Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

Dla Ciebie szafa, a dla osób, które chcą upakować 2xSR1 560 do budy... użyteczna i ładna szafa ;)

Fractal R3?

IMO, największym grzechem Fractala, jest materiał, z którego wykonano budę - serio, mógł zrobić ją z szczotkowanego alu, byłaby bardzo sensowna (oczywiście wiązałoby się to z wyższą ceną).

Co do rozmiarów - mi tu nie chodzi o rozmiary, a o to, co można w środku upchnąć.

Aczkolwiek, ja bym wolał Corsair Carbide 300R, obudowa wprost stworzona do LC na SB + jakaś karciocha pokroju GTX'a 680.

Przy jej designie i cenie, można też wybaczyć materiały, zwłaszcza, że nie ma tam ton plastiku i można łatwo pociąć top na większą chłodnicę.

IMO bardzo sympatyczna budka, dużo fajniejsza od 400R/500R.

BTW, R3 XL jest wg. mnie dużo fajniejsza (od R3), da się cover na piwnicę zrobić itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że to szafa dżast lajk det, fajna jest - po prostu nigdy nie miałem w domu LC (choć miałem przez chwilę zajawkę jak zobaczyłem u kumpla, i usłyszałem... ciszę) co nie zmienia faktu, że kiedyś chciałbym mieć.

Co to jest szczotkowane aluminium? Chyba nigdy nie widziałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, letkie zmiany u mnie zastały.

zdjcie0115.gifzdjcie0075.gif To pozostałości po starym kombajnie, prócz psa.

A to aktualne sprzęcik:

zdjcie0111.gifzdjcie0123.gifzdjcie0125.gif

o to specyfikacja

Procesor: i5 2500k +Thermalright Venomous X + NoiseBlocker Black Silent Pro PL2 razu 2

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 670 Windoforce 2gb

Płyta Główna: AsRock P67 Pro3

Pamięci: A-Data 8GB Gaming Series

Dysk: Samsung HD502HJ, Samsung HE502IJ

Zasilacz: OCZ ZT 650W

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50

Monitor: Iiyama XB2374HDS-B1

Klawiatura: Logitech G110

Myszka: A4Tech X-748K

Audio: Creative Blaster X-Fi Titanium HD + Sennheiser HD 380 PRO + Logitech Desktop

Pad: Logitech Chillstream

Joystick: Saitek x52

Kontroler obrotów: Scythe Kaze Master II

PS: Sory za jakoś ale komórka.

Edytowano przez Kamilos755
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle ze zdjęciami. Ale, mógłbyś napisać, co dokładnie siedzi (strzelam, że płyta to Gigabyte P67 UD4, procek i5 2500k,

Aczkolwiek, średniej klasy cyfrówka, światło dzienne, statyw i opdowiednie ustawienia w aparacie potrafią zdziałać cuda.

Co do trzeciego zdjęcia - wyszło bardzo dobrze, nie widać niebieskiego PCB karty. W zasadzie, największym mankamentem, jest termokurcz na wiązce.

Jakby był kabel w czarnym oplocie, jakieś fajne chłodzenie na procka (np. Prolimatech Megahalems Black, BeQueiet Dark Rock Pro, Corsair H100 - aczkolwiek, jak nie chcesz wydawać kasy, to zdarcie nalepki "Intel" by też dużo dało), czarne ram'ki i radiatory na płycie (był jakiś GB na P67 z czarnymi) to byłoby wręcz idealnie.

A propos - te wszystkie "oplot", są robione tak "na odwal", że aż oczy bolą. Ja nie mówię, żeby był oplot na każdym kabelku osobnym żeby to było ręcznie robione, ale chyba mogli dociągnąć oplot (o mniejszym prześwicie najlepiej) do końca kabli bez termokurczki?

Mój pies by lepsze oploty zrobił.

Co do drugiego zdjęcia:

Nadal nie widać PCB karty ok.gif

BTW, nie dało się kabelka audio, poprowadzić tak, żeby wychodził otworem koło zasilacza (tym, przez który idą od niego kable), później między tacką MoBo, a zasilaczem, a wychodził dopiero przy złączu od niego?

No i - oploty.

Tak właściwie, to gdyby w ogóle nie było oplotów by dużo lepiej się te zasilacze prezentowały (zwłaszcza, jakby były czarne kabelki).

