Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

b3rt

Naruto/Naruto Shippuuden

Polecane posty

Obito zostaje Jinchuurikim Juubiego a tu taka cisza... W każdym razie po najnowszym chapie widać korzyści płynące z zapieczętowania Dziesięcioogoniastego - skoro Obito podobno przewyższa siłą Pierwszego Hokage, to co by się stało gdyby Madara stał "domem" dla bestii? Wychodzi też na to, że legendarny Uchiha ma jakieś niecne plany co może być zapowiedzią ciekawej akcji w przyszłych chapach(te jego opanowanie jest... tajemnicze).

Doczepić się można tego, że to pieczętowanie za szybko poszło ale kij... Jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapowiadało się na szybki happy end, a tutaj sprawy się komplikują. Ciekawe ile w tym wszystkim zmieni przybycie kage wraz z Orochimaru. Inną rzeczą jest że Naruto cały czas mówi o tym że otrzymał chakrę od wszystkich bestii, ale co to mu dało? Jedynie przywróciło mu wtedy nieco siły, czy ma tą chakrę zmagazynowaną i gotową do użycia, co dałoby mu moc podobną do Obito chociaż na chwilę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszym chapie parę postaci zaplusowało:

1. Sasuke - dobrze przygadał Naruto o Edo Tensei, widać kto tu myśli. A i ostatnia strona rozdziału jest dość intrygująca. Co ma znaczyć zdanie "Saska" do Obito oraz to przerwanie zdjęcia w miejscu naszego mesjasza?

2. Obito - miło się ogląda jak demonstruje swoją potęgę. Zapieczętowanie demona dobrze się na nim odbiło(choć jeszcze widać, że ma problemy z kontrolowaniem Juubiego). A i zamilkł, to też w sumie jest plusem :)

3. Madara - w końcu się ruszył, to raz. Szykuje się epicki pojedynek z Hashiramą, to dwa.

Ogólnie jest całkiem dobrze, czekam na kolejny rozdział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Może jeszcze nie wie że ma? Albo to co robi Susanoo jest zakodowane w chakrze użytkownika a nie tylko w oczach.

Mniejsza o to. Mnie dziwi dlaczego Obito już nie używa swojego OP Kamui i blokuje ataki lub ewentualnie daje się trafić rasenganem. Bo przecież chyba nie boi się że ledwo żywy Kakashi coś mu zrobi po drugiej stronie w ciągu tej sekundy.

Ciekawe co dalej. Sam Naruto(swoją drogą- po raz pierwszy rasengan jedną ręką i bez klona nie w Kurama Mode!) dzięki Sage Mode raczej nie rozwali takiego koksa. Edo Jiraya by się przydał, no chyba że Orochimaru coś wymyśli jak już dotrze na miejsce.

I ta druga połowa Kuramy, mam wrażenie że Minato niedługo przekaże ją Naruto, co pewnie będzie okazją do power-upa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi dlaczego Obito już nie używa swojego OP Kamui i blokuje ataki lub ewentualnie daje się trafić rasenganem.

Może jest tak pewny swojej potęgi że uważa że i tak nic nie będą mu w stanie zrobić. Bardzo częsty zabieg z superwrogami komiksach/mangach/anime, czyli arogancki badass, który przez swoją zarozumiałość i pewność siebie dostaje po twarzy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tymi atakami Obito, które zapobiegają regeneracji w Edo tensei. Tylko dlaczego w poprzednim chapie, kiedy Minato wszedł w linię ataku Amaterasu Rasen Shurikena, to wtedy miał obie ręce? Pewnie małe niedopatrzenie, ale to nie powinno się zdarzać ;>

A co do 641, to równiez zirytowało mnie robienie takiego strasznego głupka z Naruto - jak niby mógł nie poznać drugiego Hokage?

