Skocz do zawartości

Manga & anime - ogólnie!


Mariusz Saint

Anime!  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy zacząłeś oglądać anime?

    • 1-3 lata temu
      122
    • 4-6 lat temu
      69
    • 7-9 lat temu
      40
    • 10 i więcej lat temu
      67


Polecane posty

Anime, które najbardziej was... zawiodły.

Neon Genesis Evangelion. Skończyłem tę serię dosyć niedawno. Jakość SnK spowodowała, że postanowiłem wrócić do anime. Zdecydowałem, że zacznę właśnie od Evangelionów, a tu na dzień dobry coś takiego. Niby wszystko ok, ale to zakończenie. -_-

Z drugiej strony, przede mną jeszcze filmy kinowe, więc może zmienię swoje poglądy na ten temat. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, przede mną jeszcze filmy kinowe, więc może zmienię swoje poglądy na ten temat. tongue_prosty.gif

Seria Rebuild (czyli właśnie filmy kinowe) reprezentuje sobą cholernie wysoki poziom. Odcina się ona od głupotek, które popsuły oryginalną serię i dodaje sporo od siebie. Nowi bohaterowie, wydarzenia... ba! Cały "3.33" jest w 100% nową historią, która rozpoczyna się tam, gdzie oryginalny Evangelion skończył, a jeszcze został ostatni film...

Tak więc polecam! W szczególności "2.22", bo to film po wszech miar genialny!

Następny delikwent to Bleach. W tym wypadku też dość mocno żaliłem się na jego temat w odpowiednim temacie, więc tu ograniczę się tylko do zwykłego ocb? Jak z czegoś co zaczęło się tak fajnie można było zrobić kalekie dziecko nielogiczności fabularnych i nieciekawych kadrów?

Blicza skreśliłem z listy oglądanych około setnego odcinka. Nie potrafiłem dalej zdzierżyć zmarnowanego potencjału. Nie mam też cierpliwości do serii, które nie chcą się skończyć (dlatego też mimo szczerych chęci nie potrafię skończyć Gintamy confused_prosty.gif).

Tengen Toppa Gurren Lagann - po prześwietnym pierwszym sezonie, drugi ledwo dociągnąłem do końca. Nie wiem za bardzo co było nie tak, ale było. Może ta cała epickość mi się przejadła?

Hah! W moim przypadku, to właśnie druga seria bardziej mi się spodobała. Może po prostu jestem fanem epickości biggrin_prosty.gif

Poza tym zakończenie, które wielu z fanów uważa za zbyt smutne, według mnie było zwyczajnie świetne. Jak dla mnie to był jedyny sposób, żeby dobrze zakończyć serię.

Hellsing - głównie mi się rozchodzi o finalny, 10-ty tomik. Nie to, że trzeba było na niego wieki czekać, to na dodatek cała historia nie tyle się zakończyła, co została pośpiesznie ucięta. Działo się bardzo dużo, bardzo szybko, przez co powstały luki i nielogiczności. Szkoda.

Mam dokładnie te same odczucia względem anime. Przez 9 pierwszych odcinków miałem przed sobą obraz wspaniałego anime - nie bez wad, ale wciąż zdolnego dać mi całą masę frajdy. Kiedy w końcu nadszedł dzień gdy mogłem zobaczyć ostatnią OVA po prostu się zawiodłem. Cały fragment z powrotem Alucarda był po prostu antyklimatyczny, tak samo sposób jego "uśmiercenia". Najpotężniejszy wampir świata zgładzony przez jedną odciętą głowę... Śmiechu warte!

No i tak jak napisałeś - za dużo i za szybko. Sporo zmarnowanego potencjału.

Od siebie jeszcze dodam:

Drugi sezon Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Chyba każdy wie dlaczego, a jeżeli nie to wyjaśnię całą sprawę w trzech słowach - Endless [ciach] Eight.

Przynajmniej film kinowy był fantastyczny!

Highschool of the Dead

Nie spodziewałem się dużo po tej serii, ale dostałem jeszcze mniej. Zwykła głupawka, dowalanie PLOTu w każdej scenie i sporo zmarnowanego czasu!

