Skocz do zawartości

Sonda!  

529 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile książek czytasz średnio w ciągu roku?

    • wogule nieczytam xD
      10
    • 1-2
      9
    • 3-5
      42
    • 6-10
      86
    • 11-20
      96
    • 21-30
      77
    • 31-50
      46
    • 51-100
      40
    • ponad 100
      25
    • Och, ależ nie liczę przeczytanych książek.
      106


Polecane posty

Fabryka Słów jakiś czas temu zapowiedziała rzut przetłumaczonych książek z uniwersum Warhammera 40.000; na pierwszy ogień, od czerwca do sierpnia, ma iść pięć pierwszych tomów o Herezji Horusa. Fabryka zapowiedziała także wydanie w "niedługim czasie" książek poświęconych Duchom Gaunta (3 pierwsze tomy), zaś w najnowszym newsie poinformowali o zatrudnieniu jednego z fanów uniwersum na stanowisku konsultanta.

A z książek wychodzących w najbliższym czasie, jestem zainteresowany "Gambitem" Michała Cholewy. Zapowiada się ciekawie, ale po średnich ocenach opowiadań tego autora na Fantaście mam pewne wątpliwości... dorwał ktoś książkę przedpremierowo lub też miał wcześniej kontakt z twórczością tego autora i może mi powiedzieć, czego oczekiwać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pytam tutaj, bo DOF jest mimo wszystko dość hermetyczny i ma małą społeczność, a Forum Actionum jest duże, no i jednoczące ludzi o różnych zainteresowaniach. Nie wiem, może ktoś jest recenzentem i dostał książkę przed premierą? Zaryzykować zawsze można...

Właśnie, widziałem w empiku książkę "Alkaloid", "chempunk" przedstawiający alternatywną wersję losów Wokulskiego z "Lalki". Moim zdaniem, dość ciekawa, acz ryzykowna koncepcja, tak polemizować z klasyką...

No i czekam, że można będzie zamówić "Zemstę Wędrowca" w empiku (jutro premiera) i oddaję paczkę do wysyłki. 7 książek w sumie, powinno dojść w przyszłą środę. Oj, będzie czytania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, dość ciekawa, acz ryzykowna koncepcja, tak polemizować z klasyką...

Ale... że co? Że jak? Trzeba polemizować, koniecznie! Bez tego nie ma postępu... Gdyby autorzy nie polemizowali dziełami to by literatura stała w miejscu.

A tak serio - bardzo chętnie bym sięgnął po 'Alkaloid' i po 'Widma' Orbitowskiego. Wyglądają na ciekawe wariacje na polskie tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest ryzykowna, bo i autor sporo ryzykuje, bawiąc się dziełem uznanego klasyka. Wystarczy drobne potknięcie i już się krytycy rzucą jak sępy na padlinę...
Ależ "Alkaloid" to nie jest przeróbka "Lalki", pt. "Wokulski - Vampire Hunter". Z Prusa bierze epokę i kilka postaci. Niby jacy "krytycy" się rzucą, Kazimiera Szczuka? ;) Jakie potknięcia masz na myśli? Na czym można się potknąć, "bawiąc się dziełem uznanego klasyka"? Te obawy jak na razie dość mało konkretne formułujesz.

Qbuś :brawa:

@Xavion

Widzę, że odkryłeś małą Amerykę. ;) Z tego, co widziałem, Katedrę już znasz, Poltera chyba też. Poza tym Esensja (IMO mają najlepsze recenzje książek, ale gorzej u nich z byciem na czasie). No i reszta (kolejność przypadkowa): Creatio Fantastica, Fahrenheit (na tamtejszym forum udziela się m.in. wielu pisarzy i tłumaczy [w tym także EGM]), Zaginiona Biblioteka, Paradoks, Qfant, efantastyka, Valkiria, Bestiariusz, Kawerna, Secretum, Gildia, Fantasy Book, Szortal, Game Exe i wspomniany przez Thaaraela Fantasta. Z tej masy stale odwiedzam 3-4 strony, których nazwy padły na początku wyliczanki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest ryzykowna, bo i autor sporo ryzykuje, bawiąc się dziełem uznanego klasyka. Wystarczy drobne potknięcie i już się krytycy rzucą jak sępy na padlinę...
Ależ "Alkaloid" to nie jest przeróbka "Lalki", pt. "Wokulski - Vampire Hunter". Z Prusa bierze epokę i kilka postaci. Niby jacy "krytycy" się rzucą, Kazimiera Szczuka? ;) Jakie potknięcia masz na myśli? Na czym można się potknąć, "bawiąc się dziełem uznanego klasyka"? Te obawy jak na razie dość mało konkretne formułujesz.