Natomiast co do najnowszego chaptera, to ciekawi mnie czy Madara wiedział o tym, że Obito będzie podatny na ataki senjutsu i dlatego zatrzymał Hashiramę, który ma najlepszy tryb mędrca. Poza tym czy Naruto da radę samodzielnie pokonać Obito, bo nikt inny trybem mędrca nie dysponuje; chyba, że wkrótce uda się Naruto połączyć Kyuubi mode z Sage mode...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czy Naruto da radę samodzielnie pokonać Obito, bo nikt inny trybem mędrca nie dysponuje; chyba, że wkrótce uda się Naruto połączyć Kyuubi mode z Sage mode...

Yhm, jedyne osoby z pewnym Sage Mode to oczywiście Naruto i Hashirama(chociaż szczegółów na temat jego Senjutsu nie znam), do tego jest jeszcze obecnie "wyłączony" Kabuto. Pisząc o Kabuto, mam wrażenie że można spodziewać się czegoś ze strony Orochimaru. Nie pamiętam czy było w mandze wprost powiedziane czy Oro nauczył się Sage Mode od wężów, ale jeśli nie, to jest całkiem prawdopodobne że wydobył tą wiedzą od Kabuto.

Co do połączenia chakry Kuramy z Sage Mode, no cóż, to pewnie byłoby coś, wygląda na to że oba tryby ze sobą kolidują, ale Naruto już pokazał że "potrafi spojrzeć w lewo i w prawo jednocześnie". Jedynie raz na sekundę oczy Naruto ukazały cechy obu trybów przy rozmowie z Nagato. Ale jak mówiłem- może przy kombinowaniu z klonami coś udałoby się zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest tak pewny swojej potęgi że uważa że i tak nic nie będą mu w stanie zrobić. Bardzo częsty zabieg z superwrogami komiksach/mangach/anime, czyli arogancki badass, który przez swoją zarozumiałość i pewność siebie dostaje po twarzy smile_prosty.gif

Yep, to jest najpopularniejsza teoria jaką wyczytałem na MALu i w sumie może faktycznie mangaka tak chce tą sytuację rozegrać. Nie będę twierdził, że to coś szalenie oryginalnego ani tym bardziej dobrego, ale... to nie jest akurat element, który mocno obniża mi ocenę mangi :P Co prawda dwa ostatnie chaptery tą sytuację lekko naprawiły, bo jednak cała batalia z Juubito przeciw Naruto i spółce wygląda całkiem kozacko, jest kilka fajnych akcji kombinacyjnych, lecz ogółem poczucie dramatyzmu i zagrożenie gdzieś mi uleciało.

Ulubiony moment z ostatniego chaptera? Właśnie akcja drugiego hokage z Naruto i przyładowanie w głównego złego Rasenganem oraz mroczna sylwetka drugiej połowy Kuramy, o której w ogóle zapomniałem a była pewnikiem gdzieś wspominana ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zgadzam się, prosty atak Naruto zrobił na mnie większe wrażenie niż wspólny atak Sasuke i Naruto połączony dodatkowo z kombinacją Drugiego i Czwartego.

W poprzednim poście wspomniałem, że w 641 chapie autor zrobił z Naruto durnia poprzez to, że nie poznał Drugiego Hokage, a w najnowszym chapie Naruto wychodzi na geniusza, bo tylko on i Tobirama spostrzegli wpływ ataku Gamakichiego na Obito...

No i skoro już mamy taki niedomiar ninja posługujących się trybem mędrca, to może przyszedł czas na ożywienie Jirayii chytry.gif Tak, wiem, wiem, że to prawie niemożliwe, gość spoczywa na dnie oceanu, dodatkowo nie ma jednej ręki i ma zmiażdżone gardło, ale z tego co się orientuję, to nie potrzeba ciała danej osoby do użycia Edo Tensei, lecz jej DNA, a to już mógłby nam zapewnić Orochimaru. Swoją drogą, skoro już do niego doszliśmy, to może wężowy władca również nauczył się senjutsu...

