Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Alien vs. Predator (seria)

Polecane posty

częśc druga posiada równierz swój klimat zwłaszcza grając człowiekiem w którym przechodzimy przez ciemną lokacje i pomimo iż posiadamy radar ruchu serce zaczyna mocniej bic gdy nagle widzimy gdy na radarze jest duża ilośc migających punktów a my nie potrafimy zlokalizowac niebezpieczenstwa aż tu nagle za naszymi plecami słyszymy odgłosy aliena lub gorzej predoaliena

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aż tu nagle za naszymi plecami słyszymy odgłosy aliena lub gorzej predoaliena
Lub jeszcze gorzej (jak dla kogo) Predatora 8).
No... Przed grą marinem trza się porządnie wypsikać dezodorantem. Wchodzisz do laboratorium, i nagle po lewej alien wciąga doktorka do wentylacji!
A przed grą Alienem trzeba zmienić sposób postrzegania świata i trochę nagiąć umysł do mentalności naszego pupila. Serio. Spróbuj tak na sucho grać czymś, co dorwie cię w każdej lokacji, wie, że masz więcej broni / większe gabaryty niż skrzyżowanie Rambo i Terminatora i na dodatek zakłada, że masz sporo amunicji. To plus wiedza, że jest się jedynym z roju, który może cię dorwać (teoretycznie) i w pewnym sensie najsłabszym przedstawicielem trzech stron konfliktu, daje całkiem ciekawe sposoby myślenia. Wtedy, gdy każdy gra Predatorem, który załatwi cię z bliska lub ustrzeli z daleka, lub Marinesem, który ma taką siłę ognia, że ja dziękuję, a na dodatek ma system wczesnego ostrzegania, to gra Alienem polega na ciągłej partyzantce. Łazisz po kanałach i szukasz ofiar, lub czekasz przy wylocie, by w chwili, kiedy zobaczysz cel, zaatakować szybko i celnie w głowę i zaraz potem wycofać się na inną pozycję by dopaść kolejną ofiarę. Gdy walka innymi „frakcjami” polega najczęściej na otwartej walce z masą wrogów (wykluczam Predatora i jego maskowanie), to Alin musi pozostawać w ciągłym ukryciu by dopiąć swego. Pomijam oczywiście sytuację, kiedy cały Ul Alienów wyskakuje na przeciwnika. Wtedy ofiary się nie liczą :twisted:.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowaida się naprawdę ciekawie, bynajmniej bardziej niż część pierwsza.
bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»

bynajmniej II «wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.»

Wracając jednak do meritum mojej wypowiedzi. Ten film to spełnienie marzeń każdego fana Xenomorphów. Twórcy wreszcie odważyli się wypuścić Aliansów na powierzchnię Ziemi. Nic ich nie ogranicza w rozpierzchnięciu się po całej planecie. Nie ma głupich murów głupiego laboratorium. Nie ma przeklętego kompleksu po którym pałętają się wieżyczki obronne i kamery, które mogą kogoś ostrzec przed atakiem. Tutaj są miasta, domy i wszystko inne, co sprawia, że człowiek nie może czuć się bezpiecznie, a już z samego trailera widać, że w stosunku do pierwszego filmu mamy ponad 500% więcej akcji :twisted:. Ja od teraz czekam na wejście filmu do Polski. Jeśli ten film okaże się takich hitem, jak przewiduję, to pod koniec zobaczymy scenkę z ostatnim otwierającym się jajem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten film to spełnienie marzeń każdego fana Xenomorphów"

Bzdura!

Wręcz przeciwnie! Ten film jest zaprzeczeniem marzeń każdego fana Obcych!

Raczej jest spełnieniem marzen zasmarkanych amerykanskich dzieciakow w przedziale wiekowym 12 - 16 ( bez urazy dla młodszych forumowiczów ).

Jeden predator, kupa obcych, obcy dostaja w tylek, predator rzadzi.

Tanie efekciarskie sceny smierci z komputerowa krwia. typowy Teenage slasher movie.

Plus nastolatkowie w roli glownej, oraz ponownie motyw MATKA CORKA ( zerzniety z ALIENS - ripley i newt ).

Wybacz, ale tego typu film daleki jest od moich marzeń :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale tego typu film daleki jest od moich marzeń :)
Wybaczam bo nie wczytałeś się dokładnie w moją wypowiedź. Ten film wprowadza motyw, o którym marzą fani Obcego. Brak ograniczeń w przemieszczaniu się. Walczący o życie nie są już tylko naukowcami/żołnierzami/Predatorami/hybrydami/cyborgami (skreślić niepotrzebne). Tutaj każda istota jest potencjalnym celem.