Qbuś :brawa:

Chodzi mi o to, że samo użycie postaci Wokulskiego może być dla niektórych (mocno konserwatywnych) krytyków powodem do ataku. Przyznam, jedyny kontakt z tą książką miałem w formie opisu na empik.com, więc średnio się orientowałem, o co w niej chodzi, ale moim zdaniem taka polemika z klasyką (nawet niech będzie, że jest to historia alternatywna, a Prus dostarcza tylko Wokulskiego z kolegami) jako debiut będzie atakowana przez krytyków znacznie zacieklej niż zwykły debiut (szczególnie tych mniej poinformowanych) ; wierzę, że książka będzie dobra, ale jakoś tak wolę się od niej na odległość trzymać, tak samo, jak na odległość cenię "Lalkę".

@EDIT

Nie wytrzymam... czekałem tydzień z zamawianiem książek, żeby zamówić też "Zemstę Wędrowca". Dziś W KOŃCU, dzień po premierze, można łaskawie zamówić w empiku. Po czym mnie szlag trafia, bo wycofali z oferty "Inkluzję". Nosz...

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Polecam TUTAJ, taniutko. Reszta książek też tania, więc można zrobić większe zakupy, sklep sprawdzony przeze mnie osobiście i jestem bardzo zadowolony.*

A tak z ciekawości - ile chcieli za Inkluzję w Empiku?

* - trochę brzmi jak reklama, ale nią nie jest :rolleyes:

@Tzar

Przepraszam, zachowałem się jak Coelho. :unsure:

Dzięki za polecenie stron, niektóre oczywiście znałem, ale kilka z nich to dla mnie nowość i z chęcią sprawdzę.

Edytowano przez Xavion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem za 9,90 na Allegro (14,90 z przesyłką) =| Czyli przepłaciłem... A empik, gady, sobie bodajże 24,99 liczył.

@EDIT

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, bo zauważyłem przy przeglądaniu, że jeszcze jakiś czas temu mieliście Zawód: Wiedźmę cz. 2, a to taki mały biały kruk jest, nigdzie dorwać nie można... czyli pozostaję przy PDF...

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli, jeśli już. Ja naprawdę nie jestem z ich działu ds. marketingu. :icon_wink:

A z tą książką Zawód: Wiedźma cz. 2 to wątpię w to, że ją faktycznie niedawno mieli. Po prostu mają jakiś dziwny błąd, bo zauważyłem, że czasem przy niedostępnych książkach pokazuje niedawną dostępność, pomimo że jestem pewien, że dostępne wcale nie były. Więc nie ma na to zwracać uwagę. :tongue:

A w dowód, że dla nich nie pracuję, polecam jeszcze księgarnię internetową, również tanio - duży rabat na cały asortyment - oraz również sprawdzone na sobie. Naprawdę warto wybierać inne sklepy niż Empik, zwłaszcza przy hurtowych zamówieniach, wtedy wychodzi znacznie taniej. Ale co kto lubi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje w Empiku w zasadzie tylko z dwóch powodów:

a) kiedyś zamawiałem w Stereo kilka książek, po czym na realizację zamówienia czekałem miesiąc - od tego czasu kupuję tylko w sprawdzonych, sieciowych

b) Empik ma z sieciowych największą ofertę.

Ale jeśli mówicie, że te 2 księgarnie są OK...