A no i ciekawe co porabiają Kakashi i Sarutobi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skoro już mamy taki niedomiar ninja posługujących się trybem mędrca.

Tak swoja drogą, jeżeli nie chodzi tutaj o sam tryb mędrca, tylko o związaną z tym energię natury, to z ciekawości przejrzałem walkę braci Uchiha z Kabuto i wygląda na to że jeszcze inną osobą która absorbuje i używa energię natury jest Juugo. Może być to nazwane transformacją mędrca. O ile Juugo to przeciętniak, to chyba "przeklęta pieczęć" pozwalała na jako takie kopiowanie jego zdolności, więc może Oro ponownie zaaplikuje ją Sasuke?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ciekawe spostrzeżenie, kompletnie zapomniałem o umiejętnościach Juugo i możliwościach przeklętej pieczeci; a właśnie Sasuke przydałby sie jakiś power up, bo obecnie Naruto go przewyższa. Niewątpliwie Oro odegra jeszcze jakąs rolę podczas tej wojny i coś namiesza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

1. Nie znamy jeszcze możliwości EMS'a Sasuke. Może były mroczny mściciel ma coś przeciw mocy Kuramy. A może Sasek aktywuje Rinnegana :D

2. Oby Oro faktycznie coś szykował, bo jeśli faktycznie przeszedł na stronę dobra to... będzie załamka.

Ostatni chap, wbrew pozorom, przyniósł pewną ważną rzecz - edo zombiaki przestały być nieśmiertelne, przez co mamy jakąś tam nutkę niepewności.

A no i ciekawe co porabiają Kakashi i Sarutobi

Też jestem ciekaw, co porabia Kakashi. Co do Sarutobiego to jest możliwość, że nie żyje(wnioskując po ostatnim chapie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obito był w 1. formie jinchuuriki 10-ogoniastego kiedy zaatakował Hiruzena; Minato natomiast stracił rękę już po kolejnym power upie Obito (kiedy ten stał się drugim M6Ś) i to właśnie ataki w tej 2. formie zapobiegają regeneracji ciał Edo Tensei. Swoją drogą gdyby Hiruzen został pokonany jednym ciosem, to byłby to naprawdę żenujący koniec dla "Boga Shonobi" ;>

Na innym forum z kolei spotkałem się z teorią, że niby Trzeci teraz siedzi w spokoju i szykuje się do wejścia w Małpi Tryb Mędrca, co nie wydawałoby się głupie. Wiadomo, że kiedy walczył z Oro na śmierć i życie, powinien użyć swojego całego arsenału, ale w sumie to nie miał okazji, by zebrać czakrę senjutsu. Tak czy inaczej to tylko jedna z wielu spekulacji, których się ostatnio namnożyło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor rozciąga tą walkę - minęło już parę chapów, odkąd Obito zaczął w pełni kontrolować bestię a fabuła od tego czasu praktycznie nie ruszyła się z miejsca. A to w jednym rozdziale obrywa jedna strona, a to w drugim obrywa druga strona itd. Mogło by się w końcu coś ciekawego wydarzyć.

Sasuke pyta się Naruto, co mają dalej robić - były mroczny mściciel stacza się. To nie jest ten "Sasek", którego znałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem podobnego zdania - poziom mangi od kilku(nastu) chapterów zdecydowanie spadł. Główna walka (Obito vs Naruto i spółka) w ogóle nie posuwa się do przodu; Hashi z Madarą niby ciągle walczą, ale widzimy ich cały czas w takim samym położeniu (jeden używa Susanoo, a drugi - smoka z drewna). Przez te kilka chapterów kompletnie zapomniałem o Sarutobim (czy jest szansa, że on w ogóle powróci?), nie wspominając już o Kakashim...

[edit] A jeszcze w drodze na pole bitwy jest piątka kage... Ehh, widać Kishi nie może ogarnąć tylu wątków i postaci w jednym czasie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą- zastanawia mnie jedna rzecz.

