Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Czy pobije ktoś "Spijacza Wymiotów", którego spotkałem w Katedrze w I akcie? ^^

Najlepszy jest "żądza kręgosłupa" :P

Tak nazwy byłu generowane losowo dzięki temu unique monsters dawały sporo frajdy :P

Wracając do tematu:

Tak paladyni są z lekka przepakowani ale to nie jedyny aspekt który wkurza w postaci.

Miałem kumpla który specjalizował się w summonach swoim necro.

Kiedy już mocno rozwinął skurzczybyka to robił tyle summonów że gdy graliśmy na lanie to się przejść przez drzwi nie dało :/ (Pan pierwszy,niee nalegam...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos necro summonow. Są źle wyważone, i niesamowicie słabe. Mój necro z wszystkimi umiejętnościami do szkieletów na poziomie niemal 40 ledwo sobie dawał radę w I akcie na piekle. O lagach i wyrzucaniu z gry nie wspominając (zabezpieczenie przed dupowaniem, w dodatku niezbyt skuteczne, bo gracze sa wywalani a itemy i tak klonowane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do śledzących postępy D3, czy bn będzie na abonament?

Blizzard nie dał jeszcze jasnej odpowiedzi na ten temat,ale z tego co mówi należy wnioskować,że niestety raczej tak.

Mogliby sobie darować opłaty za granie w d3,w końcu mają WOWa,a do tego pracują nad kolejnym MMO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadą się na tym. Diablo to nie MMO - nie jest warte ani grosza opłaty za grę po sieci. W połączeniu z pogłoskami o rzekomym podzieleniu diablo 3 na kilka podczęści sprzedawanych oddzielnie, coraz mniej interesuje mnie premiera tej gry... bo Starcraft II już nic mnie nie obchodzi (bo już wiadomo, że będzie w trzech częściach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt przecież nie powiedział że będzie abonament. Jak na razie wiadomo tyle że B.net "ma zacząć zarabiać sam na siebie". Więc równie dobrze zamiast abonamentu mogą być przeróżne mikrotransakcje, jak np. przenoszenie postaci pomiędzy okręgami czy dodatkowe sloty na postacie (tak jak to jest np. w Guild Wars). Mogą to być też różnego rodzaju reklamy.

Ale fakt faktem że Blizzard przestał robić gry, a zaczął robić pieniądze. Wydawanie jednej gry w kilku częściach, i jeszcze głupie uzasadnienia w stylu "dla lepszego odbioru fabuły" jest żałosne. Już WoW zaczyna powoli, acz sukcesywnie tracić graczy, a jeszcze jak do tego dojdzie słaba sprzedaż Diablo 3 i Starcraft 2 to zobaczymy jak upada gwiazda zamieci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Blizzarda mogą się udławić własną chciwością. Mnie również odrzuciło już od Starcrafta, na którego miałem wielkie nadzieje, z powodu tego podziału (wybaczcie, ale jak kupuję grę, to chcę ją kupić raz a dobrze :/).

Jeśli to samo spotka Diablo, to może się okazać, że wielu ludzi po prostu zrezygnuje z zakupu. Na ten czas zostaje przy dwójce, a do trójki będę podchodził jak do jeżowca, więc istnieje szansa, że mnie nie zaboli tak mocno, jeśli będzie zjechany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt przecież nie powiedział że będzie abonament. Jak na razie wiadomo tyle że B.net "ma zacząć zarabiać sam na siebie". Więc równie dobrze zamiast abonamentu mogą być przeróżne mikrotransakcje, jak np. przenoszenie postaci pomiędzy okręgami czy dodatkowe sloty na postacie (tak jak to jest np. w Guild Wars). Mogą to być też różnego rodzaju reklamy.