@EDIT

Czyli wychodzi, że ja za tą "Inkluzję" przepłaciłem dość sporo... ale i tak kupiłem taniej niż w empiku o_0

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też dość sporo. Właśnie o tym cały czas mówię. :happy: Ale jak się upierasz przy Empiku...

A te dwie naprawdę sprawdzone, czekałem 1-2 dni na przesyłkę. No i moim zdaniem mają większą ofertę niż Empik, przynajmniej z tych książek, które ja wybieram.

@edit

A jeśli obawiasz się tam kupować, bo mogą cię zrobić w balona, to bierz za pobraniem, cena wysyłki ta sama. Jak nie dojdzie w wytyczonym terminie to potem możesz nie przyjąć od kuriera i tyle. Nic nie stracisz.

Edytowano przez Xavion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może założyć - jeżeli nie kłóci się to jakoś z regulaminem forum - osobny temat o księgarniach? Pytania o miejsce, w którym najlepiej dokonywać zakupów, pojawiają się (chyba) dość często. Wydaje mi się, że warto byłoby zestawić doświadczenia użytkowników FA - ja sam korzystałem z usług kilku księgarni internetowych i wiem, że z niektórych już w żadnym wypadku nie skorzystam, bowiem powiedzenie o nich, że nie są godne polecenia, to użycie określenia w dużym stopniu eufemizującego.

Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sieć Księgarni Matras. Tylko nie zamawiajcie przez neta. W sieci przedpremierowe zamówienia mają najwyżej 20% obniżki. A jak pójdziesz osobiście do księgarni to mamy 25%. Dlatego musiałem anulować zamówienie w Empiku na nowy Świat Dysku i kupiłem tam tego "Niucha" za ~ 23 zł zamiast 26. I tak samo z wieloma innymi seriami - Conan, Sherlock Holmes czy Gra o Tron. Bo dla mnie w tych wszystkich księgarniach internetowych podstawowym problemem nie jest cena książki a koszty przesyłki. To one często całkowicie niwelują niższą cenę. I dlatego właśnie Empik rządzi - za zamówienie do sklepu nic nie płacimy a mamy tą zniżkę.

W ogóle ostatni tydzień jest dla mnie dowodem, że markety są najlepszym przyjacielem mola książkowego. W ebuchu kupiłem jeden Star Wars za 12.70 (zamiast 35 zł). W Carrefourze "Całe zdanie nieboszczyka" (zwroty kioskowej serii) tylko za 7 zł. Natomiast Biedronka dała mi "Wielki Marsz" Kinga tylko za 11 zł. Nic tylko się cieszyć, szybko kupić a potem siadać i czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W empiku przy zamówieniach powyżej 200 złotych kurier kosztuje tylko 5 złotych, więc zwykle wychodzi i tak taniej niż w księgarni (np. ostatnio miałem 18 zł zniżki, kurier 5 zł, czyli 13 złotych w kieszeni. Niby nie jest to dużo, ale jednak).

A Matras ma jeszcze atut w postaci tej całej karty stałego klienta czy jak to się tam zwie, dodatkowe kilka procent zniżki oprócz promocji to miły akcent. Ale możliwość dorwania książki przy promocji -30/50% jest i tak bezcenna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W empiku przy zamówieniach powyżej 200 złotych kurier kosztuje tylko 5 złotych
Selkar przy takim zamówieniu wysyła za darmo, a ceny mają takie same albo niższe niż w empiku. Solarisnet z kolei wysyła za darmo bez względu na wartość zamówienia (warunkiem jest zakup chociaż jednej książki wydawnictwa Solaris). Poza tym niejedno wydawnictwo sprzedaje książki na własną rękę. Powergraph ma ceny niższe od księgarń i wysyłają za darmo przy zamówieniu od 70 zł (to są jakieś 2 książki), empik nie ma startu. Podobnie ArsMachina - o wiele taniej.
markety są najlepszym przyjacielem mola książkowego
Najlepszym są biblioteki. A jeśli chodzi o wyprzedaże, to przecież nie tylko w marketach.

