Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Akron, jeśli zacząłeś grę i jesteś na poziomie normalnym, to nie masz co się martwić. Ten poziom, mówiąc delikatnie, nie jest wymagający, więc po prostu Ubij Baala, zacznij koszmar i zresetuj atrybuty.

Niech to, kocham AH. Albo raczej: kocham "perełki" na AH, czyli pierścień, który jest wart ok 300 tyś stał się moim łupem za 25k :D nie wiem, czy gracz nie wpisał jednego zera, czy nie jest zorientowany w cenach, ale niech niebiosa go błogosławią! Takie oferty zdarzają się od czasu do czasu, więc warto czasem poświecić trochę czasu na wertowanie aukcji.

Wyjaśnię coś ludziom, którzy twierdzą, że AH jest nie potrzebny, że w Diablo 2 siedzenie na b.necie i ogłaszanie ofert było lepsze itd.: Otóż, Panie i Panowie, czym w rzeczy samej różni się handel przedmiotami w Diablo 2 a Diablo 3? Sprawa jest prosta: w Diablo 2 handlowało się

a) unikatami o stałych statystykach;

b) częściami setów o stałych statystykach;

c) słowami runicznymi o stałych statystykach.

Także jeśli ktoś oferował dajmy na to Shako to chodziło o przedmiot z +2 do um., +2 do atrybutów, x do mana i x do życia (zależne od lvl postaci), redukcję DMG o 10% oraz 50% szans na MF. Każdy wiedział o co chodzi.

W takim wypadku handel przedmiotami był o wiele łatwiejszy w ogóle MOŻLIWY do robienia tego w ten "bazarowy" sposób. Jednak w Diablo 3 jest to NIEMOŻLIWE. Dlaczego? Gdyż, przynajmniej na tę chwilę ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ przedmiotów, które gracze chcą zakupić, to itemki RZADKIE, czyli żółte. O zupełnie losowych statystykach

Weźmy taką sytuację: chcę mieć dobrą kuszę. Ważne jest dla mnie kilka statystyk: zręczność, szybkość ataku, dodatkowy dmg. A jakby jeszcze miała punkty w vita i gniazdo, to było by to o czym marzę.

Także spędzam długie godziny na ubijaniu goblina oraz otwieraniu "oszałamiających skrzynek". Spędzam całe dnie, potem tygodnie. Niestety, jak już wypadnie kusza: to biała lub niebieska. Jak już wypadnie żółta: to lipne statystyki. Jak już, po setkach godzin poświęconych na MF udaje mi się wydropic rzadką kusze z odpowiednimi statystykami, to co się okazuje? że zręczności tyle co kot napłakał, dodatkowego dmg mało, a gniazda brak. Taki człowiek może w złości uderzyć pięścią w przedmiot stojący obok i zrobić sobie poważną krzywdę. Jednak, biorąc potężny zamach, uświadamia sobie: "a niech to, szukając tej kuszy zgromadziłem kilka milionów golda, może będzie na AH?" Ręka z powrotem wędruje na myszkę, wpisuję odpowiednie parametry w tabelce i udało się! Nie dość, że mam kusze, o której marzyłem to jeszcze z uzbieranego wcześniej golda kupuję świetny hełm i amulet.

Sytuacja wyżej jest oczywiście wymyślona, ale powiedzmy sobie szczerze: chodzenie w itemkach, które się wydropi, to katorga już od 2 aktu koszmaru. Nawet, gdy wyleci świetny itemek, to jaka jest szansa, że jest on to broń dla naszej klasy? 20%. A jaka w ogóle szansa, że wypadnie świetny itemek? o wiele, wiele mniejsza. Nie wiem, może kogoś bawi taka zabawa np. w 3 akcie koszmaru, gdzie musiałby się bić z unikatowymi czy elitarnymi wrogami przez godzinę, padając dziesiątki razy, ale nie dla mnie... bo od tego jest poziom inferno :)

Podsumowując: bez AH w Diablo 3 panował by totalny chaos i anarchia w kwestii handlu, a poziom Hell by był takim wyzywaniem jak Inferno teraz. Czyli jeden strzał od zwykłego mobka w 2 akcie i do widzenia. Przy czym nie ubijalibyśmy go na tyle szybko, żeby był sens nawet z nim walczyć. Bez dobrego sprzętu, walcząc tylko tym, co podniesiemy z ziemi, poziom hell byłby absolutnie nie do przejścia przez ładnych pare miesięcy.

Edytowano przez LordRegis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: bez AH w Diablo 3 panował by totalny chaos i anarchia w kwestii handlu, a poziom Hell by był takim wyzywaniem jak Inferno teraz. Czyli jeden strzał od zwykłego mobka w 2 akcie i do widzenia. Przy czym nie ubijalibyśmy go na tyle szybko, żeby był sens nawet z nim walczyć. Bez dobrego sprzętu, walcząc tylko tym, co podniesiemy z ziemi, poziom hell byłby absolutnie nie do przejścia przez ładnych pare miesięcy.