Żeby tylko nie doszło do tego,że będzie podział na "lepszych" płacących i "gorszych" darmowców,który to podział jest najgorszą rzeczą jaką można zrobić grom mulitiplayowym. Dlatego nie gram w żadne darmowe MMO,bo większość z nich właśnie na czymś takim się opiera. Zresztą,nie gram w żadne MMO :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty w Diablo to dobry żart jest. Szczerze wątpię aby Blizzard był aż tak chciwy (spore dochody ma z WoW'a). Jeżeli wrzucą jakieś reklamy to ja nie będę miał nic przeciwko, zawsze mogę patrzeć na coś innego ^^. I ten podział na "lepszych" i "gorszych" - Blizzard wypowiadał się już na forum oficjalnym że chce czegoś takiego uniknąć. Poza tym wiele decyzji nie zostało jeszcze ostatecznie podjętych a nam pozostaje jedynie cierpliwie czekać.

A i jeszcze jedno: nazywanie gry "Diablo" per MMO powinno być karalne :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Chociaż kolcze adidasy mogłyby być ciekawe ;) Zgaduję że będą to, o ile w ogóle będą, reklamy pokazywane na czacie głównym lub podczas ładowania poziomu. Na czacie Diablo 2 przecież Blizzard już sam siebie reklamuje (taki baner u góry ekranu) :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie obiecywali nową "formę" bneta ale nie wiem co przez to rozumieć.

Abonament? Wątpliwe. Na WoWie i tak już zarabiają krocie. Bardziej kierowałbym się ku mikrotranskacjom

niźli w.w. Tego typu zarobek nie jest specjalnie przeszkadzający no chyba że przegną pałę w drugą stronę...

Tj. Gracz, który płaci dostaje szybciej i więcej i ma oczywistą przewagę nad typowym nie płacącym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie diablo jest jedną z najlepszych gier w jakie w ciągu mojego 14 letniego żywota miałem okazje grać mimo wieku nie ustępuje grywalnością najnowszym produkcjom, idealna w proporcjach kombinacja hack&slash oraz RPG.Grafika nie ustępuje pomimo wieku, a argumentem który udowadnia długowieczność gry i geniusz twórców jest to że diablo II nadal znajduje się na top 10 sprzedaży w empikach mimo naprawdę długiego stażu wśród graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak offtopowo i krucjatowo moralnie: Diablo jest od lat 16 :] Nie, żebym łajał za to, ale to nie w porządku, gdy sprzedawcy sprzedają taką, np. Lulę 3D 18+ dzieciom na oko 3/4 podstawówki (przypadek widziany na żywo w Media Markt).

Sam kupiłem sobie Diablo 2 trochę ponad rok temu, parę miesięcy po 16 urodzinach :) Nie, żebym <ciach!> w wyczekiwaniu, "kiedy to moge se zagrać, musze czekać!". Po prostu tak jakoś wyszło, że naszła mnie ochota na Diablo 2, a wiele dobrego słyszałem, itd.

Bez takich barwnych porównań proszę :P - Lord Nargogh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niestety (jeszcze) nie... Są natomiast wszędzie pewne normy etyczne i moralne, a PEGI do czegoś i komuś służy. M.in. rodzicom, żeby wiedzieli, co może być nieodpowiednie dla ich pociechy. Szkoda, że rzadko kiedy niektórzy w ogóle zwracają uwagę na to, o co się och prosi. A później płacz, że ze "słodkiego Kajtusia" wyrasta jakiś złam psychiczny, który nie potrafi podstawowych zasad życia w społeczeństwie zrozumieć, bo dostał, np. na 10e urodziny Vice City/Postala/The Thing/Silent Hill.

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niestety (jeszcze) nie... Są natomiast wszędzie pewne normy etyczne i moralne, a PEGI do czegoś i komuś służy. M.in. rodzicom, żeby wiedzieli, co może być nieodpowiednie dla ich pociechy. Szkoda, że rzadko kiedy niektórzy w ogóle zwracają uwagę na to, o co się och prosi. A później płacz, że ze "słodkiego Kajtusia" wyrasta jakiś złam psychiczny, który nie potrafi podstawowych zasad życia w społeczeństwie zrozumieć, bo dostał, np. na 10e urodziny Vice City/Postala/The Thing/Silent Hill.