Co do pierwszego - lepiej by było, jakby prezentowało samego kompa (mogę to przerobić i przesłać Ci na PW).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, zjadło mojego posta albo tylko ja go nie widzę, jutro to poprawię :)

EDIT:

O ten post chodziło :) :

To i ja się może pochwalę moim kompem ;) Od razu proszę, nie bijcie za zdjęcie robione tosterem, kurz i kabel audio od front panelu (jest za krótki, ale może coś wymyślę :P), z reszty natomiast jestem zadowolony jak na pierwszy raz :D

SDC10269.JPG

SDC10264.JPG

SDC10272.JPG

SDC10279.JPG

+ Picasa

W najbliższym czasie może zrobię lepsze zdjęcia, generalnie fotograf ze mnie słaby, ale proszę o konstruktywną krytykę ;)

Edytowano przez misiek112
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję ja też póki jeszcze mam staruszka, niedługo będzie nowy smile_prosty.gif

buda Tracer Stone, prosta, z niezłej blachy ( nie z papieru biggrin_prosty.gif )

mobo AsRock K10N78-1394

cpu Athlon 64x2 6000+

cooler Pentagram HP100

ram 4x1GB Geil Ultra

gpu Gigabyte HD5570

wi-fi Linksys WMP-54G rev4.1

psu Modecom Feel III 500W

hdd 1 Samsung HD502HJ

hdd 2 Samsung HD321KJ

dvd LG

był jeszcze SB Audigy 2 ale nie mogę go podłączyć pod front panel więc wyciągnąłem

od przodu dmucha Zephyr 120mm a od dołu Zephyr 80mm :)

monitor iiyama 2202WSV "22

głośniki stare Mediony, które dostałem 5 lat temu za free biggrin_prosty.gif

20120822007.th.jpg20120822009.th.jpg20120822004.th.jpg

Za jakość przepraszam ale tylko telefon mam pod ręką biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Reju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle ze zdjęciami. Ale, mógłbyś napisać, co dokładnie siedzi (strzelam, że płyta to Gigabyte P67 UD4, procek i5 2500k,

Aczkolwiek, średniej klasy cyfrówka, światło dzienne, statyw i opdowiednie ustawienia w aparacie potrafią zdziałać cuda.

Co do trzeciego zdjęcia - wyszło bardzo dobrze, nie widać niebieskiego PCB karty. W zasadzie, największym mankamentem, jest termokurcz na wiązce.

Jakby był kabel w czarnym oplocie, jakieś fajne chłodzenie na procka (np. Prolimatech Megahalems Black, BeQueiet Dark Rock Pro, Corsair H100 - aczkolwiek, jak nie chcesz wydawać kasy, to zdarcie nalepki "Intel" by też dużo dało), czarne ram'ki i radiatory na płycie (był jakiś GB na P67 z czarnymi) to byłoby wręcz idealnie.

A propos - te wszystkie "oplot", są robione tak "na odwal", że aż oczy bolą. Ja nie mówię, żeby był oplot na każdym kabelku osobnym żeby to było ręcznie robione, ale chyba mogli dociągnąć oplot (o mniejszym prześwicie najlepiej) do końca kabli bez termokurczki?

Mój pies by lepsze oploty zrobił.

Co do drugiego zdjęcia:

Nadal nie widać PCB karty ok.gif

BTW, nie dało się kabelka audio, poprowadzić tak, żeby wychodził otworem koło zasilacza (tym, przez który idą od niego kable), później między tacką MoBo, a zasilaczem, a wychodził dopiero przy złączu od niego?

No i - oploty.

Tak właściwie, to gdyby w ogóle nie było oplotów by dużo lepiej się te zasilacze prezentowały (zwłaszcza, jakby były czarne kabelki).

Co do pierwszego - lepiej by było, jakby prezentowało samego kompa (mogę to przerobić i przesłać Ci na PW).

1 Sygnaturka ^^ ale dla ułatwienia AsRock p67 pro3

2 Cyfrówka przed kilku laty nie zbyt chce współpracować, myślę nad sonym nex 5

3 Chyba moje chłodzenie jest w wersji black ale trzeba było sporo dopłacić. Zostaje sprej ^^

4 Chyba większość zasilaczy ma oploty ale mój.

5 W sensie od hd 380 ?

6 No np podeślij jakiś pomysł.

7 Ogólnie jak by teraz kupował obudowę to tylko z oknem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamilos755

Ten post był do mnie, tylko kolejność się pomieszała (moja wina jakieś problemy z netem miałem).

Co do mojego zestawu dzięki za pozytywne opinię, da się jeszcze co nieco poprawić, w ten weekend chyba będę sprzatał to zobaczę co z tym audio. Co do reszty wypowiedziałem się wcześniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...