To cię zaskoczę, bo pierwszy speedrun przez inferno był ukończony częściowo bez żadnego EQ (głównie IV akt). Po prostu, naprawa sprzętu była za droga. W dodatku na inferno i tak wszystko zadaje potężne obrażenia, tak też "speedrun-erzy" skupili się na DMG (tylko z broni, i ew. jakiś amuletów/pierścionków).

Niech to, kocham AH. Albo raczej: kocham "perełki" na AH, czyli pierścień, który jest wart ok 300 tyś stał się moim łupem za 25k biggrin_prosty.gif nie wiem, czy gracz nie wpisał jednego zera, czy nie jest zorientowany w cenach, ale niech niebiosa go błogosławią! Takie oferty zdarzają się od czasu do czasu, więc warto czasem poświecić trochę czasu na wertowanie aukcji.

Coś o tym wiem, szczególnie, że dzisiaj kupiłem kuszę 177,7 dmg, +130 do zręczności, +190 do witalności i +20-39 obrażeń od trucizn za marne 25 tysięcy. Gdyby jeszcze miejsce na klejnot miała....

@LordRegis: Co do reszty Twojego posta, to ja osobiście nie widzę w AH problemu, widzę za to w craftingu i dropie. Między AH, a craftingiem i dropem powinien być balans. Jak na razie, on nie istnieje. Grając bez domu aukcyjnego nie osiągniemy nic jeśli chodzi o koszmar i wzwyż. Jedynie złotnik się do czegoś przydaje. Klejnotów albo na AH nie ma, albo ich ceny są zaporowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście: crafting u kowala na chwile obecną jest zupełnie nieopłacalny. Ma to zmienić kolejny patch, ale jestem pewien, że potrzeba będzie więcej zmian.

Co do dropu to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana... bo znów, gdyby dropiły itemki lepiej, to AH byłby tym zapchany całkowicie, a sama wartość świetnych przedmiotów by znacząco zmalała... więc znów brak balansu. Może lepszym rozwiązaniem byłby drop tylko dla własnej klasy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się niezmiennie nie zgadzam co do nieprzydatności kowala, przynajmniej ekonomicznej, bo to moje główne źródło zarobku :) 90% itemów, które robię (trza wiedzieć co :D ) sprzedaję od dwóch do dziesięciu razy drożej, niż wyniosły mnie koszty wyrobu. W sumie więc mogę na okrągło kupować nowe lepsze przedmioty dla mojej czary i wciąż mieć tyle samo kasy na stanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakoś nie chce mi się wierzyć :P Chociaż może dlatego, że skończyłem z kowalem gdzieś pod koniec normala. Może potem by faktycznie crafcił lepsze itemki, opłacalne. Zresztą, najdroższa na AH jest bodajże dobra biżuteria, której kowal, z tego co wiem, nie robi. No i limit do 10 aukcji dość mocno stopuje tę fabrykę sprzedaży.

Edytowano przez LordRegis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam do Was małe pytanie. Gram Wizardem, 41 lvl, poziom trudności koszmar. Jakie mniej więcej powinny być statystyki tej postaci na takim levelu? Cały set mam złożony z rzadkich itemów, które podnoszą przede wszystkim inteligencje i witalność plus pojedyncze bonusy do szybkości regeneracji mocy tajemnej (większość wzmocniona dodatkow kryształami). Aktualnie mam 1241,6 dmg a to, wydaje mi się na tym poziome, słabym wynikiem. Doradźcie jak bardziej wzmocnić taką postać. Zapewne znajdzie się dużo osób z większym doświadczeniem w takich sprawach ode mnie. Dziękuje za każdą wskazówkę.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba - idź na AH i kup niebieski kostur 2h z jak największym DPS - bez względu na inne statystyki. Warto poświęcić 20-50-100 Int dla solidnej wartości obrażeń.

Niech ktoś mi powie - został jeszcze jakiś 'exploit' na XP? Bo jak pozabierali ten nice xp z wszystkich questów, to levelowanie kolejnych postaci zrobiło się strasznie problematyczne.

Edytowano przez Elfhelm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm

Popieram. Ja natomiast zakupiłem pierścienie i amulet +15% do szybkości ataku i +70 INT (każde z nich). Zastrzyk DMG był gigantyczny, a do tego mój Witch Doctor może teraz spamować tak skillami że na szarżujących miśkach bossowie padają w kilka sekund.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki zestaw i na Wizardzie i na DH - optymalnie jest to chyba obecnie najlepsza opcja dla ranged postaci.

O tyle na wizardzie jest pewien haczyk - warto kupić jak najpotężniejszy DPS 2 hander z jak najmniejszą szybkością ataku, by wyciągnąć najwięcej obrażeń na punkt AP.