Na pewno zabrzmi to stronniczo ze względu na mój młody wiek ale nie uważam aby takie restrykcyjne prawa dotyczące sprzedaży gier by potrzebne. Gry takie jak wspomniany "Postal" czy też "The Thing" były wyjątkowo pociągające dla młodzieży tylko dlatego bo PEGI umieściło tak znaczek +18. Jeśli uważasz że nie powinienem grać w diablo to nie podpieraj się słówkami typu etyczne i moralne tylko podaj sensowne argumenty dlaczego w takową grę nie powinienem grać. Zresztą skoro masz 16 lat i jesteś utwierdzony w przekonaniu że powinno w Polsce istnieć prawo uniemożliwiające sprzedaż gier o brutalnym charakterze ludziom niedorosłym do zrób coś z tym a nie rozpisuj się na forum że 14 latek gra w diablo II , co byś zrobił gdybym zaczął się rozpisywać o swoich miłośnych podbojach ?? czy stwierdziłbyś że nie mam prawa zadawać się z płcią piękną bo jestem czternastolatkiem. Są poważniejsze sprawy an tym padole łez niż młodzież grająca w brutalne(zazwyczaj tylko pozornie) gry. Swoją drogą wydaje mi się że za mało znasz ludzi skoro uważasz że gra jest w stanie zniszczyć życia w społeczeństwie , bo każdy kto ma IQ większe niż pomidor po jakimś czasie zrozumie że przejeżdżanie ludzi samochodem czy też tłuczenie ich kijem golfowym to nie najlepszy pomysł.

Uff pokornie przepraszam moderatora o wybaczenie za offtop. A ty Kolego Risin odpoweidz mi w miarę sensownie a nie ładnie wyglądającymi słówkami.

Nie ma sprawy, ale prosiłbym o zakończenie dyskusji o PEGI. Zanosi sie na dłuższą rozmowę, a to jest temat o Diablo 2. Niestety będziecie musieli dokończyc to na PW, bo z tego co kojarze to nie ma tematu o PEGI na forum. Co nie zmienia faktu że ten temat nie jest miejscem na rozmowy o PEGI :] - Lord Nargogh

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja mała propozycja: może wydzielić te kilka postów i stworzyć temat o PEGI? Chętnie bym podystkutował i odpowiedział na ewentualne pytania dot. wątpliwości prawnych w tej kwestii ;P

Skonsultuję się z innymi moderatorami. Jeśli taki temat powstanie, to dam Wam znać ;)- Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battle.net w "normalnym" Diablo 2 mnie znudził już dawno. Wszystkie postaci mi się wyczerpały i do kasacji poszły, i jakoś nie żałuję. W tej chwili D2 żyje dla mnie modem Eastern Sun.

A co do rozmieniania się na drobne w SC2/Diablo 3 - zobaczymy jak to będzie wyglądać bo jeśli będzie to coś w stylu "robimy kampanię tylko dla jednej rasy naraz/dajemy 3 pierwsze akty a potem dodajemy po jednym" to faktycznie nieciekawie. No chyba że takowa kampania jest epickich rozmiarów i koncentrując się na jednej rasie daje "liznąć" pozostałych, ale takiej wspaniałomyślności się nie spodziewam. Zresztą innych pomysłów też nie biorę pod uwagę, np. pozbawienie gry jednej rasy i dodanie jej później byłoby krokiem którego bym się nie spodziewał po Blizzie. Co do klas - podobno ma być 5 w D3 więc tu raczej standard(w D2 też mamy 5, +2 z dodatku).

Edytowano przez MeTaL GuArD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gdyby Blizzard planował podzielenie D3 tak jak to robi z SC2 to już by o tym powiedział, poza tym SC2 da radę tak podzielić i według zapewnień Blizzarda (a to jedna z niewielu firm którym jestem w stanie uwierzyć z ich zapewnienia) to każda kampania SC2 będzie naprawdę długa nie będzie to raczej rozdrabnianie gry na króciutkie epizody. W przypadku D3 już ciężko by było tak podzielić grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, jakby to miało wyglądać?

1) Przeszedłem pierwszy akt i pokazuje mi się info: "To be continued... Buy next chapter!"

2) Wybieram postać i dostępny na początku jest tylko barb i dajmy na to, znachor. Reszta postaci przekreślona krzyżykami i przy najeździe myszką, info: "Unavaible, please wait and buy next content pack!"