Kämpfer

Kolejna głupota! Musiałem się zmuszać, żeby doprowadzić oglądanie do końca.

Elfen Lied

Fantastyczny początek, acz beznadziejny koniec - kilka ostatnich odcinków zostało całkowicie obdartych z klimatu! Tak to już jest, kiedy chce się wydać anime, jeszcze zanim skończy się manga (gdzie zakończenie jest zdecydowanie lepsze)...

Aktualnie szykuję całkiem obszerną recenzję na swojego bloga, ale frustracja związana z tym tytułem powoduje, że rwę włosy z głowy i cienko idzie mi pisanie.

Hentai Ouji to Warawanai Neko.

Coś z aktualnego sezonu. Pierwsze trzy odcinki były całkiem przyjemne - zabawne i lekkie w oglądaniu. Od czwartego seria zalicza jednak ostry spadek w dół, a szkoda.

Code Geass: Hangyaku no Lelouch

Tak! Nie lubię Rebelii Leloucha! Od serii odpycha mnie już sama postać gł. bohatera - gburowatego, despotycznego młokosa, który chce zbawić świat kosztem innych ludzi. Reszta postaci, to w większości jednowymiarowe persony, bez własnych ambicji, "na pałę" podążające za Zero. Zapowiadało się świetnie, lecz mnie jakoś nie kupiło.

A teraz to, co mnie przyjemnie zaskoczyło:

Suisei no Gargantia

Natrafiłem na niego przypadkowo. Po prostu szukałem jakiegoś mecha z aktualnego sezonu. Kakumeiki Valvrave jakoś mnie do siebie nie zachęcił, więc postanowiłem spróbować z Gargantią i to był dobry ruch! Trudno ją nawet zakwalifikować jako mecha, bo samych maszyn jest tu mało - seria bardziej eksponuje ludzi i ich zachowania.

Zaraz za Tytanami, moje ulubione anime wiosennego sezonu!

Hataraku Maou-sama!

Nie spodziewałbym się, że historia Złego Lorda Szatana pracującego w McDonaldzie MgRonaldzie może być aż tak wciągająca! Sporo naprawdę dobrego humoru, trochę akcji i przede wszystkim - dobra, trzymająca się kupy historia.

Date A Live

Znowu aktualny sezon, ale co ja poradzę, że aż tak mnie zaskakuje biggrin_prosty.gif

W tym przypadku spodziewałem się przeciętnego ecchi harem z domieszką mahou shoujo, a dostałem znacznie więcej! Fabuła, choć prosta, jest wciągająca, a postacie naprawdę ciekawe. Podoba mi się także część audiowizualna serii. Nie ma też wciskania PLOTu na siłę, co osobiście uważam za duży plus!

Ookami to Koushinryou

Kiedy odpalałem pierwszy odcinek nie wiedziałem, że stanie się ona jedną z moich ulubionych serii. Wszystkie odcinki obejrzałem jeden po drugim, co w moim przypadku nie zdarza się często! No i Holo jest niesamowicie urocza :3

Aktualnie czytam mangę i też kupiła mnie od pierwszych stron. Historia ma delikatne różnice, ale to w sumie dobrze.

Angel Beats!

Spodziewałem się komedii, a końcówka dała mi feelsy. Z największą przyjemnością pozbyłbym się z pamięci wszystkich szczegółów fabularnych i obejrzał serię tak, jak za pierwszym razem!

Seitokai Yakuindomo

Kolejna głupia komedia, która za cel bierze stosunki damsko-męskie, szczególnie te mniej cenzuralne. Robi to jednak na tyle dobrze, że przy większości odcinków musiałem po kilka razy zbierać się z podłogi! Seria zdecydowanie nie dla wszystkich, lecz mnie na pewno kupiła.

Uważaj na język, wykropkowane przekleństwa również są na forum zakazane - Felessan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Crunchyroll właśnie zapowiedziało, że rozszerza usługę o "cyfrowe" mangi wydawnictwa Kodansha.

