Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

A teraz moja bestia ^^

post-78094-0-77981400-1339358794_thumb.jpost-78094-0-10329600-1339358824_thumb.jpost-78094-0-55131900-1339358858_thumb.jpost-78094-0-32767700-1339358885_thumb.j

A dokładniej

intel core duo e4600 @ 2,8ghz j

gainward gt 240 1gb ddr 3

2 gb ramu gail ( nie wiem jak daje identyczne kosci to w win pisze 2gb dostepne w nawiasie 4 wiec wyjolem)

3*500 2 sata i ata

regnum l50

thermaltight venomouse x + bq

a gigabyte ep41-ud3l rev 1

No ten zestaw tak jeszcze z 1 miech w porywach do 2.

Edytowano przez Kamilos755
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Coście się uwzięli na Regnum'a klnie.gif

Jeden z najlepszych Cable Manegemant, a tu takie kwiatki.

Przeprowadź 24pin przez otwory (po to są....), a kabel "od procesora" tym samym otworem niech wyjdzie, tyle że potem pod płytą idzie i wyjdzie z góry, nad wtyczką na MoBo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie szyba/plexa tylko przezroczysta (ew. lekko dymiona) . co jak będziesz chciał zostawić sobie obudowę do jeszcze następnego PC'ta? będziesz miał na przykład czerwoną plexe, a będziesz chciał zrobić przykładowo czarno-niebieskiego pcta. poza tym jeśli podzespoły są przykładowo czarne z niebieskimi wstawkami to już wystarczy koloru , no ew. jakieś wentyle, lekkie podświetlenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz szybę, plexa IMO odpada.

Plexa, co tu dużo mówić - wygląda niezbyt fajnie w porównaniu ze szkłem.

BTW, jakbyś kupował przedłużki, to mógłbyś kupić jakieś badziewia i zrobić na nie oplot. Zaleta są takie:

- cena (oploty masakrycznie drogie nie są, za to różnicy między nieoplecionym kabelkiem 24pin, a oplecionym Bitfenix'a to 30zł, NZXT ceni się jeszcze bardziej)

- doświadczenie (im więcej takich kabelków zrobisz, tym lepiej Ci to będzie szło)

- dowolność w kolorze i oplocie (sam wybierasz oplot, możesz spokojnie przemalować wtyczkę itd.)

Ew. zamówić sleeve (oplatanie) u kogoś z doświadczeniem (np. Darmacz), dużo lepiej niż byś samemu robił, dużo lepiej niż "gotowce" Bitfenix'a, NZXT i tym podobnych - minusem, jest, cena, aczkolwiek w porównaniu z np. kablami od BItfenix'a aż tak duża nie jest.

@qlek

Akurat czarno-niebieskie PC'ty są dosyć nudne, bo to żadne wyzwanie takiego stworzyć.

Wyzwaniem, może być stworzenie np. czarno-różowego (z uwzględnieniem szczegółów, tzn. pomijając kondensatory, o ile nie są np. złote itd.) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co je zapełniać?

Lepiej sprzedać/dać do szafki obecne wentyle, a wstawić 3 Prolimatech Vortex 120/140mm (140 są na yooki, większy wybór vortex'ów jest w kompux'ie, ale tam jest drożej).

Przewiew będzie większy, a cisza o wiele niższa... w porównaniu z 3-ma zephyrami prawie niesłyszalne, a jakby zephirów miałoby być więcej, żeby zapewnić lepszy przepływ powietrza, to byłyby w ogóle niesłyszalne.

Możesz dać też Noiseblocker'y PK1/PL1, ale licz się z gorszą wydajnością.

Jeszcze taka mała rada - jeśli chcesz robić jakaś kolorystykę, to daruj sobie AsRock'i - one nie są czarne, są w kolorze... odchodów. Mają tylko ścieżki czarne, PCB jest brązowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz szybę, plexa IMO odpada.

Plexa, co tu dużo mówić - wygląda niezbyt fajnie w porównaniu ze szkłem.

wierzę na słowo, napisałem ukośnik żeby nie było x)

Akurat czarno-niebieskie PC'ty są dosyć nudne, bo to żadne wyzwanie takiego stworzyć.

