupuję trochę więcej komiksów, więc jakoś przeboleję te kilka złociszy, które będę zmuszony wydać na wysyłkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy przypadkiem Kopacz Półdupków nie został wydany przez Marvel?

Marvel Icon. To jest imprint Marvela, coś jak Vertigo z DC. Wiesz, wszyscy mówią o DC i Vertigo, nigdy to nie jest wymieniane razem. Tak samo powinno być z Marvel Icon.

nic poza Marvel/DC się nie liczy .

Wręcz przeciwnie. Marvel i DC dają największą sieczkę jaką można tylko dawać. Wydawnictwa takie jak Image czy Dark Horse powinny być lepiej promowane w naszym kraju. Ale jest jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś przemyślenia o powtórzonych New X-Men, które są aktualnie w kiosku?

Akurat ja mam.

W przeciwieństwie do Astonishing X-Men czy Thor'a z WKKM, które pomimo że kończą się w ciekawych momentach to mają pewien (jak to nazwać...o!) zakończony etap historii to New X-Men konczy się w środku historii

wtedy kiedy Cassandra Nova w ciele Xavier'a opuszcza Ziemię statkiem kosmicznym

.

Co do dodatków to jest ich sporo. Oprócz informacji o scenarzyście i rysowniku są jeszcze szkice koncepcyjne i opis o pomyśle na New X-Men.

Co jeszcze? Fabuła i (może nie aż tak jak fabuła ) rysunki spodobały mi się, ale najbardziej pomysł z kostiumami X-men'ów.

Dlaczego zrezygnowano w następnych komiksach z tych strojów? Serio się pytam jedne z najlepszych jakie widziałem (kojarzą się z filmem i wersją ultimate).

No i wygląd Logana a'la Rico Rodriguez z Just Cause jezyk1.gif bezcenny.

Edit

Zapowiedziano kolejne tomy:

Iron man: Pięć Koszmarów

Kapitan Ameryka: Nowy porządek

Daredevil: Odrodzony

Edytowano przez Kruk7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dlatego z nich zrezygnowano :)

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1045083_157538767765569_1817047221_n.png

I czytaj co piszę - ta historia zostanie dokończona (do pewnego momentu ale zawsze) w tomie Imperial który też się pojawi w kolekcji.

@DM

Przestań być babą i jak ci się coś podoba to kupuj, a nie lamentujesz. Teraz będziesz musiał przepłacać za słabe Marvels. A przecież kolekcja Hachette po to powstała byśmy już nie musieli tak bardzo przepłacać u Muchy czy Egmonta i by był wybór oraz konkurencja. Jak przegapisz Tajną Wojnę to słaaaby będziesz, że strach.

Fajnie być Silent Bobem. Ten to ma wszystkie (nawet te powtórzone po TM Semic, Egmoncie, DK czy Mandragorze) tomy :P:):D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruk7 skoro spodobał ci się scenariusz Granta Morrisona i rysunki Franka Quietly'ego, to koniecznie musisz sięgnąć po All-Star Superman wydane przez Mucha Comics. Cena jest zaporowa, ale jak już się przeczyta, to normalnie szczena opada. Najlepszy komiks z Supermanem, jaki czytałem. (jeśli mi się będzie chciało, to może napiszę recenzję tego albumu na moim blogi...)

Odnośnie posiadania wszystkich tomów z WKKM, to nie jestem jedyny. Fakt, jak już teraz patrzę, to gdybym co miesiąc odkładał te 80 zł, to na fajną kartę graficzną byłoby mnie stać... Czego jednak się nie robi dla hobby. :)

Jestem ciekaw ile warta będzie cała kolekcja po zakończeniu jej wydawania. Bo jeśli do końca cena nie ulegnie zmianie, to w sumie grubo ponad 2000 zł zapłacimy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek Po pierwsze, nie jestem w stanie kupować wszystkiego, co mi się podoba, nie zarabiam na siebie. Jestem więc zmuszony się ograniczać. Po drugie, od hachette oprócz Marvels wezmę Łowy Kravena, więc te bonusowe (bodajże) 6 zł przeznaczę na przesyłkę dwóch komiksów na raz. Po trzecie, daj już sobie spokój, bo zaczynam sądzić, że w każdym z równoległych wszechswiatow ta dyskusja byłaby tak samo jałowa.

@SB Ok. 2410 zł, jeśli się nie mylę. Około, bo nie odejmowałem groszy. ;P

Edytowano przez DarthMetalus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kupowania WKKM w całości zrezygnowałem. Nie mam już 6 numerów ( a dojdzie jeszcze Tajna Wojna i Pięć Koszmarów, bo te komiksy już posiadam). Ostatnimi czasy przestałem stawiać sobie za cel kupowanie wszystkiego co wychodzi w Polsce, aby wspierać rynek komiksowy i nareszcie zaakceptowałem to, że nie mogę znać wszystkich historii Marvela ( bo i tak pewnie nigdy nie poznam tongue_prosty.gif), więc porzucam całkowicie komiksy, np. ze świata X-Men ( bo nigdy tej grupy i poświęconych jej serii nie lubiłem). Oczywiście postaram się kupić wszystkie te numery WKKM, w których będą komiksy mi nieznane a jeszcze trochę tego będzie. Niemniej mój plan zebrania całości nie wypali i obrazek Dell'Otto nie ozdobi mojej półki. Skupiłem się za to na moim głównym celu jeżeli chodzi o zbieranie komiksów. Z zapałem maniaka szukam i kupuję wszystkie serie, ongoingi, one-shoty, w których pojawia się Venom/Carnage/jakikolwiek symbiot. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać jak największą kolekcję tytułów z tymi postaciami.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...