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo spekulacji pojawia się w tym temacie i obaw o D3 i SC2.

Informacje zawarte w moim poście pochodzą ze strony Blizzarda i pod stron poświęconych Diablo 3 i StarCraft 2

Diablo 3 będzie wydany jako jeden produkt (nie będzie podzielony na kilka części). Będzie 5 klas i będzie można wybrać płeć każdej z klasy.

StarCraft 2 wyjdzie jako podstawka (kampania ludzi - około 26-30 misji). Następnie zostanie wydana jako dodatek kampania Zergów, a później kampania Protosów - każda dodatkowa kampania ma mieć podobną ilości misji jak podstawka). W sumie mamy mieć 75-90 misji we wszystkich trzech kampaniach - to chyba faktycznie zapewni epicką kampanie single player.

Multiplayer w StarCraft 2 będzie dostępny już z podstawką i będą dostępne w nim wszystkie 3 rasy - tylko kampanie single player będą dodawane w dodatkach.

Korzystanie z Battle.net nie będzie płatne. Blizzard planuje umieszczanie reklam tylko w lobby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo ... cóż, nic specjalnego! Już widzę miny co niektórych - jak on mógł tak powiedzieć. Tak, tak, diablo to nudna i mało ciekawa gra i nic na to nie poradzę. Rzecz gustu, a o gustach ponoć się nie dyskutuje. Nie ukrywam, że dziwi mnie fenomen tej gry. Jak słyszę dzieciaki w sklepie, które sikają gdy widzą diablo ("O! Diablo, zoba, jest zajefajna, etc ...") to niedobrze mi się robi. Bo ona nie może być ciekawa, fajna, czy zaj****ta (jak powiedział by obywatel Czesiek). Taka gra w ogóle do mnie nie przemawia, nie przyciąga mnie, ba nawet odpycha jak ... (to już tajemnica).

Co w tej grze jest takiego, że niektórych zaraża i ciągle dobrze się sprzedaje (bo to, że CS jest na topie to rozumiem, ale diablo ani trochę). Ile można latać ludzikiem po mrocznych lokacjach i siekać kościotrupy itp. Ja Diablo wrzucam do jednego wora pt. "Nic specjalnego - wieje nudą" z takimi grami jak FIFA, PES (sportówki) - tu to samo ile razy można latać ludzikiem za piłką?!

Być może mój stosunek zmieni Diablo III, w co jednak wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo ... cóż, nic specjalnego! Już widzę miny co niektórych - jak on mógł tak powiedzieć. Tak, tak, diablo to nudna i mało ciekawa gra i nic na to nie poradzę. Rzecz gustu, a o gustach ponoć się nie dyskutuje. Nie ukrywam, że dziwi mnie fenomen tej gry. Jak słyszę dzieciaki w sklepie, które sikają gdy widzą diablo ("O! Diablo, zoba, jest zajefajna, etc ...") to niedobrze mi się robi. Bo ona nie może być ciekawa, fajna, czy zaj****ta (jak powiedział by obywatel Czesiek). Taka gra w ogóle do mnie nie przemawia, nie przyciąga mnie, ba nawet odpycha jak ... (to już tajemnica).

Wiesz no jeśli szukasz głębi i dłuugich dialogów z NPC to zły temat. Diablo jest to radosna siekanina z tonami przedmiotów.

Takie gry te się przydają i podobają. Mnie zawsze dziwiło co niektórzy widzą np. w Tekkenie. Obruszałem się że toć pierwszy lepszy by potrafił tak grać jak oni! Że prosty itede itepe. No ale coś jednak sprawia że ma fanów.

Diablo też ma fanów. I tak jest to kwestia gustu. Co do d3 to się nie nastawiaj bo nie wygląda na to by się formuła jakoś specjalnie miała zmienić więc omijaj łukiem. Po avie widzę że (co najmniej) lubisz gry takie jak KOTOR(choć mogę sie mylić.) Więc nawet najładniejszy i rozbudowany hack'n'slash wciąż będzie dla ciebie niedorobionym RPG.

Edytowano przez Athrael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...