Warto też rękawiczki +10/15~% atk speed lub więcej wrzucić, bo to jedyny chyba inny item poza ringami/amuletami/bronią z tym możliwym statem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w związku z deflacją naprawdę dobre itemy można znaleźć... po 20-50k; oczywiście nie 100k dps perfect set, ale już taki, który pozwala na hasanie po 1 akcie inferno. 50k łatwiej przeboleć niż 200k (sam się dziś tak zrobiłem - kupiłem kuszę za 200k, a potem za 49k znalazłem lepszą, gg me).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze w AH jest to, że nie wyświetlają się różnice w obrażeniach, życiu itd. w stosunku do noszonej broni, tak, jak ma to miejsce w ekwipunku. Ja osobiście noszę jednoręczną rózdżkę i źródło w łapkach i przez to zupełnie nie wiem, jak mógłby zachować się dwuręczny kostur. Kupować w ciemno też nie zamierzam, bo już raz nieświadom niczego kupiłem pierścień +4x do inteligencji i okazał się słabszy od +18 i szybszego ataku. Mogliby wprowadzić takie ekwipunkowe porównanie także w AH. Łatwo je zrobić, gdy przedmiot noszony ma te same staty, tylko inne wartości. Ale gdy w grę wchodzi zmiana z systemu 1 ręka + źródło na 2H, trzeba zgadywać, albo liczyć.

BTW. dziś 30k zarobku z craftu przy niemal zerowym nakładzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście noszę jednoręczną rózdżkę i źródło w łapkach i przez to zupełnie nie wiem, jak mógłby zachować się dwuręczny kostur.

Jak założysz kostur to będziesz czarował wolniej, ale twoje czary będą zadawać większe obrażenia. Przynajmniej tak to działa u mnicha, barba, łowcy i szamana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was został okradziony z kasy albo itemów?

Bo ja zostałem okradziony z kasy. Wbijam sobie wczoraj, a tutaj 0g a powinno byc ponad 400k. Itemy mi nie zniknęły. Jak wcześniej słyszałem o tych hackach z eurogamera to myslałem - pewnie ludzie byli nieostrożni. A tutaj popatrz...

Było więcej hacków (sprawa z eurogamerem np? tutaj tez ktoś pisał?) i coś mi się raczej wydaje, że wina nie leży po mojej stronie tylko Blizzarda, możliwe, że mają jakieś luki w bezpieczeństwie. Albo to moja wina, tylko gdzie indziej, w jakiej innej grze były takie wiadomości o kradzieżach ? No właśnie.

Mógł to też być jakiś glitch ale nie oszukujmy się - pewnie nie był.

Straciłem chęci do gry w Diablo III a grać mogę, bo hacker nawet haseł nie zmienił. Itemy pewnie nie znikły dlatego bo koleś ma ich pewnie "trochę" z innych hacków. Fajne jest też to, że w piątek kupiłem Starcrafta II i też nie mam chęci do gry. Czekam na rollbacka.

Ja miałem gdzieś sprawe z eurogamerem ale teraz radzę wam hasła zmieniać. Nigdy nie sądziłem, że do czegoś takiego dojdzie. Każdego takie chamstwo może spotkać. "Hackerzy" - też mi coś.. co za lamerski sposób na zarabianie/ wkurzanie innych osób..

Pewnie tego typu ......... zbierają kasę kradnąc i mają zamiar wzbogacić się na AH.

[ciach]..

Zresztą nie wiem co mam o tym myśleć, jednego dnia kupuje SII a drugiego hack w innej grze. Wiadomo, że hasła są te same. Ale to nie może być powiązane, nie wierze w to..

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz kostur to będziesz czarował wolniej, ale twoje czary będą zadawać większe obrażenia. Przynajmniej tak to działa u mnicha, barba, łowcy i szamana.

to to ja wiem :) Chodzi mi o to, że nie idzie przewidzieć zmiany w obrażeniach na karcie postaci. Zmieniam w końcu 2 itemy jednoręczne na dwuręczny, a durny AH nie pokazuje mi zmiany. Gorzej...nawet gra źle ją pokazuje, bo nie uwzględnia faktu, że przy założeniu nowej broni, z łapki wyleci też źródło. Kończy się na tym, że trzeba po prostu taki kostur założyć i sprawdzić, co się stanie. A więc dopóki sam nie znajdę jakiegoś dobrego i nie wyczuję bonusów, nie będę ryzykował kupna, bo do tej pory żaden kostur obrażeniami nie zbliżył się nawet do zestawu różdżka+źródło.

@wymianiakowany

jeśli by się okazało, że to jednak kradzież, to powiedz jeszcze, czy masz tokena, czy nie. Tak z ciekawości pytam, bo póki co nie znam nikogo wiarygodnego, kogo z nim okradli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad moimi atrybutami. Jestem w I akcie (poziom trudności to piekło), gram DH. Poziom 50

Obrażenia: 3520.13

Pancerz: 1023

Siła: 235

Zręczność: 1162

Inteligencja: 210

Witalność: 610

Szansa na trafienie krytyczne- 5%

Trafienie kryt.- 100%

HP: 15511

Co o tym myślicie? Przeszukuje AH i od dłuższego czasu nie mogę znaleźć lepszego EQ od mojego po rozsądnej cenie. Ostatnio kopiłem amulet za 200 tysięcy który dodał mi 400 obrażeń (chyba nie muszę opisywać jaka była moja reakcje). Macie może coś do polecenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...