Wyzwaniem, może być stworzenie np. czarno-różowego (z uwzględnieniem szczegółów, tzn. pomijając kondensatory, o ile nie są np. złote itd.) smile_prosty.gif

nigdzie nie napisałem, że to wyzwanie czy też to połączenie kolorów jest super, chodziło o sam fakt, że robienie szyby kolorowej jest bez sensu, bo po roku czy dwóch się odwidzi i poza zmianą podzespołów na taki kolor jaki będziemy chcieli(inny niż szyba) trzeba jeszcze będzie wymienić szybę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mała rada - jeśli chcesz robić jakaś kolorystykę, to daruj sobie AsRock'i - one nie są czarne, są w kolorze... odchodów. Mają tylko ścieżki czarne, PCB jest brązowe.
To już bardziej czepianie się na siłę, bo brąz widać tylko w mocniejszym świetle. Zresztą i tak znalezienie płyty z idealnie czarnym PCB jest bardzo trudne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Spójrz na trzecie zdjęcie Damian747 ;)

Ale fakt - idealnie czarne PCB, to droższe płyty Asusa, Bigbang XPower.

Co innego, PCB czarne, nie brązowe, takie oferują Gigabyte'y pod Z77 (UD5H na przykład) ;)

@qlek

Czyli nie do końca zrozumiałem. Barwić szybę? Czy to pomysł z jakiegoś konfigu "4gejmers" świecącego jak choinka ;) ?

@Crom3ll

Z ciekawości się zapytam - Ty używasz tych monitorów do jednego kompa, tak?

W takim razie - jak się tego używa? IMO, dziwnie by się korzystało z monitorów o rożnych proporcjach... a jak jest w praktyce?

Akurat, o ile dobrze pamiętam) mam podobnego Samsunga (albo i dwa) w garażu, ale nie chciało mi się sprawdzać, bo mi by przeszkadzał także wygląd... aczkolwiek zgaduje, że wstawienie na drugi monitor okienka player'a audio i komunikatora jest dosyć wygodnym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100 - tak, oba są podpięte do jednego kompa. Proporcje monitorów nie mają znaczenia, przy podłączaniu dwóch monitorów jeden wybierasz jako główny - na nim pozostają ikony i pasek zadań, natomiast na drugim masz jeno rozszerzoną przestrzen roboczą, na którą możesz sobie przeciągać dowolne okna windowsa i programów, wtedy opcja pelnego ekranu lub maksymalizacji rozciąga okienko tylko na ten jeden monitor. Działa to dobrze, pod win + shift + strzałka w bok jest skrót do przerzucania zaznaczonego okna na drugi monitor wink_prosty.gif Jedynym mankamentem jest chyba tylko to że tapety się nie bardzo lubią wtedy z dwoma monitorami, ale ja zwykle używam czarnych z jakimś motywem kolorowym, więc mi to wsio rawno biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Crom3ll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlek

Czyli nie do końca zrozumiałem. Barwić szybę? Czy to pomysł z jakiegoś konfigu "4gejmers" świecącego jak choinka wink_prosty.gif ?

chodziło o sam fakt, że robienie szyby kolorowej jest bez sensu, bo po roku czy dwóch się odwidzi i poza zmianą podzespołów na taki kolor jaki będziemy chcieli(inny niż szyba) trzeba jeszcze będzie wymienić szybę. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crom3ll

To, że się da, to wiem, bo tak z laptopami robiłem, o oknach i pasku zadań wiem. Chodzi mi raczej o samo wrażenie, że "coś tu nie gra" ;)

Z tapetą problemu bym nie miał, wygenerowało by się coś w GIMP'ie ;)

Normalnie używam defaulta (na linuxach, na winzgrozie jest, jak dla mnie brzydki).

@qlek

Pisałem, że wcześniej nie łapałem, później załapałem, ja po prostu nie ogarniam jak tak można pokaleczyć obudowę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...