Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

Lekki Triple post się zrobił (ja tak nie umiem, wyskakuje mi kontrola anty-floodowa) ;)

Tia, ja coś na ten temat wiem. Ostatnio podliczałem tak mniej-więcej koszt LC - wyszło ~3000zł. Dwa elementy custom (innej opcji nie ma...), do tego sprowadzanie gratów z USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak by ktos to sprzątnął to bym się nie gniewał :D

FA na telefonie goni gorzej niż tragicznie i dlatego takie kwiatki się pojawiają.

3k to lekko za mało na to co ja mam w planach i pewnie nigdy nie zrobię tego co chcę zrobić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, ja też muszę "schodzić" z marzeń (daruję sobie SR1 560 i grill od bits'a, pójdzie jakaś 420).

Ale następnego kompa, na pewno robię w mATX (budzie, płytę bym postarał się ATX jakoś wsadzić :D), szczerze mówiąc jak na to patrzę, też ma swój urok, a Quad SLI, czy dwóch procesorów nie będę robić.

BTW... skoro ponad 3000, to masz w planach masę customowych elementów, czy pierdółki typu aquaero?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechosław

Bez przesady :D

RoZy

To trochę zajmie xd Kasa i jeszcze raz kasa ;p

Ale płytkę bierz extreme jak nie będzie problemu takiego jak ja mam xd Łatwiej o bloczki na nią :)

Wczoraj podliczyłem ile mi wyjdzie za same oplecione kable to zwątpiłem xd

Ostatni brakujący element do rev 0.5 zamówiony.

Czekam na ledy z kontrolerem itd. też koszt nie mały ale fajna zabawka :D

Niestety tylko gtx 570 miała być 670 ale nagły wydatek wyskoczył ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Chyba, że to by była 670 od Zotaca, na nią pasują bloki od 680, więc głupio by nie wyglądała :)

BTW, co marudzisz na kartę, jak się da odpalić na niej wszystko w FullHD, zwłaszcza po podkręceniu nie ma problemów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przemontowałem mego kompa praktycznie od podstaw w obudowie z powodu wymiany zasilacza Corsair HX 450W na XFX Core 550W. Irytowała mnie głośność Korsarza pod obciążeniem od jakiegoś czasu, coś mu łożysko nie bardzo pracowało poprawnie. Chyba będzie go trzeba będzie odesłać do serwisu.

komp1.jpg

komp2.jpg

komp3.jpg

komp4.jpg

Poupinałem ładnie kabelki jak nigdy. I co? Ten XFX wcale nie jest cichszy od wysłużonego Korsarza... Irytacja do potęgi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Core to budżetowa seria...

Najlepiej sprzedaj oba (po powrocie Corsaira z serwisu) i kup coś w styku Seasonic'a X (choćby Corsair AX, ta sama konstrukcja), lub jakiegoś Superflower'a z Gold (w naszym kraju tylko NZXT Hale90).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Dzięki za rady. Póki co czekam na rozpatrzenie RMA przez serwis Corsair. Ciekawe do jakiego kraju będzie trzeba go wysłać. Niestety ale X-KOM się wypiął z gwarancją, mimo tego że producent deklaruje 7 lat. Póki co jakoś zdzierżę tego XFXa, może wymienią Corsaira na nowego, w tej chwili najsłabszy z tej serii to HX 650W a to już byłby zacny zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to w Holandii.

No a co do głośności - cóż, skoro XFX jest tani, dobrze okablowany, mocny i mający dobre parametry elektryczne to wiadomo, że na czymś musieli oszczędzić. Nie da się mieć wszystkiego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lekko się zawiodłem tym XFXem, bo w sumie w kompie tylko zasilacz słychać. Wentyle w budzie, na procku jak i grafice są niesłyszalne.

Zastanawiałem się też nad OCZ ModXStream 600W, tam jest większy wentyl niż w XFX i modularny przy tym w niskiej cenie.

Cóż, zobaczymy co zrobią z tym HX'em bo byłem z niego bardzo zadowolony, dopiero od pół roku zaczął wariować. No ale 2,5 roku robią swoje z wentylatorami.

Ciekawą rzecz jeszcze odnotowałem w HX'ie. Otóż gdy odwróciłem swego czasu montaż do góry wentylatorem, to ten przez kilka minut po włączeniu kompa wydawał dziwne piski. Chyba łożysko się popsuło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem lipę kupując swój zasilacz. Niesłyszalny, fakt - ale... inne podzespoły słychać. W sumie ciszy nie potrzebuję i chyba go zmienię, zwłaszcza, że mam kupca po cenie za którą go nabyłem. Myślę nad:

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cmp...0txv2eu-376146/

ewentualnie:

http://www.morele.net/zasilacz-enermax-enp500awt-414124/

Powiem szczerze, że ani Korsarza, ani Enermaxa jeszcze nie miałem. Zawsze tylko Cooler Master, Delta, Fortron, OCZ i teraz ten bq!. Co byście wybrali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kosiarka" może być, można też rozważyć XFX Core 650W - to te same zasilacze (Seasonic SS-650AT), tylko że XFX ma 4xPCIe. Enermaxa bym sobie darował, bo to nawet prawdziwy Enermax nie jest, tylko budżetówka od CWT.

Niegłupią opcją mógłby być OCZ ZT 650W, trochę słabszy jakościowo od Corsaira/XFXa, ale za to w pełni modularny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...