Co do całej reszty zarzutów, to skomentuję kolejno:

Jeden predator, kupa obcych, obcy dostaja w tylek, predator rzadzi.
Skąd wiadomo, że jest tylko jeden Predator? Oglądałeś cały film czy co? Co do tego, że Obcy dostaje wciry od Predatora, to kwestia subiektywna. Siłowo są na mniej więcej równym poziomie. Predator ma przewagę wzrostu i posiada technologię, która sprawia, że góruje nad Obcym, ale w to właśnie Obcy jest bardziej śmiercionośny w bezpośrednim starciu.
Tanie efekciarskie sceny smierci z komputerowa krwia.
A jakiej krwi się spodziewałeś? Fluorescencyjnej farby lanej z pistoletów na wodę, prawdziwego kwasu i soku pomidorowego?
typowy Teenage slasher movie.
Czy my oglądaliśmy te same sceny w trailerze, czy to ja mam coś z oczami? Tam jest równouprawnienie. Wszyscy, którzy nie będą brali udziału w ostatecznym wykończeniu wroga, mają ponad 80% na szybką i bolesną śmierć, a że ludzcy bohaterowie to głównie nastolatkowi, to cóż... mówi się trudno. W filmach ostatnio coraz trudniej o oryginalność. Przyzwyczaj się do tego.
Plus nastolatkowie w roli glownej, oraz ponownie motyw MATKA CORKA ( zerzniety z ALIENS - ripley i newt ).
I na sam koniec. Ten trailer pokazuje tylko niektóre scenki z filmu, a ty traktujesz je jako szczegółową recenzję. Równie dobrze tamta scena Matka-Córka może skończyć się tym, że zostaną złapane w chwili, kiedy myślą, że są już bezpieczne. Trailer to nie spoiler i pamiętaj o tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w temacie cały czas, śledziąc na bierząco strony zagraniczne, więc pewne rzeczy wiem.

Babka z córką jest główną bohaterką filmu.

Predator będzie tylko jeden.

Krew powinna być użyta i robiona w tradycyjny sposób. Jakiś płyn, keczup, sok malinowy.

Nastolatkowie są faktem.

I nie muszę przyzwyczajać się do braku oryginalności. Bo można zrobić film mało oryginalny, a trzymający się konwencji, dobrego tonu i sprawdzonych pomysłów.

Poza tym sam Collin Strause mówił o tym, że dla niego obcy są jak robactwo, a predator to wojownik, ble ble. Srednio fajne podejscie do tematu. Albo scena z trailera kiedy predator trzyma DWOCH obcych za gardlo, a te sycza jak jakies duze jaszczurki i wiercą się.

Naprawdę uważam, że film będzie co najwyżej średni.

I jeszcze ta hybryda. Koszmarne wykonanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, też się dziwie czemu nie robia avp3, biorac pod uwage obecny poziom technologiczny, enginy i jakosc grafiiki.

Ale coz, nie ma sie co martwic, tylko czekac do roku 2009 kiedy to wyjdą DWIE gry w temacie ALIENS.

FPS robiony przez gearbox (gears of war) oraz ... .RPG! robiony przez OBSIDIAN (nwn 2 i KOTOR 2) :)

Wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie? Domyslam sie ze na poziomie gears of war, crysisa i bioshocka :)

Co mnie bardzo cieszy.

A w sensie rozgrywki? Cholera wie tak naprawde :) Jeszcze za wcześnie by twórcy coś mówili.

Wiadomo jedynie że mają licencję z filmu ALIENS. Można przypuszczać że będzie wiele nawiązań do filmu, lub okresu około-filmowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna giera 1 i 2 czesc,ale w 2 czesci bylo wiecej walk w otwartej przestrzeni a nie w jakichs korytarzach.2 przeszedlem w calosci ale avp gold niedawno sciagnalem z neta :) .Najbardziej podoba mi sie gra predziem,ale mam klopot w 3 epizodzie ;p dokladnie nie wiem gdzie zdobyc karte dostepu do takich drzwi dzie sie zaczyna krew jakiegos predzia.

P.S.Jak wpisywac kody bo lubie na nich grac<nie przechodzic misje !!!>jak szykalem to pisalo ze w jakiejs lini komend trzeba zrobic debug ale nie wiem jak to zrobic kto doradzi??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryx11

Nie przejmuj się, że nie wiesz, jak wpisywać kody - i tak jeśli z ich użyciem przejdziesz jakiś poziom, to następny nie zostanie odblokowany (taki psikus ze strony twórców gry :twisted:) - nie ma że boli, musisz grać uczciwie :D.