Po kiego grzyba Obito, który i tak ma gdzieś wszystko oprócz swojego planu, marnował czas na Sasuke? To całe opowiadanie o wszystkim, ratowanie mu życia, dawanie oczu Itachiego po to by w sumie i tak go(Sasuke) ignorować podczas ukazywanej teraz "walki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się musiało w końcu stać - Naruto połączył jeden OP tryb z drugim OP trybem i stworzył super OP tryb. No cóż, chyba mało kto był zaskoczony takim rozwiązaniem. Było ono tym bardziej pewne, że Obito mógł być tylko zraniony przez techniki połączone z naturą.

Jest jednak jeden plus - Obito przestał się bawić i zaczął realizować plan. Madara jednak nie wydaje się zaniepokojony. Czy iluzja nie będzie działała na zombie czy może on sam chce żyć w idealnym świecie iluzji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji, żeby iluzja nie podziałała na madarę, widzieliśmy wszyscy, jak kotoamatsukami wpłynęło na itachiego i czym się to skończyło.

Autentycznie ostatnimi czasy Sasuke jest sporo słabszy od Naruto, który zbiera jednego op'a po drugim.

TAG BYDŹ NIE MORZE ;_;

Potrzebujemy rinnegana -> komórek senju. Albo czegoś lepszego, patrząc na to, jak kończyli dotychczasowi posiadacze Rinnegana, a wcześniej EMS'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to taki nieistotny szczegół, ale w ostatnim chapie (645) na stronie 3. od końca widzimy jakąś postać zaciskająca pięść i mówiącą "jak... daleko zaszedłeś?" Kto to jest i do kogo mówi? Na początku myślałem, ze to Sasuke, ale przecież on nosi zupełnie inne ubranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasuke, na bank. Porównaj sobie ten kadr o którym mówisz z jakimś w którymi widać pełną postać Sasuke, masz czarne... ekhm... spodnie, czarne opaski na nadgarstkach (które na wspomnianym przez ciebie kadrze wyglądają jak rękawy), a te białe ślady to sznur który ma zawiązany w pasie. Sasuke, nie ma innej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Masz rację, zapomniałem, że on ma te opaski na nadgarstkach...

A co do chaptera, to Naruto rzeczywiście dostał mega power-upa, a Sasuke od swojego przybycia nie pokazał żadnej mocy poza Entonem. Trzeba też pamiętać, że w niedalekiej przyszłości Minato może przekazać Naruto drugą połowę chakry Kyuubiego... Czyżby sytuacja zakończyła się podobnie jak w DBZ, gdzie Vegeta na sam koniec nazwał Goku numerem jeden? Mimo wszystko, nie chciałbym takiego rozwiązania i czekam na jakis twist, po którym Sasuke zdobędzie nową moc.

Swoją drogą ciekawe, jak sytuację z Juubim rozwiąże Obito - czy tylko go przyzwie i będzie kontrolował z zewnątrz czy też sam przyjmie formę Juubiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mi to wygląda na to, że Obito zaczął przygotowania do nieskończonego Tsukuyomi.

Ten motyw z zazdrosnym Sasuke przywiał klimatem z czasów walki z Naruto na dachu szpitalu. Zastanawiam się, czy to będzie miało głębsze odbicie w fabule. W każdym razie ten wątek idzie na plus.

Końcówka chapa również daje nadzieje na ciekawy rozwój historii. Obito przestaje się obijać i zaczyna realizować plan rzucenia nieskończonej iluzji. Nasuwają się przy tym dwa pytania: czy mu się uda oraz czy Madara mu w tym przeszkodzi(odnoszę wrażenie, że nie jest skory do szybkiego zrealizowania swojego planu). Zatem koniec rozdziału też idzie na plus.

Nie mogę strawić tych wstawek humorystycznych. Wydają mi się nieco wstawione na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...