Pierwszy rzut będzie składał się z dwunastu tytułów:

  • "Attack on Titan" - Hajime Isayama
  • "Fairy Tail" - Hiro Mashima
  • "Space Brothers" - Chuya Koyama
  • "UQ Holder!" - Ken Akamatsu
  • "Mysterious Girlfriend X" - Riichi Ueshiba
  • "A Town Where You Live" - Kouji Seo
  • "Yamada-kun and the Seven Witches" - Miki Yoshikawa
  • "As the Gods Will - The Second Series" - Muneyuki Kaneshiro & Akeji Fujimura
  • "My Wife is Wagatsuma-san" - Yuu Kuraishi & Keishi Nishikida
  • "Fort of Apocalypse" - Yuu Kuraishi & Kazu Inabe
  • "COPPELION" - Tomonori Inoue
  • "The Seven Deadly Sins" - Nakaba Suzuki

Usługa startuje już w środę, a nowe chaptery będą publikowane jeszcze tego samego dnia co w Japonii. Darmowi użytkownicy dostaną możliwość oglądania wyłącznie skanów z aktualnego rzutu, abonamentowcy mają dostęp do całej biblioteki.

Świetna wiadomość! Mam nadzieję, że pomysł wypali, bo sprowadzanie niewydawanych w Polszy mang to wielki problem każdego fana medium. Pierwszy rzut obfituje w sporo naprawdę ciekawych pozycji. Liczę też na rozszerzenie oferty o tytuły innych wydawnictw.

Edytowano przez Xerber
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdania:

Paid users will have access to all manga including catalog titles.

wnioskuję, że archiwalne chaptery też będą dostępne. Pytanie tylko, czy od pierwszego dnia...

Zapomniałem dodać, że Crunchy obiecało jednoczesną dystrybucję na cały świat, więc przynajmniej czytając mangi będzie można wyłączyć Proxmate :eyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie średnio to widzę, ale chyba mają jakąś appkę na tablety?

Inna sprawa, że jak to będzie? Tylko online? Chyba nie, ale pewnie ograniczone do ich aplikacji (na tabletach), a te potrafią doprowadzić do szału (jak ja to miałem z eGazety.pl kiedy chciałem sprawdzić darmowy numer PSXe)...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nawet fajny, muszę przyznać, choć za ebookami nie przepadam. Papier to jednak papier, i ładnie na półce wygląda ;p Miło by było gdyby dało się czytać offline, bo jednak nie zawsze się ten dostęp do neta ma.

Z pierwszego rzutu to tylko tytani i Mysterious Girlfriend X mnie interesują.

BTW. Jeśli kogoś by to interesowało, to JPF zapowiedziało wydanie mangi Abara autorstwa Tsutomu Niheia. Sam tytuł jakiś powalających ocen nie ma, ale zawsze daje jakieś nadzieje na BLAME'a.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Jeśli kogoś by to interesowało, to JPF zapowiedziało wydanie mangi Abara autorstwa Tsutomu Niheia. Sam tytuł jakiś powalających ocen nie ma, ale zawsze daje jakieś nadzieje na BLAME'a.

Mnie! Mnie interesuje!

Uwielbiam jego rysunki i dziwny, ciężki klimat z pogranicza horroru i cyberpunka. I fabułę, której albo nie ma, albo jest konstrukcji cepa :]. Niemniej, gościu jest dość oryginalny w tym co robi i, co ważniejsze, trafia z tym w moje gusta (nie wybaczę mu tylko Wolverinea...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie nakręcam się. No ok., może troszkę :]. A że premiera za pół roku? Pfff... Co to dla mnie. Cierpliwy człowiek ze mnie, więc się nie martwię. Wystarczy, że wciąż czekam na 8 tom HotD od Waneko i od tego czekania nawet nie wiem, czy w końcu już nie wyszło (wątpię).

Co do promocji... kusi, kurde. A miejsca nie mam, poza tym, zaopatrzyłem się już w kilka tomików na gildia.pl (gdzie prawie zawsze mają jakieś promocje cenowe - tylko stare tytuły są w pełnej cenie, a tak, to jest bodajże 25%).