PS Usilnie zalecam lekturę regulaminu forum, unikniesz w ten sposób jakiegoś faux pas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nawet nie wiedziałem, że twórcy zrobili takiego "psikusa" - i mają rację. Granie na czitach szczególnie w grę taką jak AvP mija się lekko z celem... Bo ostaną się jakieś resztki klimatu, a to jest główną zaletą tej serii.

patryx11 -> spróbuj ze swoim problemem napisać działu w pomocy... Temat o AvP zapewne istnieje więc możesz się dopisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosować kody do AvP? Po co? Jak powiedziano wyżej, to zabija całą zabawę. Jedyne kody, jakie próbowałem wpisać do tej gry to ten na zamianę w potwora (AvP) i widok TPP (obie części). Pierwszy nie działał, a drugi dawał mi taki efekt, że z błogością wracałem do FPP. Jedyne rasy, jakimi grałem w ową grę, to Alien i Predator. Jeden z powodu obsesji (no co? Przyznaję się i jestem z tego dumny! [<- świr ze schizofrenią 8)]), a drugą z powodu hołdu dla tych wspaniałych łowców. Co prawda w grze żadną z tych ras nie udało mi się osiągnąć perfekcji, ale Alienem byłem blisko 8). Ogólnie jest to jedna z tych gier, której nie powinno się przepuścić w swoim arsenale. Ciekaw jestem, czy jeszcze jakoś rozwiną tę grę? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ja wiem ze to psuje cala zabawe ale jak napisalem w nawiasie ze nie przechodze misji na kodach.Po prostu np. chce se postrzelac z miotacza ognia marinesem a jak sie zkonczy??Albo chce zsummonowac np. xenoborga

i co przecierz nie bede szukal na 3 poziomie co nie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w avp 2 da sie grac na lanie? bo z kumplami szukalismy czegos innego niz standardowe quake i unreal na lana nie mowiac o tym ze giera powinna dzialac na kazdym kompie. co do solo, gralem jakies 3 lata temu w 2, genialna gra, najfajniej mi sie gralo w sumie marines, predziem to ten bumernag w ksztalcie kolka zgubilem gdzies, amunicja w harpunie sie szybko skonczyla i skonczylem latajac za ludzmi i alienami z tymi ostrzami na lapie przez 80% gry :D , najtrudniej w sumie bylo jak sie budzisz bez sprzetu, bo tak to masz nieskonczony self heal itp... alienem sie fajnie gralo zwlaszcza na poczatku, imo alien najlepiej dzialal atakujac szybko i z nienacka, szybkie rajdy na gropy niespodziewajacych sie niczego ludzi :] . nie rozumiem czemu 3 jeszcze nniema, w primal hunt nie gralem w sumie... a co do walki marines, ja sie tam tak strasznie w usmie nie balem jak juz alieny wyskoczyly [zato pierwsza misja gdzie tylko idziesz do przodu byla niesamowita], lubilem latac z shotgunem i rozwalac alienom glowy ;] , rozczarowaly mnie walki marine vs predator, z tego co pamietam byly bodajze 2, 1 to wyjalem z za pazuchy tego guna z naprowadzaniem automatycznym [genialna giwera btw] a ten pacan zaczol zwiewac przedemna, po wypruciu calego magazynka w plecy padl bez walki... w sumie walka alien vs predator na samym koncu aliena kampanii byla najciekawsza i najtrudniejsza, 2 predkow vs jeden alien, to bylo cos. fabula w grze tez byla super, zwlaszcza powiazanie 3 kampanii, zakonczenia w sumie satysfakcjonujace [marine jakos tak srednio mi podpadlo...] polecam, pomimo 7 lat od wypuszczenia gra dalej warta swieczki :] .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gry (AvP2).

Jeden z ciekawszych szuterów w jakie kiedykolwiek grałem. Najbardziej zapadającymi w pamieć misjami są te w których gramy ludźmi. Pamiętam jak wlazłem w jakis korytarz i z sufitu odpadł kawał jakiejś rury... Przy przeładowywaniu zrozumiałem że to ni alien..:D Z chęcia zobaczyłbym kolejną grę. Z możliwościami dzisiejszych komputerów wyglądała by obłędnie... Byłby groźny konkurent dla genialnie zapowiadającego sie Dead Space...

Zaś co do samego filmu (część pierwsza)...

Myślałem że filmu aż tak spartolić sie nie da (nie oglądałem nigdy dzieł Uwe Bolla). Się pomliłem. Film jest tragiczny. Scenariusz spadł mi pod biórko gdzieś po godzinie filmu, a kioedy zobaczyłęm jak to łądnie Predzio "tatusiuje" jakiejs babie to sam spadłem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...