@Kodarx

Może te ebooki były nie do końca zeskanowane? :wink:

(wole papierowe ale cóż poradzić?)
Kupić papierowe, jeśli nie można wypożyczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No jasne, jasne, że biblioteki przede wszystkim. Uznałem to za oczywiste. Ale w wielu bibliotekach które ja mam pod ręką brakuje tytułów z ulubionych gatunków - fantasy, sci-fi (Star Wars). No i w której bibliotece jest nowy tom Świata Dysku dzień po premierze?

No i z podanych przez ciebie księgarni dalej w Matrasie "Niuch" jest najtaniej. Jeśli oczywiście sami się tam pofatygujemy - ale ta sieć jest rozbudowana. Dlatego polubiłem tą księgarnię, poza ich cenami tytuł.ów ze Star Wars.

EDIT DOWN: "Do Bydgoszczy będę jeździł..." :) No właśnie o tym mówię. Co z tego, że w necie jest taniej, jak z przesyłką jest drożej. A 200 zł na raz nie wydaję na książki. Dlatego u mnie Empik wygrywa (jeśli nie ma w Matrasie) - ZAMAWIAMY PRZEZ NET, JEST 2-3 ZŁ TANIEJ I ZEROWE KOSZTY PRZESYŁKI.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Empikiem nie przepadam z powodów ideowych, ale czasem wybieram ich ofertę ze względu na możliwość odbioru osobistego, co równa się zerowym kosztom przesyłki. Bardzo rzadko zamawiam więcej niż jedną książkę i dlatego czasem nawet tańsza księgarnia internetowa jest dla mnie droższa od Empiku.

Ale, ale... Niedawno znalazłem księgarnię internetową z możliwości odbioru osobistego w Bydgoszczy. Na razie nie przetestowałem jej usług, więc nie polecam. Może przed urodzinami mi się uda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie kupuje tylko jedna ksiazke to w sumie tylko zwykle ksiegarnie wchodza w gre. i wtedy nie ma az takiej roznicy w ktorej sie kupuje, np taki "Niuch" kosztuje w Empiku cale 3,5 zl wiecej niz w Matrasie. wybral bym ksiegarnie ktora mam blizej.

problem jest jak sie mieszka w mniejszym miescie. u mnie empiku nie ma, jest matras i jakies inne ksiegarnie. jak chcialem sobie kupic wiedzmina 7 tomow to sie okazalo ze na allegro po doliczeniu przesylki wyjdzie mnie 120 zl taniej. takze jezeli ktos kupuje wieksza ilosc ksiazek i wydaje na raz ponad 200 zl to jednak ksiegarnie internetowe sa lepsza opcja. przykladowo przymierzam sie teraz do kupna pakietu 8 ksiazek "Pieśni Lodu i Ognia". w Empiku srednia cena to 40 zl za ksiazke (320 zl), w Matrasie 26,5 zl (292 zl) w selkar.pl caly zestaw jest za 260 zl (przesylka za free). jak widac roznica jest. na allegro widzialem ten pakiet za 225 zl (wysylka za free) i kupil bym ale musze na wyplate czekac :(. Empik zostaje daleko w tyle bo 95 zl roznicy to bardzo duzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, te tanie internetowe księgarnie sprawdzają się zazwyczaj przy zamówieniach od 3 sztuk. Ale ja tak mam, że zamawiam sobie po 10~ książek, które sobie upatrzę przez jakiś czas, czytam je (w międzyczasie coś ciekawego pojawi się też w bibliotece) i gdy się kończą, zamawiam następną partię. Wtedy różnica cenowa jest ogromna, porównując do Empiku czy tym podobnych, ponieważ te księgarnie mają rabat -28% na wszystko (a przynajmniej jedna z moich ulubionych od jakiegoś czasu) i wtedy koszt 14zł za kuriera czy 7zł za paczkomat (jeszcze nie próbowałem) to naprawdę nic.

Taki Niuch na przykład, zamiast Empikowej-sklepowej ceny 29,90 lub Empikowej-zamawianej 27,50 kosztuje 21,70. Można sobie samemu policzyć, jaka jest opłacalność :happy:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...