Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

Kolejna fota, tym razem z mojego tymczasowego stanowiska w Łodzi:

post-33407-0-86194000-1343413687_thumb.j

Od lewej, monitor Fujitsu 17" z 1999 roku - niemal idealny stan.

Na prawo od niego ultrabook Asus UX31E 13,3",

dalej już aspirujący po woli do miana zabytkowego komputer z 2005 roku: AMD Athlon 3200 64 bitowy (jedno rdzeniowy), na płycie DFI LanParty NF4, Gigabyte GeForce 6600GT, Corsair 1GB DDR1 (2x512MB), Samsung 160GB 16MB cach, jakaś nagrywarka DVD od Samsunga (z 2012 roku). Na procesorze i karcie miedziane wiatraki od Zalmana. Obudowa Coolermaster Elite 331 z wiatrakiem 120mm Acutec.

Dalej przenośne 2TB od Western Digital i wreszcie laptop Toshiba Satellite C660-1M4.

Moje właściwe stanowisko po powrocie do Finlandii. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej zmianie platformy na i5 przyszła pora na wymianę starej obudowy Gigabyte M1000 na coś bardziej mi pasującego, mianowicie CoolerMaster Silencio 550. Muszę przyznać, że jestem bardzo z niej zadowolony. Jest pojemna, jest cicho. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wentylatorów (NoiseBlocker XL2) jest przewiewnie i cicho. No i wygląda bajecznie.

1.jpg

Link do galerii:

https://www.dropbox....mi8e/SEZoa23SML

Edytowano przez zonkinho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0107.jpg

DSC_0110.jpg

DSC_0107.jpg

CPU: Intel Core i5 3570K

MOBO: ASRock P67 PRO 3

RAM: 2x4GB Corsair Vengeance 1600 MHz

PSU: XFX PRO 650W

GPU: Asus GeForce GTX670 DirectCu II 2GB DDR5/256bit

HDD: Seagate Barracuda 2TB

CASE: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

Jeszce nie miałem czasu niczego kręcić, bo komputer względnie nowy, poza tym na razie nie ma najmniejszej potrzeby. No i niestety w wieku 16 lat ciężko dużo pieniędzy uzbierać, więc chłodzenie jak na razie boxowe, do puki nie kręcę będzie dawać radę, a całość i tak pracuje względnie cicho smile_prosty.gif

W planach do dokupienia:

Chłodzenie

SSD

kolejne 8GB RAM

Pewnie jeszcze 2 wentylatory

ew. jakaś dobra karta dźwiękowa

P.S. @zonkinho widzę że też masz USB 3.0 na budzie i tą samą płytę główną. Jak u Ciebie z podłączeniem jednego do drugiego? U mnie nawet widać na zdjęciu, że na płycie wyjście niby jest, i to podpisane, ale bez "bolców" (pinów) same złote plamki. O co chodzi?

Edytowano przez wierzbak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że kable puszczałem tak, żeby była jak najlepsza cyrkulacja, wszystkie połączenia kabli mam za płytą i jest do nich fajny dostęp, a całość nie wiem czy tam wrzucać.. poza tym mówisz o chłodzeniu budy- wentylatorze na dole? Tu kable faktycznie stanowią problem, ale najpierw dokupię po jednym wentylu na przód i na górę, także narazie chyba nie przeszkadzają. Tak mi się przynajmniej wydaje. Ale chętnie posłucham rad ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.jpg?size=1024x768

W tej budzie jest jedno USB 3.0 które jest zakończone wtyczką USB zwykłą i jest wyprowadzone na tył płyty i podpięte do jednego gniazda.

A Twoje kable błagają o pomstę do nieba. W SPC L50 można tak fajnie kable ułożyć... Zobacz jak to mam zrobione u siebie:

12.jpg?size=1024x768

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie :D Kiedyś coś z tym zrobię, na razie miałem i tak masę problemów. Dostałem starą MOBO i przez to BIOS nie obsługiwał Ivy Bridge, musiałem kołować procesor SB żeby odpalic kompa, bo z PodBIOS;u nie chciał się drań aktualizować :D (nie otwierało poprawnie pliku)

A u mnie USB 3.) jest chyba połączone z e-SATA, kabelek od budy wygląda tak:

9907e41473b0fb174f1f76cbd12bfb9f.jpg

Edytowano przez wierzbak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, niestety te zewnętrzne są męskie, a potrzeba mi żeńskie. Na razie jednak nie ma to znaczenia bo s 3.0 nie korzystam a 2 i tak mam już w płytce. Ale jeszcze raz wielkie dzięki wink_prosty.gif Kabli nie będę miał tak ogarniętych jak Ty nigdy, bo twój zasilacz przeciwieństwie do mojego jest modularny :( A gdzie ja to całe nieużywane [CIACH] teraz upchnę?

Edytowano przez yojo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje cudo już prawie skończone (jeszcze tylko jakaś fajna nagrywarka BD do wolnego slotu, ale na to poczekam aż trochę spadną z ceny:) )

Parametry wewnętrzne znajdziecie w mojej zakładce. Na zewnątrz obudowa Zalman Z11 + (swietne chłodzenie za taką cenę) no i to co wygląda w niej najlepiej Kontroler NZXT Sentry LX (uwaga! obsługuje tylko wentylatory z 3pinowym zasilaniem ;) )

Polecam też myszkę Modecom 909 - za taką cenę nie znajdziecie nic lepszego

IMG4047JP_rqwansx.JPGIMG4050JP_rqwanwq.JPG

Edytowano przez vampirekoszalin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę inne konstrukcje, bardziej niż "kosmiczne", stonowane i pojemne (np. Caselabs Magnum M8 z przystawką - potrafi zmieścić 6 chłodnic 3x120 i cztery zasilacze bez żadnych przeróbek, co tam, że to rozmiarów szafy jest :diabelek:, albo prawdziwe moje marzenie - Magnum TX10, obudowa w zasadzie długości metra, ileż tam można stuffu pomieścić :P), ale z obudowami mam tak, jak z muzyką - dopóki ktoś mi nie będzie tego przed oczy ustawiał, to niech ma co chce (wyjątek to Polski rap pokolenia "JP"), w końcu jego gust, jego sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...