Co zaś do Yatta.pl, to im nie ufam. Zdarza im się, że sprzedają coś, czego nie mają, mimo iż twierdzą inaczej. Dobrze, że chociaż później telefonicznie męczą, by wybrać sobie coś innego. Ale niesmak pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Co zaś do Yatta.pl, to im nie ufam. Zdarza im się, że sprzedają coś, czego nie mają, mimo iż twierdzą inaczej. Dobrze, że chociaż później telefonicznie męczą, by wybrać sobie coś innego. Ale niesmak pozostaje.

Ja za to raz zamówiłem mangi z Komikslandia.pl i wysłali je... pod zły adres. Do tego, żeby było śmieszniej po wróceniu paczki do nich musiałem o sobie przypomnieć przez telefon i skończyło się, że na mangi zamówione na początku września musiałem czekać do października.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soaps

To w sumie i tak nie aż tak źle. Pewien znajomy zamawiał coś z Japonii (nie mangi, ale rzeczy związane z M&A). Który to był sklep nie pamiętam, ale podobnie jak u ciebie popsuli coś z adresem. Musiał dzwonić i dopytywać. Okazało się że paczka leżała w urzędzie celnym bo było coś nie tak z adresem. Efekt końcowy? Opóźnienie + vat i cło do zapłaty*.

*Cóż nie chcę do końca zwalać tego na kark błędu, ale jeśli dobrze pamiętam to paczka powinna przejść bez dodatkowych opłat. Choć z tym to też nigdy nic nie wiadomo.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie miałem problemów z Yatta. Pomijając sprawy od nich niezależne, jak na przykład przesunięcie wysyłki pierwszego tomu Another, to paczki od nich zawsze trafiają do mnie na czas. Również prenumeraty nie mają jakichś dużych opóźnień względem sklepów stacjonarnych. Oczywiście jest też duży plus w postaci programu partnerskiego, więc jak ktoś wydaje sporo (tak jak ja), to raz na jakiś czas dostanie "prezent od życia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nikt jeszcze o tym nie napisał? Od 24 stycznia w kinach będzie Grobowiec Świetlików. Dystrybutorem filmu jest Mayfly, więc seanse raczej będą tylko w kinach studyjnych. Niemniej miła rzecz. Może w końcu coś w temacie się ruszy i będzie można i u nas w kinach zobaczyć anime.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze o tym nie napisał? Od 24 stycznia w kinach będzie Grobowiec Świetlików. Dystrybutorem filmu jest Mayfly, więc seanse raczej będą tylko w kinach studyjnych. Niemniej miła rzecz. Może w końcu coś w temacie się ruszy i będzie można i u nas w kinach zobaczyć anime.

Uou byłoby nieźle. Chocfilm juz sowej lata ma. Chyba kiedyś na Canal + go puszczali. Już nie pamieam kiedy w kinie puszczali jakiś film anime. Ostatni na jakim byłem to chyba druga kinówka Pokemonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeżeli znaleźliby się tu jacyś bogaci otaku(ja znam paru fra... fanów którzy zamówili) to trwa właśnie promo na edycję specjalną Psycho Pass. Cena dość atrakcyjna: 95 USD, oczywiście po angielsku. Promo także dla innych tytułów od Funimation ale to już raczej mało opłacalne.

LINK

1622124_356965274443869_1820299366_n.png

Za sprawą Waneko w Polsce (W KOŃCU!) ukaże się manga shoujo-ai pt. Hana to Hoshi autorstwa Kario Suzukin, szkolne z tenisem stołowym w tel smile_prosty.gif Oryginalnie manga ukazała się w Yuri Hime. 2 tomy wydane w Polsce w 1 dużym, czyli najzwyczajniej w świecie badanie rynku, oby owocne, mnie kupili smile_prosty.gif Zobaczymy tylko czy manga trzyma poziom.

Cena: 24,99 złotych

Format: powiększony (135×195 mm), obwoluta

Ilość stron: ok. 300 (dwa tomy w jednym)

Data premiery: lipiec 2014

Najpierw JPF, teraz Waneko, może coś się ruszy na polskim rynku.

Edytowano przez Black Shadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...